Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


Forumas » Šeima » Mūsų vaikučiai » Vaikų dantukai (dygimo eiliškumas)
Vaikų dantukai
Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-02-11, 22:55:43 | Nr. # 26
administratorė


dovanėlės: 36
Pirmieji vaiko dantukai

Norint išsaugoti sveikus dantis, svarbu tinkamai juos prižiūrėti nuo pat vaikystės. Kol vaikučiai maži, ši užduotis atitenka mamytėms, todėl labai svarbu domėtis, kaip išsaugoti gerą burnos sveikatą. Gydytojai odontologai, suteikdami kvalifikuotą odontologijos pagalbą, stengiasi atkreipti dėmesį į profilaktiką ir individualią higieną, kuri labai svarbi jūsų vaikučių dantims. Taigi bendromis pastangomis galima pasiekti gerų rezultatų ir išauginti kartą, kuri užaugs nežinodama, kas yra dantų skausmas.
Kada turėtų išdygti dantukai

Dantų dygimas yra fiziologinis reiškinys. Tai tolygus pavienių simetriškų dantų prasikalimas, kurį lemia genetiniai veiksniai, socialinės ir ekonominės sąlygos. Dažniausiai dantys pirmiausia pradeda kaltis apatiniame žandikaulyje. Paprastai tai įvyksta nuo penkto iki aštunto mėnesio. Pastebėta, kad berniukų dantukai dygsta šiek tiek anksčiau nei mergaičių. Antrųjų gyvenimo metų pradžioje vaikas turi turėti aštuonis dantukus. Visą pieninį sąkandį sudaro dvidešimt dantų: kandžiai, iltys ir krūminiai. Šeštaisiais septintaisiais metais pradeda dygti nuolatiniai dantys. Dvylikos keturiolikos metų vaikams dažniausiai būna išdygę dvidešimt aštuoni nuolatiniai dantys, o vadinamieji protiniai, arba tretieji krūminiai, dantys dygsta vėliau arba visai neišdygsta.

Kodėl vėluoja dantukų dygimas

Dažniausia tai būna vaikučiams, kurie nuo kūdikystės serga įvairiomis ligomis. Įtakos gali turėti rachitas, dažnos ūminės infekcinės ligos, įvairūs medžiagų apykaitos sutrikimai. Pastebėta, kad vėliau dantys prasikala sergantiesiems Dauno liga. Pavėluotai nuolatiniai dantys išdygsta vaikams, kurie gimsta per mažo svorio. Per anksti išrovus pieninį dantį, dantenų krašte susidaro storas kaulinio audinio sluoksnis, trukdantis dygti nuolatiniam dančiui. Nuolatiniai dantys prasikala vėliau ir sunkiau esant didesniam negu normalus dantų skaičiui. Kartais vėlyvas pieninių dantų dygimas yra paveldimas. Pasitaiko atvejų, kai dėl embrioninio vystymosi metu atsiradusių sutrikimų visai nesusiformuoja kai kurių dantukų užuomazgos.

Priežastys, dėl kurių dantukai išdygsta per anksti

Paprastai kūdikiai gimsta be dantų, tačiau retai, bet pasitaiko atvejų, kai gimsta su prasikalusiais dantukais. Dažniausiai tai yra apatinio žandikaulio centriniai kandžiai. Šie dantukai būna silpni, dažnai pakitusios spalvos (rusvi, pilkšvi), su beprasidedančiu kariesu. Tokio ankstyvo dantų prasikalimo priežastys nežinomos.
Jei kūdikis gimsta turėdamas vieną ar du dantukus arba jie išdygsta po keleto dienų po gimimo, tai nieko blogo, tai tik anksti išdygę pieniniai dantys.
Anksčiau laiko pieniniai dantys, ypač kandžiai, dažnai prasikala labai jaunų mamų pirmagimiams, kūdikiams, kurie gimsta per didelio svorio. Ankstyvas dygimas taip pat gali būti paveldimas. Nustatyta, kad tymai paankstina pieninių dantų dygimą, ypač jei sergant kyla aukšta temperatūra. Kartais, žandikauliuose formuojantis augliams, toje vietoje gali per anksti prasikalti visa dantų grupė. Nuolatinių dantų ankstyvą išdygimą gali lemti sutrikusi augimo ir skydliaukės hormonų funkcija.

Pirmųjų dantukų priežiūros ypatumai

Nors, atrodo, išdygę pieniniai dantukai tokie gražūs ir balti, tačiau jie, netinkamai prižiūrint, lengvai pažeidžiami ėduonies. Todėl labai svarbu kūdikio maitinimas. Natūraliai maitinant vaikas, žinoma, vystosi geriausiai. Dirbtinai maitinant atsiranda ėduonies pavojus dėl cukraus ir jo produktų, kurių yra mišinukuose, tyrelėse, sultyse. Ėduonies rizika padidėja, jei tokiu maisteliu maitinama prieš miegą ir po to dantukai nenuvalomi. Gal nusistebėjote, o kaip išvalyti kūdikiui dantukus? Tam naudokite drėgną marlę. Po pusryčių, ypač po vakarienės, nuvalykite mažylio dantukus, švelniai braukdamos jų paviršiumi. Marle valyti dantukus galima iki vienerių pusantrų metų amžiaus, tai yra tol, kol jų paviršius yra lygus, kol dar neišdygo pirmieji pieniniai krūminiai dantys, turintys nelygią struktūrą. Vėliau reikėtų įsigyti minkštą vaikišką šepetuką. Juo valyti dantukus be pastos. Vaikui ūgtelėjus, kai jis jau supranta, kad pastos, kad ir kokia ji skani, nuryti negalima, įsigykite vaikiškos dantų pastos. Iki šešerių septynerių metų amžiaus vaikų dantis turi valyti tėveliai, nes patys vaikai nesugeba gerai išvalyti.

Kodėl svarbūs pieniniai dantukai

Sveiki pieniniai dantys sudaro palankias sąlygas sveikų nuolatinių dantų formavimuisi. Taip pat išlaiko burnoje tarpus, kurie bus reikalingi dygstant nuolatiniams dantims, padeda vystytis žandikauliams, svarbūs vaiko virškinimo sistemai, nes geriau sukramtomas maistas.

Kada apsilankyti pas odontologą

· Jei vėluoja dantukų dygimas
· Jei pastebėjote ant dantų paviršiaus baltų, gelsvų ar rusvų dėmių.
· Kai išdygsta pirmieji krūminiai dantys, jų vageles, kurios yra labiausia pažeidžiamos karieso, reikėtų padengti silantais.
· Sistemingai du kartus per metus apsilankyti pas odontologą pasitikrinti profilaktiškai.

Įdomu

Dažnai besilaukiančios ar auginančios kūdikius mamos pasiskundžia, kad nėštumo metu sugedo daugiau dantų, dažnai kraujuodavo dantenos. Dažnai samprotaujama, kad kiekvieno nėštumo metu prarandama sveikų dantų vien todėl, kad vaikas „pasiėmė“ daug kalcio, taip pablogindamas mamos dantų būklę. Tokia nuomonė neteisinga ir neparemta jokiais moksliniais faktais. Dar 1926 m. amerikietis D.E. Viskinas, ištyręs šešis šimtus nėščiųjų ir du šimtus nenėščių moterų, nenustatė karieso priklausomybės nuo nėštumo ar jų skaičiaus. Buvo tiriama kietųjų danties audinių fizinė ir cheminė struktūra. Išvados buvo tos pačios – iš danties audinio nėštumo metu nepasišalina nei kalcis, nei kiti elementai, nesuyra ir jų junginiai. Tai būdinga ir kūdikio žindymo periodui. Nors senovės Lietuvoje moterys gimdydavo dažnai (turėdavo iki dešimties vaikų), mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad moterų dantys nebuvo daugiau sugedę nei vyrų. Iš tiesų ne nėštumas kenkia dantims, o pasikeitusi mityba, ypač per pirmuosius tris mėnesius: norisi tai saldžiai , tai rūgščiai, suvartojama daugiau angliavandenių, bet nepakankamai baltymų, o riebalų visą laiką vartojama per daug. Sutelkusi visą dėmesį į kūdikį, būsimoji mamytė dažnai pamiršta atidžiau pasirūpinti savimi: nepakankamai rūpinasi savo burnos sveikata, pamiršta valyti dantis arba tai daro nepakankamai gerai. Ėduonies problema yra lokali, ėduonies sukėlėjas yra jūsų burnoje. 
balandiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-03-06, 14:35:08 | Nr. # 27
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Nezinau,pas mus Rokiskyje nuo 5m silantu tepa ,maciau skelbima piliklinikos registraturoj
 
Balanda Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-03-06, 17:20:54 | Nr. # 28
administratorė


dovanėlės: 36
Quote (balandiene)
Nezinau,pas mus Rokiskyje nuo 5m silantu tepa

Na, jei penkių metų vaikiukas jau turi tikruosius dantukus, tai ir tepa wink


 
balandiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-03-06, 22:28:48 | Nr. # 29
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Tinakris)
Na, jei penkių metų vaikiukas jau turi tikruosius dantukus, tai ir tepa

gali buti birzelio pabaigoj vyresneliui 5m sueis tai zengsim pasiziuret
 
Balanda Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-03-06, 22:40:43 | Nr. # 30
administratorė


dovanėlės: 36
Kažin, ar teps ant pieninių O tikrų dantukų jau turit?


 
balandiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-03-06, 22:43:56 | Nr. # 31
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Tinakris)
O tikrų dantukų jau turit?
ne,dar nei vienas nebuvo iskrites
 
lora0409 Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 18:22:12 | Nr. # 32
klubo narys (-ė)


nuo: 2009-03-17
žinutės: 33

dovanėlės: 0
merginos,gal jus zinot budus kurie padetu vaikuti priversti valytis dantukus?
kazkada jis su malonumu valesi dantukus,o po visu ligu jis net nenori ikisti dantu sepetuko i burnyte. Nupirkau dantu sepetuka is jo megstamiausiu geroju,valemes visi kartu,bet vaikutis net i kalbas neina,ka dar galima padaryti help
 
balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 18:50:44 | Nr. # 33
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (lora0409)
merginos,gal jus zinot budus kurie padetu vaikuti priversti valytis dantukus?
kazkada jis su malonumu valesi dantukus,o po visu ligu jis net nenori ikisti dantu sepetuko i burnyte. Nupirkau dantu sepetuka is jo megstamiausiu geroju,valemes visi kartu,bet vaikutis net i kalbas neina,ka dar galima padaryti

nezinau,manasis tai suaugusiu sepeteli parduotuvej nusistvere,dar su tetes ar mano kompanija visai sauniai valos,nars irgi kazkada noras buvo dinges,gal koki zaidima sugalvot
 
lora0409 Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 19:04:16 | Nr. # 34
klubo narys (-ė)


nuo: 2009-03-17
žinutės: 33

dovanėlės: 0
jau minciu man truksta kaip ji priversti dantukus issivalyti bang
 
balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 19:08:54 | Nr. # 35
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (lora0409)
jau minciu man truksta kaip ji priversti dantukus issivalyti

bendrom jegom sugalvosim,daug cia musu swans
 
lora0409 Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 19:10:52 | Nr. # 36
klubo narys (-ė)


nuo: 2009-03-17
žinutės: 33

dovanėlės: 0
aciu ura
 
Odeta Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 19:51:52 | Nr. # 37
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
O maniškė dar nei vieno dantuko neturi upset
 
lora0409 Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 19:55:44 | Nr. # 38
klubo narys (-ė)


nuo: 2009-03-17
žinutės: 33

dovanėlės: 0
kai prades iskarto pratink prie sepetelio
 
Odeta Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 19:59:06 | Nr. # 39
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (lora0409)
kai prades iskarto pratink prie sepetelio

Tai jau teks yes
 
Balanda Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-03-21, 14:45:07 | Nr. # 40
administratorė


dovanėlės: 36
O aš noriu pasigirti, kad vakar mano vyresnėlei pradėjo klibėti vienas dantukas (apačioje) ura


 
Odeta Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-03-21, 16:57:53 | Nr. # 41
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Tinakris)
O aš noriu pasigirti, kad vakar mano vyresnėlei pradėjo klibėti vienas dantukas (apačioje)

Kiek laiko jau jai? wink


Žinutę redagavo Legalli - Šeštadienis, 2009-03-21, 16:58:41
 
balandiene Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-03-21, 19:47:41 | Nr. # 42
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Tinakris)
O aš noriu pasigirti, kad vakar mano vyresnėlei pradėjo klibėti vienas dantukas (apačioje)

sveikinam flowers
 
arija Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-04-21, 10:59:57 | Nr. # 43
ištikima klubo narė


nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
Ar jau buvot kas pas odontologą vaikiuką kas nuvedę? mad Ar bijojo? Kaip įkalbinot? surprised
 
mazea Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-04-21, 12:50:55 | Nr. # 44
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 508

vieta: spain
vaikai: Laurynas
dovanėlės: 8
Quote (arija)
Ar jau buvot kas pas odontologą vaikiuką kas nuvedę?

as dar savo pipiriuko nevedziau,bet dantukai lb grazus,graziai sudyge,megsta valytis su manim kartu dantukus.Bet aki jau reiks manu ilgai teks ikalbineti
 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-04-21, 16:21:01 | Nr. # 45
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (mazea)
r jau buvot kas pas odontologą vaikiuką kas nuvedę? Ar bijojo? Kaip įkalbinot?

vat ne dar neikalbinu,bet jau reike,o ikalbint tai net neisivaizduoju kaip dontknow
 
Odeta Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-04-21, 17:22:12 | Nr. # 46
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Mes jau turim du dantukus apačioje yahoo Dar vos tik išlindę, bet vistiek biggrin
 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-04-21, 17:29:53 | Nr. # 47
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Odeta)
Mes jau turim du dantukus apačioje

sveikinimai flowers cheek
 
Odeta Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-04-21, 17:38:52 | Nr. # 48
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (balandiene)
sveikinimai

Ačiū confused
 
arija Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-05-01, 12:27:47 | Nr. # 49
ištikima klubo narė


nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
Jetau jetau death mano merginai dar neiškrito tik smarkiai kliba dantukas, o šalia jau išlindo antras death dabar kai krokodilas su dviem eilėm dantų death bliamba death
 
minimi Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-05-11, 13:56:47 | Nr. # 50
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-18
žinutės: 7012

vieta: kaunas
vaikai: justas
dovanėlės: 32
laimėjimai:
Quote (Odeta)
Mes jau turim du dantukus apačioje

pas mus irgi,vienas tai oho jau kos nemazas
sveikinimai flowers
 
Forumas » Šeima » Mūsų vaikučiai » Vaikų dantukai (dygimo eiliškumas)
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp