Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: Odeta  
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Mes laukiamės! » Echoskopija, ultragarso tyrimas (Kas, kur, kada?)
Echoskopija, ultragarso tyrimas
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-10-07, 10:14:28 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Pirmieji kadrai iš mažylio gyvenimo

Būtent ultragarso bangų, kurių žmonės negirdi, dėka galima stebėti mažylio augimą ir vystymąsi per visus devynis mėnesius. Atsiradusi praėjusio amžiaus 8 dešimtmetyje echoskopija palaipsniui tapo gydytojams įprastu dalyku, tačiau tėvai paprastai su džiugiu nekantrumu ir jauduliu laukia pirmojo ultragarso tyrimo. Kiek paaugo vaikelis? Ar jis vystosi normaliai? Berniukas ar mergaitė? Į ką panašus? Kai kurios poros netgi prašo vaizdo, matomo echoskopo ekrane, nuotraukos ar nori jį nufilmuoti. Tačiau nesitikėkite, kad diagnostikos aparto ekrane išvysite vaizdą, kaip televizoriuje. Per ultragarso tyrimą jūs galėsite pamatyti tik juodai – baltą plokščią vaizdą, kurį iššifruoti galės tik specialistai. Todėl stenkitės procedūrą vertinti ramiai, juk pirmiausia tai medicinos tyrimas, per kurį gydytojas turi suprasti, ar taisyklingai auga ir vystosi jūsų mažylis.

Kiek patikimas ultragarso tyrimas?

Ar verta visu 100% pasitikėti echoskopija? Ne, nors ultragarso aparatūra nuolat tobulinama ir matomas vaizdas yra vis ryškesnis. Žinoma, echoskopijos dėka gydytojai gali patvirtinti ar išsklaidyti savo būgštavimus, tačiau nustatyti galutinę diagnozę galima tik atlikus nuodugnų tyrimą. Būtent todėl, prieš puolant į paniką, reikia atlikti pakartotinį ultragarso tyrimą, kartais su keleto dienų intervalu, ir atlikti papildomus tyrimus, pavyzdžiui, dėl genetinių ligų ar įvairių infekcijų.

Vis dėlto echoskopija yra puiki paspirtis gydytojams. 1998 m. susumuodami akušerinės echoskopijos plėtros rezultatus, specialistai padarė išvadą, kad echoskopija padeda nustatyti vaiko vystymosi sutrikimus 60% atvejų, o rimtas ydas - 80% atvejų. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl nereikėtų ignoruoti trijų ultragarso tyrimų (10, 20 ir 30-tą savaitę). Juos derėtų atlikti kiekvienai nėščiai moteriai, nepriklausomai nuo to, kaip ji jaučiasi. Žinoma, jeigu kils komplikacijų, gydytojas paskirs tiek echoskopijos tyrimų, kiek reikės.

Kaip atliekamas ultragarso tyrimas?

1. Daviklis uždedamas ant moters pilvo. Jeigu nėštumas tęsiasi mažiau kaip 12 – 14 savaičių, prieš tyrimą jums teks išgerti apie 1 l vandens, kad šlapimo pūslė padidėtų ir išstumtų gimdą iš mažojo dubens. Prieš tokį tyrimą neverta tepti ant pilvo kremų nuo strijų (odos pertempimo).

2. Daviklis įvedamas į makštį. Paprastai šis tyrimas atliekamas ankstyvose nėštumo stadijose (pradedant nuo trijų savaičių, kai gemalas jau yra gimdoje). Procedūra neskausminga ir ji padeda nustatyti nėštumą ne gimdoje, nustatyti nėštumo laiką, nustatyti, kur prisitvirtino būsimoji placenta, ir ar nėra vaiko vystymosi ydų. Didelis šios procedūros privalumas – nereikia į pirmą ultragarso tyrimą eiti su pilna šlapimo pūsle.

Dvi ultragarso tyrimo rūšys

Echoskopija gali būti dvimatė (2-D) ir trimatė (3-D). Dažniausiai gydytojai stebi mažylį dvimačiu pavidalu, ypač jeigu ultragarso įranga leidžia matyti kokybišką vaizdą. Trimatė echoskopija jau egzistuoja 10 metų, tačiau taikoma gana retai. Dažniausiai ji naudojama siekiant patikslinti jau nustatytą diagnozę. Paprastai pasitelkdami trimatę echoskopiją gydytojai tikrina, ar nėra mažylio veiduko, stuburo, rankyčių ar pėdučių vystymosi nukrypimų.

Įvairių šalių patirtis

· Daugelyje pasaulio šalių nėštumo metu specialistai rekomenduoja atlikti tris ultragarso tyrimus.

· Geriausiai ištobulinta echoskopinio tyrimo sistema yra Vakarų Europoje, o daryti echoskopinius tyrimus 12 nėštumo savaitę pirmieji pradėjo anglų gydytojai.

· JAV ir Kanadoje skiriamas tik vienas echoskopijos tyrimas 18 nėštumo savaitę, tačiau kai kurie gydytojai mano, kad tokiu metu kai kuriuos nukrypimus nustatinėti jau per vėlu, o kitus – dar per anksti.

Kad viskas praeitų sėkmingai...

Echoskopijos tyrimo kokybė priklauso nuo gydytojo patirties, įrangos, kuria atliekamas tyrimas, ir pasirinkto laiko.

Prieš procedūrą įsitikinkite, kad tyrimą atliks profesionalas. Pareikalaukite, kad gydytojas jums skirtų pakankamai laiko: pirmąjį trimestrą procedūra turėtų trukti apie 10 min., antrąjį gali trukti iki pusvalandžio. Per apžiūrą neuždavinėkite gydytojui per daug klausimų, tačiau nebijokite jo paklausti to, kas jus domina, po procedūros. Pati pagalvokite, geriau jau užduoti keletą “kvailų” klausimų, negu susidaryti klaidingą nuomonę dėl to, kas vyksta, ir nervintis. Tačiau ką daryti, jeigu gydytojas “nieko nepamatė”? Dažniausiai tai nerodo, kad gydytojas neprofesionalus. Juk gali taip atsitikti, kad kūdikis taip įsitaisė, kad jį sunku apžiūrėti (pavyzdžiui, jeigu jis labai giliai, negalima gerai patikrinti širdelės). Be to, kai kurie pacientės asmeniniai ypatumai, pvz., kūno sudėjimas ar “nepatogiai” prisitvirtinusi placenta apsunkina tyrimą ir veikia jo rezultatus.

Pirmasis trimestras

Pirmasis echoskopijos tyrimas (12 – 13 savaičių nėštumas)

Ką matote jūs

Žiūrėkite akis išplėtusi, nes tik dabar jūs galite pamatyti “visą” mažylį. 12 savaitę jo ilgis siekia 6 cm, tačiau, nepaisant mažumo, šis mažas padarėlis jau judina savo mažutes rankytes ir kojytes.

Į ką kreipia dėmesį gydytojas

· Į vaikelio pakaušio srities būklę. Jeigu ten susikaupė skysčiai, vaizdas atrodo mažiau ryškus, o tai gali reikšti chromosomų lygmens nukrypimus.

· Į galimas nervų sistemos, pilvo ertmės organų ar galūnių vystymosi ydas.

Dėmesio! Jeigu jūs pajutote pilvo skausmus ar jums ėmė tekėti kraujas, nelaukite “oficialaus” echoskopijos termino. Paprašykite gydytojo nedelsiant atlikti šį tyrimą.

Antras trimestras

Antras tyrimas (22 – 24 savaičių nėštumas)

Ką matote jūs

Jeigu mažylis nemiega, jis plaukioja vaisiaus vandenyse, sukiojasi, makaluoja rankytėmis ir kojytėmis. Pagaliau jūs pamatysite savo mažąjį “sportininką”, kuris jus baksnoja kojytėmis ir naktimis trukdo miegoti.

Į ką atkreipia dėmesį gydytojas

· Į mažylio kūno sandarą. 22 savaitės – pats tinkamiausias metas vystymosi ydoms nustatyti.

· Į vaikelio augimą ir vystymąsi.

· Vaisiaus vandenų kiekį ir kokybę. Per didelis vaisiaus vandenų kiekis gali atsirasti dėl vaikelio vystymosi ydų. Per mažą jų kiekį gali lemti keletas priežasčių, pavojingiausia iš jų – vaiko inkstų vystymosi yda.

· Širdelės darbą.

Trečias trimestras

Trečiasis tyrimas (32 – 34 savaičių nėštumas)

Ką matote jūs

Vaizdas tapo miglotas? Nesijaudinkite, tai natūralu. Visų pirma, trečiame trimestre gerokai sumažėja vaisiaus vandenų kiekis; antra – mažylis išauga tiek, kad jį galima apžiūrėti tik “dalimis”.

Į ką kreipia dėmesį gydytojas

· Vaikelio vystymąsi.

· Mažylio ūgį ir svorį.

· Placentos būklę. Gydytojas tikrina jos išsidėstymą ir brandumą. Trečioji, paskutinė placentos brandos stadija rodo, kad atėjo metas gimdyti, nes mažyliui nebeužtenka maisto medžiagų.

· Vaikelio vystymosi ydas. Echoskopijos dėka gydytojai trečiajame trimestre aptinka 28 proc. visų širdies – kraujagyslių, centrinės nervų sistemos, urologinių ir chromosominių anomalijų.

· Vaikelio padėtį. Jei vaikelis įsitaisęs kojytėmis ar užpakaliuku žemyn, būsimoji mama siunčiama gimdyti 37 - 38 savaitę: galbūt teks daryti cezario pjūvį.

 
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-10-07, 10:17:29 | Nr. # 2
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Kada darėt, kokie jausmai aplankė? Ar klausėt kas gims?
 
stebėtoja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-10-07, 10:23:35 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Quote (Vėja)
Ar klausėt kas gims?

kai laukiausi pirmo sakė bus mergaitė 1tooth gimė berniukas biggrin Vyro sesuo laukėsi vaiko sakė bus mergaitė , prisipirko gražių suknyčių -gimė berniukas , kaimynės dukrai sakė bus berniukas - gimė mergaitė, tai taip kad 100procentu tikėti neverta 1tooth
 
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-10-07, 10:28:48 | Nr. # 4
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
1tooth 1tooth 1tooth

Ot, Dievulis ir pajuokavo....

 
Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-10-07, 12:47:19 | Nr. # 5
administratorė


dovanėlės: 36
Per pirmą nėštumą nežinojau kas gims, nes gydytoja nesakė smile O per antrą nėštumą gydytojas paskė, kad bus mergytė - taip ir buvo applause Tiesa, antrojo nėštumo pačioje pradžioje, dariausi privačiai echoskopiją. Labai norėjau įsitikinti, kad viskas gerai ok Kai pamatėm su vyru mažą kruopą, tai taip gera buvo girllove


 
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-10-07, 14:26:14 | Nr. # 6
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Aš galvoju, kad neklausiu kas gims....Kam į šį pasaulį lemta ateiti tas ir ateis...
 
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-10-22, 09:22:18 | Nr. # 7
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Pirmadienį buvau pas gydytoją - mums darė echoskopiją. Lėliukas gyvena puikiai, labai judrus, vis dar nerandantis savo vietos pilvelyje...Mosikuoja rankytėmis, ir kai aprimsta "kabo" sukryžiuotomis kojomis...Prajuokinau gydytoją, sakau, visai kaip aš sėdžiu namuose turkiška poza...matyt bus į mane ir gal ten užsiima kokia meditacija biggrin
 
lašas Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-10-22, 09:25:45 | Nr. # 8
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-13
žinutės: 1222

Su pirmuoju ziogeliu po pirmojo echoskopo jau zinojau, kad gims berniukas, o dukriukas visiskai nesirode, lko paslaptim ok2
 
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-10-22, 09:35:23 | Nr. # 9
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Na, man sakė, kad esam per maži, kad kažką pamatytų, o be to man dar įdomiau kai nežinau kas bus... smile Įdomiausia bus "serialo" pabaiga po pusės metų biggrin
 
lašas Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-10-22, 09:40:35 | Nr. # 10
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-13
žinutės: 1222

Vėja, dar gal ir mazuciai truputuka, kazkaip jie jau mato nuo 18 sav.
O be to, as visad sakau, koks skitumas, svarbu, kad tik zuikutis butu sveikas ir stiprus, o lytis..., ka dieas duos, tas bus gerai wink
 
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-10-22, 09:51:07 | Nr. # 11
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Aš irgi laikausi šio požiūrio...Mano močiutė man pakuždėjo - aš Tau pasakysiu vėliau ką turėsi, o šiaip labiau norėčiau, kad lauktumeisi mergaitės biggrin
 
lašas Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-10-22, 10:42:18 | Nr. # 12
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-13
žinutės: 1222

Quote (Vėja)
o šiaip labiau norėčiau, kad lauktumeisi mergaitės
geras a applause atsakymas, manau, kad daugiau emociju buna , kai vaiko lytis staigmena, tai kaip dovana ok2 . Ir nesvarbu, ar berniukas ar mergaite ma
 
balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-10-22, 12:18:44 | Nr. # 13
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Vėja)
Pirmadienį buvau pas gydytoją - mums darė echoskopiją. Lėliukas gyvena puikiai, labai judrus, vis dar nerandantis savo vietos pilvelyje...Mosikuoja rankytėmis, ir kai aprimsta "kabo" sukryžiuotomis kojomis...Prajuokinau gydytoją, sakau, visai kaip aš sėdžiu namuose turkiška poza...matyt bus į mane ir gal ten užsiima kokia meditacija

kaip faina,man darant echoskopija būdavo visada daug jaudulio ir malonaus,ir ne,nes visada laukdavau,kad daktaras patvirtintų,kad viskas gerai,mum niekad klaust nereikėjo ko laukiuos,bet jau nuo pirmos echoskopijos daktarė pasakydavo,kad mūsų sūnyčiai guli plačiai atvėrę kojeles ir nesigėdindami rodo savo "riešutukus" lol
Quote (Vėja)
Aš irgi laikausi šio požiūrio...Mano močiutė man pakuždėjo - aš Tau pasakysiu vėliau ką turėsi, o šiaip labiau norėčiau, kad lauktumeisi mergaitės

kaip gražu..
 
Odeta Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-10-24, 14:22:09 | Nr. # 14
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Man darė dabar su antru nėštumu 19 savaitę, viskas gerai, bet mažylis dar labai mažas, atsisukęs šonu visą laiką buvo, tai lyties tikrai negalėjo pasakyti. Jausmas nustabus ir antrą kartą, nes mažylis vėl auga pilvuke ir viskas išgyvenama iš naujo confused Su pirmuoju nėštumu darė irgi panašei 19-20 nėštumo savaitę, kadangi viskas buvo gerai antrą kartą nebesiuntė echoskopo darytis, todel taip ir nežinojau ko laukiuosi. eyes Gal ir dabar taip bus confused .
 
balandiene Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-10-25, 10:17:12 | Nr. # 15
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Odeta)
antrą kartą nebesiuntė echoskopo darytis, todel taip ir nežinojau ko laukiuosi. Gal ir dabar taip bus .

kaip įdomiai man nors ir gerai viskas 2k darė,į antrą net vyras su Lukučiu ėjo,jei neklystu apie 30-32sav darė
 
Odeta Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-10-25, 11:53:05 | Nr. # 16
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (balandiene)
kaip įdomiai man nors ir gerai viskas 2k darė,į antrą net vyras su Lukučiu ėjo,jei neklystu apie 30-32sav darė

Na, man nekartojo,net nežinau dėl ko, šeip manau reikia bent du kartus pasidaryti.
 
balandiene Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-10-25, 13:49:47 | Nr. # 17
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Odeta)
Na, man nekartojo,net nežinau dėl ko, šeip manau reikia bent du kartus pasidaryti.

matyt viskas gerai buvo,bet žinau,kad 2k daro,nieko kai darys nuotraukyčių paprašyk,man net veiduką iš arti nufotkino,dar ir "riešutėlius" lol galės užaugęs juoktis lol
 
stebėtoja Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-10-25, 13:56:35 | Nr. # 18
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Quote (balandiene)
kaip įdomiai man nors ir gerai viskas 2k darė,į antrą net vyras su Lukučiu ėjo,jei neklystu apie 30-32sav darė

čia viskas priklauso nuo būsimos mamos amžiaus , va vyro sesuo kai gimdė jai buvo 36 ir pirmas vaikas , tai net genetinius tyrimus darė dėl apsigimimo ir ultragarsą gal kokius 4kartus .
 
balandiene Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-10-25, 14:08:31 | Nr. # 19
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (stebėtoja)
čia viskas priklauso nuo būsimos mamos amžiaus , va vyro sesuo kai gimdė jai buvo 36 ir pirmas vaikas , tai net genetinius tyrimus darė dėl apsigimimo ir ultragarsą gal kokius 4kartus .

gali būt agree dėl genetinių tyrimų ir aš skubėjau iki 30m pastot(spėjau likus 6men lol ),nesinorėjo,kad pritirtu ir jei ką rastų nebegimdyt dėl baimės fear
 
Odeta Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-26, 09:19:01 | Nr. # 20
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (balandiene)
matyt viskas gerai buvo,bet žinau,kad 2k daro,nieko kai darys nuotraukyčių paprašyk,man net veiduką iš arti nufotkino,dar ir "riešutėlius" lol galės užaugęs juoktis lol

Kaip fainiai biggrin
 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 09:32:50 | Nr. # 21
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Odeta)
Kaip fainiai

labai agree
 
arija Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 11:11:10 | Nr. # 22
ištikima klubo narė


nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
Man tik vieną kart tedarė dontknow bet užtai nuotrauką pimpaliuko didelę padarė biggrin
 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 11:19:50 | Nr. # 23
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (arija)
bet užtai nuotrauką pimpaliuko didelę padarė

oi tie vyriukai,jau pilve reklamuojas lol
 
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 12:14:12 | Nr. # 24
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (balandiene)
gali būt dėl genetinių tyrimų ir aš skubėjau iki 30m pastot(spėjau likus 6men ),nesinorėjo,kad pritirtu ir jei ką rastų nebegimdyt dėl baimės

Manau, kad nelabai reiktų jaudintis kai Tau 30 m., kadangi viskas keičiasi...Ir gimdo vis vyresnės moterys...Nebent įtari, jog giminėje buvo kažkokių genetinių problemų..Manau, kad susirūpinti reikėtų, kai Tau 35 ir daugiau...

 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 12:23:02 | Nr. # 25
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Vėja)
Manau, kad nelabai reiktų jaudintis kai Tau 30 m., kadangi viskas keičiasi...Ir gimdo vis vyresnės moterys...Nebent įtari, jog giminėje buvo kažkokių genetinių problemų..Manau, kad susirūpinti reikėtų, kai Tau 35 ir daugiau...

na matai kai man pirmas nėštumas nesivystė,Lukučio besilaukiant vėl buvo problemyčių,tai nesvarbu,kad giminėj nieko nėra buve,apgalvoji daugiau negu reikia poll
 
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Mes laukiamės! » Echoskopija, ultragarso tyrimas (Kas, kur, kada?)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp