Forumas Atvirukai

Diskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +

Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien

Vardadienį švenčia:

-PASVEIKINK-

Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės

Forum moderator: Odeta  
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Gimdymas » Ar vyras turi būti šalia?
Ar vyras turi būti šalia?
Odeta Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-01-26, 15:05:41 | Nr. # 76
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (balandiene)
kaip keista,kur gimdei?nes toletai turėtų būt arba šalia gimdyklos,arba duoda basoną,vistiek vienos nepaleidžia..

Panevėžyje. Tualetas kitoje koridoriaus pusėje už 3 gal kabinetų. Kai tokie skausmai, tai labai toli buvo iki jo nusigaut... ohno

balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-01-26, 15:12:54 | Nr. # 77
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Odeta)
Panevėžyje. Tualetas kitoje koridoriaus pusėje už 3 gal kabinetų. Kai tokie skausmai, tai labai toli buvo iki jo nusigaut...

įsivaizduoju,vargšytė..

Odeta Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-01-26, 15:14:23 | Nr. # 78
ištikima klubo narė

Quote (balandiene)
įsivaizduoju,vargšytė..

Po poros tokių "ėjimų" maniškis atvažiavo. pray2

Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-02-03, 10:26:45 | Nr. # 79
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Ar reikalingas vyras gimdant?

Ramybės, tiktai ramybės... kaip sakė žymusis Karlsonas.
Jei pamačiusios temos antraštę puolėte ginkluotis svariais argumentais ir esate pasiruošusi juos ginti, prašau giliai įkvėpkite ir iškvėpkite.

Padarėte? Aš taip pat.
Apsilankius daugelyje internetinių mamoms skirtų svetainių ir perskaičius begales pasakojimų apie gimdymus dalyvaujant vyrui ir be jo pastebėjau, kad kai kurios tai vertina labai emocionaliai ir skirtingai. Tad gal mums pavyks pažvelgti iš abiejų barikados pusių be kraujo praliejimo ir praradimų. Taigi pabandykim...

Argumentai tų, kurios gimdė vienos:

1)diskomforto jausmas.
Daugelis sako, kad tokioje delikačioje situacijoje vyro buvimas jas tik glumintų. Jos nenorėtų rodyti savo emocijų, skausmo ar baimės. Ir apskritai yra įpratusios , kad vyras visada jas matytų „aukštumoje“: gražias ir džiugias, o ne tokioje „įdomioje“ padėtyje.

2)Nusistovėjusios tradicijos.
Na, ką čia ir pridursi? Daugelis mūsų mamų, močiučių, pažįstamų ir t.t. gimdė vienos, stebint tik medicinos personalui.

3)Gimimo paslaptis.
Tai tikriausiai labiausiai jaudinantis ir romantiškas argumentas. Kalbama apie motinos ryšį su vaiku. Tad atrodytų logiška, kad gimimo paslaptis – tai tik jų dviejų reikalas.. na, dar ir akušerės.

4)Seksualinis poros gyvenimas.
Dažniausias negatyvių pasisakymų,komentuojančių vyro dalyvavimą gimdyme,teiginys,kad vyras praranda seksualinį domėjimąsi moterimi. Aš pati , padėjusi ranką ant širdies, galiu pasakyti, kad tokius pasakojimus girdėjau tik iš tų, kurios gimdė vienos (be vyro). Jei tikrai yra „nukentėjusių“ dėl patrauklumo sumažėjimo, prašau jūsų – parašykite mums apie tai. Tai bus neįkainojama medžiaga.

5)Aš galiu ir pati!
Logiška. Taip, yra savarankiškų moterų. Galų gale mes juk nereikalaujame vyrų kartu atlikti „gamtinių reikalų“. Yra tokių gimdyvių, kurios didžiuojasi savo savarankiškumu. Kodėl gi ne?

Argumentai už gimdymą kartu:

1)Baimė būti vienai.
Sutikite, pagimdyti vaiką – tai ne į parduotuvę nulėkti.Gimdančią moterį visą užvaldęs jaudulys ir nerimas ne tiek dėl savęs, kiek dėl mažylio, ateinančio į šį pasaulį.. Vienos bijo skausmo, kitos grubumo ir nekorektiško personalo elgesio, trečios paprasčiausiai nori būti įsistikinusios, kad visas tas ilgas valandas kartu bus artimas žmogus, „suinteresuotas“ laiminga baigtimi.

2)Solidarumo jausmas.
Yra ir tokių argumentų: „kartu pradėjome, dabar kartu ir gimdome“. Norisi, kad vyras matytų, kaip sunkiai pasaulį išvysta nauja gyvybė, kad pajaustų ir išgyventų viską kartu. Paimtų tą mažą kamuolėlį į rankas, išgirstų pirmąjį verksmą, pažvelgtų į vaiko akis...

3)Išsaugoti „istorinius“ įvykius.
Yra tokių šeimų, kurios visą procesą trokšta užfiksuoti video ir fotojuostoje. Perkirpti bambagyslę tvirta vyriška ranka, net paimti kūdikį iš akušerės rankų. Ką gi, negi tėvas neturi teisės?

4)“Ekstrymas“
Kartą aš tapau liudininke , kai vyras primygtinai reikalavo gimdyti kartu, aiškindamas „ padidėjusio adrenalino“troškuliu. Jis norėjo viską pamatyti savo akimis.Tai kaip šokimas su parašiutu ( tai irgi vienas iš jo argumentų).

5)Tradicijos.
Mūsų gyvenimo sąlygos labai įvairios. Pasaulyje pastebima bendro gimdymo tendencija ( kartais išauganti į madą). Daug susižavėjimo, teigiamų atsiliepimų. Taigi, kažkam norisi irgi taip pat pasielgti. Kodėl gi ne? Tai turi paklausą. Todėl šią paslaugą siūlo ir mūsų gimdymo namai.

Prisimenu savo pačios svarstymus,kokį gimdymo būdą pasirinkti. UŽ tai,kad vyras būtų kartu, turėjau šiuos argumentus:nebus taip baisu man pačiai,antra, noras pasidalinti su vyru gimimo džiaugsmu čia ir dabar! PRIEŠ – aš nežinojau, kaip reaguos vyras, o svarbiausia, kaip reaguosiu aš. Ar jis tam pasiruošęs? Ar pasiruošusi aš pati? Vyras mano abejones išsklaidė pats. Pasirodė, kad jis seniai apie tai galvojo ir jis nori tą minutę būti su manimi . Dėl dalyvavimo pačiame gimdyme mes nusprendėme taip: jis bus tol kol aš jo „neišvarysiu“ ( užbėgant įvykiams už akių – aš taip jo ir neišvariau. Jis laikė mane už rankos ir visaip stengėsi palaikyti... Ak, kaip tada aš vertinau kiekvieną jo žodį ir žvilgsnį . Man tai tikrai padėjo).

Pabandykime prisiminti istoriją. Juk mūsų prosenelių laikais visos gimdyvės gimdydavo tik namuose. Juk namuose ir sienos padeda: šalia yra vyras, mama, auklė ir t.t. Ne namuose gimdydavo tik tos, kurios išvis namų neturėjo.
O ir dabar yra labai daug gimdymo namuose šalininkų ir nematau čia nieko nenatūralaus. Kitas klausimas: ar namuose galimas komplikuotas gimdymas, tačiau tai jau kito straipsnio tema.

Dabar, pagimdžius du vaikus pametinukus, sugriovus mitą apie seksualinį atšalimą ( kaip būtumėm sulaukę antro vaiko), daugeliui savo pažįstamų turiu pasakoti apie vyro dalyvavimą gimdyme. Tačiau aš neagituoju visas rinktis tik tokį gimdymo būdą. Kiekviena asmeninę laimę suprantame skirtingai – tokia žmogaus prigimtis. Šeimos įvairios , jų santykiai irgi. Pavyzdžiui, mūsų su vyru santykiai, jausmai, emocijos kai kam visiškai nesuprantami ir nepriimtini. Tad ar verta tai primesti kitiems? Tokius pat žodžius aš bandau sakyti ir tiems, kurie kritikuoja vyro dalyvavimą gimdyme. Juk tai kiekvieno asmeninis reikalas. Siūlau gerbti šeimos, poros, vyro ir moters pasirinkimą.

Vaikai turi teisę gyventi apsupti meilės. Meilė nepriklauso nuo to , gimdėte jūs kartu ar atskirai. Negi tėtis, kuris perkirpo bambagyslę, kažkuo blogesnis už tą, kuris su nerimu namuose laukė skambučio? Juk tėvystė nesibaigia gimimo dieną, o tik prasideda!

Pažiūrėkite į savo mažylius. Pažiūrėkite į savo mylimus vyrus. Jūs tai padarėte – davėte pradžią naujai gyvybei. Laimės jums. O gimdymo klausimą spręskite patys ir nieko niekam neįrodinėkite – tai tik jūsų sprendimas!

Išvadas padarė Rita Vygintienė
www.imunitetas.lt

balandiene Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-02-03, 11:33:26 | Nr. # 80
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Vėja)
Argumentai tų, kurios gimdė vienos:

iš šitų man suprantami 1,2 nors sau netaikyčiau nei vieno
Quote (Vėja)
3)Gimimo paslaptis.
Tai tikriausiai labiausiai jaudinantis ir romantiškas argumentas. Kalbama apie motinos ryšį su vaiku. Tad atrodytų logiška, kad gimimo paslaptis – tai tik jų dviejų reikalas.. na, dar ir akušerės.

čia tai žiauru,kuo gi jau tas tetukas prastesnis,kad vaikiuko gimimo neturi teisės matyt,sakyčiau egoistiška..kaip ir 5
Quote (Vėja)
Argumentai už gimdymą kartu:

Quote (Vėja)
4)“Ekstrymas“

jei tik dėl ekstrymo eina,tai ir kažkaip nelabai agent
Quote (Vėja)
Juk tai kiekvieno asmeninis reikalas. Siūlau gerbti šeimos, poros, vyro ir moters pasirinkimą.

vat šitam visu 100proc pritariu ok2

Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-02-03, 11:49:19 | Nr. # 81
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Visai neseniai žiūrėjom berods per TV3 laidą panašia tema - prisijuokėm...kai gydytojas pasakojo, jog labai nemalonus garsas, kai greta gimdančios moters jos vyras galva kaukšteli į grindis..:D Jau įsivaizduoju tą vaidzdelį, persikreipusi nėščioji ant gimdymo lovos: - Tu, brangusis, pagulėk, aš pagimdysiu pati biggrin

Yra labai kategoriškų vyrų ta tema pasisakančių, o yra ir tokių kurie mielai bus greta tą akimirką..

Žinutę redagavo Vėja - Trečiadienis, 2010-02-03, 11:51:13

Odeta Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-02-03, 11:51:48 | Nr. # 82
ištikima klubo narė

Quote (Vėja)
Visai neseniai žiūrėjom berods per TV3 laidą panašia tema - prisijuokėm...kai gydytojas pasakojo, jog labai nemalonus garsas, kai greta gimdančios moters jos vyras galva kaukšteli į grindis..:D

Žiūrėjau ir aš. Jei turėčiau abejonių, kad maniškiui gali taip nutikti,tai tikrai palikčiau už durų.

balandiene Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-02-03, 11:53:13 | Nr. # 83
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Vėja)
Visai neseniai žiūrėjom berods per TV3 laidą panašia tema - prisijuokėm...kai gydytojas pasakojo, jog labai nemalonus garsas, kai greta gimdančios moters jos vyras galva kaukšteli į grindis..:D Jau įsivaizduoju tą vaidzdelį, persikreipusi nėščioji ant gimdymo lovos: - Tu, brangusis, pagulėk, aš pagimdysiu pati

ne,nu tokiu atveju geriau jau vyras už durų palauktų lol lol
Quote (Vėja)
Yra labai kategoriškų vyrų ta tama pasisakančių, o yra ir tokių kurie mielai bus greta tą akimirką..

čia svarbus žingsis ir vyrai tikrai turi pamastyt,o moteris ar taip ar kitaip niekur nedings turės gimdyt 1tooth

Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-02-03, 11:56:23 | Nr. # 84
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (balandiene)
čia svarbus žingsis ir vyrai tikrai turi pamastyt,o moteris ar taip ar kitaip niekur nedings turės gimdyt

Aš manau, kad moteris neturėtų kategoriškai temptis vyro ten, jei šis nenori...Ir tikrai nereikėtų dėl to įsižeisti, juk ne visi yra atsparūs skausmui, kraujui ir pan. Argi jis nuo to bus blogesnis tėtis, jei nesudalyvaus? Galbūt jis bus dėkingas, kad jį suprato ir po visko tam vaikučiui atiduos visą ką geriausia savyje turi...

balandiene Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-02-03, 12:05:00 | Nr. # 85
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Vėja)
Aš manau, kad moteris neturėtų kategoriškai temptis vyro ten, jei šis nenori...

sutinku agree bet žinok,kaip vyras pasikeičia,mano atveju į gerą,kai sudalyvauja ir pamato(Luko gimdyme negalėjo būt) kiek stiprumo ir skausmo savo antrai pusei tenka patirt,kal stebūklą išvysta..o dar pats užgimimas pats labai teigiamai paveikė,tai manasis labai džiaugės,kad apsisprendė būt,todėl nedrysčiau niekad atimt iš jo to džiaugsmo..čia aš apie mūsų atvejį sakau,neperšu kitiems gi nevisi gali išbūt šone..

Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-02-03, 15:55:09 | Nr. # 86
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Svarbiausia, kad vyras pats gerai jaustųsi ir neprievartautų savęs...

Odeta Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-02-04, 13:42:57 | Nr. # 87
ištikima klubo narė

Quote (balandiene)
bet žinok,kaip vyras pasikeičia,mano atveju į gerą,kai sudalyvauja ir pamato(Luko gimdyme negalėjo būt) kiek stiprumo ir skausmo savo antrai pusei tenka patirt,kal stebūklą išvysta..o dar pats užgimimas pats labai teigiamai paveikė,tai manasis labai džiaugės,kad apsisprendė būt,todėl nedrysčiau niekad atimt iš jo to džiaugsmo..čia aš apie mūsų atvejį sakau,neperšu kitiems gi nevisi gali išbūt šone..

Tai nuostabu. Maniškio tai nepaveikė nei į tą,nei į kitą pusę. Vaiko priežiūra buvo tik mano rūpestis. Dar ir rėkdavo grįžęs iš darbo,kad nespėdavau kokių namų susitvarkyti, ar indų suplauti... Naktį niekada nesikeldavo prie mažosios, o buvo tokių naktų, kai tepamiegodavau po 3 valandas. Buvo taip sunku, tokia buvau pervargusi, kad net depresiją turėjau. Būdavo verkdavau kampan atsisėdus vaiką apsikabinus...Žinojau,kad negalima,kad maitindama savo pienuku perduodu visus nervus mažylei,bet ašaros pačios riedėdavo ir nors tu ką. Tada ir mergytė nerami būdavo. O kai paprašydavau savaitgalį leist man pamiegoti,kad pabūtų su vaiku, tai pasakydavo: ,, aš savaitę dirbu ir net dviejų dienų poilsio man nereikia?" Ir tokiau žiūrėdavo TV arba varydavo pas kokį draugą pagert....

Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-02-04, 14:57:27 | Nr. # 88
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Odeta)
Tai nuostabu. Maniškio tai nepaveikė nei į tą,nei į kitą pusę. Vaiko priežiūra buvo tik mano rūpestis. Dar ir rėkdavo grįžęs iš darbo,kad nespėdavau kokių namų susitvarkyti, ar indų suplauti... Naktį niekada nesikeldavo prie mažosios, o buvo tokių naktų, kai tepamiegodavau po 3 valandas. Buvo taip sunku, tokia buvau pervargusi, kad net depresiją turėjau. Būdavo verkdavau kampan atsisėdus vaiką apsikabinus...Žinojau,kad negalima,kad maitindama savo pienuku perduodu visus nervus mažylei,bet ašaros pačios riedėdavo ir nors tu ką. Tada ir mergytė nerami būdavo. O kai paprašydavau savaitgalį leist man pamiegoti,kad pabūtų su vaiku, tai pasakydavo: ,, aš savaitę dirbu ir net dviejų dienų poilsio man nereikia?" Ir tokiau žiūrėdavo TV arba varydavo pas kokį draugą pagert....

Atleisk,Odeta, bet jis elgdavosi egoistiškai, nesąžiningai Tavo atžvilgiu. Tikrai būčiau nenutylėjusi tokių dalykų ir pasakiusi, kad abu vienodai "dirbam" - tiek jis darbe, tiek aš namuose...Tai gal kartu ir rūpsečius - pareigas dalinkimės.

Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-02-05, 08:18:44 | Nr. # 89
ištikima klubo narė

Quote (Vėja)
Atleisk,Odeta, bet jis elgdavosi egoistiškai, nesąžiningai Tavo atžvilgiu. Tikrai būčiau nenutylėjusi tokių dalykų ir pasakiusi, kad abu vienodai "dirbam" - tiek jis darbe, tiek aš namuose...Tai gal kartu ir rūpsečius - pareigas dalinkimės.

Neturiu už ką atleisti tikrai confused . Sakiau, bet nič nieko tai nepakeitė. Kai parsivešiu antrą namo vaikelį bus lygiai tas pats.

Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-02-05, 10:13:07 | Nr. # 90
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Aš labai norėčiau, kad jis pas Tave būtų labiau supratingesnis, bet manau, kad turi nemažai kitų savybių, kuriomis tu žaviesi, už kurias myli...

Žinutę redagavo Vėja - Penktadienis, 2010-02-05, 11:18:44

Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-02-05, 10:46:03 | Nr. # 91
ištikima klubo narė

Quote (Vėja)
Aš labai norėčiau, kad jis pas Tave būtų labiau supratingesnis, bet manau, kad turi nemažai kitų savybių, kuriomis tu žaviesi, už kurias

Tikrai yra...Na, kaip sakoma niekada neturi visko ko nori. Gal taip ir nutiko.
Quote (Vėja)
myliu...

Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-02-05, 10:48:06 | Nr. # 92
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Ką tai turėtų reikšt? smile

Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-02-05, 10:55:30 | Nr. # 93
ištikima klubo narė

Quote (Vėja)
Ką tai turėtų reikšt?

Ogi beveik nieko, tik manau, kad turėjo būt žodis myli, o ne myliu, tai taip įdomiai persiskaitė lol kad net nusipšypsojau yes

Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-02-05, 11:20:00 | Nr. # 94
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Aga, rašiau galvodama apie tave ir matyt tuo asmeniu parašiau...Jau pataisiau smile

Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-02-05, 11:41:19 | Nr. # 95
ištikima klubo narė

1tooth Kažkaip nuotaika net pakilo.

Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-02-05, 11:53:43 | Nr. # 96
ištikima klubo narė

laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Smagu, kad pataisiau Tavo nuotaiką biggrin

balandiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-02-05, 12:31:35 | Nr. # 97
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Odeta)

aš saviškio irgi perdaug negiriu,kaip ir dauguma vyrų visokių šunybių yra prikrėtes,bet kas liečia vaikus,tai padeda,naktim niekad nekelia,nes aš maitinu tai prasmės nemiegot tikrai nėra,aišku kai serga,tai abu šokinėjam...kai atsirado mažiukas,Luko nuvedimas į darželį ir namo,jau jo pareiga,tik vasarą su mažiuku pakeliaujam,nes oriukai geresni..

Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-02-05, 18:02:35 | Nr. # 98
ištikima klubo narė

Quote (balandiene)
aš saviškio irgi perdaug negiriu,kaip ir dauguma vyrų visokių šunybių yra prikrėtes,bet kas liečia vaikus,tai padeda,naktim niekad nekelia,nes aš maitinu tai prasmės nemiegot tikrai nėra,aišku kai serga,tai abu šokinėjam...kai atsirado mažiukas,Luko nuvedimas į darželį ir namo,jau jo pareiga,tik vasarą su mažiuku pakeliaujam,nes oriukai geresni..

Maniškis ne...Buvo Kamilei sloga labai didelė gal kai buvo kokie 3 ar 4 mėn. tokia,kad vaikas negalėdavo net pienuko nuryti, verkdavo, ir taip ir taip bandydavau pamaitinti, pykdavo, valydavau nosytę, ta verkdavo tai maniškis da rėkdavo, kad negali išsimiegoti...Kiek čia tas vaikas rėks ir panašei. Taip būdavo ir kai kamavo diegliukai ir dantys..

balandiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-02-05, 18:07:23 | Nr. # 99
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Odeta)

Maniškis ne...Buvo Kamilei sloga labai didelė gal kai buvo kokie 3 ar 4 mėn. tokia,kad vaikas negalėdavo net pienuko nuryti, verkdavo, ir taip ir taip bandydavau pamaitinti, pykdavo, valydavau nosytę, ta verkdavo tai maniškis da rėkdavo, kad negali išsimiegoti...Kiek čia tas vaikas rėks ir panašei. Taip būdavo ir kai kamavo diegliukai ir dantys..

vargšiukė nemažai atkentėsi,aš tai taip atsakyčiau,jei man tokią frazę mesteltų,galėtų eit kur mūsų su vaikais nėra,kad pailsėtų smash

Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-02-05, 18:14:06 | Nr. # 100
ištikima klubo narė

Quote (balandiene)
vargšiukė nemažai atkentėsi,aš tai taip atsakyčiau,jei man tokią frazę mesteltų,galėtų eit kur mūsų su vaikais nėra,kad pailsėtų

Gyvenom kur mažai vietos buvo, miegamas kartu su svetaine, tai nei kur dėtis, o dabar aš su vaikais miegame, o jis svetainėje. Jau pasakyta jam. Ar taip ar taip nepadės,tai bent jau nerėks... O aš kaip nors susitvarkysiu. yes

Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Gimdymas » Ar vyras turi būti šalia?
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia

Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršų

Hosted by uCoz man ftp