Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Odeta  
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Po gimdymo » Kūdikiui pučia pilvuką
Kūdikiui pučia pilvuką
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-03-15, 15:11:55 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Apie šitą nemalonų reikalą jau tiek prisiklausiau..kad baisu darosi, jei lėliukas ištisai verks, kaip su juo elgtis...Kaip malšinti tuos pilvo dieglius? Kokie požymiai?
 
Murlyka Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-03-15, 17:14:21 | Nr. # 2
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
1. Nevalgyt pilvo putima skatinanciu maisto produktu jei maitini savo pienu. 2. Ismokt pilvuka masazuot pagal laikrodzio rodykle, yra ir kitokiu budu palengvint putima nesiojant. 3.Espumizan, Sab simplex taip pat vaikams padeda mėtų ir saldžiojo krapo nuoviras, geriamas po pusę arbatinio šaukštelio kas pusę valandos, pankoliu arbata. 4. Kūdikių, ypač maitinamų dirbtiniu maistu arba gydytų antibiotikais, žarnyno mikroflorą normalizuoja preparatai, kuriuose yra bifidobakterijų: geriami po pusę arbatinio šaukštelio praskiesti trupučiu vandens. 5. Pasildyta palute ant pilvuko, tik ne ant nuogo. Daugiau nezinau ir tingiu ieskot ohno
 
Murlyka Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-03-15, 17:17:15 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Kūdikių pilvo spazmai ir diegliai – tėvų košmaras

Pagal Miranda Castro FSHom

Širdį veriantis kūdikio riksmas dėl pilvuko spazmų tėvus varo į neviltį. Jie visuomet prasideda pačiu netinkamiausiu metu, kaip tik tada, kai tėvai norėtų atsikvėpti ir pasidžiaugti savo kūdikėliu. “Nauji” tėvai pasijunta išvargę ir bejėgiai, ir atrodo, kad jokios priemonės nebepadeda. Tėvai dieną naktį vaikšto su savo mažulėliu ant rankų neįstengdami jo nuraminti

Kas tie pilvo spazmai ir diegliai?

Pilvo spazmais arba kolikais vadinami aštrūs, periodiški pilvo skausmai arba diegliai, kurie pasireiškia kūdikiams, nes jų virškinimo sistema yra labai jautri. Visi vidaus organai, kaip ir likęs fizinis kūnas, pratęsia save ir už pilvo ribų. Tai ypač dažnai pasitaiko kūdikiams, maitinamiems iš buteliuko ir jautriems karvės pienui, taip pat vaikams, kurie sunkiai gimė.

Spazmai neprasideda iš karto po gimimo, bet po kelių dienų ar net savaičių. Kūdikis suriečia arba ištiesia kojytes, sustingsta ir verkia, verkia… Dažniausiai taip atsitinka po maitinimo. Viduriukai užkietėja arba pasikeičia išmatų spalva. Spazmai gali trukti kurį laiką. Paprastai užeina pavakariais, gali tęstis visą naktį, o pačiu blogiausiu atveju - ir visą dieną. Tėvams tai blogiausias košmaras.

Kūdikio maitinimas. Ką jūs galite padaryti?

Jeigu matinate krūtimi, tuomet pasirūpinkite savo maistu, nes daugelis maisto produktų, kuriuos jūs valgote neigiamai veikia jūsų mažylio virškinimo traktą. Per jūsų pieną jį veikia karvės pienas ir jo produktai, taip pat alkoholis, arbata, šokoladas, prieskoniai (ypač čili ir visų rūšių pipirai), svogūnai, česnakai, brokoliai, kopūstai, kalafiorai, Briuselio kopūstai, paprika (ypač šviežia žalia), braškės, apelsinai ir vynuogės. Kartais “kalti” gali būti kiaušiniai arba miltiniai produktai ir netgi vaisiai su kauliukais (vyšnios, abrikosai ir t.t). Stenkitės nevalgyti to maisto, kuris jums pačiai nelabai tinka, kurio valgėte nežmoniškai daug. Pašalinkite visus įtartinus produktus iš kūdikio maistelio (jeigu jis tik ką pradėjo valgyti kietą maistą) ir duokite jam nedideliais kiekiais švelnių, lengvai virškinamų produktų.

Kai kurie iš buteliuko maitinami vaikučiai yra jautrūs karvės pienui, todėl pasitarkite su savo pediatru dėl mišinuko. Karvės pieno mišinuką galima pakeisti sojos pieno mišinuku. Daugeliui jautrių vaikų sojos mišinukai yra išeitis, tačiau kai kuriems kūdikiams jis padidina rūgštingumą, kai kurios jo rūšys turi daug cukraus.

Kai kurie vaikučiai valgydami prisiryja oro, ir jeigu jie neatsirūgsta, jiems išpučia pilvuką. Jeigu maitinate iš buteliuko išbandykite įvairius žindukus: su mažesne skyle (jei jūsų kūdikis mažas) ir didesne (vyresniam vaikui). Neleiskite krūtimi žindomam kūdikiui peralkti, nes jis, godžiai rydamas pieną, prisiris ir oro. Jeigu jūsų kūdikis žįsdamas ryja orą, pabandykite maitinti įvairiomis pozomis. Po maitinimo palaikykite kūdikį stačią arba ant peties, kad jis atsirūgtų.

Vietoje krūties arba mišinuko pasiūlykite virinto nešalto vandens, nes mažylis paprasčiausiai gali būti ištroškęs, ypač šiltu oru arba kai jis linkęs prakaituoti. Tuomet jis tenori numalšinti troškulį. Pagirdyti kūdikį galite tuomet, kai jis puikiai auga (priauga svorio ir “prigamina” daug šlapių vystyklų).

Pasiūlykite ką tik pamaitintam neramiam kūdikiui pažįsti mažąjį pirštą (piršto pagalvėlė priglaudžiama prie gomurio) arba žinduką. Kai kurie neramūs kūdikiai žinda krūtį be perstojo, bet pienas perkrauna skrandį ir dar labiau padidina spazmus. Iš tikrųjų jie nori tik raminančio žindimo. Netgi kai kūdikis prašo valgyti, kartais įmanoma jam duoti krūtį per dažnai.

Pailsėkite, kai maitinate neramų kūdikį. Įsitaisykite patogiai su gera knyga ar laikraščiu arba prigulkite, kol jūsų kūdikis valgo. Tai galbūt vienintelės akimirkos, kai jūsų kūdikis neverkia – pasidžiaukite tuo.
Galiausiai…

Atminkite, kad jūsų kūdikio pilvuko spazmai ir diegliai nesitęs visą gyvenimą, net jei dabar jums tai atrodo kaip amžinybė. Daugumos kūdikių virškinimo sistema pakankamai sutvirtėja trečiąjį gyvenimo mėnesį.

Ką daryti?

Pabandykite paguldyti kūdikį veiduku į apačią ant delno su šiltu susuktu rankšluosčiu: spaudimas kartais sumažina spazmus.

Pasiguldykite kūdikį ant kelių taip, kad nespaustumėte jo pilvuko: spaudimas kartais padidina spazmus. (Šiuos simptomus turėkite omeny, pasirinkdami homeopatinius vaistus.)

Duokite mažyliui krapų arba pankolio arbatėlės. Užvirkite arbatinį šaukštelį sėklų ½ litro vandens ir virkite 10 min. Perkoškite ir atvėsinkite. Duokite kūdikiui iš buteliuko arba šaukštelio. Nedėkite nei cukraus, nei medaus. Būkite atsargūs duodami mikstūrą nuo pilvo spazmų, ji gali turėti spirito.

Padėkite kūdikiui išsituštinti, nes spazmai gali jam trukdyti. Labai švelniai pamasažuokite pilvuką, geriausiai sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę arba palaikykite pusiau tupimoje padėtyje (jo nugarėlė priglausta prie jūsų pilvo, kojytės truputį pakeltos). Darykite visa tai labai švelniai.

Jeigu visiškai netekote jėgų, kuriam laikui pasitraukite nuo kūdikio. Netgi jeigu jūsų jausmai tiesiogiai neveikia kūdikio, jie gali paveikti jus. Todėl net ir trumpas atokvėpis padės lengviau pakelti labai sunkų jūsų kūdikio gyvenimo laikotarpį.

Nepamirškite savo pačių poreikių. Jeigu pasijutote išsekę, paprašykite ko nors pažiūrėti jūsų vaiką, kad galėtumėte pamiegoti. Pamirškite namų ruošą ir supaprastinkite kitus ūkio darbus. Taip sumažinsite stresą ir pajusite, kad lengviau galite susidoroti su kūdikio negalavimais.

Ieškokite pagalbos, jeigu…

… spazmai pastovūs: ypač, jei jūsų kūdikis verkia be perstojo.

… spazmus lydi nuolatinis vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas arba kūdikis nebesišlapina.
Homeopatiniai vaistai nuo pilvo spazmų ir dieglių:
Chamomilla | Magnesium phosphorica | Colocynthis
Dioscorea | Magnesium muriatica | Magnesium phosphorica

Homeopatinis gydymas gali iš tikrųjų padėti tėvams tada, kai jie ieško pagalbos savo kūdikiui.

Chamomilla

Pilvukas ir skrandis yra išsipūtę. Skausmas nepakenčiamai aštrus. Viduriavimas: išmatos žalios ir gali dvokti supuvusiu kiaušiniu. Kūdikis rėkia piktai ir be perstojo. Jis nori būti greitai nešiojamas ir jokioje padėtyje nesijaučia gerai. Tokie vaikai nori to, ką vėliau išvemia! Jie varo tėvus iš proto.
Colocynthis

Spazmai su išpūstu pilvuku ir žaliu viduriavimu. Skausmas aštrus ir banguotas. Blogiausia pavalgius (ypač vaisių) arba atsigėrus, perkaitus arba prieš tuštinimasi. Jiems palengvėja išsituštinus arba spaudžiant ir masažuojant pilvuką. Kūdikiai pritraukia kojytes ir jaučiasi geriau, kai masažuoja jiems pilvuką. Jie rėkia iš skausmo ir aprimsta, kai juos kniūpsčius padeda ant kelių arba peties.

Dioscorea

Pilvukas urzgia. Kūdikis dažnai leidžia dujas. Didžiausi skausmai iš ryto, palengvėja išsilenkus atgal ir išsitempus. Esant šios rūšies spazmams kūdikiai išsilenkia lanku (kaip maži bananai) ir klykia iš skausmo. Jie nori, kad juos laikytų stačius (nenori gulėti), jų maži pilvukai labai urzgia.
Magnesium muriatica

Spazmai, užkietėjus viduriams, kūdikiams, kurie geria karvės pieną. Išmatos žalios arba gelsvos, gumbuotos, jų mažai. Sunkiai išstenama.

Magnesium phosphorica

Reti priepuoliai bei keli kiti simptomai. Skausmas sumažėja šildant. Geriau šildyti kūdikiui ištiesus kojytes. Šildome ranka arba paguldome ant šiltos, į rankšluostį įvyniotos, vandens pūslės.

Kas yra homeopatija?

Homeopatija yra elegantiška ir galinga medicinos sistema, jau daugelį metų praktikuojama karališkose šeimose. Žmonės dažnai kreipasi į homeopatą, ieškodami natūralesnio kelio savo vaikų ligoms gydyti, tokio, kuris neturėtų pašalinio veikimo, susijusio su dauguma ortodoksinių vaistų.

Homeopatija dažnai painiojama su žolių medicina, bet iš tikrųjų tai labai skirtingos sritys. Homeopatinis vaistas veikia kaip gydymo katalizatorius. Jis skatina kūną gydyti pačiam save.

Mes remiamės pagrindiniu principu arba panašumo dėsniu – panašus gydomas panašiu. Colocynthis yra vaistas nuo pilvo spazmų. Įprastinėmis dozėmis jis sukelia tokius spazmus sveikam žmogui, kurie jį suriečia į ragą. Tokius pačius spazmus jis ir gydo, kuomet naudojamas labai mažomis dozėmis. Jei duosite Colocynthis kūdikiui, kuris iš skausmo riečiasi atgal, Colocynthis nepadės.

Homeopatiniai vaistai yra praskiedžiami specialiu būdu, kuris išlaisvina jų gydomąsias galias. Mes tai vadiname minimalia doze. Tai tokia dozė, kuri gali sumažinti ligos simptomus be pašalinio veikimo. Sunku suprasti, kaip toks mažytis vaistas … ir tokia maža dozė… gali padėti.

Nepatikėsiu, kol nepamatysiu! 1tooth
www.vaikas.lt/Žinutę redagavo Murlyka - Pirmadienis, 2010-03-15, 17:19:31
 
Odeta Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-03-15, 18:04:35 | Nr. # 4
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Pilvuko diegliai, tikrai varginantis ir nemalonus dalykas... Tačiau nieko kito nelieka tik juos ,,pragyventi". Kamilę irgi kamavo. Būdavo rėkdavo ir, kad ir ką bedarydavau niekas nepadėdavo... Ir maistą rinkausi ir viską darydavau. Išaugo. Dabar jau esu nusiteikusi kada pradės mažają kamuoti... ohno
 
Murlyka Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-03-15, 19:00:30 | Nr. # 5
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Sako berniukus labiau kamuoja diegliai. Asmeniskai man su Gabija tokiu dideliu problemu niekad nebuvo, gal keleta kartu tera paskaudeje pilvuka, daznai masaza profilaktiskai darydavau ir pirsciodavo vaikas laisvai.
 
Odeta Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-04-19, 08:39:46 | Nr. # 6
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Mano mažajai pilvuką pučia kai užvalgau obuolių. Va, tada verkia ir verkia. Tai nebevalgau obuolių, pamasažuoju ir nurimsta.
 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-04-19, 17:00:17 | Nr. # 7
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
O aš dabar su malonumu valgau obuolus, tai kažin kaip mum bus...
 
Odeta Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-04-21, 13:07:00 | Nr. # 8
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Vėja)
O aš dabar su malonumu valgau obuolus, tai kažin kaip mum bus...

Besilaukdama aš irgi viską valgiau su malonumu,o dabar jau tenka rinktis confused Bet nejaučiu jokio diskomforto. confused
 
Ievux Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-04-21, 16:45:55 | Nr. # 9
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Veja ,tu taip labai nesigasciok tu diegliuku ,ne visiems jie ir buna,o jei ir buna,tai labai lengvai juos pernesa...pvz.mano maziui buvo visai nestiprus tie diegliukai,tai del verkimo bemiegiu naktu ir nebuvo... dar daug kas priklauso ir nuo to kaip vaikas pernesa skausma smile
 
Odeta Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-04-22, 07:48:32 | Nr. # 10
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Ievux)
.pvz.mano maziui buvo visai nestiprus tie diegliukai,tai del verkimo bemiegiu naktu ir nebuvo... dar daug kas priklauso ir nuo to kaip vaikas pernesa skausma smile

agree Tiesa, mažoji daug ramesnė už Kamilę, ir miega naktim daug geriau confused
 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-05-10, 18:42:07 | Nr. # 11
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Gal žinot, apie šiuos miltelius kažką, kokiose vaistinėse jų galima įsigyti.
 
Odeta Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-05-10, 20:18:21 | Nr. # 12
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Vėja)
Gal žinot, apie šiuos miltelius kažką, kokiose vaistinėse jų galima įsigyti.

Kokius miltelius? Kūdikiams nuo pilvuko pūtimo yra tik Espumizan L lašiukai kiek žinau Mano mažajai labai padeda kai pasiguldau ant pilvo pamasažuoju.
 
Ritaka Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-05-11, 13:41:31 | Nr. # 13
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-09
žinutės: 3076

vaikai: du berniukai ir dukrytė
dovanėlės: 22
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
mes naudojom lašiukus Sab simplex http://www.pasveik.lt/vaistai/sab-simplex/7724
ir Pankolių arbatą iš Hipp http://www.pirkinukas.lt/parduot....50.html
 
Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-05-12, 08:52:19 | Nr. # 14
administratorė


dovanėlės: 36
Pankokių arbatytę ir pati gerdavau - nuo jos pienuko daugiau būdavo, o dar ir nuo pilvo pūtimo mergytėm pamačydavo smile


 
balandiene Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-05-12, 09:54:38 | Nr. # 15
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
tai gal aš čia vienintelė su vaikiukų pūtimais kankinausi,nes pas mus žiaurūs buvo.. Lukučiui prasidėjo po geros savaitės,tik vėliau supratau,kad nuo ligoninės maisto,tada valgiau labai rinkdamasi,ką dedu burnon,nes gyvenom vos ne mėnesį ir ateidavo tik sesė su lauknešėliu..dujas "nul;eidinėjo ir su specvamzdeliu,baisu kai pamatai kai vaikiukui tiesiog burbulai išeina tada ir įsivaizduoji,kiek kenčia ohno namie pamikino ausų krapštuku pagelbėt,bet negalima piknaudžiaut..tada aišku,espumizanas,pilviuko glostymai,guldymai ant kelių ir tt.Lukutis išaugo pilvuko pūtimus 4mėn..Gimus Nojukui vėl viskas prasidėjo jau nuo 2d,bet žymiai baisiau,Luko skausmiukai būdavo mažesni,daug tekopavarkt,valgiau galima sakyt tik mėsytę ir kruopas,nes nuo kito pūtė,tai gėrėm ir tuos miltukus ir begalę espumizano,apietokį skanumyną kaip obuolius tik svajodavau,pusės metukų per dieną galėjau suvalgyt puselę,bet tada vaikui tą dieną neduodavau,nes būdavo per daug,matyt susidvigubindavo normalų maistą valgiau nuo 8mėn,bet kartais dar papūsdavo,matyt mano mažučio pilviukas jautresnis...beja būkit atsargios,maitinančiai motinai nerekomenduoju gert naminės giros,nes pas tėvus nepagalvojus išgėriau stiklinę tai vaikas ištisai pražviegė gal 3val,ir Viburcol žvakučių dėjau ir masažavau,jau maniau ir ligoninėn maniau pakliūsim ohno žodžiu atkentėjom pilviuko pūtimus pilna programa,neduokdieve tokio malonumo ohno ohno
Quote (Vėja)
Gal žinot, apie šiuos miltelius kažką, kokiose vaistinėse jų galima įsigyti.

aš pirkus "Sauliaus vaistinėj" bet turbūt ji tik Rokiškyje,bet manau daugumoj turėtų būt,tik pavadinimą pamiršau,seniai reikėjo confused bet vaikų daktarytės paklausk tikrai žinos..
 
Vėja Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2010-05-15, 06:24:19 | Nr. # 16
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Tinakris)
Pankokių arbatytę ir pati gerdavau - nuo jos pienuko daugiau būdavo, o dar ir nuo pilvo pūtimo mergytėm pamačydavo

Kas čia per arbata, koks tai augalas?

 
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Po gimdymo » Kūdikiui pučia pilvuką
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp