Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


Gimtadienį švenčia:
milaama(41) · Vetrune(46)

-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forumas » Šeima » Jis + Ji » Krizė poros, šeimos bendravime (Ar pasitaiko?)
Krizė poros, šeimos bendravime
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-02-26, 10:26:17 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Prieš krizes lygūs visi

Anot psichologų, dviejų žmonių bendro gyvenimo kelyje pasitaiko ne viena kliūtis. Specialistai jas vadina krizėmis. Ir visiškai nesvarbu, esate susituokę ar be „antspaudų pase“ gyvenate kartu, krizių išvengti tikriausiai nepavyks. Virš kiekvienos šeimos, virš kiekvienos kartu gyvenančios poros kartais susitvenkia juodi debesys. Krizių metu padidėja pavojus, kad šeima iširs. Kritinius periodus verta žinoti ir suvokti, kada tie debesys gali pakibti virš jūsų šeimos.

Pirmųjų metų „apsitrynimo“ krizė

Krizės metu žmogus išgyvena daug didesnę įtampą ir intensyvesnius nemalonius jausmus negu kasdieniame gyvenime. Atsižvelgiant į žmogų, jo atsparumą, gyvenimo aplinkybes, skiriasi krizės įveikimo būdai bei jos padariniai. Kartais gyvenimas po stiprių skausmingų išgyvenimų gali pasisukti destruktyvia linkme: skyrybos, depresija, alkoholio vartojimas ir t.t.

„Krizės visada susijusios su kokiomis nors didelėmis, dažnai netikėtomis, gyvenimo permainomis, stipriais sukrėtimais. Krizė yra tarsi kritinis lūžio taškas, kurį įveikę įgyjame naujos patirties, išmokstame kitaip gyventi, bręstame kaip asmenybės. Sėkmingai įveikta krizė gali padėti sutvirtinti poros santykius, šeimą”, – sako Aušra Šapranauskienė, psichologinio konsultavimo ir krizių įveikimo centro „Gera būsena“ psichologė-psichoterapeutė.

Psichologė mini pirmųjų metų poros krizę. Pasak jos, kai išsisklaido medaus mėnesio euforija, du žmonės pamažu pradeda suvokti, kad jiems reikės ne tik kartu džiaugtis, bet ir derintis vienam prie kito. „Pradėjus kartu gyventi, atsiskleidžia partnerio savybės, kurios mums nepatinka arba atrodo nepatrauklios, arba jis ne visada elgiasi ne taip, kaip mes norėtume ar tikėjomės. Geriau pažįstant vienam kitą, derinantis vienam prie kito, kaupiasi patys įvairiausi jausmai. Trikdo kito žmogaus įpročiai, buitiniai kivirčai. Susiduria skirtingų šeimų modeliai, įsivaizdavimas, kokia turi būti šeima, kokie vyro ir žmonos vaidmenys, kas poroje bus lyderis. Kyla vis daugiau konfliktų, kurie gali peraugti į krizę, kai porai teks ieškoti naujų, tinkamesnių susitarimo ir bendro gyvenimo būdų. Galbūt keisti savo požiūrį arba kai kuriuos įpročius, išmokti nusileisti arba, atvirkščiai, pakovoti už save, atsakyti sau į klausimą, ar myliu šį žmogų tokį, koks jis yra,“ – patarė psichologė-psichoterapeutė Aušra Šapranauskienė.

Beje, į „suderinamumo“ krizę nereikėtų paprasčiausiai numoti ranka. Tuo laikotarpiu ne tik dėl nenuleisto unitazo dangčio ar ne vietoj padėtų rūbų ginčijamasi. Jei nusivylimas partneriu būna labai didelis, jei nepavyksta rasti bendros kalbos, jei neigiami jausmai kunkuliuoja ir norisi jų kuo greičiau atsikratyti, gali iškilti ir visai reali skyrybų, neištikimybės grėsmė. Ir toks iš pirmo žvilgsnio mažiukas „susitrynimas“ gali išaugti į labai didelę krizę.

Vaiko gimimas – nelengva krizė

Vaiko gimimas visuomet yra be galo didžiulis džiaugsmas ir be galo didžiulis stresas. Šeima turi prisitaikyti prie naujo nario. Atsiranda nauji vaidmenys, ne tik „vyras ir žmona“, bet jau „tėtis ir mama“. Kartais kardinaliai keičiasi įprastinis poros gyvenimas. Kai kalbama apie trečių metų krizę, paprastai tas periodas būna susijęs su šeimos pagausėjimu, naujais vaidmenis, pasikeitusiu gyvenimo ritmu, vaiko priežiūra. Šiuo laikotarpiu neaiškumų dažnai būna daugiau negu tikslių atsakymų.

Gana dažnai mamos smarkiai pasineria į vaiko priežiūrą, ir vyras pasijunta tarsi nuošaliau. Jam skiriama mažiau dėmesio, taip pat mažiau dėmesio skiriama tarpusavio santykiams. Keičiasi įprastas lytinis gyvenimas. Atsiranda daugiau buities, rutinos, nuovargio. Viską diktuoja vaikas: jo poreikiai ir norai. Gyvenimas tampa daugiau reikalaujantis atsidavimo, mažiau savo poreikių tenkinimo, daugiau tolerancijos.

Kaip persiplėšti moteriai tarp vaiko ir vyro? „Moteriai dažniausiai tiek natūralu būti su kūdikiu, kad viskas einasi pakankamai sklandžiai ir ji nesijaučia „besiplėšanti“. Dažniau vyrams tenka mokytis supratimo, palaikymo, globėjiškumo. Jei poros santykiai yra pakankamai atviri, draugiški, jie randa sutarimą, bendrą kalbą, išsprendžia ir seksualinių santykių klausimus,“ – sako psichologė.

Septintų metų krizė

„Psichologiniai tyrimai rodo, kad dar viena krizė šeimą ištinka maždaug septintais bendro gyvenimo metais. Tuomet vaikai jau būna paaugę, moteris galbūt vėl grįžta į darbą, ji pradeda daugiau galvoti apie save, savo poreikius, saviraišką. Vėl keičiasi jau kurį laiką buvęs įprastas šeimos modelis, vaidmenys, ir šeimos nariams tenka prie tų permainų prisitaikyti,“ – aiškina Aušra Šapranauskienė.

Po septynerių buvimo kartu metų jausmai neverda taip aistringai, gyvenimas teka įprasta vaga, dviejų žmonių gyvenime daugiau buities, pareigų, atsakomybės. Santykiai daugiau grindžiami ne romantiškais jausmais ar aistra, o tarpusavio sutarimu, pagarba, draugiškumu, bendrais rūpesčiais.

Psichologai pastebi, kad būtent ties šia riba kyla didžiausias neištikimybės pavojus, kai norisi paįvairinti gyvenimą, atgaivinti jausmus, pabėgti nuo rutinos.
Jei per visą bendravimo laiką santykiai šeimoje klostosi geranoriškai, savitarpio supratimo link, ši krizė gali praeiti nepastebimai. Bet jeigu poroje atsiranda vis daugiau priešiškumo, nesusikalbėjimo, kartais kyla pagunda ieškoti ko nors geresnio, džiugesnio, lengvesnio už šeimos ribų. „Atrodo, kad kas nors „už“ bus daug geriau negu tas, kuris „šalia“. Kartais tai nėra neištikimybė tikrąja to žodžio prasme, tai gali būti flirtas, romantiški susitikimai ar susirašinėjimas.

Dėmesio, romantiškų jausmų, aistringesnių seksualinių santykių ilgisi tiek vyrai, tiek moterys! Šie poreikiai nepriklauso nuo lyties.

Tiesiog vienos poros krizes stengiasi įveikti ieškodamos savitarpio supratimo, mėgina atgaivinti prigesusias aistras, o kitos poros nukreipia energiją į išorę, į kitus žmones,“ – patikino specialistė.

Vidurio amžiaus krizė

Vidurio amžiaus krizę išgyvename apie keturiasdešimtuosius gyvenimo metus. Tuo periodu iškyla egzistenciniai klausimai: ką aš šiame gyvenime veikiu? ką nuveikiau gero? ką dar norėčiau nuveikti? Ši krizė veikia ir poros santykius. Tai laikas, kai vaikai jau paaugę arba palieka namus. Pora vėl lieka dviese.

Šalia gyvenantis dažniausiai gana greitai pajunta, kad jo gyvenimo draugas ar draugė pasikeitė. Atsiranda daugiau irzlumo, piktumo, depresyvumo, užsidarymo ar, atvirkščiai, per didelio entuziazmo, žvalgymosi į jaunesnius partnerius, susirūpinimo savo sveikata ar išvaizda. Kaip padėti į krizę panirusiam žmogui?

„Vertėtų atsiklausti paties žmogaus. Ar jam reikia pagalbos? Kaip jam galima būtų padėti? Kartais pakanka tiesiog būti šalia ir leisti žmogui pačiam išgyventi šią krizę ir naujai įprasminti savo gyvenimą. Kita vertus, jei kurio nors iš sutuoktinių elgesys skaudina artimuosius, greičiausiai neužteks vien būti šalia. Teks vėlgi kalbėtis ir abiem ieškoti išeities,” – patarė psichologė Aušra Šapranauskienė.

Paklausus pašnekovės apie sėkmingos santuokos receptą, psichologė nusišypsojo ir patarė: „Reikia stengtis išsaugoti savo asmenybę ir nepaminti šalia gyvenančio, visada jį girdėti, suvokti ir priimti. Taip pat reikia mokėti keistis, būti lankstiems. Būt plačiai atmerkus akis. Žvelgt į krizes kaip į etapą, iš kurio gali išaugti, o ne sužlugti.

Be to, reikia suvokti, kad šeima nėra vien džiaugsmingas potyris, reikia daug pastangų būti kartu, išlaikyti darnią šeimą. Tarpusavio santykius reikia puoselėti, turėti daug kantrybės, niekas nesigauna savaime, reikia nemažai pastangų.”

Auksinis patarimas – kalbėtis

Rasti abiem pusėms gerą būseną įmanoma tik kalbantis. Gana dažnai sakoma: „kalbamės, kalbamės, ir nieko gero. Kiek jau galima kalbėtis?..“ Dažniausiai psichologai, sakydami žodį „kalbėtis“, turi galvoje, kad būtų ir susišnekama. Ne tik kalbamasi, bet dar ir suprantamas kitas žmogus arba sugebama pamatyti kito žmogaus poreikius ir į juos atsižvelgti. Dažniausiai kalbėjimas porose būna suvokiamas kaip išsisakymas. „Pasakai, kas blogai, kas nepatinka ir dar dėl ko nors apkaltini. Galiausiai įvyksta konfliktas.
Jeigu nepavyksta kokiu klausimu susitarti po pirmojo pasikalbėjimo, kitą kartą kalbėtis darosi dar sunkiau, nes ta tema jau lyg ir buvo kalbėta...”

Tad kalbantis labai svarbu, kad būtų ir išgirsta bei suvokta, ką sako partneris. Tai nėra lengva, bet verta stengtis.

Kodėl ne visos poros virsta šeima „su antspaudu“?

Tie, kurie tuokiasi, ryžtasi įteisinti savo santykius, viešai pasakyti „mes nuo šiol būsim kartu, mes kartu kursim bendrą ateitį“, psichologine prasme jaučiasi saugiau, gali saugiau atsiskleisti, jie gali net konfliktuoti saugiau. Tai nereiškia, kad visų nesusituokusiųjų santykiai blogai baigsis. Ir šeimoje gyvenant nėra jokių garantijų, kad bus įveiktos visos krizės ir pora liks kartu. Tačiau saugumo jausmas vis dėlto didesnis gyvenant susituokus.
· Net ir psichologams svarbi bažnytinė priesaika „ir džiaugsme, ir varge“. Labai daug šeimų, kurios nori save vadinti šeima, bet nelinkusios dėti anstpaudėlio, galvoja taip: „kartu, kol yra gerai, bet kai mums bus blogai, tai tada neaišku, ar mes būsim kartu“. Nesusituokusi pora nelinkusi „būti varge“.
· Įprasta manyti, kad vestuvės rūpi tik moterims. Jeigu žmonės rimtai galvoja apie santykius ir apie šeimą, jie yra pakankamai brandūs, tai tas „antspaudas“ abiem vienodai svarbūs. Vyrai taip pat jaučiasi blogai, jeigu jie nėra užtikrinti moters meile, jos požiūriu į jį kaip į vyrą ir t.t.
· Už nenoro įteisinti santykius galbūt yra kažkokios baimės. Iš vyrų pusės gana dažna yra baimė, kad nenusiseks santuoka, kad tai ne ta moteris, su kuria jis norėtų būti visą gyvenimą, kad tai ne ta idealioji. Ir, kai gyvenama nesusituokus, tarsi mažiau rizikuojama. Tokia savotiška saviapgaulė.
· Moterys dažniau prisitaiko prie vyro nenoro tuoktis.
· Kartais nesituokiantys sąmoningai protestuoja prieš formalumus. Gerai, jeigu susitinka tokie du „protestuotojai“, o jeigu ne?.. Tuomet specialistai siūlo pasitelkti žodinį susitarimą. „Dabar mes kartu eisime gyvenimo keliu per visus džiaugsmus ir vargus”. Abipusis susitarimas gali padidinti saugumo jausmą poros santykiuose.

Daiva Ausėnaitė
"Sveikas žmogus" 2008 m. Nr. 9

 
GRUODĖ Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-03-10, 16:48:06 | Nr. # 2
naujokas (-ė)


nuo: 2009-03-10
žinutės: 13

vieta: Dzūkija
vaikai: X ir Y
dovanėlės: 0
Protingų teiginių yra agree gal kartais ir 13 m. krizė yra, tokia ilgaaaaa ilgaaaaa? panašu, kad pas mus ji atėjus ir niekaip nepalieka mūsų.
 
ciklomenas Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-03-10, 16:58:06 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-28
žinutės: 653

dovanėlės: 7
Quote (GRUODĖ)
gal kartais ir 13 m. krizė yra, tokia ilgaaaaa ilgaaaaa? panašu, kad pas mus ji atėjus ir niekaip nepalieka mūsų.

man atrodo, kad tų šeimoj krizių per metus daug pasitaiko badevil badtease Ir vis ilgesnių ir ilgesnių... Kas iš to, kad reikia sprendžint problemas poroje kalbėtis, jei vienas kalba, o kitas velnią galvoja. badtease Tik gerai, kad viskas PRAEINA, tai ir TAI PRAEIS
 
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-03-11, 08:20:41 | Nr. # 4
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Bet kartais krizės užsitesia ir iš patirties galiu pasakyt, jog tada gyventi vienam šalia kito darosi sudėtinga....
 
ciklomenas Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-03-11, 16:06:11 | Nr. # 5
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-28
žinutės: 653

dovanėlės: 7
Quote (Jurgute)
Bet kartais krizės užsitesia ir iš patirties galiu pasakyt, jog tada gyventi vienam šalia kito darosi sudėtinga....

Ir aš turiu tokios karčios patirties. chaos
 
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-03-11, 19:15:46 | Nr. # 6
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Tiesiog reikia išlaukti...kad ir kaip bebūtų sunku, lengviausia "išsidraskyti"...
 
Odeta Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-04-11, 08:39:29 | Nr. # 7
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
mums irgi gimus vaikui jokios krizės neuvo, ji buvo dar prieš tai... chaos ir nuo manęs priklausė ar šeima išliks. Išliko yes Nesigailiu, kaip sakė Jurgutė lengviausia isidraskyti.
 
Ievux Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-04-11, 20:48:58 | Nr. # 8
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Pas mus su vyru buvo visko...kartu esam jau greitai bus 15 metu, kaip gyvenam kartu bus 10 metu.Patikekit kiek tu kriziu buvo :dideliu,mazu... tai as esu ta pastoviai,kuri uzkasa karo kirvi, nes maniskis niekada pats pirmas nepradeda sneket...Kartais zeidzia,kad man tenka taikytis, bet butu blogas vyras turbut ir nesistengciau taip del seimos... nurasau ,kad vezys..viska daro atbulai biggrin
 
Odeta Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-04-12, 07:06:30 | Nr. # 9
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Ievux)
nurasau ,kad vezys..viska daro atbulai

Maž čia ir teisybė, maniškis jautis wink
 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-04-13, 14:47:03 | Nr. # 10
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Apie jaučius geriau tik gerai :), o dėl vėžio - nežinau...draugas vėžys, bet atbulumo nepastebėjau, gal užsispyrimo daugiau...
 
Odeta Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-04-13, 15:12:51 | Nr. # 11
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Jurgute)
Apie jaučius geriau tik gerai :),

A, aišku pray2 biggrin Pasikartosiu jog jautį turiu šale, tai kaip blogai šnekėsi, o va čia irgi 1tooth
 
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-04-14, 08:57:18 | Nr. # 12
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Kadangi pati apie save blogai šnekėt negaliu - o dar tėtis jautis - tai tikrai fear
 
Tutti Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-04-14, 12:36:06 | Nr. # 13
klubo narys (-ė)


nuo: 2008-11-05
žinutės: 1190

vieta: Ten kur jura osia
dovanėlės: 6
Quote (Ievux)
nurasau ,kad vezys..viska daro atbulai

1tooth
 
Lurdesita Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-04-14, 20:56:17 | Nr. # 14
klubo narys (-ė)


nuo: 2008-12-30
žinutės: 65

vieta: Klaipėda
vaikai: dukrytė, sūnelis
dovanėlės: 1
su vyru santuokoj jau 10 metų... įdomi situacija... mylim vienas kitą... bet MB galvojo, kad ... vienu žodžiu eilę metų viską dėl mūsų šeimos dariau aš... nesakau jokiu būdu, kad jis nesirūpino, nemylėjo... bet nu kaip čia pasakius ėjo lengviausiu keliu... jei iškildavo dilema... jis nueidavo lengviausiu keliu paaukodavo ramybę mūsų santykiuos... susiriedavom mes... nes jis kitaip negalėjęs... baigės tuo... kad paprašiau skirtis... nesu iš tų žmonių, kurie pultų ant karštų draskyt šeimą... daviau daug progų ... galų gale išdėsčiau situacijas, kurias jokiu budu negalėsiu toleruot... nepadėjo... sukroviau daiktus ir palinkėjau gyvenime sėkmės... maldavo dar vienos galimybės... daviau... ir atrodo tikrai keičiasi... nu bet kam reikėjo prieit iki tokios padėties niekaip negaliu suprast... kam pasakau kokios tos buvo sąlygos, kurių nesugebėjo laikytis...
žinau, kad myli, žinau kad nori būt kartu, matau, kad daro viską, kad tik nebenorėčiau skirtis... bet reikia, kad ir mylint taip kaip myliu aš... laiko...
 
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-04-15, 07:35:27 | Nr. # 15
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Lurdesita)
su vyru santuokoj jau 10 metų... įdomi situacija... mylim vienas kitą... bet MB galvojo, kad ... vienu žodžiu eilę metų viską dėl mūsų šeimos dariau aš... nesakau jokiu būdu, kad jis nesirūpino, nemylėjo... bet nu kaip čia pasakius ėjo lengviausiu keliu... jei iškildavo dilema... jis nueidavo lengviausiu keliu paaukodavo ramybę mūsų santykiuos... susiriedavom mes... nes jis kitaip negalėjęs... baigės tuo... kad paprašiau skirtis... nesu iš tų žmonių, kurie pultų ant karštų draskyt šeimą... daviau daug progų ... galų gale išdėsčiau situacijas, kurias jokiu budu negalėsiu toleruot... nepadėjo... sukroviau daiktus ir palinkėjau gyvenime sėkmės... maldavo dar vienos galimybės... daviau... ir atrodo tikrai keičiasi... nu bet kam reikėjo prieit iki tokios padėties niekaip negaliu suprast... kam pasakau kokios tos buvo sąlygos, kurių nesugebėjo laikytis...
žinau, kad myli, žinau kad nori būt kartu, matau, kad daro viską, kad tik nebenorėčiau skirtis... bet reikia, kad ir mylint taip kaip myliu aš... laiko...

Lurdesita, bijau, kad mano pasisakymo gali nesuprasti, bet vis tiek pasakysiu...:) Keiskis pati, "lengviau į viską žiūrėk", rūpinkis savim..ir kuriam laukui užmiršk vyrą...Kai imsi pati keistis ir pasaulis keisis apie Tave. Šeima - svarbu - tai vertybė, to nepaneigsi, tačiau pabandyk ramiau viską apsvarstyti...Sunku spręsti, kokios problemos jus spaudžia, pernelyg abstrakčiai parašyta... Neskubėk, duok laiko sau ir jam, kad paskui nesigailėtum...

 
smeizike Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-05-08, 11:19:21 | Nr. # 16
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-03
žinutės: 560

vieta: Kaunas
vaikai: vaikiukas jau pakeliui :)
dovanėlės: 6
draugaujam jau beveik penkis metus, pradzia buvo grazi, paskui pradejom bartis del visokiausiu nieku, kiekviena diena barniai, viena vakara sumasciau, kad taip gyvent nesamone, pasiuliau skirtis, apie tai kalbejom beveik visa para, i darbus nenuvaziavom, paverkem abu, issipasakojom kas kam blogai. Tas pokalbis mums labai padejo, nutarem kad daugiau kalbesimes apie mus o ne kiekvienas apie save. Pasibaram daznai, bet ne iki krizinio lygio, mylim viens kita labai, nutarem kad pasistengsim jog daugiau taip nebutu.
 
Irmuckiukas Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-05-08, 11:39:06 | Nr. # 17
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-09
žinutės: 4865

vieta: Kaunas
vaikai: 3
dovanėlės: 29
laimėjimai:
Smeizike sveikinu, kad nors sunkiai, skausmingai, bet supratote, kad reikia kalbėtis ir ieškoti kompromisų. Yra toks posakis - santuoka, šeima - tai amžinas kompromisas, jei nori gyventi kartu, jei yra meilė, tai reikia kartais vienam, o kartais kitam periodiškai užleisti kelią... Šauni pora esate - sėkmės agree
 
Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-05-08, 12:03:23 | Nr. # 18
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (smeizike)
draugaujam jau beveik penkis metus, pradzia buvo grazi, paskui pradejom bartis del visokiausiu nieku, kiekviena diena barniai, viena vakara sumasciau, kad taip gyvent nesamone, pasiuliau skirtis, apie tai kalbejom beveik visa para, i darbus nenuvaziavom, paverkem abu, issipasakojom kas kam blogai. Tas pokalbis mums labai padejo, nutarem kad daugiau kalbesimes apie mus o ne kiekvienas apie save. Pasibaram daznai, bet ne iki krizinio lygio, mylim viens kita labai, nutarem kad pasistengsim jog daugiau taip nebutu.

Pas mus irgi būna tokių dienų....bet viskas išsprendžiama...tik reikai abipusio noro...

 
Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-05-08, 17:46:18 | Nr. # 19
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Irmuckiukas)
santuoka, šeima - tai amžinas kompromisas, jei nori gyventi kartu, jei yra meilė, tai reikia kartais vienam, o kartais kitam periodiškai užleisti kelią..

Tikra tiesa. agree
 
smeizike Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 10:38:14 | Nr. # 20
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-03
žinutės: 560

vieta: Kaunas
vaikai: vaikiukas jau pakeliui :)
dovanėlės: 6
kad ir dabar, as jau matau krize, bandau jam tai paaiskint o jis jos nemato, jam patogu taip ir nenori nieko keist
 
Irmuckiukas Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 10:45:55 | Nr. # 21
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-09
žinutės: 4865

vieta: Kaunas
vaikai: 3
dovanėlės: 29
laimėjimai:
Quote (smeizike)
as jau matau krize

Nežinau ką matai, nežinau ką jauti, nežinau ką jaučia jis, bet kartais ta krizė tebūna miražas... Kartais antrajai pusei reikia duoti laiko, pačiam pamatyti tai ką tu matai...
 
smeizike Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 20:35:23 | Nr. # 22
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-03
žinutės: 560

vieta: Kaunas
vaikai: vaikiukas jau pakeliui :)
dovanėlės: 6
Quote (Irmuckiukas)
pačiam pamatyti tai ką tu matai...

tik nezinau kaip jam parodyti tai ka as matau
 
Odeta Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 21:22:23 | Nr. # 23
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (smeizike)
tik nezinau kaip jam parodyti tai ka as matau

Kad tai būtų imanoma, daug ką išspręstu.
 
Irmuckiukas Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-05-21, 10:29:52 | Nr. # 24
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-09
žinutės: 4865

vieta: Kaunas
vaikai: 3
dovanėlės: 29
laimėjimai:
Quote (smeizike)
tik nezinau kaip jam parodyti tai ka as matau

Gyvenimas yra teisingas, anksčiau ar vėliau jis tai pats pamatys ir tau dar parodys. Mano vyras, dar kai nebuvom vedę turėjo draugą, kuris pajutęs, kad maniškis vis daugiau laiko praleidžia su manimi, o ne su juo norėjo mane išstumti. Aš nutylėjau, pakentėjau gal pusmetį ir tas draugas pasirodė, kaip povas visomis savo spalvomis, tada mano brangusis, atsiribojo nuo tos draugystės ir jautėsi dėkingas man, kad pats galėjo įsitikinti... Žodžiu, leidau jam pasimokyti iš savo klaidos, o ne piršau savo nuomonę, nors ji buvo teisinga...
 
Odeta Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-05-05, 19:37:55 | Nr. # 25
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Kai pagalvoju tai krizė mus ištinka vos tik kokia bėda didesnė. Na, ne mane, bet maniškis visoms nelaimėms nutikus atsiima ant manęs ir ant vaikų. Tada aš bloga, vaikai negeri ir amžinai viskas negerai. Tas nevietoje, anas nepadarytas... O kad padėti, tai ne. Geriau TV pasižiūrėti, o aš turiu spėti viską. Jei ko nepadarau, tai sako gali susitvarkyti, kai vaikus užmigdai. Tai vadinasi aš dar ir miego nenoriu... Sunku taip. Kartais pagalvoju,kad artėja tikra krizė.
 
Forumas » Šeima » Jis + Ji » Krizė poros, šeimos bendravime (Ar pasitaiko?)
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp