Forumas Atvirukai

Diskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +

Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien

Vardadienį švenčia:

-PASVEIKINK-

Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės

• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Odeta  
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Mes laukiamės! » Lietuvoje nėščioms moterims niekas nerodo pagarbos (O ką manote Jūs?)
Lietuvoje nėščioms moterims niekas nerodo pagarbos
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-03-01, 15:24:41 | Nr. # 1
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Malonaus aplinkinių dėmesio ir pagalbos Lietuvoje sulaukia tik viena nėščia moteris iš dešimties.

Per 90 procentų apklaustų besilaukiančiųjų moterų nė sykio nebuvo praleistos be eilės – nei prekybos centre, nei banke, nei valstybinėse institucijose, rodo atliktas tyrimas. 82 procentų apklausoje dalyvavusių moterų teigia, kad jų niekada niekas nepraleido be eilės ir su mažamečiais vaikais.

Į klausimą „Ar Jūsų manymu Lietuvoje yra palankios sąlygos auginti vaikus?“ daugiau nei pusė respondenčių atsakė „Daugiau ne nei taip“.

Tai naujausios tyrimo, kurio tikslas – ištirti visuomenės nuostatas nėščiųjų ir vaikus auginančių šeimų atžvilgiu, duomenys. Šia sociologine apklausa pradedama akcija „Aš ir tu – draugiški šeimai“. Akcijos iniciatorės - dvi moterys, abi trijų vaikų mamos: sociologijos doktorantė, Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centro valdybos narė Milda Ališauskienė ir renginių organizatorė, Valstybiniais pagyrimo raštais už prisidėjimą prie Lietuvos įvaizdžio formavimo stojant į NATO ir Europos Sąjungą apdovanota Birutė Jakučionytė.

Kartu su vyrais, TV ir radijo laidų vedėju Tomu Ališausku ir filologu Andrejumi Iljinu moterys kviečia kiekvieną atkreipti dėmesį į normalias ir gražiai vaikus auginančias šeimas Lietuvoje.

„Akcijos tikslas vienintelis – ne užsidirbti pinigų, ne padėti gausioms šeimoms išgyventi finansiškai, o tiesiog atkreipti mūsų visų dėmesį, kad mama su vaikiuku pilve ir iš abiejų šonų – tai ne asociali ir nieko apie kontracepciją neišmananti neapsišvietėlė, o didžiausios pagarbos ir elementaraus kasdienio mandagumo verta moteris,“ – Milda Ališauskienė.

Akcijos organizatoriai toliau atlieka sociologinį tyrimą, kurio metu beveik 200 mamų jau atsakė ir toliau gali atsakyti į klausimus, kaip jaučiasi, kai artimiesiems, kolegoms ar draugams (kitaip tariant, visuomenei) praneša žinią apie pirmą, antrą ar trečią nėštumą. „Rezultatai kraupūs, nors kitokių Lietuvoje buvo sunku tikėtis“, - sako Birutė Jakučionytė.

Jos teigimu, „dažniausiai Lietuvoje besilaukiančios moterys ne tik nesijaučia palaikomos ar sveikinamos, bet dar joms patys artimiausi žmonės siūlo darytis abortus arba nukreipia pas ginekologus dėl kontracepcijos. „Nėštumas Lietuvoje, drįstu sakyti, gėdinga liga. Kur tai veda? Į pogimdyvines depresijas, į nesutarimus su vyru, į skyrybas, galiausiai į dar vienos savimi nepasitikinčios kartos ateitį“.

Lapkričio 17 dieną, 11 val. Vilniuje, parodoje „Vaikų šalis“ vyks akcijos „Aš ir tu - draugiški šeimai“ diskusija. Kartu su sociologais, demografais bei politikais dalyvauti diskusijoje kviečiami visi tėčiai ir mamos. Parodos metu bus dalinami plakatai įstaigoms, raginantys užleisti be eilių besilaukiančias moteris ir šeimas su mažamečiais vaikais.

Motinos ir vaiko kambariai viešose vietose, atskiros kasos prekybos vietose nėščiosioms ir žmonėms su kūdikiais, atskiros automobilio stovėjimo vietos, skirtos nėščiosioms ir šeimoms su mažamečiais vaikais, taip dėmesį atkreipiantys lipdukai „Užleisk nėščiąją arba šeimą su mažamečiais vaikais“ viešose įstaigose – tai idėjos, kurioms visus gerus žmones kviečia pritarti akcijos iniciatoriai.

Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-03-01, 15:32:45 | Nr. # 2
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Nors savo būsenos nesureikšminu, tačiau manau, kad pas mus nėščioji mažai gerbiama. Jau galiu parašyti iš savo patirties.

Praėjusią savaitę ėjau per perėją, degė žalia šviesa, o kažkoks diedas man pypina tipo greičiau eik...Taip norėjosi atsigręžti ir jam parodyti trijų pirštų kombinaciją... smile

Šiandien pvz. vienas vyriškis tiesiog užlindo be eilės man prieš akis...

Galiu pasakyti, kad nėščioji - laukia kaip ir visi žmonės. Nuėjau pas savo ginekologę, sėdi visa eilė moteriškių (ne tik nėščiųjų) - ne apie jas kalba...

Sėdėjo dvi tokios kvaksės, kurios pasirodo tik draugės buvo "palaikančioji" komanda ir nei viena neatsikėlė užleisti atsisėsti. Kartais galvoju, ar jos pačios, kai kurios nesilaukė? Jei ir ne, tai tuomet, kai lauksis tikiuosi, supras daugiau dalykų...

Murlyka Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-03-01, 15:48:25 | Nr. # 3
ištikima klubo narė

nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Cia kersto akcija tokia, nes pensinykai pyksta del sumazintu pensiju, bedarbiai del mamoms mokamu pasalpu, eiliniai studentai isvis nesupranta ka reiskia but nesciai ir primeta nematantys, dirbantys pavydi, kad nestuke nedirba ir "uz nieka" gauna pinigus ir t.t. ir pan... Nu zodziu, zmones dabar pikti ant visu.

stebėtoja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-03-01, 15:57:40 | Nr. # 4
ištikima klubo narė

nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Quote (Vėja)
Sėdėjo dvi tokios kvaksės, kurios pasirodo tik draugės buvo "palaikančioji" komanda ir nei viena neatsikėlė užleisti atsisėsti. Kartais galvoju, ar jos pačios, kai kurios nesilaukė? Jei ir ne, tai tuomet, kai lauksis tikiuosi, supras daugiau dalykų...

tai kai jos nėščios bus jų irgi neužleis atsisėsti 1tooth
man tik kartą buvo labai apmaudu , nes nėščia buvau visokio deficito laikais ir vieną kartą parduotuvėj" padavė "zefyrų taip noriu seilė iki žemės pabandžiau pastovėt aš ir ne nėščia tokios eilės neišlaukčiau , o čia 8mėnesis pastovėjau ir nuėjau -niekas neužleido
tai taip , kad nėščios vertinamos mažiau dabar -manau teiginys ne visai teisingas 1tooth turbūt čia greičiau tarp kokių žmonių papuoli yes

balandiene Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-03-01, 21:24:26 | Nr. # 5
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
net nežinau,abiem nėstumais gal tik 3k pasinaudojau pasiūlyta "pagalba":
1 nuvedus vyresnėlį pas daktarytę,gal 8mėn buvau,tai matyt išsigando,kad pagimdysiu 1tooth
2 vaistininkė paprašė prieit,žinau,kad vasara buvo irgi pabaiga Lukučio besilaukiant
3 atsisėst užleido
o taip lygios teisės eilėse,grūstyse ir tt o laukiant pas ginekologę išvis patiko,kai moterytė užlindo be eilės,o kur man skubėt,nors Nojukui tą dieną buvo numatyta diena gimt,oi prisijuokėm su kita moteryte lol aš ir pati nemėgstu,kai mane,kas užjaust nėščią nori,gal charakteris toks man nėstumai gan sklandūs buvo(su Nojuku tik pradžia sunkesnė),tai ir nesinaudojau pilviuko privilegijom..nors kai Luko laukiaus ir namą perkant 3val prie Kadastro kabineto eilėj teko laukt,garsei vyrui paskaičiau,kad be eilės karo veteranams ir nėščiom,bet..ten gyvą būt suvalgę jei būčiau paprašius užleist fear net kėdės sulaukiau tik po 2val ..

Murlyka Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-03-02, 11:36:11 | Nr. # 6
ištikima klubo narė

Quote (balandiene)
net kėdės sulaukiau tik po 2val ..

Baisokai skamba 1tooth

Ievux Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-03-02, 11:47:04 | Nr. # 7
ištikima klubo narė

nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Kai laukiausi ,tai viena karta poliklinikoj nepazistamas vyras suagitavo,kad uzleistu mane i prieki ,del ko buvau labai nustebusi ,o daugiau senuciuke viena ,autobuse uzleido vieta,del ko pasijutau ne kaip,nes jai paciai jau sunku buvo stovet... daugiau kazkokiu nuolaidu nebuvo...

Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-03-02, 13:16:28 | Nr. # 8
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Manau, kad tai visuomenės problema, kad namuose neauklėja vaikų, o mokykloje ta tema irgi nemanau, kad yra šviečiami vaikai...

Murlyka Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-03-02, 13:25:01 | Nr. # 9
ištikima klubo narė

Quote (Vėja)
Manau, kad tai visuomenės problema, kad namuose neauklėja vaikų, o mokykloje ta tema irgi nemanau, kad yra šviečiami vaikai...

Mokykloje svieciami vaikai? Tokia tema tikrai nemanau, kad kas sviecia. Visu pirma tevai namuose turetu tuo uzsiimt... Ir pavyzdi atitinkama rodyt. Tikiu, kad kai kurie taip ir daro, o kiti? Pavyzdziui kaip gali vaikas reaguot, jei tevas ar motina burba: "Ir vel pilna bobu su vaikais, neturi ka veikt, eitu i parduotuve kitu laiku, o ne tada kai visi is darbu gryzineja" arba "kad jau su vaiku tai ir lenda visur" arba "ir vel zviegli atsivede"... Esu tokiu variantu girdejus, tik dazniau is bevaikiu, nors burba visi... Lygiai tas pats del pensinyku. Man isvis toks vaizdas susidare, kad dabar visi lietuviai vienas kitam kazko pavydi ir del savo poziciju kovoja ne tik parduotuvese, poliklinikose, troleibusuose... net gatve einant gali isgirst replika: "Nu kiek cia tu vaiku dar vazines". Cia toki varianta isgirdau, kai saligatviu paeiliui pravaziavo 3 vezimai... Replikavo kazkokia boba.

Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-03-02, 13:33:21 | Nr. # 10
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Kokia pagarbą gali įdiegti šeima, jei tėvas pats uja savo vaikų motiną? O tie ką mato namuose - tą kartoja ir gatvėse...O moteris, kuri nejaučia pagarbos savo namuose - išsilieja nat kitų...Uždaras ratas.

O dėl piktų pensininkų - žiūriu į tokius, kaip į ligonius. Kai "saulelė jau vakarop" - viskas blogai, o blogai todėl, kad neturi kuo prasmingu užsiimti - tik dejuoti.

balandiene Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-03-03, 10:12:14 | Nr. # 11
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Aš ivis manau,kad dabar dauguma pagimdo mažiuką paaugina,o vėliau tik pažymių knygutę pažiūri iš 5kaimynų 1tik mano pagarbą turi,nes tikrai vaikais rūpinasi..liūdnoka manyčiau..

stebėtoja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-03-03, 11:10:34 | Nr. # 12
ištikima klubo narė

Quote (balandiene)
o vėliau tik pažymių knygutę pažiūri

o velnias dičkis du metus nerodė lol

balandiene Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-03-03, 13:14:09 | Nr. # 13
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (stebėtoja)
o velnias dičkis du metus nerodė

tai tavo jau dičkis,turbūt ir mergičkos dar nerodes 1tooth

stebėtoja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-03-03, 13:37:15 | Nr. # 14
ištikima klubo narė

Quote (balandiene)
tai tavo jau dičkis,turbūt ir mergičkos dar nerodes

nu jo nemažas , bet pažymių knygelės tai 11-12 klasėj nerodė tik dabar va perskaičiau ir atsiminiau , kad nemačius 1tooth
marčią tai jau turiu yes po trijų metų vestuvės bus wink

balandiene Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-03-03, 13:40:34 | Nr. # 15
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (stebėtoja)
nu jo nemažas , bet pažymių knygelės tai 11-12 klasėj nerodė tik dabar va perskaičiau ir atsiminiau , kad nemačius
marčią tai jau turiu po trijų metų vestuvės bus

haha priminiau..palauk tai ir mažasis marčią pristates?

stebėtoja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-03-03, 13:43:30 | Nr. # 16
ištikima klubo narė

Quote (balandiene)
palauk tai ir mažasis marčią pristates?
čia aš apie dičkį
ne mažasis , sako merginos į mane nežiūri gal reiks iš nevilties vaikino ieškot loony
loony

balandiene Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-03-03, 13:47:12 | Nr. # 17
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (stebėtoja)
ne mažasis , sako merginos į mane nežiūri gal reiks iš nevilties vaikino ieškot

oi pasiutes,vis giminaitį prisimena,kaip tik vyrui pasakojau tą istoriją,tai taviškį pateisino,nors gėjų nemėgsta..

Odeta Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-03-08, 20:41:25 | Nr. # 18
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Gerai pagalvojus dabar ne tik nėščiosioms, bet ir vieni kitiems žmonės tapo atšiaurūs, pagarbos pas daugelį visiškai nėra.

Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-03-09, 11:37:38 | Nr. # 19
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Visiškai sutinku, tačiau tai ne visuomenės pateisinimas.

Odeta Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-03-09, 18:31:43 | Nr. # 20
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Vėja)
Visiškai sutinku, tačiau tai ne visuomenės pateisinimas.

Aš ir neteisinu tik pasakiau savo labai aiškų pastebėjimą. yes

Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Mes laukiamės! » Lietuvoje nėščioms moterims niekas nerodo pagarbos (O ką manote Jūs?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia

Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršų

Hosted by uCoz man ftp