Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: Odeta  
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Mes laukiamės! » Jei jūs „netyčia“ pastojote ... (Ko tikėtis...)
Jei jūs „netyčia“ pastojote ...
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2008-12-30, 12:23:45 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Dažnai, nežinodamos apie savo nėštumą , moterys vartoja alkoholį, geria įvairias tabletes, rūko, lankosi rentgeno kabinete, t.y. gyvena sau įprastu režimu. Tačiau mėnesinės vis kažkur užtrunka...

Tik tada, kai atlieka nėštumo testą ir suvokia esanti nėščia, moteris su baime pradeda skaičiuoti visas išgertas taureles ir nurytas tabletes. Tikėtina, kad tokia nėščioji pirmiausia paklaus gydytojo: „ Ar tai nepakenks mano vaikui? „

Norime nuraminti nėščiąją. Tačiau garantuoti šimtu procentu, kad vaikas bus visiškai sveikas, negali nė vienas gydytojas. Net jei moteris niekada gyvenime nevartojo alkoholio ir nerūkė. Bet tikimybė, kad su jūsų vaiku bus viskas gerai, yra tikrai didelė, nes pirmąsias 10 dienų vaisius dar neprisitvirtinęs prie gimdos ir neprisijungęs prie mamos kraujotakos sistemos.

Tad tos kenksmingos medžiagos, kurios pateko į mamos kraują, kūdikio nepasiekia. Visiška vaisiaus kiaušinėlio implantacija įvyksta antrosios nėštumo savaitės pabaigoje .

Šis laikas sutampa su pirmomis menstruacijų užsilaikymo dienomis, kada ir nustatomas nėštumas. Po to moteris dažniausiai laikosi sveiko gyvenimo būdo principų.

Tačiau kaip paveikė vaisių rentgeno spinduliai? Kas laukia tėvų, jei vaikas pradėtas apsvaigus nuo alkoholio? Tokiu atveju reikės pasikliauti motule gamta. Tokioje ankstyvoje nėštumo stadijoje veikia gamtos dėsnis „ Viskas arba nieko“. Kitais žodžiais tariant, jei vaisiui padaryta itin stipri žala, nėštumas nutrūksta pats savaime.

Kartais moteris gali net neįtarti, kad ji buvo nėščia. Mėnesinėmis susergama tiesiog keliomis dienomis vėliau, jos gali būti truputį skausmingesnės ir ilgesnės.

Jei nėštumo eiga normali, negresia persileidimas, greičiausiai ir su jūsų vaikeliu viskas gerai.

Tačiau, jei vaisiaus sveikata jaudina ir būsimą mamą, ir jos gydytoją, dvyliktą savaitę reikia atlikti ultragarsinį tyrimą. Taip pat ištirti kraują- atlikti „trigubą testą“. Šis tyrimas įvertina trijų hormonų lygį kraujyje. Nuo šių hormonų lygio ir nustatoma patologinė kūdikio apsigimimo tikimybė.

Nutarus atlikti šį tyrimą, nėščiajai reikia psichologiškai pasiruošti,būti dvasiškai stipriai, nes labai dažnai šį tyrimą tenka kartoti keletą kartų.. Hormonų koncentracija kraujyje priklauso nuo labai įvairių priežasčių, todėl labai dažnai sulaukiama netikslių atsakymų.

Po šio testo ir ultragarso rezultatų gydytojas įvertina vaisiaus apsigimimo galimybę. Jei tokia galimybė yra , siūloma daryti abortą. Tačiau jei nėščioji kategoriškai nusistačiusi prieš išvalymą, tada „trigubo testo“ geriausiai net neatlikti. Jei moteris tvirtai nusprendė gimdyti, jai nereikia papildomo nerimo ir streso.

Tačiau dažniausiai su mažyliu būna viskas gerai . Toliau konsultuodamasi su gydytoju, laikydamasi sveiko gyvenimo būdo, būsimoji mamytė pradės savo naują gyvenimo etapą, kurį greit sušildys laimingo vaikučio šypsena.

www.reikalingaaukle.lt

 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2008-12-30, 14:22:21 | Nr. # 2
administratorė


dovanėlės: 36
Kai buvau pastojusi ir to nežinojau (pati pradžia buvo), susirgau gripu.... Po šios ligos nutrūko nėštumas whine


 
xxx Žinutė parašyta: Antradienis, 2008-12-30, 16:35:43 | Nr. # 3
Removed


Quote (Tinakris)
Kai buvau pastojusi ir to nežinojau (pati pradžia buvo), susirgau gripu.... Po šios ligos nutrūko nėštumas

taip, infekcija viena pagrindinių persileidimo priežasčių. sad

 
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2008-12-31, 11:50:04 | Nr. # 4
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Išsaugoti pradėtą gyvybę

Vaikai į pasaulį turėtų ateiti tik laukiami, deja... vieni gimdo nelaukiamus, kiti laukia ir niekaip negali susilaukti kūdikio. Pradėtos ir laukiamos gyvybės nutrūkimas - didžiulė tragedija kiekvienai moteriai ir šeimai, deja, neretai šios tragedijos kartojasi...

Persileidimo priežastys yra labai įvairios ir dažnai (apie 60 proc.) nenustatomos. 50 proc. spontaninių abortų priežastis yra sutrikusi apvaisinto kiaušinėlio raida ar netinkama implantacija. 20-30 proc. persileidimo atvejų nustatoma patologinių spermos pokyčių, pvz., sumažėjęs DNR kiekis. Norėčiau dar kartą priminti, kad persileidimu, arba abortu, vadinamas nėštumo nutrūkimas iki 22 nėštumo savaitės, kai vaisius užgimsta negyvybingas, mažesnis nei 25 cm ir sveria mažiau nei 500 g. Daugiau kaip du kartus nutrūkęs nėštumas vadinamas įprastiniu.

Kokie moters organizmo pakitimai sukelia persileidimus?

Kadangi užsimezgusi gyvybė vystosi moters organizme, tai įvairūs motinos organizmo pakitimai gali turėti reikšmės nėštumo baigčiai. Persileidimas gali įvykti dėl įvairių priežasčių: kliūčių, trukdančių gimdai augti; gimdos kaklelio nepakankamumo; sutrikusios hormonų pusiausvyros; motinos ligų, pasireiškiančių karščiavimu; lėtinių infekcinių ligų; vitaminų trūkumo; svarbiausių organų ir sistemų (širdies, inkstų ir kt.) ligų, sutrikdančių gimdos ir placentos kraujotaką, didinančių deguonies stoką ir gimdos dirglumą; neurohormoninių pokyčių; intoksikacijos (pvz., švinu, benzinu, nikotinu); gimdos ir jos priedų uždegimų; fizinių traumų.

Atskirai norėčiau paminėti psichikos traumas (susijaudinimas, stresas). Tai jau seniai žinoma aborto priežastis. Įrodyta, kad psichosocialiniai veiksniai aktyvina autonominę nervų sistemą ir sutrikdo endokrininę pusiausvyrą, todėl gimdos raumenys pradeda susitraukinėti, ir nėštumas nutrūksta. Dažniau persileidimų įvyksta ir moterims, kurioms jau buvęs nors vienas abortas ir kurios labai nori pastoti bei išnešioti vaisių.

Prie kombinuotų abortų priežasčių priskiriamas ir motinos bei gemalo imuninis nesutapimas.

Įprastiniam, arba pasikartojančiam, persileidimui būdinga tai, kad pakinta moters komplemento sistema, jos kraujyje aptinkama antifosfolipidinių antikūnų.

Kaip turėtų elgtis pastojusi moteris, kuriai jau buvo įvykęs persileidimas?

Moterims, kurioms anksčiau yra buvę persileidimų, nėštumo nutraukimų ar priešlaikinių gimdymų, rekomenduojamas apsauginis režimas, ypač kritiniais laikotarpiais (tomis dienomis, kai paprastai būdavo menstruacijos), psichoterapija, vitaminingas maistas, poilsis, patariama nebendrauti su infekcinėmis ligomis sergančiais ligoniais, vengti psichikos bei fizinių traumų. Svarbiausia - neleisti savaiminiam persileidimui prasidėti.

Kokie yra prasidėjusio persileidimo požymiai?

Iš pradžių atsiranda maudžiantis apatinės pilvo srities bei
strėnų skausmas, kuris vis stiprėja iki sąrėminio pobūdžio. Pasirodo kraujingų išskyrų iš genitalijų. Progresuojant persileidimui kraujavimas vis stiprėja, atsiranda krešulių.

Ką daryti pastebėjus persileidimo požymių?

Atsiradus pirmiesiems gresiančio persileidimo požymiams, būtina skubiai kreiptis į ligoninę, kad tinkamai gydant būtų galima išsaugoti nėštumą. Gydytojas, nustatęs persileidimo simptomų, nėščiąją tuoj pat hospitalizuoja. Jai skiriamas lovos režimas. Nėštumą palaikantis gydymas parenkamas pagal aborto priežastis.

Kokios gydymo galimybės?

Jei yra hormonų sutrikimų, nepakankama geltonkūnio funkcija, skiriama choriongonadotropino arba progesterono. Pastaruoju metu daugėja duomenų, kad progesteronas atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant motinos imuninę reakciją ankstyvose nėštumo stadijose. Esant pakankamam progesterono kiekiui, aktyvintieji limfocitai gamina specifinį baltymą, kuris pasižymi aborto progresavimą stabdančiu poveikiu. Jei minėto baltymo organizme trūksta, nėštumas nesivysto ir įvyksta persileidimas. Endogeninio progesterono trūkumui šalinti reikia skirti didrogesterono (Duphaston).

Mokslinių tyrimų metu nustatyta, kad didrogesteronas (Duphaston) gali pagerinti nėštumo prognozę esant įprastiniam ar gresiančiam abortui. Nėščioji, kuriai aptinkama antifosfolipidinių antikūnų ir kuri yra patyrusi du arba daugiau persileidimų, nėštumo metu turi būti gydoma aspirinu ir mažomis arba vidutinėmis heparino dozėmis.

Nėščiosioms, kurioms ankstesnių nėštumų metu buvo nustatyta folatų ir homocisteino metabolizmo sutrikimų, būtina vartoti folio rūgšties ne tik nėštumo laikotarpiu, bet ir tris mėnesius iki pastojimo.

Nėštumą palaiko vitaminas E.

Centrinės nervų sistemos funkcija reguliuojama valerijono lašais ar tabletėmis ir raminamaisiais.

Sąrėmiams silpninti taikoma tokolizė.

Jeigu yra gimdos sąsmaukos ir kaklelio nepakankamumas, gimdos kaklelis ties vidiniais žiomenimis apsiuvamas. Geriausia tai atlikti po 16 nėštumo savaitės.

Jei įvyksta persileidimas, skiriama skausmą malšinančių vaistų ir, atlikus intraveninę nejautrą, grandikliu išgrandoma gimda, kad neliktų nėštumo audinių likučių.

Profilaktika

Labai svarbu planuoti nėštumą, vengti žalingų įpročių, kenksmingų darbo sąlygų. Jei reikia, sureguliuojama hormonų pusiausvyra, gydomas uždegimas, stiprinamas organizmas. Nėščioji turi žinoti režimo, higienos, mitybos principus ir jų laikytis.

Gyd. akušerė-ginekologė
Jolita LUKOŠIŪNIENĖ

 
arija Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2008-12-31, 12:48:32 | Nr. # 5
ištikima klubo narė


nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
Kai pastojus buvau, mane 8 mėn. stipriai elektra buvo pakračius, maniau bus psio, bet nieko... atlaikė vyrutis applause , o su dukryte buvau ir besibaigiant nėštumui ant pilvo nugriuvus, bet ir laimingai baigės applause
 
Lurdesita Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-01-02, 18:08:40 | Nr. # 6
klubo narys (-ė)


nuo: 2008-12-30
žinutės: 65

vieta: Klaipėda
vaikai: dukrytė, sūnelis
dovanėlės: 1
kadangi visi trys nėštumai buvo planuoti tai gėrimų ir kitokių svaiginimosi atvejų nepasitaikė, susirgt neteko... bet vienas nėštumas vistiek nutrūko... kūdikis mirė 12 savaičių... jei būtų "netyčiukas" gimdyčiau.
 
Balanda Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-03, 00:34:28 | Nr. # 7
administratorė


dovanėlės: 36
Quote (arija)
mane 8 mėn. stipriai elektra buvo pakračius,

Kai buvau su vyresnėle 8 mėn., irgi buvau gavus elektros dozę wink Taisiau lempą ir nepažiūrėjus paliečiau laidus. Gavau normaliai, net galva apsvaigo agent Bet nieko, viskas gerai baigėsi applause


 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-01-05, 18:07:20 | Nr. # 8
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Gerai, kad visoms ir viskas laimingai baigėsi...su ta elektra, griuvinėjimais....
 
Murlyka Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-04-18, 14:30:30 | Nr. # 9
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
hm, o as kol netikejau, kad laukiuosi ir gydziausi 'skrandzio uzdegima' visokiausiu vaistu nuo skrandzio uzdegimo esu prisigerus... tikiuosi jie vaisiui nekenkia? ghost
 
Balanda Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-04-18, 16:42:33 | Nr. # 10
administratorė


dovanėlės: 36
Murlyka, kiek laiko tavo nėštumui? Dėl viso pikto gal reiktų genetikos centre pasitikrinti?


 
Odeta Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-04-18, 18:42:04 | Nr. # 11
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Ne vieną pažįstu pagimdžiusią netyčiuką. Sveiki ir laimingi auga vaikai
 
Murlyka Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-04-18, 18:53:17 | Nr. # 12
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
dbr jau turbut 5 men ir pora savaiciu... na, nezinau, per echoskopija ziurinejom ta mazuli, lyg viskas is isores gerai... kaip jau ten su genetika ir tomis kitomis ligomis tj nezinia...
 
Balanda Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-04-18, 18:57:55 | Nr. # 13
administratorė


dovanėlės: 36
Murlyka, viskas bus gerai, turėsi nuostabų leliuką wink Lengvo tau nešiojimo flowers


 
Odeta Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-04-18, 20:58:09 | Nr. # 14
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Murlyka)
kaip jau ten su genetika ir tomis kitomis ligomis tj nezinia...

Viskas ok, kaip administratorė sakė ok Laimingo nėštumo tau cheek
 
Murlyka Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-05-03, 09:44:58 | Nr. # 15
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Tikiuosi, kad laimingai isnesiosiu confused as gi nepatyrus, bijau ka ne taip padaryt help
 
Odeta Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-05-03, 18:17:29 | Nr. # 16
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Murlyka)
Tikiuosi, kad laimingai isnesiosiu

Tikrai laimingai chupa
 
Ievux Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-05-03, 22:22:34 | Nr. # 17
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Quote (Murlyka)
Tikiuosi, kad laimingai isnesiosiu confused as gi nepatyrus, bijau ka ne taip padaryt help

Patikek, viskas bus gerai, o tos baimes tai naturalu, nemaciau nei vienos kuri kazko nebijotu nestumo metu... juk savo vaikiukams norim viso ko geriausio ma
 
Odeta Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-05-04, 18:39:02 | Nr. # 18
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Ievux)
nemaciau nei vienos kuri kazko nebijotu nestumo metu..

agree tikra tiesa.
 
balandiene Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-05-04, 21:43:25 | Nr. # 19
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Murlyka)
ikiuosi, kad laimingai isnesiosiu as gi nepatyrus, bijau ka ne taip padaryt

nesijaudink viskas bus gerai cheek visos nerimauja,nors ir 9leliaus lauktus wink
as pirmo netekau,suzinojau ir tik 2savaites tepasidziaugiau whine o su Nojuku,turejoau biskuti rengeno gaut,net savaites kazkur buvo,tada dar neitariau,Lukuciui raktikauli luzusi svietem,tai kai suzinojau,l.pergyvenau tooth tooth tooth
 
Murlyka Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-05-05, 08:24:12 | Nr. # 20
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Quote (balandiene)
as pirmo netekau,suzinojau ir tik 2savaites tepasidziaugiau whine o su Nojuku,turejoau biskuti rengeno gaut,net savaites kazkur buvo,tada dar neitariau,Lukuciui raktikauli luzusi svietem,tai kai suzinojau,l.pergyvenau tooth tooth tooth

Uzjauciu, del pirmojo leliuko cheek o jei rasai, kad NERIMAVAI, tj vadinasi nepasitvirtino nerimas idea Svarbiausia, kad viskas gerai baigesi flowers
 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-05-05, 15:59:19 | Nr. # 21
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Murlyka)
Uzjauciu, del pirmojo leliuko o jei rasai, kad NERIMAVAI, tj vadinasi nepasitvirtino nerimas

aciu cheek ura lyg ir sveikuciai ura
 
Odeta Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-05-05, 18:03:46 | Nr. # 22
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (balandiene)
as pirmo netekau,suzinojau ir tik 2savaites tepasidziaugiau

O kas buvo, jei ne paslaptis? whine
 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-05-05, 18:15:53 | Nr. # 23
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Odeta)
O kas buvo, jei ne paslaptis?

itariu,kad pasitampiau darbe nezinodama,nes 50kg augaliuka nesiau 2k per nepriklausomybes aikste,daktarai nieko nepaaiskino dontknow
 
Odeta Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-05-05, 18:19:23 | Nr. # 24
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (balandiene)
itariu,kad pasitampiau darbe nezinodama,nes 50kg augaliuka nesiau 2k per nepriklausomybes aikste,daktarai nieko nepaaiskino

Mmm.... whine Galvojau, kad negimdinis nėštumas.
 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-05-05, 21:27:24 | Nr. # 25
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Odeta)
Mmm.... Galvojau, kad negimdinis nėštumas.

irasyta buvo nesivystantis nestumas,nes leliaus vietoj,tik tamsi deme tebuvo whine
Quote (Odeta)
negimdinis nėštumas.

man atrodo kai nevietoj prisitvirtina
 
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Mes laukiamės! » Jei jūs „netyčia“ pastojote ... (Ko tikėtis...)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp