Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 1
  • 1
Forumas » Gyvenimo būdas » Vaikučių ligos » Vėjaraupiai
Vėjaraupiai
Balanda Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-10-15, 13:16:20 | Nr. # 1
administratorė


dovanėlės: 36
V Ė J A R A U P I A I

KUO PAVOJINGA ŠI LIGA?

Vėjaraupiai yra dažna vaikystės liga. Paprastai ja sergama lengvai, tačiau ši liga gali būti pavojinga mažiems vaikams ir suaugusiesiems. Ypatingas pavojus kyla tais atvejais, jei asmuo sunkiai sirgo kokia nors kita liga ar yra nusilpęs.

Vėjaraupių virusas nuo ligonio sveikam žmogui patenka oro-lašeliniu keliu arba per prisilietimą prie vėjaraupių pūslyčių turinio (skysčio).

Vėjaraupiams būdinga bėrimas, niežėjimas, karščiavimas, bendras negalavimas, didelis nuovargis.

Vėjaraupiai neretai komplikuojasi sunkiomis odos infekcijomis, randais, plaučių uždegimu, galvos smegenų pakenkimu ar net gali ištikti mirtis.

Asmenims, kurie persirgo vėjaraupiais, gali kartotis skausmingas bėrimas, vadinamas juostine pūsleline. Jis gali pasireikšti net po kelerių metų.

Vienas iš 120 asmenų, hospitalizuotų dėl vėjaraupių, miršta (JAV duomenimis).

KAS IR KOKIO AMŽIAUS TURĖTŲ BŪTI SKIEPIJAMAS NUO VĖJARAUPIŲ?

Optimalus vaikų skiepijimo laikas: nuo 12 iki 18 mėnesių amžiaus arba bet kada vyresnio amžiaus, jeigu jie nesirgo vėjaraupiais. Skiepijimas vienkartinis.

Vakcinacija taip pat rekomenduojama paaugliams ir suaugusiesiems, nesirgusiems vėjaraupiais. (Skiepijant vėjaraupių vakcina ”Okavax” Biken, ir vyresni kaip 12 metų amžiaus asmenys skiepijami vienąkart.) Imunitetas tęsiasi ne mažiau kaip 20 metų. Vėjaraupių vakcina valstybės nedotuojama. Orientacinė kaina, skiepijant “Okavax” vakcina, – 115 Lt.

ATSARGUMO PRIEMONĖS

Vėjaraupių vakcinacija nerekomenduojama asmenims, kurie yra labai alergiški (turėję gyvybei pavojingas alergines reakcijas) želatinai arba antibiotikui neomicinui.

Vakcinacija atidedama, kol pacientas pasveiks, jei asmuo sunkiai ar vidutiniškai serga paskyrimo dieną.

Neskiepijamos nėščios moterys. Vieną mėnesį iki vėjaraupių vakcinacijos patariama saugotis nėštumo. Paskiepijus nuo vėjaraupių, rekomenduojama nepastoti mažiausiai 2 mėnesius.

Skiepų tinkamumą ir planą reikėtų ypač atidžiai aptarti su gydančiuoju gydytoju, jeigu pacientas:

- serga ŽIV/AIDS ar kita liga, kuri gali paveikti imuninę sistemą;

- buvo gydytas imuninę sistemą veikiančiais vaistais, pvz., steroidais, daugiau kaip 2 savaites;

- serga vėžiu;

- gydomas nuo vėžio spinduliais ar vaistais.

Asmenys, kuriems neseniai buvo skirti kraujo preparatai, turi apie tai informuoti gydantįjį gydytoją. Vėjaraupių vakcina tuomet gali būti skiriama praėjus tam tikram laikui.

ŠALUTINĖS REAKCIJOS Į SKIEPUS

Vakcina, kaip ir kiekvienas medikamentas, kartais gali sukelti alerginę ar kitokią organizmo reakciją.

Vaikas turėtų būti stebimas ir fiksuojama neįprasta jo elgsena 72 val po paskiepijimo, o po tymų, raudonukės, kiaulytės, vėjaraupių skiepų – ir ilgiau. Daugumai paskiepytų žmonių rimtų reakcijų nebūna, o vidutinio sunkumo ir sunkios reakcijos į skiepus šiuo metu yra ypatingai retos. Be to, vakcinacijos privalumai (vaikai neserga sunkiomis užkrečiamomis ligomis) daug didesni už vakcinacijos riziką.

Įprastinės reakcijos į vakciną gali būti:

- Skausminga , paraudusi injekcijos vieta, dirglumas, apetito praradimas, nuovargis, subfebrilus ar vidutinis karščiavimas, po 1-1,5 savaitės nuo vėjaraupių, tymų ar raudonukės vakcinacijos atsiradęs negausus bėrimas.

Esant šioms reakcijoms, žmonėms nereikia skubios medicininės pagalbos. Pasitarę su gydančiuoju gydytoju, galite savo vaikui duoti acetaminofeno (paracetamolio) suspensijos, lašų arba minėtųjų preparatų žvakutę įkišti į tiesiąją žarną. Šie medikamentai gali būti vartojami visą pirmą parą po skiepų. Šiuos medikamentus būtina skirti, jei vaikui yra buvę traukuliai.

Vidutiniškai sunkios reakcijos pasitaiko ypač retai:

- Po difterijos, kokliušo ir stabligės vakcinos (DTP) suleidimo stebėtas nenutildomas verksmas 3 ir daugiau valandų, karščiavimas daugiau nei 40,5 C, traukuliai, vaiko išblyškimas ar suglebimas pasitaiko 6 iš 10 000 vaikų. Šios reakcijos yra ypač retos vartojant DTaP (“išgrynintąją”) vakciną;

stiprus skausmas ir raumens silpnumas injekcijos vietoje, suleidus Td vakciną.Šie simptomai gali pasireikšti iškart suleidus vakciną ir trukti nuo 2 dienų iki 4 savaičių.

Esant vidutiniškai sunkioms reakcijoms, žmonėms reikia medicininės pagalbos. Patariama kreiptis į savo gydantįjį gydytoją.

Sunkios reakcijos:

sunkios alerginės reakcijos, tarp jų ir anafilaksinė reakcija (pasunkėjęs kvėpavimas, užkimimas ar švokščiantis alsavimas, dilgėlinė, išblyškimas, silpnumas, padažnėję širdies susitraukimai, galvos svaigimas).

Sunkios alerginės reakcijos paprastai atsiranda tuoj po injekcijos ar praėjus kelioms valandoms. Tuo atveju reikia skubios medicininės pagalbos.

Esant sunkiai ar vidutinio sunkumo reakcijai į skiepus, gydytojas privalo užpildyti pranešimo formą savo gydymo įstaigoje. Apie skiepus ir reakcijas į juos išsamią informaciją suteiks konsultaciniai centrai. Rizikingais atvejais sudaroma galimybė skiepytis stacionare, paskiepijus visą parą prižiūri medikai. 
Draugyte Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2011-01-20, 15:34:21 | Nr. # 2
naujokas (-ė)


nuo: 2011-01-20
žinutės: 10

dovanėlės: 1
Vejaraupiai-tai vienas is Herpes seimos viruso tipu.Kadangi zmoguje gyvena bent 3 herpes seimos viruso tipai,tai is ju vejaraupiai ir pusleline pasireiskia dazniausiai.beje naujagymiu 3 dienu karstine yra taip pat herpes s.atstovas.

Nereiketu labai pergyventi,ne visi virusai issaukia susirgimus, na,o vakcinacija... esu labai pries..Skiepai -tai skaudus momentas. 50x1 vakcinacija issaukia autoimuninius susirgimus.

 
Murlyka Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2011-01-20, 15:35:55 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Jap.
 
Balanda Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2011-01-20, 16:26:16 | Nr. # 4
administratorė


dovanėlės: 36
Quote (Draugyte)
na,o vakcinacija... esu labai pries..Skiepai -tai skaudus momentas. 50x1 vakcinacija issaukia autoimuninius susirgimus.

Aš taipogi prieš vakciną. Nuo vakcinos didesnė tikimybė šalutinių poveikių nei nuo pačių vėjaraupių wink


 
Draugyte Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2011-01-20, 17:39:29 | Nr. # 5
naujokas (-ė)


nuo: 2011-01-20
žinutės: 10

dovanėlės: 1
Atenuoti virusai vakcinose(penki negyvi virusai vienoje vakcinoje)

Kai kuriuose vakcinose yra naudojami gyvi virusai. Gyvi virusai yra susilpninami naudojant atenuacijos metodą (ligų nesukeliantys bet vis dar gyvi virusai). Tai daroma norint sumažinti viruso žalą organizmui. Šie atenuoti yra suleidžiami į organizmą tikintis stimuliuoti imuninę sistemą ir taip sukelti imuninę ataką.

Gyvi virusai visam gyvenimui

Pirmiausia, yra žinoma, kad kai kurie gyvi virusai sugeba išvengti imuninės sistemos ir apsigyvena organizme visam likusiam gyvenimui. Kaip parodė autopsijos (skrodimai), 20% vyresnių žmonių smegenyse buvo rasta tymų (measles) viruso ir 45% žmonių turėjo šį virusą kituose organuose. Panašus atvejai buvo pastebėti ir autistų organizmuose. Šie virusai yra genetiškai identiški tiems kurie yra dedami į vakcinas. Deja tai vis dar slepiama nuo daugelio žmonių.

Atenuoti virusai mutuoja (stimuliuojami laisvųjų radikalų) ir taip tampa ligas sukeliančiais organizmais. Didelė dalis Alzheimerį turinčių ligonių turėjo gyvus virusus smegenyse.

Suleidusgyvus virusus į organizmą, jie negali būti pašalinti. Kadangi virusai lieka organizme ir taip pastoviai stimuliuojami laisvųjų radikalų sukelia ligas , ir ankstyvą senėjimą.

Tyliai organizme (smegenyse ar kituose organuose) egzistuojantys virusai lėtai žaloja smegenis, stuburo nervus ar sukelia staigias ligas jei virusas staigiai mutuoja (keičiasi) ir tampa labai pavojingi.

Kaip gaminamos vakcinos (Tymų vakcina)?

Iš beždžionės paimamos ląstelės ir naudojant radiaciją ir kitus metodus šios ląstelės nusilpninamos ir dar sukeliama Epstein-Barr liga. Pažeistos ir nualintos ląstelės ( dažnai jos tampa net vėžinės) yra 10 tūks. kartų labiau pažeidžiamos tymų (measles) viruso nei sveiko žmogaus. Tada dar pridedama trypsino (žmogaus kasa taip pat gamina šį enzimą), kuris dažnai naudojamas laboratorijose. Po kelių dienų pridedamas iš žmogaus išgautas virusas (iš sergančio vaiko išgautas virusas). Po inkubacijos periodo per mikroskopą žiūrima ar nualintos ląstelės užsikrėtė tymų (measles) virusu (užsikrėtusio ląstelės pakeičia formą).
Sekantis žingsnis yra pridėti penicilino, Streptomycino ir paliekama vieną dieną. Tada ląstelės vėl tikrinamos ir žiūrima ar tarp ląstelių atsirado mažos skylės, kurias sukelia tymų (measles) virusas. Jei skilių nėra tai šis mėginys tiesiog išmetamas kaip netinkamas. Jei 50% ar daugiau ląstelių yra pažeistos, tai mėginys dedamas į šaldytuvą ir vėliau iš jo išgaunamas tymų (measle) virusas vakcinoms gaminti. Ir tai daroma net faktiškai netestavus ar ten tikrai tas virusas yra. (CDC. Isolation and Identification of Measles Virus in Culture, Revised November 29, 2001)
Tad noriu paklausti ar dar yra norinčiu gauti taip išgauta ir pripažinta saugia vakciną?

Kaip auginami kiti virusai?

Kiaulytes (Mumps) virusas MMR(measles – M (tymai), mumps – M (kiaulytė) ir Rubbela - R (raudoniukė)) vakcinoms gaminti auginamas naudojant apvaisintus vištų kiaušinius. Šis metodas dažniausiai naudojamas gripo ir geltonosios šiltinės bei Tymų( kitas jos išgavimo metodas) vakcinoms gaminti. Raudoniukės (Rubbela) (esanti MMR vakcinoje) virus išgaunamas auginant ant iš po aborto išmesto vaisiau ląstelių. Iš beždžionių ir vištų kiaušinių išgauti ar ant jų auginti virusai naudojami vakcinų gamybai turi beždžionių ir vištų DNR. Administravus vakcina šios svetimos DNR patenka į organizmą, taip į organizma patenka svetima genetinė informacija.

Su vakciną patekęs virusas gali tapti dar pavojingesnis
Dr. Wright, teigia, kad MMR vakcinose esantis Tymų virusas patekes į organizmą gali mutuoti (pasikeisti) ir taip tapti daug pavojingesniu nei paprastas tymų virusas. Nevakcinuotas 4-8 metų amžiaus vaikas paprastai nuo tymų viruso pasveiksta per kelias dienas ir taip įgyja stiprų natūralų imunitetą šiam virusui, kuris apsaugo ateityje. Šis įgytas imunitetas toks stiprus, kad išlieka daugelį metų ir mamos net gali perduoti imunitetą prie tymų virusą savo kūdikiui. Kūdykiui šis imunitetas tęsiasi apie keturis metus ir todėl 4-8 metų vaikai labiau linkę gauti tymų virusą ir jei perserga gauna stiprų imunitetą (ir taip ciklas tęsiasi).

MMR vakcina sutrikdo natūralų ciklą ir palieką vaiką be natūralių antikūnių prieš tymų virusą. Jauniems vaikams (iki 4 metų) tymų virusas yra sunkesnis ir pavojingesnis. Priedo, MMR vakcinoje buvo gyvsidabrio (thimerosal). Gyvsidaris yra trečias pagal toksiškumą metalas ir labai pavojingas gležnai jauno vaikų imuninei sistemai ir visam organizmui. Per paskutinius keletą metų pasirodžius informacijos, kad thimerosal gali sukelti autizmą, jis buvo pašalintas iš MMR vakcinų, tačiau jis buvo pakeistas ne ka mažiau pavojingu aliuminiu. Aliuminis labai pavojingas smegenims ir gali sukelti Alzheimerio ir kitas smegenų degeneracines ligas. Beje aliuminis yra gripo vakcinose ir tai gali būti vieną iš priežasčių, kodėl labai padaugėjo Alzhaimerio atvejų, nes seni žmonės gauna gripo vakcinas kiekvienais metais. (http://www.wrightnewsletter.com)

 
arija Žinutė parašyta: Penktadienis, 2011-01-21, 10:22:44 | Nr. # 6
ištikima klubo narė


nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
Kaip jau rašiau, skiepai neapsaugo nuo šios ligos, mes ja susirgom, nors ir skiepijomės chaos
 
kakadu150 Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2011-07-18, 17:56:01 | Nr. # 7
naujokas (-ė)


nuo: 2011-07-15
žinutės: 5

dovanėlės: 0
gal blogi skiepai buvo...

---
Anafilaksija
 
Draugyte Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2011-07-18, 18:00:54 | Nr. # 8
naujokas (-ė)


nuo: 2011-01-20
žinutės: 10

dovanėlės: 1
skiepai kaip skiepai gal buvo,na bet organizmas gal per silpnas buvo prigaminti antikunų ,tai ir apsaugos kaip ir nebuvo..
 
evepupe Žinutė parašyta: Antradienis, 2015-05-26, 06:17:46 | Nr. # 9
klubo narys (-ė)


nuo: 2015-05-20
žinutės: 6

dovanėlės: 0
Nuo vejaraupiu nėra apsisaugojimo jei vaikas lanko darželį
 
tuliukas Žinutė parašyta: Antradienis, 2015-05-26, 17:12:20 | Nr. # 10
klubo narys (-ė)


nuo: 2015-05-05
žinutės: 6

dovanėlės: 0
Nera tikslo skiepytis nuo vejaraupiu
 
Forumas » Gyvenimo būdas » Vaikučių ligos » Vėjaraupiai
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp