Forumas Atvirukai

Diskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +

Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien

Vardadienį švenčia:

-PASVEIKINK-

Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės

• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forumas » Gyvenimo būdas » Sveikata » Kaip mesti rūkyti? (Patarimai, palaikymas)
Kaip mesti rūkyti?
Balanda Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-10, 14:13:39 | Nr. # 1
administratorė

dovanėlės: 36
Tikriausiai bent tūkstantį kartų norėjote mesti rūkyti. Visi sako, kad rūkymas yra žalingas įprotis... Bet ar žinote, kas padės Jums apsispręsti? Faktai! Dešimt konkrečių ir akivaizdžių faktų apie rūkymą ir jo daromą žalą.

1. Cigaretės Jus žudo – čia ir dabar!

Apskaičiuota, kad kiekvieną dieną visame pasaulyje nuo rūkymo sukeliamų ligų miršta apytiksliai 10 000 žmonių arba 3,5 milijono žmonių per metus.

Dažniausiai rūkymas sukelia šias ligas:

* širdies ir kraujagyslių ligas (rūkaliai 2-4 kartus labiau rizikuoja mirti nuo infarkto);
* vėžį (ypač plaučių, gerklės, burnos, šlapimo pūslės, kepenų, inkstų, skrandžio, gimdos, kraujo);
* kvėpavimo sistemos ligas (ypač chronišką bronchitą ir emfizemą) bei opas.

2. Juodas kaip anglis

Iš arti pažiūrėkite kaip atrodo tabako dūmuose esančios dervos – tai juoda, lipni medžiaga, kuri be kita ko, pasižymi ir itin stipriomis kancerogeninėmis savybėmis. Surūkęs vieną cigaretę rūkalius įkvepia apie 3 milijonus mikroskopinių suodžių dalelių, kurios ir sudaro dervas. Be to, dervos plaučiams daro nepataisomą žalą.

3. Depresijos priežastis

Moksliniais tyrimai įrodyta, kad rūkymas yra viena iš depresiją sukeliančių priežasčių. Mesdami rūkyti tučtuojau patirsite unikalų jausmą, kad kontroliuojate savo gyvenimą. Tai padės Jums ne tik atsikratyti tamsių minčių, bet ir pažiūrėti į savo gyvenimą iš optimistinės perspektyvos.

4. Rūkantys tėvai: blogiausia, apie ką galima pagalvoti

Jūs esate pirmasis pavyzdys (ir ilgą laiką juo būsite) savo vaikams – net rūkydamas. Tyrimai rodo, kad daugiau nei 50% vaikų iš šeimų, kuriose tėvai rūko, mano, kad rūkymas yra nieko blogo ir net 55% mano, kad užaugę rūkys. Rūkalių vaikai yra mažiau aktyvūs ir turi blogesnius maitinimosi įpročius.

5. Savo artimuosius tempiatės į kapo duobę kartu su savimi

Visi pavojai, kurie Jums gresia, gresia ir žmonėms aplink Jus. Jei jau nesirūpinate savo sveikata, bent pagalvokite apie kitus.

6. Nėščios rūkalės: to tiesiog negalima daryti savo vaikui!

Rūkančios nėščios moterys rizikuoja, kad jų nėštumas bus mirtinas kūdikiui ir joms pačioms. Taip pat gresia priešlaikinis gimdymas ar net persileidimas. Gimęs vaikas gali kentėti nuo nuolatinių sveikatos sutrikimų ir gimti per mažo svorio.

7. Nevaisingumas: jam ir jai gresiančios bėdos

Seniai žinoma, kad rūkymas blogina sėklos kokybę, taip pat pastebėta, kad rūkymas daro įtaką pasikeitimams genuose. Vyrai už nesėkmes lovoje kaltę gali suversti cigaretėms. Rūkančios moterys sunkiau pastoja ir gali sukelti daug sveikatos problemų savo vaikui, jei rūkys nėštumo metu.

8. Rūkalių išvaizda nemeluoja

Atsisveikinkite su jaunatvišku grožiu: dėl rūkymo Jūsų oda taps blyški, sausa, dantys ir pirštai pagels. Tyrimais įrodyta, kad rūkaliai turi 10 kartų daugiau raukšlių, nei nerūkantys.

9. Pasibjaurėtinas kvapas

Cigarečių dūmai įsigeria į Jūsų rūbus ir plaukus. Dūmų kvapas visada ir visur keliauja su Jumis. Be to, Jums iš burnos nuolat sklinda nemalonus kvapas. Panaikinti cigarečių dūmų kvapą iš namų bei automobilio gali būti itin sunku.

10. Jei Jūsų neįtikino medicininiai argumentai, Jus įtikins finansiniai

Dar kartą paskaičiuokite rūkalams iššvaistytus pinigus: prarandate puikias atostogas, naują automobilį, o gal netgi mažą butą... Ir visa tai dėl vieno ar dviejų pakelių cigarečių per dieną.

http://graphic.australian.anti.smoking.ad.vaizdelis.lt

Vėja Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-10, 17:33:49 | Nr. # 2
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
ČIA LABAI ĮTIKINAMAS STARIPSNIS -

Aš laisvas žmogus ir turiu teisę gyventi 10-15 metų trumpiau nei statistinis amžiaus vidurkis. Netikiu, kad SNO (Sveikatos Apsaugos Organizacijos) duomenys, jog viena cigaretė trumpina gyvenimą 7 minutėmis (paskutiniais duomenimis - jau 14!) yra teisingi; beje, esu drąsuolis ir rizikuoti nebijau.
Man patinka rūkyti ir atsikosėjus išspjauti supūliavusį ir dvokiantį savo plaučių gabalą ant šaligatvio. Aišku, nebūtų malonu, jei mano vos pradėjęs vaikščioti vaikas paslystų ir įkristų į tą...O kaip smagu kosėti rytais! - smarvė, lyg burnoje būtų nakvojusios viduriuojančios kanarėlės, man netrukdo.
Esu tikras, jog nepakliūsiu į tuos 75% vyrų, kuriems po 15 metų rūkymo - kasdien po pakelį cigarečių - nupjaus kojų pėdas dėl kraujagyslių užsikimšimo ar kuriems dėl tos pat priežasties nulinks pimpaliukas (pagaliau juk tikroji meilė - nebūtinai seksas).
Nemanau, kad mano vaikai, nusižiūrėję į mane, taip pat ims rūkyti - medikai ir psichologai taip teigia, o patys smardina kaip už pinigus. Nebijau ir to, jog sekantis po cigarečių žingsnis mano vaikams gali būti į Lietuvą ateinantys narkotikai - tai tik eilinės jų pasakėlės.
Nesu intelekto galiūnas ir kitų būdų, kaip imponuoti aplinkiniams, be išorinių vyriškumo atributų - cigaretės, alkoholio, mobilaus telefono (kuriuo taip norisi skambinti, kai kiti tai mato), pamazgų duobės žodyno, treningų ir kinietiškų šlepečių su baltomis kojinėmis - nežinau, karoče - "Sorry!". Beje, KNYGĄ perskaityti žadu.
Mėgstu ir man patinka žiūrėti TV reklamas apie Gigantą motorlaivio mechaniką, šokinėjantį per automobilius, Superarkliaganį, besivaikantį laukinius mustangus ar besiilsintį pakelės Princą - jiems smagiau, nei ponams - motorlaivio ar arklius auginančios rančos savininkams bei kadilakais pro Princą švilpintiems turtuoliams.
Nesąmonė, kad mano rūbai dvokia - paprasčiausiai toks yra KIEKVIENO VYRO kvapas!
Mano draugė rūko kaip ir aš, jos veido oda gelsvai peleninės spalvos, dantys padengti geltonomis apnašomis, jai taip pat smirda iš burnos ir ji atrodo žymiai vyresnė, nei pagal metus, bet ji vis vien man labai patinka. Mes abu mėgstame french-kiss.
Esu jaunas, kupinas jėgų ir nemanau, kad viena svarbiausių vertybių žmogaus gyvenime - sveikata. Adomas Mickevičius, palygindamas prarastą Tėvynę Lietuvą su sveikata kiek perlenkė.

Psichologas J.H.Rapalis

Balanda Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-10, 18:08:16 | Nr. # 3
administratorė

Jurgute, nu prisižvengiau lol Ir vyrui perskaičiau, tai abu lūžom, man net ašaros išryško loony loony ok2

Vėja Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-10, 20:15:21 | Nr. # 4
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Bet nesakyk, jei įsijungi vaizduotę, tai labai liuks skaitosi, kad rūkyt jaučiu tikrai neisnorės...Smagu, kad jum abiem patiko ir dar plius vitamino C prisigaminot....

gustyte Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-10, 20:19:39 | Nr. # 5
ištikima klubo narė

nuo: 2008-10-02
žinutės: 732

dovanėlės: 4
laimėjimai:
Atsispausdinau šį tekstą.Turiu pusserę kurį neišsivaizduoja gyvenimo be cigaretes.Ryt iteiksiu jį jai gražioj formoj happy

Vėja Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-10, 20:37:53 | Nr. # 6
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Tikėkimės suveiks, paskui pasidalink poveikio įspūdžiais...

Asta Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-01-21, 19:10:51 | Nr. # 7
naujokas (-ė)

nuo: 2009-01-20
žinutės: 15

dovanėlės: 1
maniskiui niekaip nesiseka mest, tai matyt reiks paskaityt noway

Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-01-21, 19:14:36 | Nr. # 8
administratorė

Quote (Asta)
maniskiui niekaip nesiseka mest, tai matyt reiks paskaityt

Būtinai duokit paskaityti applause Gal pakeis nuomonę apie rūkymą wink Nors, žinau, kad iš tiesų yra labai sunku atsikratyti šio bjauraus įpročio wink

Asta Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-01-21, 19:23:11 | Nr. # 9
naujokas (-ė)

drauge kalbejo, kad yra kazkokia knyga inete, pesakitai apie 200 psl ( tiek toje knygoje ) ir metimas garantuotas, reik eit ieskoti. O gal kas jau radote ???

Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-01-21, 21:18:22 | Nr. # 10
administratorė

Quote (Asta)
drauge kalbejo, kad yra kazkokia knyga inete, pesakitai apie 200 psl ( tiek toje knygoje ) ir metimas garantuotas, reik eit ieskoti. O gal kas jau radote ???

Kaip įdomu... Kažin, ką toje knygoje rašo?

jolanta255 Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-01-22, 13:58:58 | Nr. # 11
klubo narys (-ė)

nuo: 2008-11-22
žinutės: 85

vieta: KLAIPĖDA
vaikai: Ilja 2007-03-29
dovanėlės: 0
Galiu patarti nueiti i knigyna ir maždaug už 30 lt nusipirkti Allen Carr "Lengvas būdas mesti rukyti" mano mamai suveikė 100 procentu ok2

gustyte Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-01-22, 14:23:26 | Nr. # 12
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Quote (Jurgute)
Tikėkimės suveiks, paskui pasidalink poveikio įspūdžiais...

Sakė,kad aš labai žiauri lol
Quote (jolanta255)
Galiu patarti nueiti i knigyna ir maždaug už 30 lt nusipirkti Allen Carr "Lengvas būdas mesti rukyti" mano mamai suveikė 100 procentu

Apie tą knygą ir aš girdėjau.Ir visi sakė,kad meta net nebaigę skaityti ok2

Balanda Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-01-22, 14:42:09 | Nr. # 13
administratorė

Quote (gustyte)
Apie tą knygą ir aš girdėjau.Ir visi sakė,kad meta net nebaigę skaityti

Nu šakės, kaip sudomino surprised Nors man ir nereikia, bet norėčiau paskaityti tą knygą wink Smalsu, kas gi ten rašoma

ingalauskiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-01-22, 14:59:39 | Nr. # 14
klubo narys (-ė)

nuo: 2009-01-15
žinutės: 33

vaikai: Rugile,1996 02 03
as turiu ta knyga tongue nupirkau ja saviskiui,pries tris savaites kai b dontknow uvom Lietuvoj.neskaiciau as jos,nes man nereikia wink vyras perskaite tris puslapius.......ir padejo,tipo veliau perskaitys.matyt nelabai yra noras mest rukyt nunu as girdejau apie ta knyga irgi,kad kai perskaitai,tai meti rukyt.dar esu girdejus,kad tos knygos negali niekam skolint ar pats skolintis,nezinau ar tai tiesa dontknow jei taip ivyks,kad maniskis ja perskaitys,butinai parasysiu kokie rezultatai wink

gustyte Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-01-22, 17:59:18 | Nr. # 15
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Quote (ingalauskiene)
tos knygos negali niekam skolint ar pats skolintis,nezinau ar tai tiesa

Tą knygą jau skolinimosi ratu eina labai ilgą ratą.Ir jau laukia mano pusseserė jos.Sakė darbe tokia paklausi,kad eilėje stovėt reikia kaip prie donos lol Ten jos tarpusavyje skolinasi.

ingalauskiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-01-23, 11:35:23 | Nr. # 16
klubo narys (-ė)

nuo: 2009-01-15
žinutės: 33

vaikai: Rugile,1996 02 03
gustyte, gal cia tikrai kazkas specialiai paleido toki pletka,kad negalima niekam skolint,kad daugiau ispirktu lol

gustyte Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-01-23, 17:44:27 | Nr. # 17
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Gal,aš nežinau agent .Jei rūkyčiau,šventai tikėčiau tuo pletku ir tikriausiai pirkčiau tą knygą lol

Asta Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-01-25, 21:15:15 | Nr. # 18
naujokas (-ė)

maciau savoj maximoj ta knyga ir dar to paties autoriausa, kaip lengvai suliekneti.

Vyrui parsinciau is interneto lietuviska knyga. Ale net nepasiziurejo, vadinasi nera noro, tai ir rezultatu nebus. O lieknejimui inete tik rusiskai

smeizike Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-01-26, 16:40:27 | Nr. # 19
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-03
žinutės: 560

vieta: Kaunas
vaikai: vaikiukas jau pakeliui :)
dovanėlės: 6
Ar kada nors, užsirūkę cigaretę, pagalvojote apie tai, ką iš tikrųjų įkvepiate su kiekvienu dūmo užsitraukimu? Ar iš tiesų apie tai kada nors susimąstėte?

Žinoma, daugeliui rūkančių žmonių šis įprotis išties labai malonus: pagerina nuotaiką, trumpam laikui pakelia darbingumą, trumpam suteikia daugiau energijos ir žvalumo. Dauguma šio įpročio pančiojamų vyrų ir moterų nekreipia dėmesio į nuolatinius gydytojų perspėjimus (nors kiekvienas žino apie daugybę ligų, susijusių su rūkymu), blogą burnos ir kūno kvapą, pageltusius ar sugedusius dantis (rūkoriai 3 kartus dažniau kenčia nuo dantų ėduonies), anksti atsirandančias veido raukšles, pablogėjusią savijautą ir prastą ištvermę, nuolatinį kosulį, krenkštimą ir skrepliavimą. Gyvename 21 amžiuje, turime visišką teisę pasirinkti.

Tabako dūmuose yra virš 4000 nuodingų ir vėžį sukeliančių medžiagų.

Nesinorėtų kritiškai atsiliepti apie rūkančiuosius, tačiau norėčiau pasidalyti keliais palyginimais ir patebėjimais apie šį įprotį. Pirmasis palyginimas, kurį turbūt visi girdėjome nuo paauglystės laikų: rūkyti pačiam ar bučiuotis su neseniai rūkiusiu žmogumi prilygsta laižyti peleninę. Šlykštu, bet tiesa.

Tabako dūmuose yra virš 4000 nuodingų ir vėžį sukeliančių medžiagų. Norėčiau paminėti tik kelias jų, ir kur dar jos randamos ar naudojamos.

• Nikotinas – nuodas, sukeliantis širdies aritmiją. Apsinuodijimas šia medžiaga gali būti mirtinas;
• Arsenas – sudėtinė žiurkių nuodų dalis;
• Amoniakas dar naudojamas žemės ūkyje, buitinės chemijos pramonėje, langų valiklių ir grindų šveitiklių gamyboje;
• Kadmis naudojamas gaminant baterijas;
• Formaldehidas naudojamas lavoninėse, konservuoti mirusių kūnus;
• Butanas – dujos, suskystintoje formoje pasitelkiamas žiebtuvėliams užpildyti;
• Cianidas ir anglies viendeginis (smalkės) plačiai naudotos vokiečių koncentracijos stovyklų dujų kamerose. Dar aptinkamos automobilių išmetamose dujose.

Tad skanaus dūmo, kitą kartą prisidegus cigaretę!

Paimta is www.15min.lt

Žinutę redagavo smeizike - Pirmadienis, 2009-01-26, 16:41:40

balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-02-26, 13:43:45 | Nr. # 20
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (smeizike)
rūkyti pačiam ar bučiuotis su neseniai rūkiusiu žmogumi prilygsta laižyti peleninę. Šlykštu, bet tiesa

Fui,net nupurte,brrrr.Nezinau,as su kokiu vaikinu be draugvau visus atpratinau nuo cigareciu,gi bciuotis tai nori,o as fig Labiausiai vyras kentejo,nes gal 4m iki manes ruke,tai leidau tik kol armijoj tarnavo,pas mane sveciuos irgi maziau ruke,o dabar yahoo jau seniai neberuko,tik kai isgerus draugas ruko dar kartais sutrauke pora dumu,bet greitain pasigaili,supykina.As jauna bandziau,bet nieko ten malonaus ar skanaus neatradau dontknow

Added (2009.02.26, 14:43:45)
---------------------------------------------

Quote (Jurgute)
ČIA LABAI ĮTIKINAMAS STARIPSNIS -
Geras ir vaizdingas ok2 ,nors mano uosviu niekaip neitikintu,kuola ant galvos tasyk-dzin,geriau nevalgys,bet rukys angry pesa abu kaip kaminai ohno

minimi Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-02-26, 15:35:33 | Nr. # 21
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-18
žinutės: 7012

vieta: kaunas
vaikai: justas
dovanėlės: 32
laimėjimai:
oho.man reikia tos knygos lol begsiu i maxima pirkt ura

Asta Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-02-26, 21:08:14 | Nr. # 22
naujokas (-ė)

mano vyro irgi neikvepia tokie parasymai, matyt nera dar noro mest bang

Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-02-27, 07:40:29 | Nr. # 23
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Aš nerūkau, o vyro negaliu niekaip priprašyt, kad mestų rukyti... Sakė kaikada, o tas reiškia niekada bang dontknow

balandiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-02-27, 10:03:50 | Nr. # 24
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Asta)
matyt nera dar noro mest
Matyt,reik daug uzsispyrimo turet Mano tevas,kelis metus ruko,tada meta(saldaines ciulpe chupa ),o po keliu metu vel ruko ir vel meta,net nezinai kiek kartu lengvai numete,aisku pradzioj metimo l.nervuotas buna badevil

didyle Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-04-21, 23:40:10 | Nr. # 25
naujokas (-ė)

nuo: 2009-04-21
žinutės: 13

vieta: Vilnius
vaikai: 1
dovanėlės: 3
as rukiau 8 metus, barcley rudas(kurios veliau tapo kent). padzioje budavo, kad kokius 3-4 menesius nerukydavau ir vel pradedavau (neskaitydavau to metimu, tiesiog nerukydavau). Bet i pabaiga tu pertrauku nebedarydavau. Labai erzino kvaili radikalus nerukantys, aiskinantys kaip tai yra blogai ir nesveika, ir kaip jie negali buti salia rukancio, tada man atrode, kad tai absoliuciai kvaila ir dabar taip manau.
Ir kai man sakydavo, kad reikia mesti rukyti, sakydavau, kad mesiu, kai noresiu mesti, o ne tada, kai ivertinsiu visus rukymo minusus- as laisvas zmogus ir galiu rinktis. tai mano teise. nei vienam nerukanciam nesu sakiusi, kad jis turi pradeti rukyti, tai kodel jie leidzia sau tai agresyviai ir atvirai pirsti rukantiems savo nuomone? rukantieji nera kvailesni, o labai daznai ir protingesni uz nerukancius.
taigi smile
bet viena diena as sugalvojau, kad noriu mesti, ir taip sutapo, kad nusipirkau knyga 'lengvas budas mesti rukyti'. perskaiciau ir meciau. netikekit, kad sako, jog mete neperskaites, nes autorius kryptingai liepia nemesti, kol neperskaitai. manau, kad labai gera knyga. giderau sakanciu, jog tiems, kas taip mete, po to 'lomkes' ziaurios- netiesa ir tai, nera jokiu lomkiu.

mesti rukyti is tikro labai lengva. esme ne prietaruose ir ne magijoje, todel knyga galima skolinti dovanoti ir t.t. smile
as perskaiciau ir padovanojau, man jos nebereikia

va taip vat smile

Forumas » Gyvenimo būdas » Sveikata » Kaip mesti rūkyti? (Patarimai, palaikymas)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia

Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršų

Hosted by uCoz man ftp