Forumas Atvirukai

Diskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +

Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien

Vardadienį švenčia:

-PASVEIKINK-

Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės

• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forumas » Gyvenimo būdas » Sveikata » Alergija. Atopinis dermatitas (Dalijamės patirtimi)
Alergija. Atopinis dermatitas
Vėja Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-17, 15:19:46 | Nr. # 1
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Padariau temelę, kad čia galėtume bendrauti...apie šią ligą....

Vėja Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-17, 15:23:20 | Nr. # 2
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Tuos požymius kur aprašei, pati esu turėjusi....Bet dabar man užkliuvo akis už Tavo frazės - tai liepe tik grudinius produktus apmažinti. Mano draugo sesuo vos nenumirė, kol ištyrė, jog ji alergiška grūdiniams produktams. Sakė, kad kai sirgo buvo nepanaši į žmogų, tėvai vos ne laidotuvėms ruošėsi...Dabar ji nevalgo nieko kas gaminama iš grūdų ir jai sveikata pasitaisė...

arija Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-17, 20:47:41 | Nr. # 3
ištikima klubo narė

nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
Quote (Jurgute)
jog ji alergiška grūdiniams produktams

Mano dukrytė iki 5 metukų buvo jiem alergiška sad

ingalauskiene Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-17, 22:05:36 | Nr. # 4
klubo narys (-ė)

nuo: 2009-01-15
žinutės: 33

vaikai: Rugile,1996 02 03
dovanėlės: 1
gal tu Jurgute ir teisi,reiktu pabandyt visiskai atsisakyt grudiniu produktu.as buvau juos apribojus iki minimumo,nu beveik visai nevalgiau,bet didelio pasikeitimo nepastebejau dontknow man ta alergija pasireiskia tokiom kaip bangom-tai uzeina nei is sio nei is to,po to nezinia nuo ko rimsta.pernai man buvo dizdiausia krize,buvau kaip vientisa zaizda,net baisu prisimint sad net gyvent nebesinorejo budo drauge priprase kad atvaziuociau pas ja i Ispanija,nes jos vyras uzsiema ten visokiom meditacijom ir t.t,net tiksliai ir nezinau kaip ten vadinasi.man labai padejo,bet vistiek iki galo man jinai nepraeina,vis islenda karts nuo karto.o kai atvaziuoju i Lietuva,tai net para nepraeina ir pradeda berti.... sad cia tai dregnas klimatas,gal del to man ir geriau.gal sakau man Lietuvoj prie juros tiktu gyvent?as taip noriu i Lietuva,kad rezgu visokias mintis,kaip man sugrizti.

Vėja Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-01-18, 15:46:24 | Nr. # 5
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Ingaliauskienei - o gal Tu pabandyk išsitirti kokį kepenų audinį, gal atras problemą...ir atsisakyk grūdinių produktų, valgyk vietoj jų gaminius iš ryžių...Iš kitos pusės, gal tai nuo streso? Važiuok gyvent į Klaipėdą, bet galvoju, kad tai neišspręs problemos...juolabaiau, kad sugrįžus į Lietuvą čia bus sunku prisitaikyti gyventi...jei ilgai gyveni užsienyje...

Vėja Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-01-18, 15:50:46 | Nr. # 6
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Mano dukrytė iki 5 metukų buvo jiem alergiška , Arija, jei ji buvo alergiška ji tokia ir liks...Paprastai, kas vyksta organizmo viduje, tas "išmetama" į kūno išorę. Gali prislopinti simptomus, nes alergenai prisitaiko irgi, tačiau organizmas vis tiek anksčiau ar vėliau sureaguos...

Draugo sesuo visiškai nevartoja grūdinių produktų, nes jos organizmas į juos reagavo kaip į nuodą. Ji pati nežinojo, kad valgydama juos, tikrąja ta žodžio prasme, nuodija save ir tai galėjo ilgainiui privesti prie mirties. Laimei - išsityrė laiku ir dabar jos sveikata gera.

ingalauskiene Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-01-18, 16:56:06 | Nr. # 7
klubo narys (-ė)

Jurgutei-as irgi manau,kad stresas cia duoda didziausia poveiki,blogaja puse... sad bet,kad be streso kolkas neiseina kaip gyvent,nerandu iseities is padeties.... upset o kas liecia alergijos gydyma-tai taip,ji yra neisgydoma,ja tik apgydo arba nuslopina kuriam tai laikui.pirma karta alergija man pasireiske kai buvau 9 metu.kur mane tada tevai tik neveziojo,ko tik nedare,nieks nepadejo.taip kankinausi 9 metus,kol suradom tokia mociute-zolininke is Gargzdu,tai jinai man labai padejo yahoo gyde zolem(vale krauja) ir tepdavo isberta oda(isskyrus veida) tokiais vaistais kurie palaipsniui kaista uztepti ank kuno.kai jau negali kest,jinai kazkuo vel patepdavo ir praeidavo.taip vazinejom is Kauno i Gargzdus 3 menesius,du kart i savaite.labai padejo,oda buvo kaip aksomine eyes ir dabar tik po kazkur 15 metu alergija vel man isslindo :ohno:buvau vel nuvaziavus i Gargzdus,bet labai gaila ta mociute jau numire....zinau,kad jos dukra ta visa gydyma tesia,irgi kazkur Gargzduose,bet as nerandu kur jinai gyvena,o is Gargzdu nieko nepazistu,buvau nuvaziavus,klausinejau zmoniu,bet tip nieks nezino. whine gal cia senesni gyventojai zinotu,nes ta mociute tai puse Lietuvos zinojo,is visur pas ja zmones vaziuodavo.as manau,kad tik liaudies medicina cia dar gali padet(nuo alergijos),nes gydytojai tai visai nezino net nuo ko pradet gydyt no

Vėja Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-01-18, 17:07:30 | Nr. # 8
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Atopinis dermatitas nelaikomas grynai alergine liga, pavyzdžiui, net esant aiškiai matomiems ligos išoriniams požymiams, atlikus tyrimus, 20 proc. sergančiųjų nerasta jokių alergijos simptomų. Tai uždegiminė liga, kurios tikrosios priežastys nėra žinomos, tačiau, be kitų ligą galinčių sukelti veiksnių, didelę įtaką turi paveldimumas. Sergant atopiniu dermatitu, norisi kasytis, tačiau ryški alerginė reakcija, kuri atsiranda suvalgius tam tikrų maisto produktų, matyti ne visada. Noras kasytis bei odos išsausėjimas ir yra vieni pagrindinių atopinio dermatito reiškinių.

Atopinį dermatitą gali sukelti ir ligą paūminti:

įvairūs maisto alergenai (karvės pienas, kiaušiniai, riešutai ir t.t.),
ore esantys alergenai (žiedadulkės, sezoninių grybelių sporos, drėgnų patalpų pelėsis),
Reklama
namų aplinkos alergenai (dulkių erkės, naminiai gyvūnai),
įvairūs cheminiai ir fiziniai dirgikliai (skalbimo priemonės, muilas, vilnoniai, sintetiniai drabužiai, tabako dūmai),
staigi oro drėgmės bei temperatūros kaita,
kai kurie medikamentai,
stresas, kuris ypač pablogina ligos eigą.
Susirgus atopiniu dermatitu, kūdikiams ir mažyliams vaikams paprastai beria skruostus, kaktą, ausų kaušelius, rankų ir kojų tiesiamuosius paviršius. Vyresniems vaikams ir paaugliams oda labai išsausėja ir niežti, pažeidžiami galūnių lenkiamieji paviršiai: alkūnės, pakinkliai, riešai, tiesiamieji plaštakų paviršiai. Sergantieji atopiniu dermatitu labai imlūs bakterinėms odos infekcijoms, gali susirgti bronchų astma, alerginiu rinitu. Nustačius atopinį dermatitą, dėl niežtinčios ir išsausėjusios odos, būtina speciali ir labai kruopšti jos priežiūra. Prausimuisi reikėtų naudoti gydomuosius muilus, aliejinius skystus muilus. Po išsimaudymo per 3 minutes, būtina odą pasitepti emolientu – specialiu drėkinamuoju kremu ar losjonu, skirtu niežtinčios ir išsausėjusios odos priežiūrai. Ypač tinka preparatai su šlapalu, kuris mažina odos niežulį ir turi silpną antimikrobinį poveikį. Tepti būtina ne tik niežtinčias vietas, bet visą kūną – nuo galvos iki kojų. Per savaitę vaikams tokio kremo reikia apie stiklinę, o suaugusiesiems apie pusę litro. Pagrindinis atopinio dermatito gydymo tikslas – išsaugoti odos riebumą, nes būtent tuomet sumažės odos sausėjimas ir niežėjimas.

Norint palengvinti ligos eigą ar nuo jos apsisaugoti, reikia:

odos priežiūrai nuolat vartoti specialių kremų ar tepalų emolientų,
nevartoti maisto produktų, sukeliančių odos pažeidimus (tai yra vengti alergiją sukeliančių produktų),
vengti odą dirginančių medžiagų (jei neįmanoma išvengti tiesioginio sąlyčio su įvairiais valikliais ar plovikliais, prieš pradedant dirbti būtina pasitepti rankas apsauginiu kremu, o baigus darbą rankas nusiplauti ir vėl pasitepti kremu),
kad būtų apsaugotos rankos, būtina mūvėti apsaugines pirštines, pašalinti iš aplinkos galimus alergenus (kilimus, plunksnines pagalves, minkštus žaislus ir t.t),
nevilkėti drabužių iš vilnos ar sintetinio pluošto, nes jie dirgina odą,
drėkinti sausą kambarių orą,
mažinti niežulį, kad būtų išvengta bakterinės infekcijos, vaikui trumpai nukirpti nagus, migdyti jį su pirštinėmis.
Gydant ligą svarbiausia pašalinti jos priežastis, prislopinti uždegimą vartojant tam tikrų hormoninių vietiškai veikiančių preparatų ir atkurti odos barjerinę funkciją. Atopinio dermatito tabletės nuo alergijos neveikia, nes neslopina niežėjimo. Labai klysta ir manantieji, kad pasveiks nusiprausę su ūkišku muilu – odos būklė tik pablogėja.

ingalauskiene Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-01-18, 17:27:17 | Nr. # 9
klubo narys (-ė)

oho kiek cia prirasyta surprised beveik viska taip ir darau,tik vengiu hormoniniu tepalu,nes as ju jau vaikystei pakankamai prisinaudojau,bet jie man jokios naudos nedave.o ju poveikis odai ir visam organizmui svelniai tariant yra nekoks sad labai tau dekui,Jurgute ok2

Vėja Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-01-18, 17:42:14 | Nr. # 10
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Nėra už ką, žinau, kad tai nemaloni liga...pati praėjau visokias nesąmones, man gydytoja pripažino atopinį dermatitą, nes šią liga dar galima sumaišyti su egzema, alergija...Paskutinį kartą buvau Kaune Odos ir venerinių ligų klinikoje, pavadinimas kaip ir ne koks, bet kai vaikštai ištinusiu veidu ir beveik akių nesimato, pasidaro nesvarbu kur eiti, kad tik padėtų, ten išrašė vaistų ir man iš karto praėjo, nuėmė visus patinimus.

Vėja Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-01-18, 17:59:37 | Nr. # 11
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Beje, Klaipėdoje esu buvusi vienoje poliklinikoje, berods Naujakiemio g. 26 pas gydytoją Šidlauskienę, man ji taip pat padėjo. Reiktų paieškot kontaktų.

ingalauskiene Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-01-19, 17:28:48 | Nr. # 12
klubo narys (-ė)

labai tau buciau dekinga Jurgute hug

Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-01-21, 19:25:04 | Nr. # 13
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
agree

xxxjaumamaxxx Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-02-15, 14:52:46 | Nr. # 14
naujokas (-ė)

nuo: 2009-02-15
žinutės: 3

vaikai: du mažučiai
dovanėlės: 0
Sūnus susirgo atopn.dermatitu,kai jam buvo metukai.Tada perėjom nuo Hipp varškyčių ir jogurtų prie paprastų varškės sūrelių,vaikiškos varškytės ir kitų pieno produktų.Tada po truputį pradėjo berti,pradžioje daktarai nustatė dilgėlinę,laiku neišgydė.Skyrė Tavegil tabletes,Aerus sirupą.Sūnų dar labiau išbėrė (kaip būtų sugeltas uodų,tokiomis ruplėmis).Vėl skyrė vaistus,naudojom tepalus.Po to jo bėrimas buvo sausi plėmai ant viso kūno,ypač išryškėdavo kai namaudydavome.Po maudynių iš karto tepdavome tepalais,losjonais.Ėjau ir pas šeimos daktarą,ir pas odos dakt.,dar vėliau pas alergologę,gastro.
Metus laiko vargom.Dariau ir maisto netoleravimo testą,kad nustatyti kam yra alergiškas,atidžiai rinkau maistą.Bėrimas tai paūmėdavo,tai nuslugdavo.Kol duodavau tabletes,taip pat bėrimas sumažėdavo,kai nebeduodavau vėl atsirado.Beveik kiekvieną mėnesį vyras pirkdavo naujų tepalų,tikėjomės,kad praeis.Viskas veltui.
Kol neišbandžiau biologiškai aktyvūs maisto papildai,kurie neturi šalutinio poveikio.Pradžioje nelabai tikėjau,kad šie papildai padės.Juos nusprendžiau duoti,nes nebežinojau ką toliau daryti (vaikas galėjo valgyti tik kalakutiena,avižų košę,bananus ir dar keletą produktų,o nuo kitų ligą paūmėdavo).Buvau paskaičiusi,kad ilgai naudojant tepalus,išplonėja oda,ji atrofuojasi.Buvo gaila vaiko,kad toks mažas turi gerti vaistus,su šalutiniu poveikiu sveikatai.
papildus išdrysau duoti tik todėl,kad ,kaip minėjau ,jie neturi šalutinio poveikio.Kadangi jie išgauti iš krekenų ir kiaušinio trynio,bijojau sūnui duoti,bet man paaiškino,kad jie išdirbti,kad pašalintos visos alergizuojančios medžiagos.Kad,tai labai mažos molekulės,kurios sudarytos iš 44 aminorūgščių.Daviau sūnui per daug nesitikėdama.
Bet po savaitės pamačiau teigiamą poveikį,padidėjo apetitas,susireguliavo tuštinimasis,po mėnesio vartojimo priaugo apie porą kg,dar už poros savaičių jau daviau įvairų maistą (nors dar truputį paberdavo),o po 3,5-4 mėn. nebebuvo jokių ligos požymių.Paskutinį mėnesį daviau kas antrą savaitę,kol visiškai nutraukiau.
Pradėjau gydymą rugpjūčio pradžioje,o per Kalėdas jau valgėm visi kartu prie stalo (yra dar užpraeitų metų Kalėdų nuotraukos,kuriose net nuotraukoje matosi išbėrimai).
Dabar vaikui duodu tik tada,kai pasigauna kokią infekciją.Po dviejų dienų būna vėl žvalus.
Kadangi mano sūnus dar mažiukas,jam užteko vienos bonkutės trims mėnesiams.
papildai veikia ne paviršutiniškai kaip vaistai,o tvarko visą organizmą.Atstato ir stiprina imuninę sistemą,kad pats organizmas kovotų prieš virusus,bakterijas,įsisenėjusias ligas ir pan.
Anglų kalba internete labai daug komentarų apie šiuos papildus,išgyjusių žmonių pasakojimai ir kt. informacija.
KADANGI IŠGYDŽIAU SŪNŲ ŠIAIS PAPILDAIS,NORIU IR KITIEMS PADĖTI.STENGIUOSI,KAD KITI SUŽINOTŲ APIE ŠIUOS PAPILDUS,APIE ATLIKTUS MOKSLINIUS TYRIMUS,KUR IR KAIP JŲ ĮSIGYTI IR PAN.

arija Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-02-15, 15:03:46 | Nr. # 15
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Sveika prisijungusi prie mūsų xxxjaumamaxxx, ok2 labai liūdna kad tiek daug turėjot iškęst sad tačiau svarbiausia ir džiugiausia, kad įveikėt ligą angel

xxxjaumamaxxx Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-02-18, 17:54:46 | Nr. # 16
naujokas (-ė)

Išgydžiau sūnelį,bet pastebėjau bėrimus dukrytei (8,5mėn.) ant rankyčių .Dabar gydau ir ją.Gerai,kad žinau ką daryti,nebereikės eiti pas daktarus ir gerti vaistų. ma Linkiu visoms mamytėms sveikų ir linksmų vaikučių vals

Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-02-18, 18:27:04 | Nr. # 17
administratorė

dovanėlės: 36
xxxjaumamaxxx, labukas hi Šaunu, kad pasveiko vaikiukas wink Mažylė irgi pasveiks wink

Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-02-18, 18:49:03 | Nr. # 18
administratorė

dovanėlės: 36
Quote (xxxjaumamaxxx)
Kol neišbandžiau BAMP (biologiškai aktyvūs maisto papildai) Transfer Factor,kurie neturi šalutinio poveikio

Mano manymu, geriau vaikui neduoti papildų, nepasitarus su gydytoju wink

xxxjaumamaxxx Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-02-27, 21:29:13 | Nr. # 19
naujokas (-ė)

Dėkoju Arijai ir Tinakris už linkėjimus.Dukrytei bėrimai ant rankyčių jau vos matyti,turbūt atsirado,nes dygsta dantukai ir ji kumštuku tryna dantenas.Buvau jau sunerimusi,nors ir žinau dabar kuo reikėtų gydyti,bet vistiek gerai,kad nesusirgo kaip sirgo broliukas. stp

arija Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-02-28, 08:32:07 | Nr. # 20
ištikima klubo narė

laimėjimai:
xxxjaumamaxxx, džiugu girdėt, kad dukrytei viskas gerai girllove

Murlyka Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-12-16, 17:47:46 | Nr. # 21
ištikima klubo narė

nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Gerai, kad jum dziugu, o man visai nedziugu ir labai baisu, mano mazgei turbut irgi tokia problema help

stebėtoja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-12-17, 09:27:42 | Nr. # 22
ištikima klubo narė

nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Quote (Murlyka)
turbut irgi tokia problema

tu nustok nerimaut kol tiksliai nežinai , tokius mažulyčius kaip tavoji gali berti nuo bet ko ... gal pati suvalgei citriną ar apelsinų jei maitini tai ir ją galėjo išberti ,kolkas nepulk į kraštutinumus . Stiprybės ir tikėjimo , kad viskas bus gerai .

Murlyka Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2010-02-07, 19:54:35 | Nr. # 23
ištikima klubo narė

nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
confused ale zinokit tikrai buvau issigandus, bet manau ten jai nuo riesutu buvo isbere... issigandau baisingai pabaisingai. dabar viskas gerai... nebevalgau riesutu, nei jokiu kitu bloguju alergizuojanciu maisto produktu.

Odeta Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-12-27, 15:41:23 | Nr. # 24
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Mano Kamilė jau beveik metai serga atopiniu dermatitu.... whine Tikrai liga nemaloni.

Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-12-29, 14:54:55 | Nr. # 25
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Tokiems mažuliams atopinio dermatito bėrimus reikia tepti natūraliu taukmedžio sviestu, kuris mažina niežėjimą ir bėrimus. Jo buna ekologiškų produktų e-parduotuvese.

Forumas » Gyvenimo būdas » Sveikata » Alergija. Atopinis dermatitas (Dalijamės patirtimi)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia

Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršų

Hosted by uCoz man ftp