Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 1
  • 1
Forumas » Gyvenimo būdas » Vaikučių ligos » NORO virusas (Apsinuodijimo maistu simptomai gali apgauti)
NORO virusas
Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-10-30, 13:25:45 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Pykinimas, vėmimas, prasta bendra savijauta, drebulys bei karščiavimas – tai simptomai, kurie būdingi apsinuodijus maisto produktais. Daugelis taip besijaučiančių šventai tiki, kad apsinuodijo maistu, kad nemalonūs ir varginantys simptomai praeis savaime. Tačiau neretai po tokiais pat kaip ir apsinuodijimo maistu simptomais slepiasi daug pavojingesnė liga – norovirusinė infekcija.

Noro virusą medikai vadina žiemos vėmimo liga. Ja serga vyresni nei 6 metų vaikai, paaugliai ir suaugusieji. Suaugę žmonės daugiau viduriuoja, vaikai – daugiau vemia. Karščiuoja trečdalis sergančiųjų, bet beveik visus tokius ligonius krečia šaltis.

Apsinuodijimas maistu ir norovirusinė infekcija sukelia labai panašius simptomus, tačiau ligas sukėlusios priežastys, diagnostika, gydymo režimas ir priežiūra skiriasi. Todėl šias būkles būtina atskirti.

Populiarėjant greitam maistui ir gerėjant diagnostikai, šalyje kasmet užregistruojama vis daugiau noro viruso atvejų. Norovirusinės infekcijos plinta 3–7 metų pikais, t.y. kas 3–7 metus fiksuojamas masinis sirgimas norovirusine infekcija. Nustatyta, kad daugiausiai užsikrečiama nuo noro virusu užkrėsto maisto, po to virusas gali plisti žmogui nuo žmogaus. Šia liga užsikrečiama oraliniu, fekaliniu bei oro lašeliniu keliu.

Virusas plinta labai greitai, todėl ligos protrūkiai būna darželiuose, mokyklose. Daugiau nei pusei asmenų, užsikrėtusių noro virusu, jokių ligos simptomų nebūna. Tokie žmonės pavojingi aplinkiniams, nes gali perduoti ligą.

Nei specialios vakcinos, nei specialaus gydymo nuo šios ligos nėra, tačiau ji yra labai nemaloni ir pakankamai pavojinga. Paprastai simptomai pasireiškia per parą ar dvi nuo užsikrėtimo ir be ypatingesnio gydymo, tik skiriant simptominį gydymą, po trijų parų liga pasitraukia.

Sergant norovirusine infekcija rekomenduojamas simptominis gydymas. Vemiant, viduriuojant ir pakilus temperatūrai, iš organizmo pašalinama daug skysčių ir druskų, tad būtina atkurti jų balansą organizme. Šiuo atveju skiriami vaistai nuo pykinimo, vėmimo ir viduriavimo – Smecta bei rehidrataciniai elektrolitų tirpalai.

Prieš

Žinant ligas sukeliančias priežastis, gana nustatyti negalavimą sukėlusią priežastį.

Jei suvalgėte ne visai šviežio, nepakankamai termiškai apdoroto maisto ar kokio kitokio nekokybiško maisto ir pajutote apsinuodijimo simptomus – jūs apsinuodijote maistu. Jei nevalgėte jokio įtartino maisto, bet dažnai būnate žmonių susibūrimo vietose, dažnai tenka kontaktuoti – didelė tikimybė, kad užsikrėtėte norovirusine infekcija.

Apsinuodijimai maistu dažniau pasitaiko vasarą, kai sutrumpėja maisto produktų tinkamumo laikas. Norovirusinė infekcija dažniau pasireiškia šaltuoju metų laiku.

Abiejų ligų atveju skiriamas tik simptominis gydymas – viduriavimą stabdantys, pykinimą ir vėmimą slopinantys vaistai. Abiejų ligų atveju patariama gerti daug skysčių.

Tačiau sergant norovirusine infekcija savigyda nerekomenduojama, reikia būtinai kreiptis į gydytoją.

Kiekvienas sveikatos sutrikdymas sukelia neigiamas pasekmes, todėl labai svarbu tiksliai žinoti negalavimą sukėlusias priežastis. Tik tuomet įmanoma tikslingai skirti simptominį gydymą.

 
skaidruze Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-03-16, 11:32:26 | Nr. # 2
klubo narys (-ė)


nuo: 2009-06-26
žinutės: 20

dovanėlės: 2
Kazkada teko apsinuodyti maistu , bet nebuvo jau taip baisiai ,tik pykino, pilva pute, vemimas vargino, kazkaip po ranka pasitaike paprastas lietuviskas angliukas kapsulemis, tai ji geriau, ir labai padejo , net netikejau kad angliukas toks veiksmingas smile

Added (2010-03-16, 12:32:26)
---------------------------------------------
dar atradau va neseniai irgi kapsulemis angliuka SORBEX pavadinimu ,rusiskas tikrai irgi veiksmingas ,as kazkaip linkusi negerti stipriu vaistu o angliukas toks atrodo pats paprasciausias vaistas smile

 
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-03-16, 13:35:44 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Aš paprastai nuo apsinuodijimo vartoju Smecta, skonis ne koks, bet veiksminga...
 
prodigy Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2011-08-03, 12:11:55 | Nr. # 4
naujokas (-ė)


nuo: 2011-07-22
žinutės: 3

dovanėlės: 0
 
balandiene Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2011-08-03, 21:36:59 | Nr. # 5
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Noru mano mažiukas buvo gal virš metukų "apsirges" tai ligoninėj kelias dienytes pagulėjom,pora lašelinių gavom ir pasveikom.. gaila vaikiuko buvo,bet gerai,kad vaikai tikrai gan lengvai perneša..
 
Forumas » Gyvenimo būdas » Vaikučių ligos » NORO virusas (Apsinuodijimo maistu simptomai gali apgauti)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp