Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 1
  • 1
Forumas » Gyvenimo būdas » Automobiliai » Patarimai vairuojantiems :) (...niekam dar nepakenkė...)
Patarimai vairuojantiems :)
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-01-21, 19:38:39 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Gal kam bus aktualūs patarimai - http://www.metal.lt/mokykla/zinios.php
 
ingalauskiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-01-22, 16:57:21 | Nr. # 2
klubo narys (-ė)


nuo: 2009-01-15
žinutės: 33

vaikai: Rugile,1996 02 03
dovanėlės: 1
as jau 11metu turiu teises ir......nevairuoju ohno jauciu kazkokia baime,man atrodo,kad as nesugebesiu,nemokesiu susikaupti. dontknow jei matysiu viena,tai kazko kito nepastebesiu..... wow2 o is tikruju taip noreciau vairuoti yes as nedirbu,sedziu namie,tai galeciau sau vazineti kur man reikia,o dabar reikia derintis prie vyro,prie jo darbo grafiko upset as labai bijau avariju fear ,jeigu kelyje pamatau avarija,baisiai pergyvenu del tu zmoniu sad visa diena po to galvoju-gal jiems nieko bloga,gal nesmarkiai susizeide.......gal per daug viska imu i sirdi whine as daznai pagalvoju-gyvenimas ir taip trumpas,tai kodel dar zmonem duodami tokie isbandymai,visokios nelaimes,ligos.......ir dar-zmogzudziai kokie,prievartautojai tai kalejimuose supuva,o zusta,mirsta per anksti tiek daug geru zmoniu.......nu jau cia visai i gala i pievas nusirasiau kuku wacko
 
Editule Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-01-22, 17:03:50 | Nr. # 3
naujokas (-ė)


nuo: 2009-01-15
žinutės: 7

vieta: Šiauliai
vaikai: 2
dovanėlės: 0
Quote (Jurgute)
Gal kam bus aktualūs patarimai

Paskaiciau

 
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-01-22, 18:06:54 | Nr. # 4
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Ingaliauskiene: as jau 11metu turiu teises ir......nevairuoju jauciu kazkokia baime,man atrodo,kad as nesugebesiu,nemokesiu susikaupti. jei matysiu viena,tai kazko kito nepastebesiu..... o is tikruju taip noreciau vairuoti as nedirbu,sedziu namie,tai galeciau sau vazineti kur man reikia,o dabar reikia derintis prie vyro,prie jo darbo grafiko as labai bijau avariju ,jeigu kelyje pamatau avarija,baisiai pergyvenu del tu zmoniu visa diena po to galvoju-gal jiems nieko bloga,gal nesmarkiai susizeide.......gal per daug viska imu i sirdi as daznai pagalvoju-gyvenimas ir taip trumpas,tai kodel dar zmonem duodami tokie isbandymai,visokios nelaimes,ligos.......ir dar-zmogzudziai kokie,prievartautojai tai kalejimuose supuva,o zusta,mirsta per anksti tiek daug geru zmoniu.......nu jau cia visai i gala i pievas nusirasiau

Aš irgi labai ilgai turėjau tik teises...o mašinos - ne. Nesakysiu, kad buvo lengva sėsti už vairo, bet dabar jau vairuoju ir kitaip net neisivaizduoju, kad galėtų būti... O Tavo baimė dėl avarijų, manau tai tik "priedanga" savai vairavimo baimei užmaskuoti...Net einant gatve gali užlėkti automobilis, nesam nei vienas apsaugotas nuo neleimės ir kur ji tykos mes taip pat nežinom...tad ar verta bijoti?

 
ingalauskiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-01-23, 11:42:59 | Nr. # 5
klubo narys (-ė)


nuo: 2009-01-15
žinutės: 33

vaikai: Rugile,1996 02 03
dovanėlės: 1
gal tu Jurgute ir teisi reiktu kazkaip prisiverst ir pradet,o tada jau po truputi,gal ir ta baime fear dingtu.siaip tai labai labai noriu vairuot....nu reiks gal si savaitgali pabandyt loony
 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-02-09, 13:10:41 | Nr. # 6
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
PATARIMAI NEPATYRUSIAM VAIRUOTOJUI

VAŽIAVIMAS NAKTĮ IR ESANT RŪKUI

Tamsius daiktus kelyje naktį galima pastebėti ne toliau kaip prieš 100 – 110 m. Tolimosios žibintų šviesos apšviečia iki 100 – 150 m kelio ruožą, artimosios – 40 – 50 m. Todėl įjungus tolimąsias žibintų šviesas, saugiai galima važiuoti apie 80 – 90 km/h greičiu, įjungus artimąsias – apie 50 km/h. Didelį pavojų naktį sudaro akinančios priešpriešiais važiuojančių automobilių šviesos. Apakintas vairuotojas kurį laiką mato labai blogai arba išvis nieko nemato ir 10 – 20 m važiuoja aklai. Tokiu atveju būtina važiuoti labai lėtai arba netgi sustoti, įjungus, kaip reikalauja KET, avarinę signalizaciją. Apakinti gali ir iš paskos važiuojančių automobilių tolimosios šviesos per galinio vaizdo veidrodį. Todėl lenkiant nakties metu reikia laiku perjungti žibintų šviesas į artimąsias ir tolimąsias įsijungti tik baigiant lenkimą. Lenkiant galima atkreipti vairuotojo dėmesį trumpai perjunginėjant žibintų šviesas, o ne gyvenvietėje naudojant ir garsinį signalą.

Didelis pavojus būti apakintam iš priekio važiuojančios transporto priemonės kyla atliekant staigų posūkį, įkalnės pabaigoje ir pan. Tokiu atveju būtina iš anksto perjungti žibintų šviesas į artimąsias.

Jei rūkas tirštas, kelyje nesimato daiktų, esančių už kelių metrų. Žibintai taip pat nedaug padeda. Įjungus tolimąsias žibintų šviesas, prieš automobilį susidaro nepermatoma šviesos siena, nes rūko detalės atspindi šviesą. Todėl esant rūkui, reikia įsijungti artimąsias žibintų šviesas ir, jei yra, rūko žibintus, nes jų šviesa (ypač geltonos spalvos) geriau prasiskverbia pro rūką. Esant rūkui, reikia važiuoti minimaliu greičiu ir labai atsargiai, nes dažnai nesimato net kelio ribų. Reikia atsiminti, kad rūke visi daiktai atrodo du kartus toliau negu yra iš tikrųjų. Be to daiktų spalva atrodo kitokia, pvz., geltona rūke atrodo kaip rausva, žalia – kaip gelsva. Todėl ypač atsargiam reikia būti artėjant prie sankryžos.

Svarbiausi nurodymai tiems, kurie vairuoja automobilį naktį:

1. Prieš automobilį, atvažiuojantį iš priekio, reikia laiku perjungti tolimąsias šviesas į artimąsias. Iš pradžių nesukime prie dešiniojo kelkraščio: tegul kairieji ratai rieda arčiau ašinės kelio linijos. Taip važiuodami būsime saugesni ir artėjančio automobilio apšviestame kelyje grečiau pastebėsime kiekvieną kliūtį. Sumažėjus nuotoliui ligi kokių 200 metrų, sukame arčiau dešiniojo kelkraščio. Šiuo momentu privalu blykstelėti tolimosiomis šviesomis (tik negalima palikti jų įjungtų). Artėjančios mašinos vairuotojui toks blykstelėjimas nepakenks, o mums padės pamatyti, ar šioje kelio pusėje nėra kokios kliūties (vežimo, dviratininko, be šviesų palikto automobilio ir t.t).

2. Ketindami aplenkti priekyje važiuojantį automobilį, nepamirškime mažiausiai per 200-300 metrų nuo jo vietoj tolimųjų šviesų įsijungti artimąsias. Tada nesudarysime vadinamjo šešėlio, kuris pablogintų matomumą važiuojančiam priekyje.

3. Jei mus vejasi kokia nors transporto priemonė, turime jai neužgožti kuo geriausio matomumo. Automobiliams susilyginus reikia beveik vienu metu perjungti šviesas: mums – iš tolimųjų į artimąsias, o lenkiančiai mašinai – iš artimųjų į tolimąsias.

Deja, nurodymų, išdėstytų 2 ir 3 punkte, užvis mažiau laikomasi mūsų keliuose. Už tai reikėtų įspėti . Pernelyg dažnai tiek lenkiantysis, tiek ir lenkiamasis nesilaiko šių dalykų. O gal tyčia vieni kitiems krečia šunybes?

www.metal.lt

 
Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-04-07, 12:05:55 | Nr. # 7
administratorė


dovanėlės: 36


 
stebėtoja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-04-07, 14:09:59 | Nr. # 8
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Quote (Vėja)
tiems, kurie vairuoja automobilį naktį:

uf kaip nemėgstu vairuoti naktį ohno mane baisiai akina , nematau tiek kie turėčiau ... stengiuosi išvengti kelionių naktimis
 
Forumas » Gyvenimo būdas » Automobiliai » Patarimai vairuojantiems :) (...niekam dar nepakenkė...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp