Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 1
  • 1
Forumas » Gyvenimo būdas » Sveikata » Skrandžio sumažinimo žiedas (Veiksminga, ar ne?)
Skrandžio sumažinimo žiedas
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-11-03, 16:53:50 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Lietuviai - žinomi ir nelabai - masiškai kratosi kilogramų. Vieni tai daro valios pastangomis, atsisakydami malonumo valgyti, kiti tiesiog atsisako dalies skrandžio.

Šalyje populiarėjant skrandžio mažinimo operacijoms, neseniai net įsteigtas virtualus klubas "Nutukimo operacijos Lietuvoje" (NOLT), kuriame jau yra prisiregistravę per pusšimtį žmonių.

Klubo steigėja klaipėdietė Edita Bružinskienė - viena iš daugelio tiesiog akyse "nykstančių" uostamiesčio gyventojų: svorio kratosi ir šou verslo atstovai, ir politikai.

Vieno cepelino - per daug

"Stora buvau nuo mažens. Taip mane ir mokykloje vadino. Buvau storiausia ir didžiausia klasėje", - pasakojo Klaipėdos socialinės paramos centro Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Edita Bružinskienė.

Ji neslėpė, kad sutikusi savo būsimą vyrą negalėjo patikėti, kad jai nusišypsojo tokia laimė, nes manė esanti "bjaurusis ančiukas". Gerokai svorio pridėjo du gimdymai.

"Galiausiai svėriau 117 kilogramų. Kiekvienas išėjimas į mūsų užgaulią ir pagiežingą visuomenę man buvo išbandymas, o mano širdžiai ir sąnariams - kančia. Labai žeidė aplinkinių replikos "Kaip toks gražus vyras gali gyventi su tokia stora?", - neslėpė moteris.

Dabar E. Bružinskienės neįmanoma atpažinti. Per metus ji atsikratė per 50 kilogramų. Pernai rugsėjį moteris ryžosi skrandžio sumažinimo operacijai.

"Sunkiausios buvo pirmos valandos po operacijos, kai buvęs sveikas žmogus atsibundi supjaustytas ir "neįgalus". Nebuvo lengva ir pirmąjį mėnesį po operacijos - niekas neskaudėjo, bet viduje vyko įvairūs procesai: kartais sudurdavo, burbuliuodavo, atrodydavo, kad žarnos vartosi. Bet greitai viskas susitvarkė ir pradėjo tirpti kilogramai", - prisiminė E. Bružinskienė.

Ji tikina, kad po operacijos jos mitybos įpročiai keitėsi labai nežymiai. Ir dabar valgo cepelinus, tiesiog vietoje 5-6 beįstengia suvalgyti vieną, ir tai mėsą iškrapšto.

"Dabar pats organizmas diktuoja, ko nevalgyti. Jei riebu - nesinori to maisto. Anksčiau labai mėgau beliašus, dabar net negaliu į juos žiūrėti. O, pavyzdžiui, ledus - kaip mėgau, taip ir tebemėgstu. Ši operacija tikrai neatėmė iš manęs valgymo malonumo", - kalbėjo 34 metų moteris.

"Neturėjau ko prarasti"

"Ko aš tik neišbandžiau. Visų dietų neišvardinčiau. Bet vienas endokrinologas sakė, kad dieta yra iš principo neefektyvus dalykas, nes jos besilaikantis žmogus tik ir laukia, kada ji baigsis, ir jis galės pavalgyti", - sakė tokią pat operaciją prieš pusantrų metų pasidariusi klaipėdietė Seimo narė Irina Rozova.

Moteris svarstė, kad pakeisti mitybos ir gyvenimo įpročius iš esmės reiškia pakeisti savo gyvenimą, todėl ne visiems tai atrodo įveikiama užduotis.

"Supratau, kad neturiu ko prarasti. Rizikuoti nebijojau, juolab kad kur kas didesnė rizika turėti antsvorį nei darytis operaciją. Kai kurie artimieji bandė atkalbėti, bet aš iki šiol nesigailiu, kad tam ryžausi", - pasakojo jau 60 kilogramų netekusi I. Rozova.

Ji pastebėjo, kad pajutus akivaizdžius pokyčius, savaime pasikeitė požiūris į gyvenimą. Pasikeitė ne tik mitybos įpročiai - dabar norisi valgyti tik lengvą maistą, - bet ir greitai krintantis svoris privertė sportuoti.

Atsiranda emocinė spraga?

Tiesa, psichologai labai nesidžiaugia vis didėjančiu skrandžio mažinimo operacijų populiarumu. Jie sako pastebintys, kad po šių operacijų daugeliui žmonių pasireiškia polinkis į vadinamąjį įpročio perkėlimą, kai vienas įkyrus veiksmas, kaip persivalgymas, pakeičiamas kitu, užpildančiu atsiradusią emocinę spragą, - pavyzdžiui, rūkymu, alkoholiu, liguistu potraukiu pirkiniams...

"Visus, pasiryžusius tokiai operacijai, perspėju, kad gali apimti depresija. Vieniems ji trunka trumpai, tik po operacijos, kitiems, kuriems vienas iš gyvenimo malonumų buvo valgymas, gali užsitęsti ir visą mėnesį", - pastebėjo ir E. Bružinskienė.

Ji priminė, kad tokias operacijas pasidarę žmonės turi labiau rūpintis savo sveikata. Reikia nuolat gerti vitaminus ir mineralus, tikrintis sveikatą.

Tiesa, I. Rozova sakė nepatyrusi jokios depresijos ar tuštumos jausmo, nes niekada nedariusi iš maisto kulto. Sunkiausia jai buvę pakelti perdėtą ir ne visada nuoširdų aplinkinių dėmesį, kai akivaizdžiai pradėjo kristi svoris.

"Bet rezultatas to vertas. Kai kiekvieną mėnesį gali pirkti vienu numeriu mažesnius drabužius, apima tokia euforija", - džiaugėsi parlamentarė.

Negaili tūkstančių

Skrandžio atidalijimo operaciją Lietuvoje jau yra pasidarę per 200 žmonių. Dar keliasdešimčiai uždėtas skrandžio žiedas. Skrandžio dalijimo operacija kainuoja per 4 tūkst., o žiedo uždėjimas - per 6 tūkst. litų.

Skrandžio mažinimo operacijos atliekamos ir uostamiestyje. Klaipėdos apskrities ligoninės Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriaus vedėjas Nerijus Kaselis sako, kad pasaulyje yra daug technologijų, pagal kurias mažinamas skrandis. Tačiau pažangiausi yra šie du metodai: pirmuoju būdu, kuris buvo taikytas ir E. Bružinskienei bei I. Rozovai, skrandis mažinamas prie jo prijungiant plonosios žarnos kilpą. Kitas, mažiau sudėtingas operacijos metodas, kai skrandis sumažinamas apjuosiant jį specialiu žiedu.

Per pusmetį - 24 kilogramai

Per gerą pusmetį 24 kilogramų neteko ir klaipėdietis parlamentaras Vytautas Grubliauskas. Vyriškis neslepia, kad pastaruoju metu jį pamatę seniai matyti žmonės sunerimsta, ar jis tik neserga.

"Senokai galvojau apie tai, kad nešioju per daug svorio. Imtis kokių nors veiksmų vertė prastėjanti sveikata. Kadangi groju, sunku buvo efektyviai kvėpuoti. Apsispręsti padėjo žmona Inga. Ji surado internete ir pasiūlė išbandyti pagal kiekvieno žmogaus kraujo cheminę analizę sudarytą dietą", - pasakojo V. Grubliauskas.

Šis malonumas vienoje Vilniaus klinikoje kainavo apie 800 litų ir parlamentaras gavo sąrašą produktų grupių, kurių jam nerekomenduojama valgyti.

"Ko nebegaliu valgyti? Duonos, mėsos, pieno produktų..." - pradėjo vardyti V. Grubliauskas, bet iškart prisipažino, kad labai griežtai nurodytos dietos nesilaiko.

"Man ši dieta buvo tik kaip kelrodė žvaigždė. Tam, kad galėtum laikytis jos maksimaliai, reikia gyventi idealiomis sąlygomis, o aš taip negyvenu. Sunkiausia man buvo atsisakyti mėsos produktų, įvairių vyniotinių. Būna ir dabar, kai kur nors išvažiuoju ir nėra ko valgyti, tenka griebti "uždrausto vaisiaus", bet organizmas iš karto duoda ženklą, kad pasielgiau neteisingai - išpila karštis, pasidaro silpna", - pasakojo V. Grubliauskas.

Jis neslėpė iš pradžių taip pat svarstęs apie skrandžio mažinimo operaciją, tačiau pasikonsultavęs su gydytojais apsisprendė ugdyti valią ir pakeisti gyvenimo būdą bei mitybos įpročius.

"Žinoma, yra ir minusų. Dabar turiu keisti visą garderobą. Dar vaikštau su keletu senų kostiumų, kelnes susiveržęs, bet ir jaučiuosi lyg su tėvo drabužiais", - juokėsi V. Grubliauskas ir patikino visai nenorintis tapti labai lieknu. - Norėčiau, kad mano svoris neviršytų triženklio skaičiaus", - programą maksimum nurodė dabar 108 kilogramus sveriantis parlamentaras.

Problemų turi kone kas antras

Akyse "nyksta" ir kur kas daugiau visuomenėje žinomų žmonių: Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius, per 10 mėnesių numetęs net 91 kilogramą ir dabar įkalbinėjantis dainininką Obuolį žengti jo pėdomis bei pasidaryti skrandžio mažinimo operaciją. Tokią neseniai pasidarė ir Birutė Dambrauskaitė. Kilogramų kratosi Vitalija Katunskytė, Irena Starošaitė, Gytis Paškevičius... Lieknėja ir klaipėdietis Seimo narys Eligijus Masiulis, kaip ir kolega V. Grubliauskas, pasirinkęs sunkesnį būdą - ugdo valią ir valgo ne tai, ko norėtųsi ir ne tiek, kiek norėtųsi...

Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojų mityba nėra pakankamai sveika - viršsvorį turi 41 proc. vyrų ir 27 proc. moterų, nutukę yra 14 proc. vyrų ir 17 proc. moterų. Per paskutinius du dešimtmečius nutukimo atvejų visoje Europoje padaugėjo net 3 kartus.

www.ve.lt

 
Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-11-04, 11:39:46 | Nr. # 2
administratorė


dovanėlės: 36
Nesu bandžiusi, bet, manau, kad sunku laikytis dietos Valgymas - vienas iš malonumų, kurių labai sunku atsisakyti ohno Dėl išorinio grožio nesikankinčiau su dietomis, o dėl sveikatos - taip ok


 
balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-11-05, 13:42:40 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Mes irgi su vyru nekartą kalbėjom apie skrandžio suveržimą,nes jei jau sveikatai bus blogai reikės ir rimtesnių priemonių imtis,nes vyro dėdė gerokai apie 150kg sveria,pas mane giminėj dar tokio stambumo nėra,bet antsvoris beveik pas visus.
Quote (Tinakris)
Nesu bandžiusi, bet, manau, kad sunku laikytis dietos

Galiu pasakyt vieną dietų niuansą(ypač bedruskės)aš jausdavau,net kiekvieno atskiro produkto kvapą,netodėl kad aš jo norėdavau,bet kad uoslė suaktyvėdavo
 
stebėtoja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-11-05, 14:52:44 | Nr. # 4
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Quote (balandiene)
antsvoris beveik pas visus.

vyro giminėj visi liesi , mano šiek tiek pilnesni , bet storų nėra
Mano berniukai jau norėtų turėti daugiau svorio ypač vyresnėlis svajoja pastorėti , bet gražiai 1tooth bet valgo visi tai siaubas kiek ohno
 
balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-11-05, 15:01:18 | Nr. # 5
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (stebėtoja)
vyro giminėj visi liesi , mano šiek tiek pilnesni , bet storų nėra
Mano berniukai jau norėtų turėti daugiau svorio ypač vyresnėlis svajoja pastorėti , bet gražiai bet valgo visi tai siaubas kiek

mūsų draugas 20m vis pas mus sėdi,tai kaip aš sakau "augantis organizmas" kauliukai ir skūra,o valgo tiek kiek mes kartu su vyru,o gal ir daugiau vien dėl jo mes kilogramą dešrelių papildomai perkam,kad žmogutis pavalgytų biggrin
 
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-11-05, 15:39:46 | Nr. # 6
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Aš galvoju, kad gal geriau toks žiedas, nei piliulės...bet ir vėl neaišku koks pašalinis poveikis...Bet manau, žmonėms linkusiems apvalėti - tai išsigelbėjimas...
 
dale Žinutė parašyta: Antradienis, 2011-03-29, 15:50:25 | Nr. # 7
naujokas (-ė)


nuo: 2011-03-29
žinutės: 2

dovanėlės: 1
po operacijos praejo pusantru metu bet tik paskutinius du menesiu praderjo kristi svoris.siai dienai atsikracius 25 kg as sakyciau mazai uz tokius pinigus.As galvojau kad uzsidesiu zieda ir svoris kris bet taip nera labai daug priklauso nuo savas taip pat reikia laikytis dietu.pradejo kristi svoris prasidejo dazni vemimai ir skrandzio skausmai bei rugstingumas.gal cia man vienai taip? gyditojas pasake kad per daug visvien valgau reikia tik arbatom gyventi bet ar taip nesugadinsiu sweikatos?
 
Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2011-03-30, 10:36:57 | Nr. # 8
administratorė


dovanėlės: 36
dale, tikrai, jei maitinsitės vien arbatomis, susigadinsit sveikatą... Gi organizmui reikia įvairaus maisto, vitaminų, mineralų ir pan. wink O kiek kainavo operacija, jei ne paslaptis? confused


 
dale Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2011-03-31, 07:31:08 | Nr. # 9
naujokas (-ė)


nuo: 2011-03-29
žinutės: 2

dovanėlės: 1
na ziedas kainavo 7500 litu o po to viska denge ligoniu kasos nes dirbanti. na o kiekdovanu gyditojui tai cia kiekvieno asmeniskas reikalas smile
 
Forumas » Gyvenimo būdas » Sveikata » Skrandžio sumažinimo žiedas (Veiksminga, ar ne?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp