Forumas Atvirukai

Diskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +

Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien

Vardadienį švenčia:

-PASVEIKINK-

Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės

• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Odeta  
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Mes laukiamės! » Nėštumas ir mažakraujystė
Nėštumas ir mažakraujystė
Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-15, 12:01:57 | Nr. # 1
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Nėštumo metu padidėja geležies poreikis, nes mamos turimą geležį pasiima vaisius. Vaisiui geležies nepritruks, gamtos taip suplanuota, kad vaisius gali pasiimti geležies tiek, kiek reikia, nepriklausomai nuo to, kiek tos geležies liks mamai. Vaisus pradeda kentėti nebent tada, kai mamos kraujyje geležies sumažėja iki kritinės ribos (hemoglobino kiekis kraujyje mažesnis nei 90 g/l). Tuomet mažiau geležies gavęs vaikelis patiria deguonies trūkumą ir gali gimti mažesnio svorio, neišnešiotas.
Geležies stokos anemija dažniausiai pasireiškia po 20 nėštumo savaitės.
Įsčiose augančio vaisiaus organizmas kaupia geležies atsargas (kaulų čiulpuose, kepenyse, blužnyje). Tų atsargų vaikučiui turi pakakti gimus. Jei mamai trūks geležies, vaikutis nesukaups pakankamų jos atsargų, todėl gimus jam tų atsargų gali pritrūkti. Todėl neišnešiotiems ir mažo svorio naujagimiams kartais skiriama geležies papildų.
Geležies atsargos sumažėja ir dėl nėščiųjų pykinimo, nes kaip tyčia pirmaisiais 3 mėnesiais, kai laikas kaupti geležies atsargas, moterys vemia, sutrinka virškinimas. Geležies stokos mažakraujystė dažniau pasitaiko nėščiosioms, sergančioms lėtinėmis infekcinėmis ligomis. Mažakraujyste dažniau sergama žiemą ir pavasarį, kai trūksta vitaminų.
Kai nėščioji serga mažakraujyste, labiau "kimba" infekcijos, gresia priešlaikinis gimdymas.

Kodėl svarbi geležis

Kalbant apie mažakraujystę sakoma - "trūksta geležies". Geležį organizmas naudoja hemoglobinui gaminti, o šis iš plaučių kapiliarų į audinius ir organus išnešioja deguonį. Taigi geležis yra nepakeičiama deguonies pernešėja. Kai organizmui pritrūksta geležies, kraujyje sumažėja hemoglobino ir prasideda mažakraujystė - organizmas pradeda jausti deguonies badą, dusti.

Mažakraujystės diagnostika

Hemoglobino kiekis nustatomas labai greitai - per kelias minutes, atlikus kraujo tyrimą. Sveikos moters 1 litre kraujo turėtų būti 116-160 gramų hemoglobino (o geležies kiekis - 14,3-26 mmol/l).
I ir III nėštumo trimestrais anemija diagnozuojama, kai hemoglobino (Hb) koncentracija kraujyje mažesnė kaip 110 g/l, II nėštumo trimestrą - kai mažesnė kaip 105 g/l.

Požymiai, kai silpsta kraujas

Kai hemoglobino per mažai, moteris gali pajusti pati. Tada:
Išblykšta veido oda ir gleivinės (liežuvis, burna)
Oda gali tapti sausa, šiurkšti, vaško atspalvio
Jaučiamas silpnumas, galima net nualpti
Trūkinėja lūpų kampučiai
Slenka plaukai, jie tampa šiurkštūs
Nagai tampa trapūs, lūžinėja ir "žydi", gali įgauti šaukštelio pavidalą
Kartais būna subfebrili kūno temperatūra (37-38°C)
Žemas arterinis kraujospūdis (100/60 mm Hg ir mažiau)
Mirga akyse
Sumažėja apetitas
Skauda galvą, ji svaigsta
Mažėja atsparumas infekcinėms ligoms
Dirbant fizinį darbą greitai pavargstama
Padažnėja kvėpavimas
Sunku susikaupti
Greitai kinta nuotaika
Gali atsirasti noras valgyti nevalgomus dalykus - ledą, molį, kreidą, tešlą, žalią bulvę

Kiek reikia geležies

Per parą žmogus turi gauti 2-2,5 mg geležies. Jos yra daugybėje maisto produktų. Daugiausiai geležies turintys produktai:
Raudona mėsa (jautiena, veršiena, kepenys)
Žuvis, paukštiena
Burokėliai
Pupos, pupelės, žalieji žirneliai
Raudongūžiai kopūstai
Krienai
Petražolės, dilgėlių, burokų lapai
Grybai
Kiaušinių tryniai
Džiovinti vaisiai, riešutai
Slyvos, granatai, žemuogės, vynuogės
Morkos
Pomidorai
Net bulvės

Tačiau manoma, kad žmogaus organizmas pasisavina tik 1/10 su maistu gaunamos geležies. Todėl tais gyvenimo laikotarpiais, kai geležies organizme sumažėja, reikėtų vartoti maisto papildų su geležimi. Geležies pritrūksta pastojus ir maitinant, valgant vegetarinį maistą, sergant mėnesinėmis, paauglystėje, po operacijų.
Pieno produktai trukdo pasisavinti geležį. Geriausiai geležis pasisavinama su vitaminu C, todėl mėsą patariama valgyti su daržovėmis. Geležį iš organizmo "išveda" pienas, kava bei arbata, todėl geriant daug šių gėrimų irgi reikėtų vartoti geležies papildų. Iš daržovių žmogus pasisavina 2-10 proc. geležies, o iš raudonos mėsos - net 20-40 proc. Iš augalinių produktų geležis net 3 kartus geriau pasisavinama, kai šie produktai valgomi su mėsa, žuvimi ar paukštiena.

Konsultavo ginekologė Dalia Ulevičienė
„Mamos žurnalas“, 2006 m., Nr.4

Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-15, 12:02:35 | Nr. # 2
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Pasirodo, esu ant ribos ir aš...Kraujo tyrimai tai ant ribos...

balandiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-15, 12:16:58 | Nr. # 3
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Vėja)

vat tai tau..paskyrė vaistukų,ar maistu liepė kaupt atsargas?nes labai svarbu kuo daugiau organizme sukaupt,nes leliukas pasiima,mum maty pamažai buvo,nes Nojukas 4mėn irgi netoli ribos buvo,tai 5mėn jau mėsytę turėjau duot..

Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-15, 12:27:11 | Nr. # 4
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Liepė gerti vitaminus, dar išrašė magnio...Daugiau lyg ir nieko...Bet manęs tokie rezultatai labai nenustebino, kadangi dvi savaites prasirgau ir rezultate pasilpo kraujas...

Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-15, 19:09:17 | Nr. # 5
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Vėja)

Quote (Vėja)
Liepė gerti vitaminus, dar išrašė magnio...Daugiau lyg ir nieko...Bet manęs tokie rezultatai labai nenustebino, kadangi dvi savaites prasirgau ir rezultate pasilpo kraujas...

Man abu kartus buvo kraujas gana geras, nors šįkart silpnesnis, tai irgi paskyrė vitaminus, liepė sveikai maitintis, o va viena draugė ( ji sausio 5 d.pagimdė) taip ir prabuvo su mažakraujyste, jai net lašelines statė gal du kartus, kad kraują pagerint. Bet viskas susiklostė gerai, mergaitė gimė sveika. yes
Taigi manau neverta jaudintis ir Tau, vitaminai, maistas ir poilsis viską sutvarkys yes

Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-01-19, 09:03:31 | Nr. # 6
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Tikriausiai, nuo vasario 8 dienos išeisiu "atostogauti" ir viskas bus čiki smile

Odeta Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-01-19, 21:35:56 | Nr. # 7
ištikima klubo narė

Quote (Vėja)
Tikriausiai, nuo vasario 8 dienos išeisiu "atostogauti" ir viskas bus čiki smile

Aš jau atostog biggrin auju

Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-22, 08:22:48 | Nr. # 8
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Sveikai pavydžiu...jaučiu, kad man irgi jau reikia atostogų smile Pastaruoju metu vakare jau būnu tiek "nusikalusi", kad guliu ant sofkutės ir nieko nebenoriu tik miego :D...Anksčiau taip nebūdavo...:)

Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-22, 08:47:49 | Nr. # 9
ištikima klubo narė

Quote (Vėja)
Sveikai pavydžiu...jaučiu, kad man irgi jau reikia atostogų smile Pastaruoju metu vakare jau būnu tiek "nusikalusi", kad guliu ant sofkutės ir nieko nebenoriu tik miego :D...Anksčiau taip nebūdavo...:)

Čia ir atostogos nepadės, aš miego tiek su Kamile tiek ir dabar laukdamasi noriu ir noriu confused Atrodo jo niekada negana. yes

Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-22, 08:59:06 | Nr. # 10
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Man šitas požymis pasireiškė tik pastarąją savaitę smile Nieko, būsiu kaip miegančioji gražuolė biggrin

Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-22, 09:00:20 | Nr. # 11
ištikima klubo narė

Quote (Vėja)
Man šitas požymis pasireiškė tik pastarąją savaitę smile Nieko, būsiu kaip miegančioji gražuolė biggrin

Tai jau teks, ilsėkis kiek gali daugiau yes

Murlyka Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2010-02-06, 22:14:58 | Nr. # 12
ištikima klubo narė

nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
man nuo 3men mazakraujyste buvo, praktiskai iki 8men kazkur. geriau ta gelezi, geriau ir geriau... ir vistiek darbe temdavo akyse, vemdavau kur papuola, tdl i pabaiga skirdavo lengvus darbus... smile

Odeta Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2010-02-07, 12:56:19 | Nr. # 13
ištikima klubo narė

Quote (Murlyka)
man nuo 3men mazakraujyste buvo, praktiskai iki 8men kazkur. geriau ta gelezi, geriau ir geriau... ir vistiek darbe temdavo akyse, vemdavau kur papuola, tdl i pabaiga skirdavo lengvus darbus... smile

Svarbu, kad vaikučiui nepakenkė. yes

Murlyka Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-02-22, 13:07:48 | Nr. # 14
ištikima klubo narė

nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Tikiuos kad nepakenke, kol kas dar niekaip nepasireiske, matai jin pasieme kiek jai reikia, o mamai pišššššš... pasiimk is kur nori 1tooth

Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Mes laukiamės! » Nėštumas ir mažakraujystė
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia

Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršų

Hosted by uCoz man ftp