Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: Odeta  
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Mes laukiamės! » Nėštumo kalendorius (nuo 1 iki 40 savaičių)
Nėštumo kalendorius
Balanda Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-02-09, 23:57:50 | Nr. # 1
administratorė


dovanėlės: 36
Nėštumo kalendorius
Norėdami sužinoti apie tam tikrą nėštumo savaitę, spauskite ant skaičiuko (jie žymi nėštumo savaites)

1 23
4
56
78
910
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 00:01:56 | Nr. # 2
administratorė


dovanėlės: 36
Pirmoji savaitė

Taigi, Jūs apsisprendėte vienam svarbiausių įvykių savo gyvenime - turėti kūdikį. Tai didžiausia laimė, bet tai ir didelis vargas, didelis džiaugsmas ir milžiniška atsakomybė, kurie augs su kiekviena diena, kiekviena mažylio šypsena, žengtu žingsniu, ištartu žodžiu… Tačiau visa tai dar priešaky. Jei atvertėte šį puslapį, ko gero, Jūsų laukia ir devyni laukimo mėnesiai. Tikimės, visą šį puikų laikotarpį mūsų puslapis lydės Jus, bus geras Jūsų patarėjas ir draugas. Čia Jūs rasite informacijos, kaip kiekvieną savaitę vystysis Jūsų kūdikis, kaip kis Jūsų pačios kūnas. Neužmirškite, kad kiekvienas nėštumas vystosi individualiai, taigi pasiskaitykite ne tik Jūsų nėštumo savaitę. Jei nerasite atsakymo į kokį nors Jums iškilusį klausimą, į jį mielai Jums atsakys mūsų konsultantė - profesionali akušerė ginekologė.

1 savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą

Dažniausiai apie nėštumą moteris sužino užsilaikius jos menstruaciniam ciklui, taigi, maždaug penktąją nėštumo savaitę. Pats nėštumas skaičiuojamas nuo pirmos paskutiniųjų menstruacijų dienos, taigi, faktiškai nuo tada, kai Jūs dar tik bandote pastoti. Tai tarsi apšilimo savaitė. Jei nėštumą planuojate, jau šią savaitę, o geriausiai paskutinius tris mėnesius iki planuojamo pastojimo elkitės taip, tarsi jau būtumėte nėščia: sveikai maitinkitės, pradėkite gerti nėščiosioms skirtus vitaminus su foline rūgštimi ir būtinai atsisakykite alkoholio, cigarečių, be reikalo nevartokite vaistų. Idealu, jei taip pat elgtųsi ir Jūsų partneris.

Kaip pastoti?

Ovuliacija moters organizme vyksta maždaug 14-tą dieną skaičiuojant nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos. Tačiau tai tinka tik moterims, kurių ciklas trunka 28 dienas, be to, ne kiekvienos ciklas idealiai reguliarus. Yra daug būdų nustatyti vaisingas dienas. Paprasčiausias iš jų - ne per seniausiai vaistinėse atsiradę ovuliacijos testai.

Vaiko lyties planavimas

Jei tikite įvairiausiom lyties planavimo teorijomis, pabandykite pasinaudoti šiomis "instrukcijomis".

Jūsų kūnas

Jūsų menstruacijų ciklas prasidėjo, taigi jau imate galvoti apie pastojimą. Jei iki šiol nesiruošėte būsimam nėštumui,turite dvi savaites pradėti sveiką gyvenimo būdą: valgykite daug daržovių ir vaisių, sportuokite, gerkite folinę rūgštį, nerūkykite, atsisakykite vaistų ir alkoholio, venkite toksinių medžiagų ir kuo daugiau ilsėkitės.

Jūsų kūdikis

Jo dar nėra. Bet apie jį visada galima pasvajoti. Įsivaizduokite ją ar jį. Kieno akis jis paveldės? Sulipdykite savo svajonių vaikelį iš pačių gražiausių savo, Jūsų vyro ir artimųjų bruožų. Nustebsite pamačiusios, kad originalas tiek nedaug skirsis nuo to įsivaizduojamo kūdikėlio…

Tėveli,
pailsėk ir išsimiegok. Kitos savaitės pabaigoje Tavęs laukia ypatingai svarbūs darbai…

Mūsų patarimai

Daug ilsėkitės, sveikai maitinkitės, apsilankykite pas gydytojus, kurie įvertintų Jūsų sveikatos būklę. Gerkite nėščiosioms skirtus vitaminus ar bent folinę rūgštį, ir būtinai perskaitykite viską, ką rasite mūsų svetainėje. Ir neužmirškite apsilankyti vėl! 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 00:14:44 | Nr. # 3
administratorė


dovanėlės: 36
Antroji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą Paprastai ji prasideda baigiantis menstruacijoms, taigi, iki ovuliacijos (kai kiaušialąstė subręsta ir atsiskiria) ir apvaisinimo (kai vienas mažytis laimingas spermatozoidas aplenks milijonus savo kolegų ir padės užsimegzti naujai gyvybei) dar turime šiek tiek laiko.

Kai iki kito menstruacinio ciklo liks maždaug keturiolika dienų, sukruskite - kaip tik šiuo metu dažniausiai vyksta ovuliacija (tai priklauso nuo menstruacijų ciklo reguliarumo ir trukmės). Subrendusi kiaušialąstė išsilaisvina iš kiaušidės ir keliauja pasitikti savo nuoširdžiai atkakliojo draugo - spermatozoido.

Skubėkite - jūs turite tik keturias dienas. Todėl taip svarbu teisingai jas apskaičiuoti…

Nustatyti ovuliaciją Jums padės ovuliacijos nustatymo testas, kurį galite rasti bet kurioje vaistinėje. Taip pat yra ir kitų būdų - galite sekti savo kūno temperatūrą ar išskyras. Arba - plušėkite visą mėnesį (partneris tikrai priešintis neturėtų)…

Beje, jei norite berniuko, visai nebūtina sugraužti visus savo ir kaimynų duoninėse užsilikusius duonos kampus. Paieškokite štai čia.

Jūsų kūnas

Menstruacijos baigiasi, ir kūnas vėl ruošia jaukų lizdelį būsimam augančiam vaisiui- minkštą patalą iš kraujo ir audinio. O viena ar abi kiaušidės brandina ir ruošia kiaušialąstę lemtingai kelionei.

Jei ryšitės atsisakyti žalingų įpročių, imsite sveikai maitintis, stengsitės nepervargti, reguliariai vartosite vitaminus , Jūsų kūnas tiesiog įgaus antrą kvėpavimą. Seniai taip puikiai besijautėte? Esate kupina jėgų, žvali? Puiku. Be to, tai gali būti puiki sveiko gyvenimo pradžia, ne tik ruošiantis pastoti ir išnešioti kūdikį.

Jūsų kūdikis

Ne, tai dar ne kūdikis. Turėkit kantrybės.

Tėveli,
klausyk įdėmiai: jei mamytės "tų dienų" ciklas - 28 dienos, keturioliktą dieną nuo jos pirmosios "mėnesinių" dienos … pats žinai, ką daryti. Mėgaukis, tačiau neužmiršk - Tavo pagalba ir parama bus reikalinga ne tik dabar, bet ir viso nėštumo metu.

Daugiavaisis nėštumas:

Kol kas jis nesiskiria nuo paprasto. Nebent neidentiškų dvynių atveju jūsų kiaušidės subrandins dvi kiaušialąstes.

Mūsų patarimai

Daug ilsėkitės, sveikai maitinkitės. Gerkite nėščiosioms skirtus vitaminus ar bent folinę rūgštį, ir būtinai perskaitykite viską, ką rasite mūsų svetainėje. Ir neužmirškite apsilankyti vėl! 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 00:19:40 | Nr. # 4
administratorė


dovanėlės: 36
Trečioji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą.

Pagaliau - LEMTINGASIS SUSITIKIMAS įvyksta: vienas iš daugelio spermatozoidų prasiskverbia pro kiaušintakyje esančios subrendusios kiaušialąstės sienelę ir taip ją apvaisina. Spermatozoido ir kiaušialąstės chromosomos keičiasi informacija ir taip suformuoja Jūsų kūdikio chromosomas. Ši nauja gyvybė - blastocista -sudaryta iš žaibiškai besidauginančių ląstelių keliauja kiaušintakiu žemyn į gimdą. Ta kelionė trunka 24 valandas! O maždaug po penkerių dienų blastocista pati implantuojasi į minkštą gimdos audinį.

Taigi, ima vystytis tai, kas po 265 dienų Jums bus pats gražiausias berniukas ar mergaitė visame pasaulyje. Ar prisimenate tą dieną? Yra moterų, kurios puikiai jaučia ovuliaciją.

Jūsų kūnas

Implantacijos periodu kai kurios moterys jaučia diskomfortą, galite šiek tiek pakraujuoti. Jei taip nutiko Jums, nepanikuokite ir nepulkite strimgalviais pas ginekologą: kraujavimas ne menstruacijų metu yra vienas daugelio rimtų ginekologinių susirgimų simptomų. Jums gali būti paskirtas gydymas, kuris Jums ne tik nereikalingas, bet ir gali pakenkti Jūsų būsimo kūdikio sveikatai.

Jūs dar nežinote, kad esate nėščia, bet visai gali būti, kad netrukus imsite jausti ankstyvuosius nėštumo požymius. Kai kurios moterys sakosi jaučiančios savyje rusenančią naują gyvybę nuo pat jos užsimezgimo akimirkos.

Jūsų kūdikis

Dabar jis vadinasi zigota ir yra tik žaibiškai besidalijančių ląstelių rinkinys. Zigota jis bus apie dvi savaites, vėliau taps embrionu, vaisiumi ir pagaliau - naujagimiu… Jo laukia toks sunkus ir ilgas kelias iki jūsų… padėkite jam. Neužmirškite, kad tai tik kelio pradžia, o statistiškai kas trečias nėštumas baigiasi persileidimu. Tačiau - tai tik statistika, neimkite jos į širdį, o tiesiog labiau saugokitės pirmaisiais trejais nėštumo mėnesiais. Geriau pasvajokime - ko labiau laukiate - berniuko ar mergaitės. Įdomu, tradicinės lietuviškos svajonių šeimynėlės modelis iš esmės skiriasi nuo amerikoniškojo modelio: jei pas mus dažniau svajojama apie porelę vyresnis sūnelis - jaunėlė dukrelė, Amerikoje populiaresnės yra vyresnėlės dukros ir jaunėliai sūneliai, paprastai vaizduojami pramuštgalviai lepūnėliai jūreiviškomis palaidinėmis… O ar žinojote, kad jūsų būsimo kūdikio lytis nulemiama jau apvaisinimo akimirką: ją nulemia būtent tėvo spermatozoido chromosomos. Jei kiaušinėlį apvaisinęs spermatozoidas turėjo X chromosomą, turėsite mergaitę, o Y chromosoma nulemia berniuką. Taigi tenedrįsta tėvelis kaltinti ir smerkti Jūsų, pagimdžiusią trečią sūnų iš eilės, nors jis svajoja apie mažutę švelnutę dukrelę. Kaltas jis, jis ir dar kartą jis. Tačiau nenusiminkite - šiek tiek "pakoreguoti" kūdikio lytį galite ir Jūs pati. Tiesiog išstudijuokite vaiko lyčių planavimo teorijas, kurių iš tiesų yra tikra gausybė, atsirinkite Jums labiausiai patikusias (o gal - įtikinamiausias?), ir - gal Jums pavyks? Šio straipsnio autorei pavyko.

Daugiavaisis nėštumas:

Jei kiaušidė subrandino dvi kiaušialąstes (ar abi kiaušidės po vieną), ir jas abi apvaisino du spermatozoidai, turėsite neidentiškus dvynius. Jie gali būti tos pačios ar skirtingų lyčių ir skirtingos išvaizdos. Tačiau jei apvaisinta viena kiaušialąstė, kuri vėliau skyla į dvi (ar tris)dalis, susilauksite identiškų dvynukų. Kadangi jų išvaizdą lemia tos pačios chromosomos, jie bus vienos lyties, plaukų ar akių spalvos, turės tą pačią kraujo grupę. Identiški būna trečdalis visų dvynių.

Trynukų ar keturnukų atvejai gali varijuoti.

Tėveli,

dar vis tebepluši miegamojo fronte? Mėgaukis, nes laukia viena didžiausių permainų Tavo gyvenime…

Mūsų patarimai

Toliau vartokite vitaminus su foline rūgštimi.
Laikykitės sveikos, nėščiajai tinkamos gyvensenos.
Ir - svarbiausia - nepraleiskite savo šanso. Būsimiems tėveliams ši savaitė suteikia sparnus ir galimybę pasireikšti.

Jau pats laikas stotis ant svarstyklių ir čiupti į rankas metrą. Nepastebėsite, kaip Jūsų matmenys ims kisti, o trečio trimestro pabaigoje, žiūrėdama į pirmus įrašus linksmai vaipysitės kalbėdamos: "neįtikėtina, negi aš tikrai kažkada buvau tokia skiedra?" 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 00:22:32 | Nr. # 5
administratorė


dovanėlės: 36
Ketvirtoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą .

Jau pora dienų (maždaug 5 dienos) po apvaisinimo, apvaisintoji kiaušialąstė įsikasa į minkštą gimdos gleivinę ir pamažėle ima augti.Įvyksta implantacija. Neišsigąskite, jei būtent šiuo periodu šiek tiek pakraujuosite: taip nutinka daugeliui moterų. Jokiu būdu nesikreipkite į ginekologą, nebent visiškai juo pasitikite: nėštumas yra dar nepastebimas, o kraujavimas ne mėnesinių metu laikomas vienu iš rimtų ginekologinių susirgimų simptomų: Jums gali paskirti gydymą, kuris ne tik visai nereikalingas, bet ir gali lemiamai paveikti Jūsų būsimą kūdikį.

Jūsų kūnas

Galite jausti nuovargį, irzlumą. Rodos, seniai buvo užėjęs toks siaubingas priešmenstruacinis sindromas. O mėnesinės taip ir nesirodo. Tikėkitės savo partnerio supratingumo - juk Jūs galite būti nėščia! Įtarimus patvirtins padidėjusios ir patinusios krūtys, padidėjęs ar nukritęs svoris, pilnumo pojūtis ar maudimas dubens srityje, pagausėjusios išskyros, dažnas šlapinimasis, rytinis pykinimas, nuotaikos svyravimai ar dažnas nuovargis. Tiesa, dažnas šlapinimasis gali reikšti ir kitą - mažiau malonų dalyką - šlapimo pūslės ligas, svoris kris nuo intensyvių pratybų lovoje, o gal paprasčiausiai per daug įsijautėte į būsimos nėščiosios vaidmenį ir tiesiog įsikalbėjote didesnę dalį simptomų?

O jei nejaučiate jokių ypatingų simptomų, tačiau visu kūnu jaučiate, kad esate nebe viena - tikėkite tuo. Simptomų gali ir nebūti, nėštumo testas nėra tobulas. Tiesiog įsiklausykite į savo kūną, sutarkite su juo. Jis nemeluos. Visgi savaitės pabaigoje apsilankykite pas savo ginekologą.

Daugiavaisis nėštumas

Jei nesate gydžiusis nuo nevaisingumo, Jūs nesitikite turėti dvynius. Nėštumo simptomai bus tokie pat, kaip ir paprasto nėštumo, na, gal kiek intensyvesni.

Jūsų kūdikis

Susipažinkite: nors jis ką tik užsimezgė, oficialiai jam jau dvi savaitės, jis yra maždaug obuolio sėklos dydžio ir jo vardas - embrionas. Ateinančios penkios savaitės ypač svarbios jūsų būsimo kūdikio vystymuisi. Jis sudarytas iš skysčių ir siaubingai greitai dauginasi. Tikriau, pasidalija į dvi dalis: prie gimdos sienelės prisitvirtinusi dalis taps placenta, - pirmaisiais jūsų būsimo kūdikio namais, visus devynis mėnesius tenkinsiančiais visus gyvybinius kūdikio poreikius. Mažučiukė virkštelė jau tiekia embrionui maistą ir deguonį. Antroji kiaušinėlio dalis - pats embrionas. Jau formuojasi ir būsimi jūsų kūdikio veido bruožai, ir visai netrukus ims plakti mažulytė širdelė.

Tėveli,

ji pikta, irzli, išvargusi? Juk ji gali būti nėščia. Būk kantrus, dėmesingas, švelnus, padėk jai kur gali. Apsiprask su savo vaidmeniu ir su tuo, kad turi su juo apsiprasti… Tavęs laukia sunkus periodas.

Mūsų patarimai:

*Savaitės pabaigoje apsilankykite pas gydytoją. Patvirtins jis Jūsų nėštumą ar ne, nenustokite vartojusi vitaminų nėščiosioms komplekso.

*Pasidomėkite nėščiųjų dieta.

*Be to, pats laikas pradėti daryti pratimus (tik pasikonsultavus sus savo gydytoju!) . Pratimai palaikys tinkamą raumenų tonusą, suteiks jėgų ir ištvermės bei padės išvengti nereikalingo svorio prieauglio. Taigi, palengvins ir pagreitins gimdymo eigą bei padės po gimdymo greičiau atgauti po prarastą formą.

*Jei norite, jau dabar galite pradėti ieškoti akušerės ar akušerės ginekologės, pas kurią norėtumėte gimdyti, pasirinkti ligoninę, kurioje gimdysite ar kurion prisireikus gulsitės. Žinia, laiko dar turite į valias, tačiau susitarusios bent jau ramiai miegosite. Įsigykite knygų apie nėštumą ir gimdymą.

*Įsidėkite nuorodą į mūsų svetainę - būkite dažna mūsų viešnia. 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:07:21 | Nr. # 6
administratorė


dovanėlės: 36
Penktoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą Taigi, menstruacijų vis dėlto nėra? Vėluoja? Na matote.

Jei dar nebuvote, apsilankykite pas savo ginekologą. Jei jis praneš puikias naujienas, pasiruoškite tapti pastovia jo lankytoja. Pirmojo apsilankymo metu gydytojas užves specialią nėščiosios kortelę, apskaičiuos gimdymo datą, (Tai beje galite padaryti ir Jūs pati mūsų svetainėje), paims kraują, nukreips pas specialistus … Turėsite kas mėnesį, o artėjant gimdymo terminui - kas savaitę lankytis moterų konsultacijoje. Jei jau turite gydytoją, kuriuo visiškai pasitikite - puiku. Jei apylinkės ginekologė jūsų netenkina - pats laikas pasiieškoti ko nors geriau (nebūtinai mokamo - ir moterų konsultacijose galima rasti puikių, švelnių ir humaniškų specialistų).

Jūsų kūnas

Tiesą sakant, daugelis moterų būtent šią savaitę ir ima jausti ankstyvuosius nėštumo požymius.

Krūtys gali padidėti, patinti, tapti itin jautriomis ir net skausmingomis. Atsiranda rytinis pykinimas, burnoje galite jausti bjaurų metalo skonį. Kas penkias minutes lakstyti į tualetą - čia tai bent. Labai nemalonu, tačiau nieko nepadarysi - tai yra neatsiejama nėštumo dalis. Visa laimė, kad tai truks neilgai.

Kokie ankstyvieji nėštumo požymiai Jus bekankintų, neatidėliokite vizito pas gydytoją. Nėštumo testas? Kodėl gi ne. Tik turėkite omeny, kad jis gali būti pasenęs, arba kad Jūs neteisingai jį panaudosite. Tačiau jei vis dėlto rezultatas teigiamas - sveikiname!

Jūsų kūdikis

Jūs dar neatrodote nėščia, gal netgi nejaučiate jokių nėštumo požymių, tačiau jūsų mažylis intensyviai auga ir vystosi. Jau plaka aguonos dydžio širdelė, formuojasi tokie svarbūs organai, kaip stuburas, širdis, inkstai o smegenis jau sudaro dvi skiltelės. Įsivaizduokite -jo ūgis tesiekia vidutiniškai 2.5 mm,o jo galvytė jau matoma net ir plika akimi! Tiesą sakant, šiuo vystymosi periodu mažylis panašus ne į mažą žmogutį, o į buožgalviuką. Ir vis tiek jis - tikras stebuklas.

Šiek tiek medicinos: Šiuo metu embrioną sudaro trys sluoksniai: viršutiniame sluoksnyje (ektodermoje) formuojasi nervinis vamzdelis (???), iš kurio vėliau išsivystys nervų sistema (smegenys, stuburas,plaukai ir oda). Iš viduriniojo sluoksnio (mezodermos) išsivystys širdis ir kraujo apytakos sistema, raumenys, kaulai, inkstai ir dauginimosi organai. Iš vidinio sluoksnio (endodermos) išsivystys kepenys, kasa, žarnos ir šlapimo pūslė.

Daugiavaisis nėštumas

Valgote viską iš eilės ir jaučiatės alkana? Nenuostabu. Jums reikia maždaug pusantro karto daugiau kalorijų, nei vieną vaisių nešiojančioms moterims. Taip pat galite labiau jausti nuovargį. Daugiau valgykite ir ilsėkitės.

Tėveli,

Neimk giliai į širdį visų tų jos priekabių ir burbenimų. Ir ištaikykit progą gražiai dviese atšvęsti teigiamą nėštumo testo rezultatą.

Mūsų patarimai:

* Pats laikas išsirinkti Jus prižiūrintį ginekologą. Jei Jus tenkina Jūsų apylinkės moterų konsultacijos ginekologas - puiku. Jei turite pinigų, galite susirasti privatų gydytoją. Jei ne - kiek žinome, lankytis galite tiesiai Vilniaus m. gimdymo namuose.

* Taigi, apsilankykite pas gydytoją. Pasikonsultuokite su juo dėl vartojamų vitaminų.

* Kovokite su rytiniu pykinimu.

* Sveikai maitinkitės.

* Neužmirškite mankštos ir pasivaikščiojimų gryname ore.

* Beje, - ir tai labai svarbu: nebūkite egoistės - pasirūpinkite savo partneriu. Žinokite - tėveliai irgi laukiasi. Ir jei jums darosi bloga dėl hormonų pokyčio organizme, jie gali susirgti nuo užgriuvusių juos minčių ir rūpesčių… 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:10:18 | Nr. # 7
administratorė


dovanėlės: 36
Šeštoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą

Taigi, mintis kad esate nėščia jau nebe tokia nauja ir neįtikėtina. Pamažu imate įsigyventi į nėščiosios vaidmenį - lankotės pas gydytojus, darote tyrimus, imate jausti savo svarbą ir išskirtinumą. O ar pagalvojote, kaip jaučiasi būsimas tėvelis? Ar jau pasidalijote džiugia naujiena su draugais ir artimaisiais? Yra žmonių, kurie dėl pirmojo nėštumo trimestro metu gresiančio persileidimo vengia apie nėštumą pasakoti kitiems. Tačiau daugumai tėvų vis tik labai sunku išlaikyti liežuvį už dantų.

Jūsų kūnas

Jūsų gimda tebėra suspausto kumščio dydžio, taigi abejotina, kad aplinkiniai pastebės jūsų nėštumą, nebent anytos akivaizdoje imsite balti, alpti ar suvalgysite visą raugintų agurkų stiklainį. Tiesa sakant, šiuo nėštumo periodu būtent mitybai ir turėtumėte skirti ypatingą dėmesį: juk dabar vystosi gyvybiniai jūsų būsimo kūdikio organai.

Daugiavaisis nėštumas

Rytinis pykinimas gali reikštis ryškiau, nei kitoms. Gerkite kuo daugiau skysčių, ypač jei dažnai vemiate.

Jūsų kūdikis

Ląstelės ir toliau žaibiškai dauginasi. Savaitės pabaigoje embrionas išauga iki nedidukės pupelės dydžio (vidutiniškai 4-6mm). Jo smarkiai per didelėje galvelėje jau galima įžvelgti mažyčius tamsius taškelius - tai formuojasi Jūsų būsimo kūdikio akutės bei šnervės. Mažulyčiai įdubimai galvos šonuose - būsimos ausytės, o pūpsantys keturi atsikišimai - rankos ir kojytės. Jos panašios į mažučius irklelius, kurių galuose jau dabar pamažu formuojasi pirštukai. Šią savaitę formuojasi ir nervų sistemos užuomazgos. Įsivaizduokite - savaitės pabaigoje jis jau reaguoja į lytėjimą… kaip gaila, kad negalite jo paliesti…

Embriono širdelė, jau skilusi į kairiąją ir dešiniąją kameras , plaka dvigubai greičiau nei suaugusio žmogaus širdis - maždaug 150 kartų per minutę.

Tėveli,

Jei namus užgriuvo rytinio pykinimo priepuoliai, taip Jūs galite apdėti savo brangiausiai būsimai mamai:

A/ Būsimą mamą gali supykinti nuo tam tikrų kvapų - net toks mielas ir įprastas kavos kvapas dabar gali sukelti vėmimo priepuolį. Saugok ją nuo virtuvės kvapų.
B/ Nemėgsti plauti indų? Pasiaukok ir daryk visus nemalonius namų ruošos darbus.
C/ Skatink būsimą mamą taisyklingai maitintis, gerti kuo daugiau skysčių, ypač vandens.
D/Prie lovos laikyk pasidėjęs keletą neriebių sausainių - duok jai jų užkrimsti, prieš išlipant iš lovos. Ir neužmiršk prieš paklodamas lovą išpurtyti visus trupinius…

Mūsų patarimai

Šią savaitę susiraskite įvairiausių nėščiosios mitybos patarimų ir pagal savo pomėgius ir galimybes susistatykite savo individualų valgiaraštį.

Jei traukia prie kokio nors ypatingo maisto - nevarykite savęs. Tačiau ribas jausti taip pat derėtų.

Kad išvengtumėte rytinio pykinimo, po ranka turėkite neriebių sausainėlių, traškučių ar džiūvėsių.

Neužmirškite kasdien panašiu laiku išgerti gydytojo paskirtų vitaminų.

Toliau darykite mankštą.

Ypač žiemą atsargiau ir lėčiau vaikščiokite -šiuo periodu net rodos ne itin stiprus nugriuvimas gali baigtis tragedija - persileidimu.

Jei iki šiol to nepadarėte, atsikratykite visų žalingų įpročių, nevartokite jokių vaistų -dabar jie ypač kenksmingi - ir venkite kontaktų su lakiomis medžiagomis. 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:12:36 | Nr. # 8
administratorė


dovanėlės: 36
Septintoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą

Jei esate viena iš 70% nėščiųjų, kurias kamuoja rytinis pykinimas, ši savaitė bus jums tikrai sunki. Rytinis pykinimas pasiekia savo apogėjų. Bandykite vis naujus kovos su juo būdus - kas žino, gal visai netikėtai padės tai, kuo mažiausiai tikėjote? Ar jau subalansavote savo mitybą?

Jei anksčiau moterys be sąžinės priekaištų valgydavo už du, visai nepaisydavo sveikos mitybos, dabar laikai keičiasi. Valgymas už du kardinaliai pakeitė savo prasmę. Taip, jūs turite valgyti už du, tačiau tai jau sakytina ne apie kiekį ar tuščias kalorijas, o daugiau apie naudingas medžiagas, kurių dabar reiks ne tik Jums pačiai, bet ir Jūsų augančiam kūdikiui.

O jei vis dėlto nematote tame nusikaltimo, žinokite, kad nuo viršsvorio kentėsite ne tik Jūs, bet ir Jūsų dar negimęs kūdikis. Besaikio valgymo rezultatas bus sunkus gimdymas (juk visada lengviau pagimdyti 3, o ne 4.5 kg sveriantį naujagimį), storas vaikas ir milžiniškas riebalų sluoksnis ant viso Jūsų kūno, celiulitas ir dar daug kitų su tuo susijusių gyvenimą gadinančių smulkmenų. Įtikinome?

Štai jums keletas pagrindinių bendrų visoms nėščiosioms mitybos taisyklių:
# Kasdien valgykite kuo įvairesnį maistą iš visų keturių pagrindinių produktų grupių.
# Venkite daug cukraus. Tai tuščios kalorijos. Tačiau ir nenustokite visai vartoti cukraus - tai jūsų kūdikio energija.
# Venkite kepto ir riebaus maisto.
# Gerkite ne mažiau kaip … stiklinių skysčių per dieną. Atsisakykite limonadų, ir, žinoma, geriau nesigundykite alkoholiu net jei tai ir lengvas stalo vynas.

Jūsų kūnas

Galite jausti visus ar tik kai kuriuos nėštumo simptomus: pykinimą,silpnumą, nuovargį, patinusias skausmingas krūtis. Galite net priaugti šiek tiek svorio, nors, visai normalu, kad dėl ritinio pykinimo svoris ne auga, o krinta. Nesijaudinkite - viskas gerai. Jūsų gimda auga nepriklausomai nuo priaugto svorio. Ir jei prieš pastojant gimda buvo kaip suspaustas kumštis, dabar ji jau greipfruto dydžio. Jei gimda truputį spazmuoja, neišsigąskite - Jūs tiesiog juntate, kaip ji auga. Tačiau jei spazmai dažni ir skausmingi, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją.

Daugiavaisis nėštumas

Gal būt Jūsų nėštumas daugiavaisis, jei:
# greičiau priaugate svorio
# anksčiau ima augti pilvas
# įkyriai niežti pilvo odą
# jaučiate sunkumą dubenyje ir/ar vaginoje
# esate linkusi į patinimus (užsilaiko skysčiai)
# išsiplėtusios venos
# labiau nuvargstate

Jūsų kūdikis Ryžio grūdelio (5-7mm) dydžio, jis dar tebėra embriono stadijoje - maža uodegytė išnyks per kitas dvi savaites. Užtat jis jau turi primityvų veidelį, tobulesnes akis, mažą pupsinčią nosytę, vidines ausis, rankytes, kojytes, kepenis ir plaučių užuomazgas. Tobulėja ir širdelė bei smegenys. Formuojasi akių vokai. Rankytės jau sulenktos per alkūnes. Tėveli,Jei laikote katę, atsisakykite jos, arba bent jau neprileiskite žmonos prie katės tualeto. Toksoplazmozė - dažniausiai kačių išmatomis perduodama infekcija - gali turėti labai rimtas pasekmes jūsų kūdikiui.

Mūsų patarimai:

* Jei auginate naminį gyvulėlį, ypač katiną, bent dviems metams perduokite jo globą į patikimas rankas. Būtent kačių platinamas toksoplazmozės virusas gali lemiamai pažeisti Jūsų dar negimusį kūdikį.

* Jei geriate kavą, sumažinkite dozę iki vieno - dviejų puodelių per dieną. Gerkite daugiau sulčių ar mineralinio vandens.
* Jei Jūsų giminėje buvo paveldimų ligų, genetinių nukrypimų ar jei jums daugiau kaip 35, pasitarkite su gydytojų dėl konsultacijos Genetikos centre. 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:16:11 | Nr. # 9
administratorė


dovanėlės: 36
Aštuntoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą

Jūsų kūnas

Jūsų gimda išauga iki apelsino dydžio. Norite tikėkite, norite ne, tačiau šią savaitę, tegu dar ir nepastebimai, ima platėti jūsų talija, o jei šis nėštumas Jums nebe pirmas, gali pasirodyti ir pilvukas. Kodėl? Jau gimdžiusių moterų pilvo raumenų tonusas yra mažesnis, paprasčiau tariant pilvukas, jau kartą buvęs "ištampytas", "prisimena" praeitį, padūsauja "ir vėl prasideda" ir atsipalaiduoja ir nesipriešindamas kyla kaip ant mielių. Jei pamaigytumėte pilvą, galėtumėte užčiuopti padidėjusią gimdą. Tačiau nepersistenkite - šią savaitę didelė persileidimo rizika.

Didėja ne tik pilvas - nuo jo stengiasi neatsilikti ir krūtys: jos TOKIOS didelės ir jautrios, kartais net skausmingos. Daugeliui moterų būtent toks krūtų padidėjimas yra pirmas ankstyvųjų nėštumo požymių.

Jūsų kūdikis

Sveikiname - Jūsų mažasis Embrionas dar paaugo - jis maždaug 8mm ilgio, ir atsikratė tos keistos uodegėlės, dar vienas žingsnis Tapimo Žmogumi link. Šiuo metu jis ima formuoti pagrindines organų sistemas - būkite ypatingai apdairi, nevartokite alkoholio, vaistų, nikotino - visko, kas galėtų pakenkti Jūsų kūdikiui. Ultragarsinis tyrimas jau dabar užfiksuotų mažutės jo širdelės plakimą. Nors Jūs to dar nejaučiate, ekrane Jūs pamatytumėte, kad mažylis tiesiog nenustygsta vietoje - juda, šokinėja, nardo vaisiaus vandenyse. Tačiau dar niekaip neįžvelgsite KĄ gi jis turi ten tarp mažų vis augančių kojyčių. Tačiau jei Jūs LABAI norite tai žinoti, - toks būdas yra. Tai ankstyvasis vaisiaus lyties nustatymas.

Daugiavaisis nėštumas

Jūsų kūdikiai vystosi tokiais pat tempais ir kiekvienas jų yra maždaug dviejų ryžių grūdelių ilgio. Krūtys smarkiai padidėjusios ir ištinusios. Jau ima rodytis ir pilvelis.

Tėveli,

Būtų labai gražu, jei pirmojo būsimos mamytės vizito pas daktarą metu būtum kartu su ja. Ir neužmirškite šio įvykio gražiai ir sveikai atšvęsti. Mūsų patarimai

#
Suvalgykite 300 kalorijų daugiau, nei esate pratusios
# Vartokite daugiau kalcio turinčio maisto. Nebūtinai tai turėtų būti pieno produktai.
# Kalbėkite su būsimu tėčiu: pasvajokite apie būsimą gyvenimą trise, apie kambarį, kuriame gyvens Jūsų mažylis. Ar jau žinote, koks bus jo ar jos vardas? 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:18:12 | Nr. # 10
administratorė


dovanėlės: 36
Devintoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą Prasidėjo trečiasis nėštumo mėnuo. Tikriausiai jau apsipratote su visais Jus kamuojančiais ankstyvaisiais nėštumo simptomais … Dar keturios savaitės, ir lengviau atsidusite - tryliktą savaitę daugeliui moterų baigiasi rytinis pykinimas, o ankstyvojo persileidimo rizika sumažėja iki … Tačiau dabar kiekvienas pilvo skausmelis baugina?

O neturėtų. Šiuo periodu galite jausti lengvus spazmus, net pasirodyti šiek tiek rusvų išskyrų. Panikuoti neverta, nebent spazmai būtų labai dažni, o išskyros ryškiai raudonos. Tiesiog taip jaučiate augančią gimdą.

Jūsų kūnas

Atėjo antrųjų "prarastųjų" menstruacijų (nedidelis praradimas, ar ne?;-)) laikotarpis. Gali "kaip paprastai" pamausti pilvo apačią, kai kurios moterys dar pakraujuoja. Tačiau labiausiai šios dienos atsilieps Jūsų krūtims. Jos gali dar labiau patinti ir tapti jau nebeįmanomai jautriomis ir skausmingomis (o gali ir netapti). Šiaip ar taip, kodėl nepasirūpinus patogiomis medvilninėmis liemenėlėmis. Tik neužmirškite, kad čia dar ne pabaiga - krūtinė nustoja didėjusi tik apie 36-tą nėštumo savaitę.

Greičiausiai aplinkiniai žmonės jūsų nėštumo dar nepastebės, nebent tai nebe pirmas Jūsų kūdikis arba nešiojate dvynukus. Tačiau emocinės permainos gali stebinti net ir Jus pačią. Šiuo metu prasideda nuotaikų svyravimai, nuo kurių dažniausiai kenčia Jūsų artimieji. Ak, tie hormonai… Galite imti ašaroti, žiūrėdama meksikietiškas muilo operas, o po minutės užsiliepsnoti dėl kokios nereikšmingos buitinės smulkmenos.

Nenustebkite, jei atsileis nervus laikančios vadelės ir (kas galėtų pamanyti?) sukelsite vyrui tikrų tikriausią isteriją vien dėl to, kad jis nepadėjo suplauti Jums indų. O juk Jus supykina tik nuo minties apie nešvarius indus… Vis tas rytinis pykinimas… Tačiau neužmirškite, kad rytinis pykinimas baigsis 13-20 nėštumo savaitę, o padidėjęs dirglumas lydės Jus visą nėštumą ir net kurį laiką po gimdymo.

Ar pastebėjote, kaip pasikeitė Jūsų oda? Jei Jums pasisekė, ji bus skaisti ir švelni tarsi rožės žiedlapis. Jūs nevartojate jokios kosmetikos, o Jūsų veidas spindėte spindi? Gali būti, kad nešiojate berniuką. Atvirkščiai gi, jei Jūsų paprastai lygią išpuoselėtą odą sėte nusėjo visokie bjaurūs neišnaikinami spuogai spuogeliai, veidas papilkėjo ir tapo panašus į švitrinį popierių, gali būti, kad Jūs padovanosite pasauliui mergaitę.

Mediciniškai nepagrįsta, tačiau įdomu, ar ne?

Jūsų kūdikis

Jis jau 17-20mm ūgio (gerokai paaugo, tiesa?). Mažutės akytės (tikroji jų spalva jau nulemta tinklainėje atsiradusio pigmento) užmerktos, auga trumpučiai plėve sujungti rankų ir kojų piršteliai, ima vystytis liežuvis ir būsimi jūsų kūdikio dantukai, o kremzlės pamažu kietėja ir virsta kaulais.

Daugiavaisis nėštumas

Kiekvienas iš Jūsų mažylių sveria po vieną gramą ir yra apie keturių centimetrų ilgio.

Tėveli,

pakalbėkime apie… seksą. Šiuo metu Tavo žmonelės lytinis potraukis pasikeitė, ir Tu dėl to nerimauji. Hm. Ar jai taip bloga, kad ji net neleidžia Tau prie jos prisiartinti? Susitaikyk su tuo. Bet gal ji visai nepaiso Tavo šventų pergyvenimų dėl Jūsų laukiančių finansinių sunkumų ir tapo tiesiog nepadoria sekso maniake? Nebijok, ji visiškai normali. Vis tie hormonai. Taigi. Pažinojau vieną vyriškį, kuris per visą nėštumą nepalietė žmonos, nes bijojo SUTRAIŠKYTI vaiką. Hm. Atspėjau? Jeigu taip, - mesk iš galvos tas nesąmones. Jeigu taip nepasitiki mumis, pasiklausinėk gydytojos- profesionalios akušerės-ginekologės arba apsilankyk pas žmonos gydytoją. Galų gale pažiūrėk į ją - juk ji tiesiog ŽYDI: pilvo dar nėra, o krūtys … ar niekad nesvajojai vesti Pamelos Anderson? Tai ko lauki? ;-)

Mūsų patarimai

# Jei Jums per trisdešimt, arba šeimoje būta paveldimų ligų ar apsigimimų - kreipkitės į Genetikos centrą.
# Neužmirškite toliau vartoti vitaminų. Išsiaiškinkite, ar gaunate pakankamą fluoro dozę - ji svarbi ne tik Jūsų, bet ir Jūsų būsimo kūdikio besiformuojantiems dantims.
# Pasidomėkite jūsų Moterų konsultacijoje vykstančiomis pamokėlėmis. 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:21:12 | Nr. # 11
administratorė


dovanėlės: 36
Dešimtoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą Jaučiatės pavargusi? Nenuostabu. Pasistenkite kuo mažiau pavargti,anksčiau gulkite miegoti. Jūsų laukia milžiniškas su niekuo nepalyginamas darbas - savyje užauginti naują gyvybę. Ir nepersidirbkite darbe, nesistenkite padaryti karjeros metams į priekį. Neužmirškite - darbas yra darbas, o jūsų kūdikis yra tik Jūsų ir bus su Jumis visą likusį Jūsų gyvenimą - toks, kokį jį sukursite Jūs.

Jūsų kūnas

Jei ne dabar, tai vėliau galite pastebėti ant kojų, krūtinės ir pilvo išryškėjusias venas. Neišsigąskite - tiesiog nėštumo metu Jūsų kraujo tūris padidės net 40 -50 procentų. O kaip turi padidėti kūno svoris? Per pirmuosius tris mėnesius Jūs neturėtumėte priaugti svorio, ir atvirkščiai - moterys, kurias pastoviai kankina rytinis pykinimas, šiuo nėštumo periodu ne priauga, o meta svorį. Jei jau spėjote priaugti kilogramą kitą - žinokite - jį numesti bus ne taip jau paprasta. Taigi, kiek moteris turi priaugti svorio? Šiuo metu laikomasi nuomonės, kad idealus svorio prieauglis būtų nuo 11 iki 15 kilogramų, priklausomai nuo moters sudėjimo ir jos svorio iki nėštumo.

Priaugtas svoris Jumyse pasiskirstys maždaug taip:

Kūdikis - apie 3,5 kg
Motinos kūno riebalai - 3,5 kg
Placenta ~1 kg
Vaisiaus vandenys ~ 1 kg
Gimda ~ 1 kg
Padidėjusi krūtinė ~ 1 kg
Kraujas ir skysčiai ~ 4 kg
--------------------------------------------
Viso - ~15 kg

Jeigu vis dėlto priaugsite daugiau (arba DAUG daugiau) svorio, nepergyvenkite - ir jokiais būdais nepulkite bandyti jokių dietų - laikytis dietų nėštumo metu griežtai draudžiama!

Jūsų kūdikis

Jis dar tik 4,5 -6 cm ilgio, sveria apie 14 gramų,o jau turi visas kūno dalis ir organus. Jau susiformavę beveik visi sąnariai - mažylis turi alkūnes, riešus, kelius, pečius, kulkšnis bei rankų ir kojų pirštų sąnarius. Šią savaitę jis ima judėti… Deja, jis dar per mažas, kad galėtumėte jį pajusti. Per ateinančias tris savaites jo ūgis padvigubės. O dabar mažylis puošiasi: jam dygsta mažutėlaičiai nageliai ir švelnūs pūkuoti plaukeliai. Berniukas ar mergytė? Ak tas noras viską iš anksto žinoti! Išoriniai lytiniai organai Jau ryškėja, tačiau vaisiaus lytis galutinai susiformuos tik už gerų trejų savaičių.

Specialaus aparato pagalba jau galėtumėte išgirsti mažylio širdelės plakimą. Tai Dopleris - garso bangų stetoskopas. Jis veika maždaug taip: prie aparato prijungtas stetoskopas tvirtinamas prie nėščiosios pilvo ir kabinetas prisipildo garso, primenančio arklių kanopų bilsmą… Bet kokiu atveju, tai jaudina, nes pagaliau jūsų ausis pasiekia jūsų sukurtos naujos gyvybės įrodymas. Juk tai nuostabu.

Daugiavaisis nėštumas

Du ar daugiau vaisių nešiojančios moterys nėštumo metu priauga apie 15-20 kilogramų.

Tėveli,

Tave vis dar karts nuo karto apima paniška baimė? Yra keletas būdų, kaip su ja susidoroti. Visų pirmą, susivok savo jausmuose. Tada pasikalbėk apie tai su žmona (ji turėtų jaustis labai pamaloninta…) arba pasitaikius progai užvesk kalbą su jau anksčiau tėveliu tapusiu artimu draugu. Galų gale, jei tave baugina pats kūdikis, nueik į knygyną ir nupirk žmonai dovanų knygą apie kūdikių priežiūrą. Ir ji džiaugsis, ir tu pats ją perskaitęs jausies daug tvirčiau.

Mūsų patarimai:

-Užsirašykite pas dantų gydytoją (pas jį turėtumėte eiti tryliktąją ar vėlesnę savaitę, kai žymiai sumažėja persileidimo pavojus). 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:23:27 | Nr. # 12
administratorė


dovanėlės: 36
Vienuoliktoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą

Jūsų kūnas

Kaista žandai? Daugelis nėščiųjų, ypač tos, kurių veido oda šviesi, dažnai vaikšto įraudusiais veidais. Nieko nuostabaus - dėl to kaltinkite padidėjusį kraujo tūrį organizme, kitaip sakant, jūsų venomis teka daugiau kraujo. Gal būt dėl to daugumą moterų šią savaitę netikėtai užplūsta energija. Gal būt taip yra dėl nebe taip varginančio rytinio pykinimo? O gal dėl to, kad smarkiai sumažėjo ankstyvojo persileidimo pavojus? Daug mažiau entuziazmo gali sukelti netikėtai ant veido atsiradusios įvairaus dydžio rudos pigmentinės dėmės- vadinamoji nėščiosios kaukė. Paguodžia tik tai, kad tie nelemti nėštumo pigmentai dings tuoj pagimdžius. Nenustebkite, jei ant pilvo ims ryškėti tamsi pigmentinė juosta , prasidedanti nuo bambos ir vedanti iki gaktos: tai vadinamoji linea negra. Bobutės sako, kad ta linija pranašauja berniuką. Tuo neverta tikėti, kaip ir tuo, kad kuo ryškesnė juosta, tuo rudesnes akis turės kūdikis. Tačiau laisvalaikiu pasilinksminkite - atlikite trumpą testuką - Mergaitė ar berniukas - ką aš nešioju?

Jūsų kūdikis

Mažylis jau tikrų tikriausias žmogutis: jis sveria 14 gramų, jo ūgis - apie 5 centimetrus, ir jis turi viską, ką turi turėti žmogus: pradedant dantukų užuomazgomis ir baigiant mažulyčiais nagučiais. Vaisiaus galva sudaro pusę jo viso kūno ilgio. Rankų ir kojų piršteliai atsiskyrė vienas nuo kito, kai kurie kaulai ima kietėti. Šią ar kitą savaitę kraujas ims cirkuliuoti tarp vaisiaus ir gimdos ir placenta pradės atlikinėti savo funkcijas. Šios savaitės pabaigoje ima mažėti įgimtų apsigimimų pavojus, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad galite leisti sau rūkyti, gerti alkoholį ar kaip kitaip kenkti savo būsimam kūdikiui.

Daugiavaisis nėštumas

Gal būt Jūs ką tik sužinojote, kad laukiatės dvynukų? Nenuostabu, kad esate pritrenkta ir galvojate, ką reiks daryti su kalnais vystyklų, kaip reiks juos maitinti, maudyti, migdyti, rengti į lauką… Juk iki šiol Jūsų svajonėse gyveno vienas mielas rausvaskruostis mažylis. Negraužkite savęs dėl tokių Jumyse kylančių prieštaringų jausmų. Verčiau susiraskite ir susidraugaukite su nors keletu šeimų, auginančiomis dvynukus. Jie ne tik bus geriausi Jūsų patarėjai: į juos pažiūrėję, tvirčiau pasijusite ir Jūs.

Tėveli,

Švelniai sakant, visas šitas reikalas Tave jau ima knisti? Nepaliaujami žmonos vėmimo priepuoliai verčia abu jau ne pirmas mėnuo sėdėti namie, o nenuspėjamos jos nuotaikos daro net ir tą buvimą namie visiškai nepakenčiamu? Tu paprasčiausiai pervargai. Tave nuvargino mintys apie užgriūsiančią atsakomybę, Tu bijai ir dėl savo žmonos sveikatos. Mes nesakome, kad negerai yra rūpintis savo brangiausia žmonele. Anaiptol. Mes sakome, kad Tu turi atsikvėpti. Tiesiog praleisk kokį vakarą su draugais, atsipalaiduok. Tik grįžk blaivus, su gėlėmis ar maža dovanėle žmonai.

Mūsų patarimai

#
Pagalvokite, apie tai, kaip apie būsimą broliuką ar sesutę pranešite savo pirmagimiui.
#
Pradėkite daryti Kėgelio pratimus: pradėkite nuo 25 kartų per dieną. 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:25:15 | Nr. # 13
administratorė


dovanėlės: 36
Dvyliktoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą Pirmasis nėštumo trimestras artėja prie pabaigos. Pamažu slopsta ir rytinio pykinimo priepuoliai. Jūsų gimda beveik užpildo dubenį. Ima pilnėti liemuo, galite jau nebetilpti į "mergautines" kelnes, tačiau galvoti apie specialius nėščiosioms skirtus rūbus dar per anksti. Įsigykite keletą patogių medvilninių liemenėlių, tačiau turėkite omeny - nors vienoms moterims šiuo metu krūtinė nustoja augti, kitoms ji auga iki pat nėštumo pabaigos (ir, žinoma, vėliau). Sakoma, kad ypač drastiškai krūtinė didėja mergaites nešiojančioms moterims. Mediciniškai nepagrįsta, tačiau … įdomu, ar ne?
Jūsų kūnas

Jūs tikriausiai dar nepriaugote daug svorio, tačiau dėl išsiplėtusios gimdos liemuo gali taip išplatėti, kad netilpsite į savo mylimiausius džinsus. Ramiai atsisveikinkite su jais kokiems metams - o gal ir trumpiau - jei pasiseks tuoj po gimdymo numesti visą likusį viršsvorį ir atgauti pilvo raumenų tonusą. Jei Jūsų iki šiol dar neišmušė nėštumo dėmės, (pasiklauskite savo mamos, ar nėštumo metu ją kamavo tokios problemos - juk tai paveldima genetiškai), tai įvyks būtent dabar.

Nenustebkite, jei staiga nei iš šio nei iš to ims skaudėti galvą dėl to kaltas padidėjęs kraujo kiekis. Tačiau galvą skaudėti ir svaigti gali ir dėl aukšto kraujo spaudimo. Nors nėštumo toksemija - preeklampsija - serga tik nedidelis procentas nėščiųjų , apie galvos skausmus ir kitus pasirodžiusius šios ligos simptomus užsiminkite Jus prižiūrinčiam gydytojui.

Tai tiek mažų bėdų. Gera šios savaitės žinia - tikriausiai ir pati pastebėjote - jau nebe taip dažnai lakstote į tualetą. Hormonai jau "susitvarkė", o gimda, kad ir padidėjusi, dar nėra tokia didelė, kad spaustų šlapimo pūslę.

Jūsų kūdikis

Sveikiname - Jūsų kūdikis įžengė į naują savo vystymosi stadiją: jis jau nebe embrionas, o vaisius. Jo akytės, iki šios buvusios galvos šonuose, susiėjo į galvos vidurį. Ausys taip pat atsidūrė savo vietoje. Piršteliai jau atsiskyrę vienas nuo kito, ima augti nagai ir plaukai. Tobulėja ir išoriniai lytiniai organai: greitai lytis bus galima įžiūrėti būsimo kūdikio lytį. Jis jau pradeda šlapintis! Tiesiog darosi vis panašesnis į žmogų. Dabar jis intensyviai augins ir vystys visus jau susiformavusius organus ir audinius.

Daugiavaisis nėštumas

Kiekvienas kūdikis sveria apie 20 gramų ir yra 9 cm ūgio.

Tėveli,

Būsimoji mamytė jaučiasi daug geriau? Pats laikas įvesti naują tradiciją - kasdienius pasivaikščiojimus po parką.

Mūsų patarimai:

Išstudijuokite visus su nėštumu ir motinyste susijusius Lietuvos respublikos Įsakus, darbovietėje išsiaiškinkite piniginius reikalus. 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:26:51 | Nr. # 14
administratorė


dovanėlės: 36
Tryliktoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą Sveikiname- Jūs įžengėte į antrąjį nėštumo trimestrą. Tai pats gražiausias viso nėštumo laikotarpis.

Maži ir dideli ankstyvojo nėštumo nemalonumai sumažėja (pranyksta ar ima silpti rytinis pykinimas, ir, kas ypač džiugina, smarkiai sumažėja persileidimo rizika); vėlyvojo nėštumo problemos dar laukia jūsų ateity. Būtent šio trimestro metu jūs pajusite pirmuosius vaisiaus judesius - lengvus mažos Jumyse rusenančios gyvybės plazdėjimus, pasiliksiančius Jūsų atminty ir pasąmonėje visą likusį gyvenimą. Tikriausiai mintis apie Jūsų nėštumą jau nebekelia tokios nuostabos, - taip, Jūs pagaliau įtikėjote, kad savyje nešiojate naują gyvybę ir laukiate pirmojo akivaizdaus įrodymo - dar nediduko, tačiau jau išdavikiškai išsikišiančio pilvuko.

Jūsų kūnas

Rytinis pykinimas dingsta ar ima slopti (visiškai praeis iki 16 nėštumo savaitės). Tačiau nenustebkite, jei rytinio pykinimo vietą užims nauja bėda - rėmuo. Jausite plūstančią energiją, gali smarkiai padidėti lytinis potraukis. Nevaržykite savęs (žinoma, jei sekso Jums dėl kokių nors priežasčių nėra uždraudęs gydytojas). Nors iki gimdymo dar marios laiko, jūsų krūtinė jau ruošiasi pasitikti kūdikį: po truputį ima gamintis priešpienis - skaidrus tirštokas skystis, kuriuo pirmomis dienomis po gimdymo (kaip jau sako pats pavadinimas - prieš atsirandant pienui) maitinsite savo kūdikį.
Kadangi gimda nenustoja augusi, galite jausti šiokius tokius skausmus pilvo srityje. Neišsigąskite - tai paprasčiausiai tempiasi Jūsų raumenys.

Jūsų kūdikis

Nors Jums gal būt jau ir didėja pilvukas, tačiau jame gyvenantis kūdikis dar mažut mažulytis - jis sveria tik apie 30 gramų, o jo ilgis - kokie 7-10 centimetrų. Tačiau nors ir mažas, jis jau turi unikalius savo mažų pirštukų antspaudus, greitai atsiras ir maži dailūs nageliai. Jau formuojasi jo balso stygos. Mažylio žarnos jau susirangiusios jo pilvelyje, o kepenys po jau išskiria tulžį, o kasa - insuliną. Veidukas vis labiau panešėja į žmogaus - šonuose esančios akys slenka veido vidurio link. Pažvelgę iš arčiau, jau galėtumėme įžiūrėti ir mažylio lytį. (Deja, ultragarso tyrimo metu lytį įmanoma nuspėti tik nuo 16 nėštumo savaitės.

Tėveli,

Sveikas kartu su savo nėščia žmonele įžengęs į antrąjį nėštumo trimestrą. Tebūnie tai tarsi atokvėpis, stotelė tarp dviejų bėgimo su kliūtimis ruožų. Pirmąjį Jūs jau įveikėte. Rytinis pykinimas, vėmimai, pastovus nuovargis ir žmonos (o gal ir Tavo?) nuotaikų kaitos liko praeityje. Prieš akis dar laukia vos paeinanti ir per savo nuostabų milžinišką pilvą (kuriame slepiasi Tavo Atžala! - neleisk sau pamiršti to nė akimirkai!) kelio nematanti žmona ir - žinoma - visų laikų didžiausias išbandymas - gimdymas. Taigi, šiuo metu ilsėkitės ir kaupkite jėgas didžiajam mūšiui. Jie gali, susiorganizuok trumpas atostogas ir nusivežk žmoną paatostogauti. Ji to nusipelnė.

Mūsų patarimai:

# Jei iki šiol nesugebėjote mesti rūkyti, prisiverskite padaryti tai dabar. Juk viskas tik Jūsų būsimo kūdikio labui.
# Vartokite daugiau baltymų turinčio maisto (Jums reikia suvalgyti 60-80 gramų baltymų per dieną).
# Stenkitės miegoti ant kairiojo šono - yra nustatyta, kad būtent tokioje padėtyje kraujas greičiausiai patenka į gimdą, taigi ir Jūsų kūdikis greičiau aprūpinamas deguonimi ir maistu.
# Susiraskite lietuviškų vardų etimologijos žodyną ir išsirinkite Jums patinkančius vardus. Geriau tegu būsimas tėvelis iš anksto sužino, kokie galimi jo atžalėlės vardai. Po gimdymo būsite per silpna kovoti dėl Jums patikusio vardo… 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:31:15 | Nr. # 15
administratorė


dovanėlės: 36
Keturioliktoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą.
Jūsų kūnas

Taigi, nėštumo hormonai pamažu "susireguliuoja", o kartu su jais silpsta ir rytinis pykinimas, dažnas šlapinimasis ir nuovargis. Gali užkietėti viduriai - gimda jau ima spausti žarnas. Vidurių užkietėjimo lengvai išvengsite, valgydami daugiau ląstelienos turinčio maisto.

Kita didesnę dalį nėščiųjų užklumpanti problema - išsiplėtusios venos. Taip pat išryškėja ir krūtinėje esančios kraujagyslės Laukai apie krūtų spenelius (areolės) dar labiau patamsėja ir išsiplečia (kai kurių moterų areolės apima didesnę dalį krūties). Nieko nepadarysi, atip Jūsų kūnas ruošiasi maitinti būsimą kūdikį.

Jūsų kūdikis

Šią savaitę jo ūgis siekia apie 9cm, o svoris - apie 60g. Jis mokosi įkvėpti ir iškvėpti. Toliau vystosi akys ir ausys, vis ilgėja jo kaklas, o smakras jau nebeguli ant krūtinės. Mažylis ima judinti rankas. Šiuo metu visus gyvybinius jo poreikius patenkina placenta.

Mažylis išmoksta keletą naujų judesių: "įsijungia" kai kurie jo raumenys: nuo šiol jis moka žvairuoti ir daryti įvairias grimasas, o jei jam kas nors nepatiks, - ganėtinai išraiškingai susiraukti. Sakoma, jis netgi gali čiulpti nykštį (todėl kai kurie vaikučiai jau gimsta su šiek tiek nuo pastovaus čiulpimo deformuotais nykščiais!

Mažyliui ima dygti plaukai - jie jam auga ne tik ant galvos, bet ir ant viso kūnelio. Praktiškai jis tiesiog ištisai padengtas švelnių pūkelių danga, kuri išnyks tik šiek tiek laiko prieš gimdymą.

Tėveli,

Kaip jautiesi? Siaubingai pergyveni dėl mažėsiančių pajamų ir didėsiančių išlaidų? Pinigai, pinigai, pinigai. Kažkodėl mūsų visuomenėje tapo norma, kad pagrindinis šeimos galvos rūpestis - materialiai aprūpinti šeimą. Vyro emocijos ir išgyvenimai nukeliauja į antrą ar dar tolimesnį planą. O to neturėtų būti. Taigi, atsisėsk sau ramiai ir pamąstyk: ar tikrai Tau rūpi finansinė šeimos būklė? O gal už viso to slepiasi tik tėvystės baimė? Pasiskaityk, kaip su šiomis baimėmis kovojo vienas išmintingas amerikietis.

Mūsų patarimai:

# Patyliukais imkite galvoti, kaip pavadinsite savo kūdikį.
# Pasidomėkite nėščiosioms skirtais rūbais. Ko Jums gali prisireikti ir kokiose parduotuvėse juos galite rasti. Neužmirškite, kad jie turi būti patogūs, geriausiai - tinkami visais gyvenimo atvejais… O ir nešiosite juos ne taip jau ilgai… Užmeskite akį į mūsų skelbimų lentą - gal kas nors tiks ir Jums?
# Dar negirdėjote, kaip plaka Jūsų kūdikio širdelė? Vizito pas gydytoją metu paprašykite gydytojo leisti Jums jo pasiklausyti. Jie ultragarso tyrimo metu Jūs galite pamatyti plakančią širdelę, Doplerio aparatas padės Jums ją išgirsti. Tačiau žinokite: užsienyje tokie nėščiųjų norai yra visiškai suprantami ir akceptuojami. Tačiau niekas negali garantuoti, kad čia pas mus toks Jūsų noras apylinkės ginekologui pasirodys mažų mažiausiai keistas. 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:41:08 | Nr. # 16
administratorė


dovanėlės: 36
Šešioliktoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą

Jūsų kūnas

Kiek svorio Jūs priaugote? Du kilogramus? O gal visus keturis ? o šnuopuojate,tarsi priaugusi visą dešimtį… Nepergyvenkite, tai tiesiog ta nelaiminga nosis… Ji tai užsikemša, tai ima kraujuoti… Daugelis nėščiųjų susiduria su šia problema. Sakoma, kad nosys dažniau užsikemša berniukus nešiojančioms moterims. Nosis užsikemša ne tik pasigavus slogą, sausame ore ar blogai išvėdintame kambaryje. Tiesiog Jūsų kraujagyslėmis kursuojantys milžiniški hormonų progesteronų ir estrogenų kiekiai suminkštino ir išbrinkino nosies gleivinę. Venkite įvairiausių purškiamų ir nosies gleivinę dirginančių medikamentų - verčiau įsigykite gerą oro drėkintuvą.
Jūsų kraujagyslėmis teka 40-50% daugiau kraujo.

Jūsų kūdikis

Kūdikio kaulai dar labiau sukietėjo, taigi, jei to nejutote iki šiol, galite justi vaisiaus judesius.

Jis dar labiau paaugo - maždaug 13 cm ūgio ir 170 g svorio. Kojos jau ilgesnės už rankas - ir tiek rankos, tiek kojos nenuilstamai judinamos - vietos gimdoje dar pakanka retkarčiais pašėlti! Jis jau mirkčioja ir judina akis. Jis jau turi rankų bei kojų nagučius ir moka ryti. Ima veikti ir sudėtingesnės organizmo gyvybinės sistemos - tokios kaip kraujotaka ir šlapimo traktas. Mažylis į dar nesusiformavusius plaučius įkvepia ir iškvepia amniotinį skystį - taip jis mankština plaučius ir pamažu mokosi kvėpuoti.

Daugiavaisis nėštumas

Kūdikių dydis - po 10 centimetrų ir 120 gramų kiekvienas! Palyginkite tai su vieną kūdikį nešiojančių motinų duomenimis, ir suprasite, kodėl Jūsų pilvas atrodo taip, kaip paprastos nėščios moteriškės kokią 28 -tą nėštumo savaitę… Ką padarysi: dvigubas džiaugsmas ir dvigubas vargas prasideda dar mažyliams neišvydus dienos šviesos. Įsivaizduokite, kaip jie šėlsta ten pas Jus pilvelyje! Ir kaip jie spardys Jus ir vienas kitą vėliau, kai gimdoje ims trukti vietos ;-)

Tėveli,

Ar esi apdraudęs savo gyvybę ir sveikatą? Nežiūrėk taip - niekas nesiruošia kišti Tavęs po velėna - tiesiog neužmiršk, kad dabar esate atsakingi ir už dar vieno mažo piliečio ateitį. Ką darys mama su mažyliu ant rankų, jei tau kas nors nutiks? Pagalvok apie tai. Gal pagaliau vairuodamas priprasi užsisegti ir saugos diržą?

Mūsų patarimai

Kodėl gi neprikalbinus tėvelį paatostogauti? Jei gydytojai tam nesipriešina - taip ir padarykite. Tik neužmirškite, kad atostogos tarkime, prie jūros, neatleidžia nuo tų mažų nėščiosios pareigų: vitaminai, mityba, sveikas gyvenimo būdas telydi Jus ir kelionėje.

Ar netoliese turite draugus su panašaus amžiaus vaiku? O gal neturite su kuo pasitarti dėl Jus užklumpančių nėštumo problemų? Prieikite prie mūsų skelbimų lentos - gal visai netoliese gyvena maloni moteriškė, kuri gimdys tą pačią dieną, kaip ir jūs? Gal vertėtų susipažinti? Juk visada gerai turėti po ranka žmogų kuris ne tik kad kaip ir Jūs naršo interneto platybes, bet ir LAUKIASI VAIKUČIO!!! 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:47:10 | Nr. # 17
administratorė


dovanėlės: 36
Devynioliktoji savaitė

Prašytme atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą.
Jūsų kūnas

Jei iki šiol nepasirūpinote savo oda, galite pastebėti pirmąsias nėštumo strijas (giliojo odos sluoksnio, dermos, plyšimus). Nėštumo metu kūno, ypač kai kurių kūno vietų (pilvo, krūtinės, sėdmenų, šlaunų) apimtis staigiai padidėja, ir jungiamojo audinio skaidulos nebeišlaiko spaudimo ir plyšta. Strijų susidarymo padės išvengti reguliarūs masažai su specialiais kremais ir aliejais, ir, žinoma, teisinga mityba. Taip pat patartina vengti karštų odą sausinančių vonių bei ilgo kaitinimosi saulėje. Atsiradusias strijas gali išgydyti tik dermatologai. Deja, gydymas dažnai gali būti neveiksmingas, taigi, belieka rūpintis savo oda ir stengtis, kad jos visai neatsirastų.

Jūsų kūdikis

Sveikiname -Jūs beveik pasiekėte šio nėštumo pusiaukelę! Kūdikio ūgis siekia 15 cm, o jo svoris jau 250 gramų. Šiuo metu ima vystytis jo jutimai: vystosi su uosle, skoniu, klausa, rega ir lietimu susijusios vaisiaus smegenų zonos.

Tėveli,

Ar vis jautiesi ypatingai atsakingas už kiekvieną būsimos mamos žengtą žingsnį? Ir tiesiog nežinai, kaip elgtis, kai ji nei iš šio nei iš to prapliumpa ašaromis tiesiai tau ant peties? Nepergyvenk - tai būdinga daugeliui nėščių moterų. Negraužk savęs, negalėdamas jai padėti - jai tavo pagalbos ir nereikia. Jai reikia tiesiog žmogaus, kuriam galėtų išsipasakoti, į kurio petį ji galėtų atsiremti ir, galų gale, leisk jai išsižliumbti iki valios. Juk Tu jai ir būsimai JŪSŲ kūdikiui - artimiausias žmogus visoje visatoje…

Mūsų patarimai:

Valgykite kuo daugiau bananų ar arbūzų. Tai puikūs vitamino B6, taip reikalingo kūdikio nervų sistemai, šaltiniai.

Darbe suderinkite savo dekretinių atostogų datą - suplanuokite darbus taip, kad iki to laiko būtų nuveikti visi svarbiausi Jūsų laukiantys darbai.


 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:49:48 | Nr. # 18
administratorė


dovanėlės: 36
Dvidešimtoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą.

Jūsų kūnas

Gimda jau užima didesnę pilvo ertmės dalį: gimdos dugnas pasiekia bambą. Nuo šiol gimda kas savaitę paaugs po centimetrą.

Pajutote, kad šiek tiek pablogėjo regėjimas? Nieko baisaus. Tikriau, turėkite omeny, kad tai yra laikinas dalykas. Greičiausiai (kaip man aiškino viena gydytoja) nėštumo metu Jums gali patinti ne tik kojos, bet ir akių tinklainė (!). Taip pat ir jei nešiojate kontaktinius lęšius galite pajusti diskomfortą. Patarimas: nepirkite prašmatnių brangių akinių. Tuoj po gimdymo Jūsų regėjimas greičiausiai atsistatys.

Tačiau visa tai neliečia moterų su dideliu trumparegystės laipsniu. Tokios moterys negali ne tik pačios gimdyti (joms paprastai skiriamas "planinis" cezario pjūvis, bet ir nepatariama kūdikio maitinti krūtimi.

Jūsų kūdikis

Sveikiname - pagaliau Jūs pasiekėte pusiaukelę. Pusę nėštumo Jūs jau atlaikėte. Jūsų kūdikis jau apie 16 cm ilgio ir sveria 250 gramų. Kaip tik šiuo metu vystosi jūsų kūdikio rega, klausa, uoslė, skonis ir lytėjimas. Jei nešiojate mergaitę, šią savaitę ji augina savo vaginą ir jau turi 6 milijonus kiaušinėlių!!! Deja, iki gimimo jų skaičius sumažės iki vieno milijono…

Tėveli,

Pagaliau pridėjęs ranką prie vis didėjančio žmonos pilvelio pajutai savo būsimos atžalos judesius? Tikriausiai jautiesi labai prieštaringai - juk pirmą kartą REALIAI pajutai, kad tapsi TĖVU! Gal būt Tave persekioja viena mintis: ar geras tėvas aš būsiu? Ypač sunku Tau turėtų būti, jei likimas Tau lėmė pačiam augti be tėvo - tokiu atveju Tėvo vaidmenį teks kurti sau pačiam. Tikriausiai šiek tiek jaudiniesi ir dėl finansinių padidėjusios šeimos reikalų? Nesikankink - tik pažvelk į savo žmoną - gal būt jos galvoje kirba tokios pat dvejonės apie ją pačią kaip apie motiną? Pasikalbėkite apie tai.
Ir dar: tai, kad Tu čia ir dabar skaitai šias būsimam tėčiui skirtas eilutes - tikrai daug pasako apie tai, koks Tu būsi tėvas… Būsimam mažyliui galime tik pavydėti smile

Mūsų patarimai

Seksas seksas ir dar kartą seksas. Nebent jį jums uždraudė gydytojas (dėl galimos persileidimo rizikos ar dar kokios nėštumo problemos). Tai puikiausias būdas atsipalaiduoti, suartėti su partneriu …

Ar neužmirštate daryti Kėgelio pratimų? Prailginkite jų laiką iki 20-30 sekundžių.

Jūsų mažylis jau girdi - taigi kodėl nepasikalbėjus su juo? Pašnekinkite jį, padainuokite jam, garsiai paskaitykite eiles ar paklausykite ramios muzikos. O gal mažyliui kokią paslaptį norės išduoti ir būsimas tėvelis? 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:53:23 | Nr. # 19
administratorė


dovanėlės: 36
Dvidešimt pirmoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą.

Jūsų kūnas

Tikriausiai Jūsų vidinė būsena jau vėl stabili, esate pati ramuma. Gimda dar paaugo ir siekia apie centimetrą virš bambos. Turėtumėte būti priaugusi 4 - 6 kilogramus. Tačiau jei sąžiningai sveikai maitinatės, į priaugtą svorį nekreipkite daug dėmesio. Dienai artėjant prie pabaigos gali patinti pėdos ir riešai. Neišsigąskite - tiesiog gerkite daugiau skysčių ir ilsėkitės kojas pasidėjusi ant kokio nors paaukštinimo (galite prieš tai jas apvynioti drėgnu rankšluosčiu).

Greičiausiai Jūsų nėštumas sulig kiekviena diena tampa vis labiau ir labiau matomas. Tampate vis didesnė ir, žinoma, nerangesnė. Nėščiosios nerangumas priklauso ne tik nuo priaugto svorio - kartu su augančia gimda keičiasi Jūsų pusiausvyros centras, o nėštumo hormonai šiek tiek atpalaiduoja Jūsų kojų, rankų bei pirštų sąnarius. Taigi nepergyvenkite, Jūsų nerangumas kaip niekad pateisinamas. Tiesiog atsargiau vaikščiokite ir laikinai paslėpkite savo aukštakulnius baltelius ( jei to nepadarėte iki šiol). O ypač atsargi būkite kelionių metu. Šie trumpi patarimai Jums padės:

Važiuodama automobiliu, kas valandą darykite pertraukėlę - išlipkite iš mašinos, pasivaikščiokite - taip Jūs atstatysite sulėtėjusią kraujo apytaką.

Važiuodama automobiliu, VISADA prisisekite saugos diržą. Teisingai uždėtas jis tikrai nepakenks Jūsų mažyliui - atvirkščiai - gali išgelbėti ne tik jo, net ir Jūsų gyvybę.

Paskutinįjį nėštumo mėnesį tolimesnes keliones planuokite tik tuo atveju, jei nebijote ir esate pasirengę netikėtam gimdymui kelyje. Jei tokios kelionės išvengti neįmanoma, pasiskaitykite specialios literatūros ir pasikalbėkite su Jus prižiūrinčiu ginekologu.

Jei skrisite lėktuvu, turėkite omenyje, kad lėktuvuose oras labai sausas. Skrydžio metu gerkite daug skysčių (tik ne alkoholinių gėrimų!)

Kai kurios užsienio avialinijos gali pareikalauti iš jūsų daktaro pažymos (jei keliaujate trečiojo trimestro viduryje ar pabaigoje). Pasirūpinkite tuo dar prieš patekdama į lėktuvą.

Jūsų kūdikis

Kūdikis jau nebe taip sparčiai auga. Labiau vystosi širdis, o kojos jau tampa sąlyginai proporcingos. Jo svoris jau 400 gramų, o ūgis - apie 19 centimetrų. Mažylis turi pilnai susiformavusius akių vokus, antakius ir net mažulyčius nagučius. Ir neužmirškite - jis jau girdi. Pabandykite padainuoti švelnią melodingą dainelę ar garsiai paskaitykite. Amerikiečių tyrimai parodė, kad gimęs kūdikis žinda energingiau, taigi, iš motinos krūties iščiulpia daugiau pieno, jei tuo metu motina garsiai skaito knygą, jo jau "girdėtą" pilvelyje.

Daugiavaisis nėštumas

Jaučiate, kaip vienas kitą spardo Jūsų būsimi vaikai? Nebijokite - jie nesužalos vienas kito. Juos skirianti membrana yra labai tvirta ir elastinga - ji tikrai atlaikys visus smūgius ir mažyliai liks sveiki.

Jei nešiojate du ar daugiau vaisių, Jumyse gali smarkiau imti kauptis skysčiai. Tiesiog gerkite daugiau skysčių ir kuo daugiau ilsėkitės pakėlusi kojas.

Tėveli,

Prasidėjo pats lengviausias, antrasis nėštumo trimestras. Pastovūs žmonos rytiniai pykinimai virto praeitimi, didelis ir už visko kliūvantis be galo sunkus jos pilvas - dar nors ir netolimoje, tačiau vis tik ateityje. Dabar pats laikas pasiimti atostogas arba šiaip savaitgalį nusivežti žmoną prie jūros. (Žinoma, prieš kurdami grandiozinius planus, pasitarkite su gydytojais).

Mūsų patarimai

Jei susiruošėte atostogauti:

Atostogas planuokite taip, kad kuo geriau pailsėtumėte.

Atostogaudama neužmirškite sveikos mitybos ir mankštos. Tai poilsinės atostogos , o ne trumpas atokvėpis nuo kai kurių nėščiosios pareigų.

Sužinokite, kur galite kreiptis akušerinės pagalbos. Tikėkimės, kad jos Jums neprireiks, tačiau žinodama, kad galite jaustis saugi, būsite daug ramesnė. 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:54:55 | Nr. # 20
administratorė


dovanėlės: 36
Dvidešimt antroji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą.

Jūsų kūnas

Gimdos dugnas siekia apie 3 cm virš bambos. Galite priaugti nemažai svorio (apie 200 g per savaitę), dar daugiau - nuo pernelyg didelio svorio gali imti skaudėti nugarą. Kad išvengtumėte galimų nugaros skausmų, nedėvėkite aukštakulnių ar visai bekulnių batų, venkite sėdėti ar stovėti ilgesnį laiko tarpą. Sėdėkite patogiai užsidėjusi kojas ant neaukštos kėdutės (pėdos turėtų būti šiek tiek aukščiau klubų lygmens). Ir, nors ypatingieji nėščiosios potraukiai tam tikram (ir, žinoma, dažniausiai nesveikam) maistui gali reikštis ypač smarkiai, stenkitės kuo teisingiau, t.y. sveikiau maitintis. Vartokite daug kalcio, žalių lapinių daržovių ir proteino. Ribokite riebalų ir cukraus kiekį.

Jūsų kūdikis

Mažylis vis dažniau ir stipriau smūgiuoja jūsų pilvo sienelę. Jis jau tikra miniatiūrinė naujagimio kopija. Matuojant nuo galvos iki kojų pirštelių, mažylis yra maždaug 22 centimetrų ilgio, o per kelias artimiausias savaites pasieks maždaug 26 centimetrus - lygiai pusę ūgio, kurio bus gimimo metu. Jis dar labai mažiukas, tačiau jau nepaprastai išsivystęs. Vis ryškėja jo lūpų linija, jis turi blakstienas ir antakius, nors ir bespalves (rainelėje dar nėra pigmento) tačiau jau išsivysčiusias akis; sparčiai auga mažylio smegenys. Po dantenomis jau ima formuotis pirmosios dantų užuomazgos. Jeigu nešiojate berniuką, šiuo metu jo sėklidės jau palengva leidžiasi iš dubens į kapšelius.

Daugiavaisis nėštumas

Jeigu kojas ima sukti mėšlungis, žinokite: Jums trūksta kalcio. Nenuostabu, juk jo reikia ne vienam, o net dviems Jūsų kūdikiams! Susukus mėšlungiui, koją ištieskite, o kulkšnį sulenkite ir masažuokite sutrauktą raumenį. Jei to padaryti neįstengiate pati, Jums gali padėti vyras ar vyresni vaikai.

Tėveli,

Kai kurie tėvai visiškai sutaria dėl būsimo kūdikio vardo. Kiti prietaringai bijo net prasitarti apie vardo išrinkimą (o jei kas nors nutiks?) O pasitaiko tiesiog dar kūdikiui negimus namie sukelti Trečiąjį Pasaulinį Karą Dėl Vardo, į kurį gali įsitraukti (ir ypač aršiai) ir būsimo kūdikio seneliai. Štai Tau keli taikaus vardo parinkimo būdai:

Vienas iš Jūsų (tebūnie žmona… Juk būtent ji tą vardą tars daug daug daugiau kartų daugiau, nei Tu pats!) sudaro mėgstamiausių vardų sąrašą, o Tu iš to sąrašo išsirenki patį priimtiniausią.

Abu su žmona sudarykite Jums labiausiai patinkančių vardų dešimtukus. Apsikeiskite sąrašais, ir išbraukite pačius beviltiškiausius vardus ("niekada gyvenime savo sūnaus/dukros TAIP nevadinsiu!!!). Taip žaiskite tol, kol liks tik keli vardai. Tada jau ieškokite kompromiso (kodėl vaiko nepavadinus keliais vardais?)

Jau kūdikiui gimus, surašykite visai giminei (arba tik judviem) gražiausius vardus, sudėkite į gražų maišelį ir duokite atžalai rinktis pačiam. Stebuklų nelaukite - tačiau, jei Jums pasiseks, mažylis gal ir sugriebs vieną kitą raštelį… Šis variantas geras bent jau tuo, kad nebus kaltų - vaikas vardą išsirenka pats.

O iš tikrųjų, Tėveli, svarbiausia Tavo užduotis - tiesiog tyliai iššniukštinėti, kokie gi vardai labiausiai patinka žmonai. Pati didžiausia dovana, kokią galėsi padovanoti gimdymo iškankintai jaunai mamytei - rimtu veidu pareikšti, kad jau sugalvojai kūdikio vardą, ir pavadinti jį žmonos išsvajotu vardu.

Mūsų patarimai

Valgykite pakankamai vaisių ir daržovių

Iš anksto pasirūpinkite savimi: sutarkite kuriems tėvams paliksite vaiką, kai norėsite kur nors išeiti (trumpesniam ar ilgesniam laikui). Jei tėvų šalia nėra (arba negali būti nė kalbos apie jų padarymą auklėmis), pats laikas imti ieškoti auklės.

Jei to dar nepadarėte - pasiimkite atostogas. Gal būt tai paskutinės nerūpestingos Jūsų atostogos - vėliau atostogos bus pilnos sauskelnių, mišinukų arba minčių apie toli paliktą mažylį. 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:57:35 | Nr. # 21
administratorė


dovanėlės: 36
Dvidešimt trečioji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą.

Jūsų kūnas

Mažylis spardosi vis daugiau ir vis stipriau. Gimdoje jis dar gali laisvai judėti, todėl neleidžia laiko veltui: spardosi, nardo, vartaliojasi… Gimdos dugnas pasiekia 4 cm virš bambos. Galimi neįprasti nuotaikos svyravimai - nesibaiminkite, tai visiškai normalu (nors Jums ir Jūsų vyrui tai gali pasirodyti visiškai kitaip). Tiesiog stenkitės valdytis - prisiminkite, kad jei negera Jums, dar blogiau jaučiasi Jūsų mažylis. Gal būt jis išsigandęs verkia?

Jei valydama dantis pastebėjote, kad dantų šepetukas nusidažė rausvai, neišsigąskite - dantenų patinimai ir kraujavimas - tiesiog dar vienas mažas nėštumo hormonų sukeltas nemalonumas. Dantis valykite taip pat kruopščiai, kaip ir anksčiau, tik darykite tai daug atsargiau ir švelniau; gal būt nusipirkite minkštą dantų šepetėlį.

Jūsų kūdikis

Vaisius sveria apie pusę kilogramo ir teoriškai turi šansą (nors ir labai nedidelį) išgyventi ne gimdoje. Jo kūnelis kasdien tampa vis proporcingesnis. Kietėja viduriniosios ausies kaulai, o plaučiuose formuojasi kraujo indai. Mažylis jau gali ryti - nurytą skystį jis išskiria atgal į vandenis, tačiau pirmą kartą rimtai pasituštins tik gimęs.

Daugiavaisis nėštumas

Du mažyliai juda dvigubai intensyviau nei vienas - jie jaučia vienas kitą. Gerai, kad miega jie taip pat tuo pačiu laiku, kitaip neturėtumėte nė valandėlės poilsio…
Pasidomėkite priešlaikinio gimdymo požymiais - nešiodama du ar daugiau kūdikių, Jūs rizikuojate gimdyti anksčiau nustatyto termino. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei:

Jaučiate pilnumą pilvo apačioje

Gimda kietėja dažniau nei 4 kartus per valandą

Pasirodo kraujingos išskyros

Plyšta vandenmaišis

Tėveli,

Kodėl gi dar kartą nenudžiuginus mamos? Netikėtai nelauktai išblizginti visi namai, garuojantys pietūs ir mėgstamiausias būsimos mamytės desertas - geriausias begalinės meilės bei rūpinimosi ja įrodymas.

Mūsų patarimai

Kuo daugiau ilsėkitės - naudokitės gyvenimo Jums suteikiama proga patinginiauti - gal būt ji tokia vienintelė Jūsų gyvenime.

Atsispausdinkite gimdymui ir buvimui ligoninėje bei kūdikio priežiūrai reikalingų daiktų sąrašus ir pradėkite krautis ligoninės krepšį bei kaupti kūdikio kraitelę: jei mažylis pasibels anksčiau laiko (ko mes, žinoma, nelinkime), bent dėl to nereikės sukti sau galvos… 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 20:59:27 | Nr. # 22
administratorė


dovanėlės: 36
Dvidešimt ketvirtoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą.

Prasideda septintasis iš dešimties Jūsų nėštumo mėnesių.

Jūsų kūnas

Gimda užaugo 4-5 cm virš bambos.

Greičiausiai pastebėjote rudą ar net juodą pigmentinę juostelę, nusitęsusią žemyn nuo bambos. Ji vadinama linea negra ir pranyks (o tiksliau nusiplaus) praėjus keletui mėnesių po gimdymo.

Daug nemaloniau pasijusite, jei pastebėsite baltas tarsi peršviečiamas juosteles, dažniausiai pasirodančias ant šlaunų, pilvo ar krūtų. Tai nėštumo strijos. Stenkitės, kad jos neišsiplėstų: jokie kremai ir aliejai jų nebeišnaikins, tačiau, jei reguliariai masažuosite "pavojingas" vietas su specialiais kremais ar aliejais, strijos nebesiplės, o , praėjus kiek laiko po gimdymo, susitrauks ir taps beveik nepastebimos.

Gal pastebėjote, kad akys tapo jautresnės šviesai, sausos, atsirado pojūtis, tarsi į jas priberta smėlio. Tai dar vienas nemalonus, tačiau nepavojingas nėštumo požymis.

Tiesiog užsiminkite apie tai gydytojui - jis išrašys jums akis drėkinančių lašiukų.

Jūsų kūdikis

Kūdikio akys jau ima judėti: mažylis ima mirksėti. Atsiranda ir antakiai ir blakstienos. Per savaitę mažylis paauga net 200 gramų ir savaitės pabaigoje jau gali sverti daugiau kaip 650 gramų. Jo odelė plona ir trapi, tačiau kūnelis užima vis daugiau vietos gimdoje. Formuojasi skonio receptoriai ir dantukų užuomazgos. Daugiavaisis nėštumas

Jei kūdikiai būtent šią savaitę nuspręs pasibelsti į šį pasaulį, jie jau turi (tegu ir mažytį) šansą išgyventi.

Tėveli,

Fotografuok mamytę. Gal ji ims pozuoti tarsi Pamela Anderson. O jei ir ne - tegul ji ir priešinasi, aiškina, kad fotografuotis nenori, yra stora, negraži, jos plaukai riebaluoti o veidas blizgantis ir nusėtas spuogų… Vėliau ji negalės atsidžiaugti šiomis fotografijomis ir brangins jas.

Mūsų patarimai:

Apsispręskite, kur gimdysite ir apsilankykite toje ligoninėje ar klinikoje. Nesidrovėkite, apžiūrėkite ne tik palatas, bet ir gimdyklą ir būtinai išsiaiškinkite visus Jums svarbius dalykus - tai Jūsų teisė.

Iš anksto pasidomėkite, kokia Jūsų apylinkės pediatrė. Geriausia pasiklausinėti kitų jūsų apylinkėje gyvenančių jaunų mamų - išsiaiškinkite, ar gydytoja dažnai vizituoja ligonius, koks jos požiūris į antibiotikus ir homeopatinius preparatus. 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 21:14:30 | Nr. # 23
administratorė


dovanėlės: 36
Dvidešimt šeštoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą.

Jūsų kūnas

Gimdos dugnas siekia 6 cm virš bambos. Jei jaučiate staigius gimdos spazmus - gimda staiga susitraukia, po to vėl atsipalaiduoja - nepulkite panikuoti: tiesiog tai gali būti Brekstono - Hikso susitraukimai. Tai tarsi gimdos "repeticija" prieš gimdymą - susitraukimai ruošia gimdą sąrėmiams. jei kartojasi ne pernelyg dažnai, šie susitraukimai visiškai nekenksmingi. Jie būna neskausmingi, gal kiek nemalonūs, primenantys menstruacijų maudimą. Jie dažniausiai prasideda pilvo viršuje, pamažu "nuslenka" žemyn ir išnyksta.

Kyla klausimas, kaip atskirti šiuos susitraukimus nuo tikrų sąrėmių?

Susitraukimai dažniausiai neskausmingi

Susitraukimai nesikartoja reguliariai, nedažnėja,

Pakeitus padėtį, susitraukimas išnyksta, skausmas nuslopsta (tikrųjų sąrėmių metu - atvirkščiai).

Susirūpinti reikėtų tada, jei skausmas vis stiprėja, jei atsiranda įtartinos makšties išskyros arba jei susitraukimai labai dažni (daugiau kaip keturi susitraukimai per valandą). Keletą vaisių nešiojančios moterys gali jausti dažnesnius susitraukimus.
Ar neužmirštate daryti Kėgelio pratimų? Kėgeliu vadinami pratimai dubens dugnui stiprinti. Pajusti šiuos raumenis nėra sudėtinga - būtent jie veikia, sulaikant šlapimą. Taigi, tereikia įtempti ir 5-8 sekundes išlaikyti įtemptus apie makštį ir analinę angą esančius raumenis… Perskaitykite straipsnį apie Kėgelio pratimus, darymo techniką ir jų naudingumą…

Šiuo laikotarpiu (nors gali būti tiek ir anksčiau, tiek ir vėliau), kai kurios moterys pastebi iš krūtų išsiskiriantį skystį. Kai kurioms jis gali net imti tekėti. Kitos jį pastebi lengvai spustelėjusios spenelio aureolę. Tai pirmasis motinos pienas - priešpienis, dar vadinamas kolostrumu. Jame itin gausu antikūnių, apsaugančių naujagimį nuo galimų susirgimų, be to, tai geriausias maistas ką tik gimusiam naujagimiui. Tikrasis motinos pienas atsiranda 3-4 dieną po gimdymo. Tačiau nepergyvenkite, jei nieko panašaus nepastebėjote - ir, svarbiausia, nesistenkite išspausti nors lašelio - spenelių dirginimas gali iššaukti priešlaikinius sąrėmius, taigi pasekmės gali būti tragiškos.

Tiesiog daliai moterų (ir netgi didesnei daliai) priešpienis neatsiranda iki pat gimdymo.
Jau trečiojo trimestro pradžioje Jūs galite jausti šiek tiek padidėjusį kraujo spaudimą - tai visai normalu. Tačiau jei tuo pat metu staiga smarkiai padidėja Jūsų svoris (nors ir nevalgote ypatingai daug), jei kartais "išskysta" vaizdas (trumpam sutrinka regėjimas) ar ryškiai patinsta plaštakos ir pėdos, būtinai kreipkitės į gydytoją - tai gali būti preeklampsija. Nors teoriškai šia pavojinga liga serga tik nedidelis procentas nėščiųjų, tikrovė yra ta, kad ypač paskutiniu metu sergančių preeklampsija skaičius smarkiai išaugo… Gal būt todėl, kad nėščios moterys nebebijo klausti gydytojo - kas man yra ir daug geriau pažįsta savo kūną… Bet kokiu atveju, tai tik į gerą: mokėkime padėti sau…

Jūsų kūdikis

Vaisius sveria apie 900 gramų ir yra 23 cm ūgio. Auga smegenys - atsiranda nauji vingiai susiję su regėjimo ir klausos sistemomis. Praeitą savaitę pradėjo formuotis plaučių kraujo indai, šią savaitę formuojasi oro pūslelės. Pamažu atsiveria akių vokai, ir jau galima įžiūrėti mažų nekaltų akučių mėlį. (Nustatyta, kad beveik 99 proc. visų baltaodžių naujagimių gimsta mėlynomis akimis). Mėnesio pabaigoje kūdikis dar audringiau reaguos į išorėje skleidžiamus garsus.

Tėveli,

Ar jau apsisprendei savo darbo kambarį paversti vaikų kambariu? Ar skirsite kūdikiui dalį savo miegamojo? Kaip ten bebūtų, pats laikas imtis darbo - surask ir nupirk kūdikio lovelę, kitus reikalingus daiktus (komodą? Vystymo stalą?). Jei kūdikis turės nuosavą kambarį, imkis remonto darbų (sako, kūdikiams labiausiai patinka šilta rausva spalva - būtent tokį pasaulį jis mato dabar, gyvendamas žmonos pilvelyje)… Gali net surinkti ir pastatyti lovelę ir kitus kūdikio kambario baldus - bus kur pasvajoti apie būsimą kūdikį…

Mūsų patarimai:

Daugiau valgykite- neužmirškite - Jums reikia 300 papildomų kalorijų.

Perskaitykite viską, ką rasite apie gimdymą - laikas ruoštis...

Sumažinkite kasdienių pratimų krūvį - juk nenorite pervargti? 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 21:18:59 | Nr. # 24
administratorė


dovanėlės: 36
Dvidešimt septintoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą.

Jūsų kūnas

Vis dažniau gali imti stigti oro. Nepergyvenkite - Jūsų kūdikiui tai nekenkia. Tiesiog gimdos dugnas jau siekia krūtinės ląstą ir įremtos mažylio kojytės neleidžia Jūsų plaučiams pilnai išsiplėsti.

Jums gali imti niežėti pilvą. Tiesiog oda išsitempusi lyg būgnas. Nebandykite kasytis - "užsidirbsite" strijas. Padėti gali tik lengvai įmasažuojamas specialus aliejus (teiraukitės vaistinėse).

Be anksčiau minėtųjų nemalonių pojūčių, Jus dar gali varginti kojų mėšlungis, išsiplėtusios venos ir hemorojus.

Jūsų kūdikis

Mažylio svoris - 1000 -1300g, ūgis - 30- 38 cm. Odelė darosi vis lygesnė, jis pats - storesnis, o jo akytės - jautresnės šviesai. Vis intensyviau vystosi smegenys ir plaučiai. Jis jau turi nusistovėjusį "dienos režimą" - ramiąsias ir aktyviąsias valandas. Ir jau moka … čiulpti nykštį - specialistai sako, taip jis mokosi žįsti krūtį, reiškiasi, išgyventi.

Daugiavaisis nėštumas

Pagaliau visu grožiu pajutote, kad po širdimi nešiojate ne vieną gyvybę… Mažyliai taip bruzda, spardosi, stumdosi, spaudžia visus ir taip išvargusius Jūsų vidaus organus kad nežinote kur pasidėti iš skausmo, nevilties ir klausimo: kaip jie vienas kito neužspardo? Nepergyvenkite - ne tik neužspardo, bet ir gims be mėlynių ir kitų dabartinio mūšio žymių… Jei nuo to Jums nepalengvėjo, gal pagelbės šiltos vonios? Ir neatsakykite sau artimųjų paramos ir pagalbos…
Tėveli,

Tikriausiai kaip ir milijonai kitų tėvelių kikenai, žiūrėdamas kaip filmuose nėščios žmonos vidury nakties žadina vargšus apsimiegojusius vyrus ir reikalauja iš po žemių iškasti ledų su austrėmis, braškių su garstyčiomis ar tiesiog rauginto agurkėlio tokio, "kaip raugindavo jos mamytė". Tačiau žinok - jei dar pats to nepatyrei savo kailiu - vieną gražų vakarą/naktį/dieną… ji gali užsimanyti KAŽKO, be KO ji NEGALI. IR Tavo PAREIGA jai tą KAŽKĄ atnešti (atvežti, iškepti) ČIA ir TUOJ PAT.

Kaip Tu sureaguosi - Tavo paties reikalas. Pasirinkimas nėra itin didelis - arba daužytis po visą miestą medžiojant vienintelį mieste arbūzą (silkę su ananasais, pistacijų skonio ledų dėželę), arba jaustis visiškai niekingu niekšu žiūrėti į nelaimingą, net dūstančią nuo keistų norų nėščią žmoną… Žinok vieną - šie įnoriai kartą kitą aplanko kiekvieną besilaukiančią mamytę. Šių įgeidžių išpildymas nebus užmirštas. Tačiau svarbiausia - Tu ir tik Tu turi stebėti, kad žmonos įnoriai nekenktų kūdikiui. Jei ji vidury nakties įsigeis 6 McDonaldo BigMac'ų - tiesiog primink jai, kad tai tikrai ne į naudą kūdikiui. Tegul ji ir pyks, tūš, verks ar tiesiog įsižeis - tiesa bus Tavo pusėje.

Tu tikriausiai dažnai galvoji apie savo būsimą atžalą, apie tai, kaip Tu norėtum ja rūpintis, nešioti ant rankų, gal pamaitinti… Tačiau dauguma vyrų, kurių žmonos maitina kūdikius krūtimi (ir, be abejonių, labai teisingai daro), jaučiasi nuskriausti ir atriboti nuo kūdikio priežiūros džiaugsmų…

Gryniausia nesąmonė: yra tūkstantis būdų, kaip pasirūpinti mylimu kūdikiu, be to, juk Tu nori, kad žmona kūdikį maitintų pati. Taigi, žinok: užsienyje atlikti tyrinėjimai parodė, kad maitinančios mamytės pieno kiekis tiesiogiai susijęs su jos partneriu, taigi TAVIMI! O tiksliau, su jūsų tarpusavio santykiais. Taigi, perskaityk viską, ką rasi apie natūralų naujagimio maitinimą ir būk pasiruošęs visada ir visur pagelbėti naujai iškeptai mamai…

Mūsų patarimai

Jei Jus iki šiol kankina nerimas, baimė ar naktiniai košmarai, pripažinkite savo baimę - pakalbėkite apie tai su mama, vyru, drauge, ar tiesiog išliekite dienoraščiui. Galite parašyti laišką būsimam kūdikiui.

Pasidomėkite ir praeikite mokomąjį gimdymo ir kūdikio priežiūros kursą. Paprastai kiekvienoje moterų konsultacijoje tokie užsiėmimai vyksta kiekvieną savaitę. Tikrai nepakenktų apsilankyti ten kartu su būsimuoju tėveliu, ypač jei tėvelis nusiteikęs dalyvauti gimdyme.

Neužmirškite registruoti vaisiaus judesius. Kiekvienas kūdikis turi savo "aktyviąsias valandas" - dažniausiai vėlai vakare, Jums atsigulus į lovą ir nusiteikus saldžiam miegui… Aktyviuoju periodu vaisius turi sujudėti mažiausiai 10 kartų per valandą. Kiekvieną judesį pasižymėkite specialiame popieriaus lape (jį turėtų duoti gydytoja). Jei vaisius nesujudėjo dešimt kartų, išgerkite sulčių ir paskaičiuokite dar valandą. Jei ir per antrąją skaičiavimų valandą vaisius nesujudėjo 10 kartų, kuo skubiau kreipkitės į specialistus. Greičiausiai mažylis tiesiog saldžiai miega, tačiau atsarga gėdos nedaro, ypač kai kalbama apie mažo trapaus padarėlio gyvybę… 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-02-10, 21:21:39 | Nr. # 25
administratorė


dovanėlės: 36
Dvidešimt aštuntoji savaitė

Prašytume atsižvelgti į tai, kad čia pateikiami duomenys nėra visiškai tikslūs. Kiekvienas nėštumas yra individualus. Taigi, peržvelkite, kas vyksta savaitę anksčiau ir vėliau dabartinio Jūsų nėštumo ir, jei Jums iškils kokių klausimų, kreipkitės į Jus prižiūrintį akušerį - ginekologą.

Jūsų kūnas

Sveika įžengusi į trečiąjį nėštumo trimestrą - mėšlungio, hemorojaus, išsiplėtusių venų, niežėjimo, skausmų ir skausmelių, tinimų, rėmens, dusulio, neužrištų batų raištelių ir, žinoma, pirmojo naujagimio riksmo periodą… Gimdos dugnas pasiekia 8 cm virš bambos, Jūsų priaugtas svoris svyruoja tarp 8 ir 12 kilogramų, taigi, darosi vis sunkiau. Tačiau tai tik pradžia. Pabaigos pradžia. Pabaigos, kuri yra pati gražiausia Jūsų naujojo gyvenimo pradžia…

Greičiausiai Jūs jaučiatės šiek tiek pasimetusi ir susipainiojusi savo jausmuose. Viena Jūsų dalis šaukia "tas nėštumas tęsis amžinai… Kad tik greičiau…" o antroji pusė priešinsis: "Ne, padėkite, aš dar nepasirengusi, atitolinkite TAI…". Tai normalu. Galime Jus paguosti, kad sulig kiekviena savaite Jūs visa labiau apsiprasite su artėjančiu "TAI", o paskutinėmis savaitėmis tik apie TAI ir svajosite.

Jūsų kūdikis

Mažylis auga ir vystosi vis greičiau ir greičiau. Pilnai susiformavusios akytės pasipuošė mažutėmis blakstienomis ir antakiais, o galvutę ima dengti pirmieji plaukučiai. Būsimasis žavus rubuilis augina pirmuosius "lašinukus" -šiuo metu riebalai sudaro 2-3 proc. jo kūno. Vis didėja raumenų tonusas. Formuojasi nagų užuomazgos.
Beje, ar dažnai kalbate su kūdikiu? Norite tikėkite, norite ne, tačiau jis jau ima skirti balsus.

Daugiavaisis nėštumas

Jei mažieji išdykėliai nuspręstų, kad būtent ši savaitė jiems tinkamiausia švęsti gimtadieniams, jų šansas išgyventi siektų jau 90 proc. Tačiau pasistenkite juos įkalbėti dar kiek lukterti…

Tėveli,

Pasiekėte paskutinį - sunkiausią nėštumo trimestrą. Nusivesk mamą šventinių pietų, aplankykite keletą parduotuvių, įsigykite reikalingiausių daiktelių kūdikiui ir besilaukiančiai mamytei. Greitai žmonos pilvas bus panašus į didelį gražų, tačiau baisingai sunkų arbūzą, ir pasivaikščiojimai po parduotuves ne džiugins, o vargins ir gramzdins į neviltį…

Jei nori pabendrauti su būsimu kūdikiu - nesidrovėk - jis jau puikiausiai girdi, ir, jei su juo kalbėsi kuo dažniau, pamažu ims skirti Tavo balsą. Ir nors mamytė ir taip paslapčia sals nuo Tavo dialogo su kol kas nebyliu jos pilveliu, dar labiau pamaloninta pasijus, jei karts nuo karto (ir kuo dažniau tuo geriau)pamasažuosi pilvelį specialiais aliejais. Nebent visam likusiam gyvenimui pasilikę balti dryžiai ant jos pilvo Tau pasirodys labai erotiški…

Mūsų patarimai

Mokykitės maitinti krūtimi - ne visada tai taip paprasta ir natūralu, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Ar jau sužinojote viską apie gimdymo požymius ir eigą?

Jei slėgs gimdymo baimė, nugalėkite save ir apsilankykite ligoninėje, kurioje ruošiatės gimdyti. Gal būt Jums leis pabendrauti su ką tik pagimdžiusiomis mamomis. Ne toks tas velnias baisus, kaip jį paišo… 
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Mes laukiamės! » Nėštumo kalendorius (nuo 1 iki 40 savaičių)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp