Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: Odeta  
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Nesiseka susilaukti vaikelio » Surogatinė motinystė (Jūs už ar prieš?)
Surogatinė motinystė
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-09-29, 11:31:36 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Surogatinė motinystė - samdoma arba savanorė moteris sutinkanti būti apvaisinta vaiko tėvo sperma tuo atveju, jei vyro žmona negali pastoti ir išnešioti vaisiaus. Surogatinės motinos funkcija yra išnešioti ir pagimdyti kūdikį, atsisakius motinystės teisių. Surogacijos metodas dažnai naudojamas, kaip įsivaikinimo alternatyva ir kaip būdas turėti kūdikį, kuris būtų genetiškai artimas bet vienam iš tėvų. Daugiausia diskusijų kelia komercinė surogatinė motinystė. Iki 1992 metų Jav buvo vienintelė valstybė įteisinusi surogatinę motinystę pasirašius sutartis. Susirūpinimą kelia žemesnio išsilavinimo ir socialinio sluoksnio moterys, nes jos dažnai tampa išnaudojamao, įpatingai trečiojo pasaulio šalyse.

Sprendžiant embriono statuso problemą, susiduriama su dviem nuomuonėmis. katalikų bažnyčia teigia, jog pilnavertė būtybė užsimezga ką tik įvykus apvaisinimui, todėl turi teisę į gyvybės apsaugą. Oponetai atsako, kad tik žmogui, sąmoninam, jaučiančiam ir jaučiančiam asmeniui, yra suteikiamas moalinis statusas, o embrionas yra tik ląstelių rinkinys ir enturi teisės į gyvybės apsaugą. taliekan In vitro dirbtinio apvaisinimo procedūrą, sukuriama daugiau embrionų nei reikia . Daugelyje pasauslio šalių moteriai leidžiama perkelti ne daugiau nei tris embrionus per veina dirbtinio apvaisinimo procedūrą. Pora gali pasirinkti ar likusius embrionus leisti sunaikinti ar panaudoti tolimesniems moksliniams tyrimams ar užšaldyti ir panaudoti pakartotinei procedūrai.

Galima daryti išvadas, kad dirbtinis apvaisinimas yra prieštaringa tema. Galvojant apie dirbtinį apvaisinimą, reikia gerai pasvartyti, medicininisu , teisinius ir moralinius aspektus.

Lietuvės pasiryžusios tapti surogatinėmis motinomis. Tačiau – tik už pinigus. Taip gimdyti vaiką dažniausiai ryžtasi skolų turinčios, į sunkią finansinę situaciją patekusios ir vyresnės nei 25 metų motinos.

Gimdymas – lyg darbas

Naują gyvybę išnešioti ir šaltakraujiškai atsisveikinti su ja pasiruošusi Andželika dienraščiui prisipažino: "Aš į tai žiūriu kaip į darbą".

Į "Klaipėdos" žurnalistų įdėtą skelbimą, esą tvarkinga, pasiturinti šeima ieško surogatinės motinos, jau po paros atsiliepė pasiūlymu susigundžiusi moteris.

Ji aiškinosi, kaip šeima garantuos, kad atsiskaitys su gimdyve. Moteris pasiteiravo, kokia suma būtų pažadėta už gimdymą, tačiau pasiūlius tai aptarti išsamiau, prisipažino, kad abejoja, jog šis sumanymas Lietuvoje bus sėkmingas.

Pas mus surogatinė motinystė uždrausta.

Tačiau kaimynėje Lenkijoje tai yra įmanoma. Ne taip seniai ten buvo atidarytas surogatinės motinystės centras. Skelbiama, kad tokių motinų paslaugos gali kainuoti nuo 15 iki 22 tūkst. dolerių. Klinika giriasi, kad klientų netrūksta.

Nori tai daryti užsienyje

Surogatinėmis motinomis pasišovusios tapti lietuvės pripažįsta, jog savo paslaugas siūlo tik užsieniečiams.

Jauna lietuvė, internete įdėjusi skelbimą apie tai, kad yra pasiryžusi padovanoti džiaugsmą kūdikio išsiilgusiems tėvams, netrukus sulaukė skambučių.

Gegužę į medicinos kliniką išskrendanti moteris džiūgavo, kad jai pavyko susitarti su užsienyje gyvenančia šeima.

"Viduržiemį patalpinau skelbimą. Netrukus atsirado besidominčių. Suderėjome ir nustatėme datą. Jei žmogus tinka, tai ko laukti?" – kalbėjo Andželika prisistačiusi moteris.

300 eurų per savaitę

Moteris aiškino, kad kūdikio trokštantys tėvai lietuvei sutiko mokėti 45 tūkst. litų.

"Yra rizika, todėl tokie pinigai. Juk Lietuvoje viskas nelegalu. Manau, kad tokie pinigai yra verti to", – aiškino būsima motina.

Dažniausiai tokiam žingsniui besiryžtantys tėvai baiminasi, kad surogatinei motinai gali prabusti jausmai kūdikiui ir tai vėliau pakeis jos sprendimą.

Tačiau Andželika aiškino, kad ji su būsimais tėvais suderėjo net kurį laiką kūdikį maitinti. Už papildomą mokestį šeima esą įkalbėjo lietuvę prižiūrėti naujagimį.

"Suderėjome po 300 eurų kas savaitę. Mokės ir po gimdymo", – tikino pašnekovė.

Ryžosi dėl savo vaiko
Pokalbio pradžioje apie surogatinę motinystę kalbėjusi verslininkės tonu, vėliau Andželika atskleidė, kas ją iš tiesų pastūmėjo tokiam žingsniui.

Kalbant su moterimi telefonu, buvo girdėti krykštavimas. Andželika prisipažino, kad yra vaikų darželyje. Prabilusios apie savo atžalą moters balsas pasikeitė akimirksniu.

"Aš pati auginu penkerių vaiką. Labai reikia nuosavo būsto. Jei nebūtų bėdų, nežinau, ar tam ryžčiausi", – abejojo moteris.

Surogatinei motinystei moteris ryžosi esą suvokusi, kad kito šanso aprūpinti savo atžalą nėra.

"Galvoje sukasi tik viena mintis – man reikia pagimdyti sveiką kūdikį. Visa kita man nesvarbu", – sakė surogatinei motinystei ryžusis moteris.

Andželika tikino, kad lėšų stygius – pagrindinis motyvas šiam žingsniui.

"Su tėvu nesutariame, pas jį grįžti gyventi nebegalėsiu. Su vyru gyvename tik dėl vaiko. Nuomotis būstą visą gyvenimą nenoriu. Svajojame apie savo namus. Tai darau tik dėl to, nes labai reikia", – atviravo motina.

Pardavė ir kiaušialąstę

Pirmieji su lietuve susisiekė latvių šeimyna, tačiau moters netenkino sąlygos.

"Jie norėjo tai atlikti rudenį, o staiga pasitaikė pasiūlymas šiam pavasariui. Be to, su šia šeima sutarėme viską atlikti legaliai", – kalbėjo Andželika.

Moteris svarstė, kad surogatinių motinų būtų įmanoma surasti ir gretimose šalyse – Baltarusijoje, Rusijoje.

"Tačiau joms bus brangu važinėti procedūrų. Visokių niuansų yra", – kalbėjo ji.

Galiausiai lietuvė prisipažino, kad jai ne tik teks išnešioti kūdikį už pinigus, bet dar ir parduoti savo kiaušialąstę.

"Taip, pardaviau ir savo kiaušialąstę. Tai ne tik vaiko išnešiojimas. Tačiau stengiuosi apie tai negalvoti, sau keliu vienintelį uždavinį – išnešioti ir pagimdyti. Ne aš rengsiu ir auginsiu tą vaikelį. Mano darbas bus baigtas", – aiškino mama.

Pigios ir sveikos

Didžiojoje Britanijoje surogatinės motinos ieškojusi kita šeima prisipažino kad kandidatės ėmė dairytis būtent Lietuvoje.

Viena priežasčių pastūmėjusi motinos ieškoti būtent mūsų šalyje – geras lietuvių genofondas ir pigios tokių motinų paslaugos. Dideliu privalumu laikoma tai, kad lietuvės gali laisvai keliauti po Europą, nereikia rūpintis vizomis.

Mančesteryje gyvenanti ukrainiečių šeima dar šiais metais tikisi susilaukti kūdikio, kurį išnešios Lietuvos pilietė.

Nataša prisipažino, kad dėl sveikatos būklės ji negali turėti vaikų, tačiau 34-erių moteris ėmė domėtis alternatyvomis. Motinystės džiaugsmo nepatyrusi Nataša prisipažino, kad teko rinktis iš daugybės besisiūliusiųjų.

"Išbandėme viską. Tačiau mums liko vienintelis šansas, todėl puoselėjame dideles viltis", – pasakojo šeima.

Nataša su vyru atskleidė, kaip ėmė ieškoti surogatinės motinos mūsų šalyje.

"Dešimt metų draugauju su bičiule iš Lietuvos. Ji pasisiūlė padėti ir internete įdėjo skelbimus. Pasipylė skambučiai. Rinktis buvo sunku", – pasakojo Nataša.

Suma rūpi labiausiai

Vos pasirodžius skelbimui Lietuvoje, pasiturinčiai šeimai savo paslaugas puolė siūlyti įvairiausios moterys.

"Tiesa, skambino tik vyresnės nei 25 metų, labai jaunų nebuvo", – atkreipė dėmesį moteris.

Visas labiausiai domino finansinė šio reikalo pusė.

"Mes žinojome, kokia padėtis Lietuvoje, kad krizė čia smarkiai paplonino kišenes", – tikino Nataša.

Už pinigus ryžosi gimdyti tik jau vaikų turinčios moterys. Jaunos, netekėjusios ir negimdžiusios šiuo skelbimu nesidomėjo.

"Visos skundėsi prasta finansine padėtimi. Viena prisipažino, kad augina vos mėnesio kūdikėlį", – neslėpė moteris.

Sykiu geria vaistus

"Pasirinkome tą, kuri, išgirdusi mūsų istoriją, net nepaprašė pinigų. Likome priblokšti jos gerumo. Moteris pati augina penkis vaikus ir kalbėdama tiek susijaudino, kad pažadėjo padovanoti mums vaikelį be atlygio", – atviravo Nataša.

Šeima vis tiek įsipareigojo sumokėti 10 tūkst. svarų (apie 40 tūkst. litų).

"Kadangi gimdysime privačioje klinikoje, neįmanoma joje užsiregistruoti, kol nėra sutvarkyti teisiniai dalykai", – aiškino moteris.

Dar 7 tūkst. svarų (apie 27 tūkst.) kainuos vaistai, apvaisinimas ir medikų priežiūra.

Šeštojo vaikelio ketinanti susilaukti moteris, pasak Natašos, buvo tinkamiausia kandidatė ir todėl, kad ji gyvena Londone.

38-erių Eglė, sutikusi pagimdyti šeštąjį vaiką, jau lankosi pas medikus.

"Užvakar teko pamatyti ir jos vaikučius. Džiaugiasi, kad jų mama padovanos vaikelį mums. Kol kas mes abi lankomės pas gydytojus, vartojame vaistus, kad sutaptų mūsų mėnesinių ciklai", – atviravo Nataša.

Motinai – atlygio garantijos

Vaikelio siekianti šeima Anglijoje privalėjo apdrausti Eglės gyvybę.

"Jai turėjome pasamdyti advokatą, kad būtų paisoma jos teisių. Juk privalu įrodyti, kad tai daro savanoriškai. Privalėjome surašyti testamentą, kad jei kas nors su mumis nutiktų, Eglės pečių neužgultų jokie rūpesčiai. Testamente įrašėme savo tėvus kaip vaiko globėjus", – kalbėjo Nataša.

Nataša pasakojo, kad kiaušialąstės apvaisinimas turėtų vykti po mėnesio.

"Lietuvoje gal tai vis dar tabu, o Anglijoje išvystytas net agentų, kurie ieško tokių mamų, biznis. Tik jų komisiniai labai dideli ir mamytėms nelabai kas lieka nuo suderėtos sumos", – kalbėjo moteris.

Medikai – už surogatinę motinystę

Akušerė-ginekologė, Klaipėdos medicinos centro "Jolsana" vadovė Jolanta Sąlygienė įsitikinusi, kad vaikų negalinčios susilaukti poros turi teisę ir į šį metodą.

"Žmogus turi teisę rinktis. Tik visa bėda, kad Lietuvoje ši tema vis dar tabu. Mes vis dar per tamsūs, nors pasaulyje tai jau seniai vyksta. Lietuvoje net nėra kalbama apie surogatinę motinystę, kaip ir donorystę ar apie spermos bankus. Nors šalys kaimynės jau yra pažengusios šioje srityje ", – pastebėjo specialistė.

Centro vadovė pripažino, kad klinikos slenkstį ne kartą mynė kelios moterys, kurioms šis metodas būtų buvusi išeitis.

"Jei yra kiaušidžių problemų, jei nėra gimdos, reikia kitos gimdos", – tikino medikė.

Galimybės: J.Sąlygienė įsitikinusi, kad Lietuvoje dar negreitai atvirai bus prabilta apie surogatinę motinystę.

Medikė spėjo, kad Lietuvoje surogatinės motinystės tema bus neliečiama dar daugybę metų.

"Spėju, kad dėl religinių sumetimų. Juk dirbtinio apvaisinimo įstatymą nusižiūrėjome nuo Italijos. Lyginant su kitomis šalimis, turime vieną prasčiausių šią sritį reglamentuojančių įstatymų", – pastebėjo J.Sąlygienė.

Papildyta

Bažnyčia - prieš

Seimo narė Marija Aušra Pavilionienė įsitikinusi, kad Lietuva dar nėra psiruošusi atvirai kalbėti apie surogatinę motinystę, kaip nevaisingumo gydymo metodą.

“Tai liūdna ir gėdinga situacija. Dirbtinio apvaisinimo įstatymas buvo sukurtas dar prieš kelias kadencijas. Šio įstatymo nepriimame dėl Katalikų bažnyčios kišimosi. Sveikatos ministerija taip pat labai paiso bažnyčios nuomonės.Tačiau juk mes nusižengiame žmogaus teisėms, ir nepadedame moterims tapti vaisingomis ar kitaip susilaukti vaikelio”, - tikino Seimo narė.

M.A.Povilionienės nuomone, vien išgirdus surogatinės motinystės terminą valdančiosios daugumos atstovams kyla šiurpas.

„Teigiama, kad esą negalima kištis į Dievo suskurtą lytiškumo sistemą. Jie greičiausiai sakytų, kad tai amoralu, nes esą negalima mechaniškai kištis į gyvybės užsimezgimą. Tačiau juk apribodami galimybę žmogui rinktis, pažeidžiame moterų teises. Pažemintas žmogiškas moters orumas. Valstybė juk turi garantuoti moters lytinės ir reprodukcinės sveikatos medicinos paslaugas. Mes nusižengiame visiems tarptautiniams įsipareigojimams“, - kalbėjo M.A.Pavilionienė.

Be to, valstybė turėtų kompensuoti šias paslaugas. Tai viena iš priežasčių, kodėl vis dar delsiama.

„Aš kaip žmogus, pasisakau už surogatinę motinystę. Tačiau ne kaip už sandorį, kuris grįžta pinigais, o už humanišką norą padėti. Tai labai humaniškas aktas, kai kuriose šalyse tai įteisinta įstatymais. Tačiau mes juk katalikiškas kraštas, todėl apie tai kalbėti pas mus laikoma amoraliu dalyku“, - stebėjosi M.A.Pavilionienė.

www.ve.lt, http://vyckenis.blogas.lt/

 
stebėtoja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-09-29, 13:48:00 | Nr. # 2
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Labai sunu kalbėti apie tokius dalykus kai pats nesi susidūręs , todėl negaliu nei smerkti nei girti tų mamų kurios taip apsisprendė . Tai jų sprendimas ir matyt jos tam turėjo priežaščių .
 
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-09-29, 15:21:43 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Aš irgi nesmerkiu, tačiau man labai sunku suvokti, kaip galima kažkuria prasme tokiu būdu atsisakyti savo vaikelio. Nepabijosiu sąvokos - parduodant...
 
balandiene Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-09-29, 16:37:04 | Nr. # 4
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
aš tikrai negalėčiau no net sesė kažkada prašė kiaušialastės,bet žinant,kad ne tame pas ją bėda,o išnešiojime,negalėjau duot,nes prarastų mano vaikiuką
 
Murlyka Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-09-29, 16:50:57 | Nr. # 5
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Hm, nematau tame nieko baisaus. Galeciau isnesiot kudiki, atiduot taip, bet tik tuo atveju jei matyciau, kad tai geras zmogus. Ir ne piniguose esme, asmeniskai man, butu malonu padet... Tik idomu, kodel nesinori isivaikint kudikiu tokioms seimoms. Genofondas mat geras, genai padaro tik dali darbo visa kita priklauso nuo aplinkos ir auklejimo. Seip nieko smerktino tame neizvelgiu.


Žinutę redagavo Murlyka - Trečiadienis, 2010-09-29, 16:52:06
 
Ievux Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-09-29, 20:58:39 | Nr. # 6
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Sunku ka sakyti,kai pats nesusiduri su tokia situacija ... Tiems,kurie negali patirti sio dziaugsmo,gal ir vienintele iseitis ,bet vat,kaip tai "mamai" ...ar ji jauciasi visaverte mama? ir kaip tai surogatinei mamai,is pradziu gal ir tie pinigai nusveria viska,bet po kiek laiko,juk zinai,kad pagimdei vaika,ar nesinori pamatyti,suzinoti kaip auga,pirmieji zingsneliai,zodziai pirmieji... neisivaizduoju sios puses
 
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-09-30, 09:14:44 | Nr. # 7
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Ievux)
mamai" ...ar ji jauciasi visaverte mama? ir kaip tai surogatinei mamai,is pradziu gal ir tie pinigai nusveria viska,bet po kiek laiko,juk zinai,kad pagimdei vaika,ar nesinori pamatyti,suzinoti kaip auga,pirmieji zingsneliai,zodziai pirmieji... neisivaizduoju sios puses

Man irgi tai sunku suvokti...Kur dingsta jausmai mažam žmogui? Ar galima tai pamiršti, ištrinti iš atminties?

 
Murlyka Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-09-30, 12:31:00 | Nr. # 8
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Jausmai mazyliui gal ir nedingsta niekur (arba nespeja uzsimegzt, man asmeniskai butu ramu zinot, kad tie tevai kudikiu rupinasi, jis auga priziuretas, mylimas ir saugus), bet supraskit viena dalyka, mazuti nesioji ne sau, o kazkam, kam jis labai reikalingas ir brangus. Butu seip savanaudiska, kai kazkas papraso, tu sutinki isnesiot, o paskui staiga persigalvoji ir nebeatiduodi kudikio. Kaip turetu jaustis ta "busima mama",kuri del vienu ar kitu priezasciu negali isnesiot sveiko kudikio, jumis pasitiki arba moka pinigus. Nezinau, as jos vietoje jausciausi sugniuzdyta.
 
balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-09-30, 13:50:40 | Nr. # 9
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
bent man pinigai prarastų vertę jei reiktų kažkam atiduot dalelę savęs,nors ir gražiu tikslu..aplamai,net mintyse negaliu to įsivaizduot,juk ne dvi dienas nėštumas užtrunka,pilviuky vaikiukas vartos,krebžda kai jį pakibini,o paskui bac ir jo nėra su tavim,aš gal išprotėčiau..tikrai negalėčiau būti surogatine motina..
 
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-09-30, 13:51:56 | Nr. # 10
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Murlyka)
mazuti nesioji ne sau, o kazkam, kam jis labai reikalingas ir brangus.

Bet jis ne daiktas, kad spręstum su kuo jį dalinsiesi. Aš niekada tam nesiryžčiau - tai labai asmeniška ir manau, save graužčiau visą likusį gyvenimą, kad jis kad ir labai kažkieno mylimas ir jiems brangus - tačiau jis ne su manim...Bet jei kažkam tas procesas priimtinas - prašom,kaip ir dirbtinis apvaisinimas, įvaikinimas - jei tik nuo to kažkas bus laimingesnis...

 
Murlyka Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-10-01, 09:45:20 | Nr. # 11
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Tai zinoma, kiekviena ta info perleidziam per save ir ziurim kokius jausmus sukelia. Taigi, as uz tai, bet paskaiciau dar karta straipsni auksciau ir siek tiek nusivyliau moteru poziuriu i tai. Pinigai, vienintelis motyvas, nors neturetu taip but...
 
Odeta Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2010-10-02, 11:54:48 | Nr. # 12
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Aš už. Aš visada už vaikelio galimybę išgyventi ir gyventi. Svarbu, kad mylimas vaikas bus- kad ir kitų žmonių. Čia moters reikalas. Manau geriau už abortą, visgi tai pagalba šeimai norinčiai vaikų. Jei moteris sugeba pagimdyti vaiką žinodama, kad atiduos kaip daiktą ar parduos ir nejausti jokios kaltės, ar meilės vaikiukui, tai geriau taip,nes nemanau, kad tokia moteris suteiktų meilę ir šilumą mažyliui.
P.S. Net už milijoną negalėčiau taip pasielgti. Niekaip. Tai būtų širdies išplėšimas iš krūtinės, netekimas, skausmas visam gyvenimui, nes tos mažos rankytės, tai viskas kas pasaulyje brangiausia. Kiekvienas prisilietimas, prisiglaudimas,maitinimas, pati didžiausia laimė pasaulyje, pats tyriausias jausmas. Dėl jo ir verta gyventi,kad ir vieną kartą.
 
Murlyka Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2010-10-02, 16:13:31 | Nr. # 13
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
tikiuosi jus manes nesmerkiat? smile
 
Vėja Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2010-10-02, 16:33:51 | Nr. # 14
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Juk Tu neprivalai mąstyti taip, kaip mes... Jei manai, kad gali pasielgti ir viduje prieš save jausiesi (jaustumeisi, jautiesi) - teisi, vadinasi, elgiesi teisingai. Kas gali Tave pasmerkti, juk niekada nežinai, kas gali nutikti ir kaip ir kokioje situacijoje pati pasielgtum...
 
stebėtoja Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2010-10-02, 16:34:15 | Nr. # 15
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Quote (Murlyka)
tikiuosi jus manes nesmerkiat?

Kad kaip ir nėra už ką , visi esam skirtingi žmonės kiekvienas galvojam ir jaučiam kitaip .Ir kiekviena situacija suvokiama kitaip , aš pavyzdžiui tikrai nežinau kaip tokioje situacijoje elgčiausi , ir geriau joje netektų atsidurti ....Labai daug žmogaus gyvenime lemia aplinkybės ir niekda nereikėtų sakyti niekada , nes galima prisikarksėt ir atsidurti vienoje ar kitoje barikadų pusėje .
 
Odeta Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-10-05, 11:18:32 | Nr. # 16
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Murlyka)
Pinigai, vienintelis motyvas, nors neturetu taip but...

agree Taip jau yra, nors tikrai gaila...
 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-10-05, 17:32:32 | Nr. # 17
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Murlyka)
tikiuosi jus manes nesmerkiat?

aš ir ne..net priešingai,stebiuosi kokios geros širdies esi..dėl svetimo skausmo palengvinimo,galėtum jiems išnešioti ir atiduoti dalelę saves..
Quote (stebėtoja)
tikrai nežinau kaip tokioje situacijoje elgčiausi , ir geriau joje netektų atsidurti

čia tikra teisybė,geriau neatsidurt agree
 
Ievux Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-10-05, 19:09:24 | Nr. # 18
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Quote (Odeta)
Taip jau yra, nors tikrai gaila...

O aš manau,kad mes šioje situacijoje bandome žiūrėti iš savos pusės,t.y. mus valdo jausmai,o tos moterys,kurios visame šiame reikale mato tik pinigus,tai į nėštumą žiūri tik kaip į darbą .Tiek tų jausmų ... Aš negalėčiau atiduoti savo dalelę ir po to ramiai miegoti.Nesmerkiu tų moterų,tai yra jų pasirinkimas.
 
Odeta Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-10-05, 19:14:57 | Nr. # 19
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Ievux)
t.y. mus valdo jausmai,

agree Taip,mus tikrai valdo jaumai, motiniškas instinktas confused
 
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-10-06, 08:52:04 | Nr. # 20
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Ievux)
Aš negalėčiau atiduoti savo dalelę ir po to ramiai miegoti.Nesmerkiu tų moterų,tai yra jų pasirinkimas.

Visiškai sutinku agree

 
Murlyka Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-10-07, 11:49:02 | Nr. # 21
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Quote (balandiene)
  Murlyka rašė:
tikiuosi jus manes nesmerkiat?

aš ir ne..net priešingai,stebiuosi kokios geros širdies esi..dėl svetimo skausmo palengvinimo,galėtum jiems išnešioti ir atiduoti dalelę saves..
  stebėtoja rašė:
tikrai nežinau kaip tokioje situacijoje elgčiausi , ir geriau joje netektų atsidurti

čia tikra teisybė,geriau neatsidurt

Va cia ir yra visa esme, kai isivaizduoji ka gali isgyventi tokia moteris, tai paaukociau 9 menesius ir ne del pinigu tikrai,bet del tokio dziaugsmo, kuri pati patiriu dukra augindama! Negaliu isivaizduot, kaip butu jeigu negaleciau sito dziaugsmo just. Nesu sventoji, bet del tokio tikslo... gal pati cia kliedziu utopines idejas, tik isivaizduoju, kad galeciau... bet tikiu, kad istengciau taip padaryt smile

 
Murlyka Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-10-07, 13:34:38 | Nr. # 22
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Surogatine motina
O kaip jums tai? 1tooth
 
balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-10-07, 13:53:14 | Nr. # 23
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Murlyka)
Surogatine motina
O kaip jums tai?

gal ir nieko,bet gal kiek per daug.. visgi moteris nuo to irgi "susidėvi",gražus tikslas,bet sveikatai tikrai pliusiuko nepridėjo,kas 2m vaikus gimdyt,jau nešneku,kad ir vaikiukui stiprios sveikatos reikia būt prieš pastojant..
 
stebėtoja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-10-07, 14:03:17 | Nr. # 24
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

O aš įsivaizduoju tokią situacija : man 18-ka vyro kaip ir nėra , artimųjų pagalbos nesulauksiu , su vaiku į namus irgi nelabai priims , kas belieka ?
Ko gero vienintėlė išeitis surasti tėvus kurie norėtų mano vaikelio ir ten jis gyventų normalų gyvenimą , nes vaikui vien meilės neužtenka , dar reikia ir maisto ir drabužių . O pinigus irgi ko gero paimčiau , nes su jais aš pabandyčiau susitvarkyti savo gyvenimą , nes neturiu kas man padeda ....
Kartais užplūsta keisti pamąstymai ....
 
balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-10-07, 14:05:15 | Nr. # 25
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
stebėtoja, gerai,kad tau nebe 18m,nes paskui oi prasigraužtum kur ir kaip vaikas auga(čia aš savę pritaikiau confused )..
 
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Nesiseka susilaukti vaikelio » Surogatinė motinystė (Jūs už ar prieš?)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp