Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 1
  • 1
Forumas » Gyvenimo būdas » Natūralus, ekologiškas gyvenimo būdas » AKCIJA „Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose“
AKCIJA „Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose“
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-07-20, 11:04:44 | Nr. # 1
administratorė


dovanėlės: 36

Akcija „Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose“

2010 m. gegužės 12 d. pristatėme GYVA.LT ir Liepos Rimkevičienės aplinkos tausojimo akciją "Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose" ir pakvietėme Lietuvos verslo įmones, valstybines institucijas bei gyventojus kurti aplinkai draugiškesnę vandens vartojimo kultūrą.

Šia akcija mes sakome: „Taupyk pinigus ir saugok gamtą. Gerk vandenį iš čiaupo!”.

Vandens buteliukas kavinėje gali kainuoti apie 5 Lt., o už tą pačią sumą mes galime gerti vandenį iš čiaupo visus metus.

Mes neigiame Lietuvoje giliai įsišaknijusį mitą, kad vandens iš čiaupo negalima gerti. Atvirkščiai, mūsų vanduo bėgantis iš čiaupo yra vienas geriausių pasaulyje, nes atkeliauja iš požeminių telkinių, kurie nėra užteršti nitratais. Mes drąsiai galime didžiuotis ne tik krepšiniu, alumi ir gražiomis moterimis, bet ir savo vandeniu! Turint gerą vandenį atkrenta būtinybė pirkti brangų vandenį buteliuose, kuris nėra niekuo geresnis nei vanduo iš čiaupo, o kartais dėl neteisingų laikymo sąlygų gali būti - liaudiškai tariant - „užsistovėjęs“. Suprantate, ką norime pasakyti?

Atrodo, aišku kaip dukart du, bet apsidairykite aplink ir pamatysite, kiek daug žmonių – o ypač karštą vasaros dieną! – gurkšnoja vandenį iš plastikinių butelių. Kai atkreipi dėmesį, akis pradeda skaudėti, nes iš karto pamatai ir kalnus plastiko atliekų suverstų sąvartynuose ar dreifuojančių vandenyne. Pamatai naftos gręžinius, kurie pumpuoja naftą ir tam, kad pagamintų mums plastikinių butelių, ir pamatai nuo išsiliejančios naftos mirštančius gyvūnus. Gera diena būna sugadinta.

Pakeisti šį žalingą įprotį, kuris pasaulyje yra prilyginamas besilaukiančios moters rūkymui, nėra sunku. Jei nori, viskas įmanoma. Bėda ta, kad Lietuvoje nėra įpročio naudoti vandenį iš čiaupo, nes tie, kurie ilgą laiką pelnėsi iš prekybos vandens buteliuose, pasistengė, kad būtų apribota žmonių pasirinkimo laisvė. Kavinės ir restoranai retai kada tiekia vandenį grafinuose, parduotuvėse nėra geriamo vandens aparatų, iš kurių žmonės prisipiltų vandens į savo tarą, viešose vietose nerasi geriamo vandens fontanėlių. Nepaisant to, jog daug investuota į vandens valymo ir gerinimo technologijas, kad vanduo iš čiaupo būtų švarus, saugus ir skanus, valstybinės institucijos įvairiems renginiams bei pasitarimams ir toliau perka vandenį buteliuose. Toks elgesys nesiderina su būtinybe racionaliai naudoti mokesčių mokėtojų lėšas ir aplinkai draugiškesniu gyvenimo būdu. Įvairios įmonės ir organizacijos, viešai deklaruojančios socialiai atsakingo verslo vertybes, perka vandenį buteliuose, nors atsisakyti tokio įpročio nėra sudėtinga.

Mes kviečiame išvaduoti Lietuvą nuo plastikinių butelių teroro ir sukurti aplinkai draugiškesnę vandens vartojimo kultūrą. Akcijos tikslai:

* Lietuvos kavinėse ir restoranuose būtų galima gauti tinkamai paruošto vandens iš čiaupo nemokamai.
* Prekybos centruose, parduotuvėse ir degalinėse būtų įrengti geriamo vandens aparatai, iš kurių žmonės galėtų prisipilti vandens į savo tarą nemokamai arba už simbolišką kainą.
* Viešose vietose veiktų geriamo vandens fontanėliai ar aparatai, iš kurių žmonės galėtų gerti vandenį nemokamai.
* Valstybinės institucijos būtų įstatymu įpareigotos nepirkti vandens buteliuose ir vartoti vandenį iš čiaupo.
* Lietuvos įmonės ir organizacijos naudotų vandenį iš čiaupo.
* Tose Lietuvos vietose, kur vanduo iš čiaupo dar nėra skanus ir tinkamas gerti, būtų investuojama į vandens gerinimo technologijas.

Taip pat norime atkreipti dėmesį į paviršinio vandens - mūsų šulinių ir šaltinių – taršos šaltinius ir aktyviai siekti, kad būtų kovojama su aplinkos tarša. Nesitikėkime švarios aplinkos, jei patys ją teršiame pvz., naudodami pesticidus žemės ūkyje ar aplinkai žalingas valymo priemones buityje.

Palaikykite akciją „Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose“. Pasirašykite ir išreikškite savo balsą. Kuo daugiau balsų, tuo lengviau bus keisti nusistovėjusį status quo. Visi kartu mes tai padarysim!

http://gyva.lt/articles/view/175 
stebėtoja Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-07-20, 13:50:06 | Nr. # 2
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Quote (Tinakris)
Šia akcija mes sakome: „Taupyk pinigus ir saugok gamtą. Gerk vandenį iš čiaupo!”.

nu jo gerai taip sakyti kai vanduo iš čiaupo yra kokybiškas , bet kadangi geriam šulinio vandenį ir šymet buvo tiek prilyta ir visas paviršinis vanduo sutekėjęs į šulinį tai ... teko geriamą vandenį pirkt
 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-08-10, 12:37:50 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
man ir šita akcijai mažai įmanoma prisidėt,nes jau 6m geriam vandenuką iš butelių,tik ne mažų,o 19litrų,kuriuos keičiam degalinėse ..
bet parašiuką padėjau,smagu būtų bent atsigert viešose įstaigose..nes matomai finansavimas ribotas,ir ten pritrūksta per karščius...
 
asvitali Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2015-05-30, 16:25:38 | Nr. # 4
klubo narys (-ė)


nuo: 2015-05-30
žinutės: 8

dovanėlės: 0
Nepavyks. Namie iš krano geras, o kelionėm tik plastikiniuose. Stikliniuose brangu ir nepatogu.
 
kuitalius Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2015-06-01, 21:32:45 | Nr. # 5
klubo narys (-ė)


nuo: 2015-05-16
žinutės: 10

dovanėlės: 0
Norėtųsi nepirkti, bet iš krano vanduo kiaušiniu supuvusiu smirda.. :-(
 
Forumas » Gyvenimo būdas » Natūralus, ekologiškas gyvenimo būdas » AKCIJA „Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose“
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp