Forumas Atvirukai

Diskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +

Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien

Vardadienį švenčia:

-PASVEIKINK-

Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės

• Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: Odeta  
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Mes laukiamės! » Nėštumo testai
Nėštumo testai
Balanda Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2008-10-30, 20:51:03 | Nr. # 1
administratorė

dovanėlės: 36
Prieš atsirandant moderniai technologijai, nėštumas dažniausiai buvo nustatomas remiantis ne medicina, o prietarais.

Senovės Egipte į miltelius sutrintos arbūzų sėklos buvo sumaišomos su vaiką maitinančios motinos pienu ir sugirdomos spėjamai nėščiajai. Jei ji apsivemdavo, būdavo paskelbiama nėščia!

Po daugelio metų buvo imtas naudoti grūdų augimo metodas. Spėjamai nėščios moters šlapimu buvo palaistomi pasėti grūdai. Jei tie grūdai sudygdavo greičiau, moteris buvo skelbiama nėščia.

Daug vėliau buvo naudojamas pelių skiepijimo metodas. Spėjamai nėščios moters šlapimas injekcija buvo suleidžiamas pelei. Jei pelė ovuliuodavo, buvo patvirtinamas nėštumas. Bandymas trukdavo kelias savaites.

Tokiu pačiu būdu buvo panaudojami ir triušiai. Šį kartą rezultato tekdavo laukti tik savaitę.

1950 - taisiais metais vietoj triušių imta naudoti rupūžes. Tai dar labiau sutrumpino eksperimento laiką, kadangi rupūžių ovuliacijos ciklas yra apie 24 valandas.

Šiandien, naudodamiesi moderniais namuose atliekamais nėštumo testais, rezultatą galime sužinoti jau po minutės.

Kada efektyvus nėštumo testas?

Jeigu jau esi pirkusi nėštumo testą vaistinėje, turbūt jau esi girdėjusi, kad nėštumo testu gali pasitikėti praėjus 5 dienoms nuo pimosios užsilaikiusių menstruacijų dienos. Vienok iš tiesų visai nebūtina laukti taip ilgai. Ir štai kodėl.

Nėštumo testas yra mėginys nustatyti žmogaus chroriongonadotropiną (HCG), šlapime. Šio hormono kiekis nėštumo metu kyla nuo 0 iki 100 000 miU/ml ir daugiau. Atliekant jo tyrimą nėštumo testu, teigiamos reakcijos zonoje (B) juostelė raudonai nusidažo, jeigu HCG koncentracija viršija 10 mIU/ml. Tuo tarpu jau per pirmąją nėštumo savaitę HCG kiekis pakyla nuo 0 iki 25 - 100 mIU/ml. Taigi - testas veiksmingas praėjus savaitei nuo "vaisingų" lytinių santykių dienos. Kad būtų paprasčiau suprasti, kas yra tas HCG ir kaip kyla jo koncentracija, žemiau pateikiame kreivę, kuri atvaizduoja HCG svyravimą nėštumo metu.

Kaip naudotis?

Nėštumo testo pakuotėje visuomet rasi tris dalykus: patį nėštumo testą (jis gali būti kasetės pavidalo, pieštuko formos, gali būti juostelė plastiko permatomame vamzdelyje ar tiktai balta juostelė), pipetę (tik testui esant pieštuko formos be jos galima apsieiti) bei popierinį maišelį su kažin kokiais miltukais viduje. Štai dėl šio maišelio ir kyla daugiausia problemų. Nėštumo testų dileriai dažnokai sulaukia pirmąkart atliekančiųjų šį svarbų tyrimą skambučių: ką daryti su milteliais? - Valgyti ar barstyti ant testo, o gal įberti į šlapimą? Teisingas atsakymas: į miltelius reikia nekreipti dėmesio - jie įdėti į pakuotę tam, kad sutrauktų drėgmę - panašų maišelį galime rasti naujų batų ar naujos rankinės dėžėje.

Svarbiausia žinoti tai, kad nėštumo testui atlikti reikalingas ne bet koks, bet būtent rytinis šlapimas.

Kiek kainuoja nėštumo testai ir kokį geriausia pirkti?

Nėštumo testų kaina svyruoja nuo 4 Lt iki 11-12 Lt. Efektyvumui ji neturi jokios įtakos - tiek pat efektyvi yra balta juostelė, kuri kainuoja 4-5 Lt ir pieštuko formos testas, kuris kainuoja 9-12 Lt. Mokame daugiau už patogumą naudojantis juo - kuo brangesnis testas, tuo patogiau naudotis. Taigi pristatome Jums paletę Babycheck testų, kurie pagaminti Prancūzijoje ir kuriuos platina Lietuvoje UAB "Eluva".

Babycheck - juostelė

Tai pigiausias nėštumo testas. Vienu galu ji įmerkiama į šlapimą, o jos viduryje, kaip ir kitų testų atveju, pasirodo juostelės: viena - neigiamo atsakymo atveju, dvi - teigiamo.

Kaina - 4 Lt

Babycheck-direct

Nuo pirmosios juostelės ši skiriasi tuo, kad yra plastikiniame vamzdelyje. Skirtumas tarp jų toks, kad naudodamiesi šia ne taip rizikuojate susitepti rankas šlapimu.

Kaina - 5 Lt

Babycheck - mini clip

Tai pats populiariausias, dažniausiai perkamas testas, jį net galime pavadinti klasikiniu. Juo patogu naudotis: testas yra plastmasinėje kasetėje - tam tikroje zonoje užlašinę porą lašų šlapimo, galime jį laikyti rankoje, kai laukiant atsakymo nervingai vaikščiojame pirmyn atgal po vonios kambarį.

Kaina - 7 Lt

Babycheck - plus

Pats įmantriausias testas: kad juo naudotis, nereikia nei indelio šlapimui, nei pipetės. Panašų į flomasterio antgalį pakišame po rytinio šlapimo srove ir laukiame atsakymo.

Kaina - 9 Lt

http://www.spa.lt/7_nestumotestai.phtml

Balanda Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2008-10-30, 21:03:21 | Nr. # 2
administratorė

VIRTUALUS NĖŠTUMO TESTAS

Klausimai

1. Ar gimdei keturių paskutiniųjų savaičių laikotarpyje?

2. Ar po gimdymo praėjo mažiau nei 6 mėnesiai, tu pilnai maitini motinos pienu ir neturi menstruacijų nuo tada, kai pagimdei?

3. Ar paskutinės mėnesinės prasidėjo per praėjusias 7 dienas?

4. Ar turėjai persileidimą ar abortą per pastarąsias 7 dienas?

5. Ar susilaikei nuo lytinių santykių po paskutinių mėnesinių?

6. Ar nuolat ir teisingai vartoji patikimą kontracepcijos metodą?

Jei į visus klausimus atsakei NE, nėštumas galimas. Reikia palaukti mėnesinių arba atlikti nėštumo testą.

Viza Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-10-31, 06:19:32 | Nr. # 3
ištikima klubo narė

nuo: 2008-10-24
žinutės: 345

vieta: Vln
vaikai: Dukra
dovanėlės: 1
Kai jau esi nescia ,tai nereikia nei rytinio slapimo biggrin ,cia is patirties kalbu biggrin jau tada rodo betkoks biggrin

Balanda Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-10-31, 12:23:53 | Nr. # 4
administratorė

Quote (Viza)
Kai jau esi nescia ,tai nereikia nei rytinio slapimo biggrin ,cia is patirties kalbu biggrin jau tada rodo betkoks biggrin

Oi, geras lol O aš visada darydavau su rytiniu wink Na, kai jau paplanuosim trečią vaikiuką, nelauksiu ryto lol

gustyte Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-10-31, 12:52:06 | Nr. # 5
ištikima klubo narė

nuo: 2008-10-02
žinutės: 732

dovanėlės: 4
laimėjimai:
Testas man reikalingas būvo,kad patvirtintų spėliones.Nors tą pati jau žinojau,savijauta pasako viską wink

Balanda Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-10-31, 13:11:13 | Nr. # 6
administratorė

Quote (gustyte)
Testas man reikalingas būvo,kad patvirtintų spėliones.Nors tą pati jau žinojau,savijauta pasako viską

O aš, jei nubūčiau dariusi testo, būčiau ir toliau laukusi MM lol Jokių požymių nejaučiau wink

arija Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2008-11-02, 09:58:14 | Nr. # 7
ištikima klubo narė

nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
O aš turiu tokią lentelę, kur parodo, kas gims(berniukas ar mergaitė), man 100% atitiko biggrin

Balanda Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2008-11-02, 11:03:17 | Nr. # 8
administratorė

Quote (arija)
O aš turiu tokią lentelę, kur parodo, kas gims(berniukas ar mergaitė), man 100% atitiko

Labai įdomu wink Kas ten per lentelė? 007 biggrin

arija Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2008-11-02, 12:18:07 | Nr. # 9
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Ten pagal kiniečius paskaičiavimai, po to bandysiu nuskanuot, jei nepavyks tai gal nufotkint, nu pažėsiu tongue

Balanda Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2008-11-02, 12:30:47 | Nr. # 10
administratorė

Quote (arija)
Ten pagal kiniečius paskaičiavimai, po to bandysiu nuskanuot, jei nepavyks tai gal nufotkint, nu pažėsiu

Laukiam wink Labai smalsu 1tooth

arija Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2008-11-02, 14:02:27 | Nr. # 11
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Va radau inete, nereik man skanuot, čia f - mergaitė, m - berniukas, žiurėti savo metus kiek tau buvo kai pastojai, dedu nuoroda
http://mypage.direct.ca/j/jfeng/gender.htm

Viza Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2008-11-02, 14:15:24 | Nr. # 12
ištikima klubo narė

Quote (arija)
Va radau inete, nereik man skanuot, čia f - mergaitė, m - berniukas, žiurėti savo metus kiek tau buvo kai pastojai, dedu nuoroda
http://mypage.direct.ca/j/jfeng/gender.htm

Man netinka wink

arija Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2008-11-02, 14:59:32 | Nr. # 13
ištikima klubo narė

laimėjimai:
O kodėl? Man su abiejais tiko hmmm sad

Viza Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2008-11-02, 15:06:26 | Nr. # 14
ištikima klubo narė

Quote (arija)
O kodėl? Man su abiejais tiko hmmm

Na pagal lentele man turejo gimt berniukas ,bet turiu dukryte tongue wink

arija Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2008-11-02, 15:08:14 | Nr. # 15
ištikima klubo narė

laimėjimai:
O tu žiūrėjai, pagal pastojimą kiek tau buvo metų wacko Na hmmm keista ir darbe mergom atitikdavo hmmm, nu būna happy

Balanda Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2008-11-02, 16:26:11 | Nr. # 16
administratorė

Man sutapo biggrin Abi mergytės wink

Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-11-28, 11:23:25 | Nr. # 17
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Nu aš gal ir ne į temą paklausiu eyes eyes eyes , bet visai neseniai buvo toks atvejas ir apie savo organizmo išdaigas nežinau ką galvoti. Mėnesio pradžioje buvo beveik visi nėštumo požymiai, pirmasis testas - parodė taip vadinamą vaiduokliuką, vakar ryte nutariau pabandyti vėl - iš pradžių rodė vieną ryškią juostelę, o paskui išryškėjo antroji rožinė, o vakare, prasidėjo mėnesinės. Ir skaudžios, ir gausios. Suprantu, kad jei ir buvau nėščia, ko gero lėliukas iškeliavo...nors paskaičius čia, susimąstau, gal kartais po mėnesinių pasidaryti dar vieną testą. Gal kažkam buvo tokia situacija? dontknow

lašas Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-11-28, 11:52:07 | Nr. # 18
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-13
žinutės: 1222

PABANDYK, SIAIP KRAUJUOTI IMAMA IR KAI PLACENTA TVIRTINASI, TAI PAZTIKRINK wink

Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-11-28, 11:58:41 | Nr. # 19
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Aš galvoju, kad gal reikia ir pas gydytoją užsirašyti pasitikrinti...labai jau čia viskas keistai.
Būtų geras juokelis - kaip visai neseniai delfi.lt skaičiau, kai mergaitę iš pamokų išvežė gimdyti 1tooth Arba nueini pas gydytoją ir tau pasako - brangioji jūs jau trečias mėnuo kaip nėščia, jaučiu šoką gaučiau... wacko

lašas Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-11-28, 12:15:07 | Nr. # 20
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-13
žinutės: 1222

TAI TAIP, APSILANKYMAS PAS DAKTARE BET KURIUO ATVEJU NEPAKENKTU wink .
MAN LENTELE TINKA TIK TIK VIENAM IS VAIKU happy

Ašai Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-11-28, 13:16:29 | Nr. # 21
ištikima klubo narė

nuo: 2008-08-27
žinutės: 727

vieta: Klaipėda
dovanėlės: 3
Man ta lentelė parodė teisingai tik vieną vaiką smile

Ašai Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-11-28, 13:17:51 | Nr. # 22
ištikima klubo narė

nuo: 2008-08-27
žinutės: 727

vieta: Klaipėda
dovanėlės: 3
Quote (Jurgute)
Aš galvoju, kad gal reikia ir pas gydytoją užsirašyti pasitikrinti...labai jau čia viskas keistai.

Aš irgi patarčiau pas gydytoją pasirodyti wink

Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-11-28, 13:29:34 | Nr. # 23
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
ačiū už rūpestį rev

Balanda Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-11-28, 13:40:47 | Nr. # 24
administratorė

Mano nuomone, kad tu laukiesi ura Testai nemeluoja, o kraujas dar nieko nereiškia wink Na, reiškia, kad gal kažkas negerai... Būtinai skubėk pas gydytoją. Be eilės. Neimk jokių ten talonų, varyk tuojau pat irpasiimk darytus testukus

Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-11-28, 13:54:59 | Nr. # 25
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Kad testai jau seniai šiūkšlių dėžėj, po visko dariau dar vieną - tai rodė neigiamą atsakymą. Bet svaigsta galva, ko anksčiau tikrai nebuvo. Net sėdint ant kėdės, galvoju gal kraujo spaudimas sumažėjęs ir tiek. Nu žodžiu - nesąmonių muziejus ir tiek. kuku

Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Mes laukiamės! » Nėštumo testai
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia

Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršų

Hosted by uCoz man ftp