Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Odeta  
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Po gimdymo » Kūdikio lankymo etiketas
Kūdikio lankymo etiketas
Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-04-16, 12:13:37 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Draugų šeima susilaukė kūdikio. Nekantraujate susipažinti su naujuoju jų šeimos nariu. Bet prieš lėkdama į svečius prisiminkite, jog šiai ypatingai progai galioja ir ypatingas etiketas!

1.Pasveikinkite tėvelius!

Apie kūdikio gimimą tikriausiai sužinojote iš jums atsiųstos SMS žinutės. Dabar tai – populiariausias ir paprasčiausias būdas pranešti apie džiugųjį įvykį. Nepulkite iš karto skambinti ir sveikinti mamytę. Gali būti, kad žinutę jums parašė dar būdama gimdykloje. Jai tikrai reikia laiko atsigauti, be to, gali būti, kad tiek jaunosios mamos, tiek kūdikio laukia viena kita medicininė procedūra. Pasveikinkite juos taip
at nusiųsdama SMS, o skambinkite ne anksčiau kaip po paros. Nebent kūdikio susilaukė jūsų labai artima draugė ar sesuo – tada tikriausiai ji nekantraus savo džiaugsmu pasidalinti su jumis, o jei tuo metu negalės kalbėti – nesidrovės tiesiai šviesiai to pasakyti.

2.Suderinkite lankymo datą su jaunaisiais tėveliais

Kada naujai iškepti tėveliai pasiruošę priimti lankytojus? Tai labai individualu. Vieni nori tuojau pat pristatyti savo atžalą draugams ir giminaičiams, kitiems reikia laiko apsiprasti su naujomis pareigomis ir nauja subordinacija šeimoje. Todėl išmintingiausia – iš anksto suderinti palankynų datą su tėveliais. Beje, geriausia jei datą derinsite ne su tėčiu, o su pačia mama. Juk būtent ji geriausiai žinos, ar jos ir kūdikio savijauta leidžia priimti svečius. Tuo tarpu jaunieji tėčiai pagauti entuziazmo gali ir paskubėti.

3.Trumpiau – geriau

Ką tik gimusių kūdikių tėvai neretai gyvena tarsi Bermudų trikampyje. Jiems sunku prognozuoti, kokia atmosfera namuose bus po dešimties minučių. Galbūt kūdikis saldžiai snaus, gal jam skaudės pilvelį, gal prasidės valandos trukmės užkandžiavimo procedūra. O kur dar tėvelių išsiblaškymas dėl miego stokos, nuovargis ir nuolat persekiojantis nerimas, ar tikrai viską daro gerai? Kai vyrauja tokios neprognozuojamos nuotaikos, net ir kelių valandų trukmės svečių vizitas gali virsti tikru iššūkiu. Būkite taktiška ir neužtrukite per ilgai. Optimalus sprendimas 1-1,5 valandos.

4.Vaikų klausimas

Nė kalbos negali būti, kad aplankyti naujagimio eitumėte sloguodama, kosėdama, pasigavusi akies uždegimą ar netgi lūpų pūslelinę. Jokiu būdu į svečius nesiveskite ir kosinčių, sloguojančių ar viduriuojančių savo vaikų, net jei jie ir nekarščiuoja. Svečiai turi būti sveiki kaip ridikai. Bet prieš pirmąjį vizitą vis dėlto taktiški pasiteiraukite tėvų, ar galite atsivesti savo vaiką, jei jis dar gana mažas. Nenuoramos dvejų-trejų metų vaikučiai smalsiai nori viską čiupinėti, išbandyti, užsilipti. Naujagimio tėvams tai gali visai nepatikti, ypač jei jūsų atžala nuolat taikysis pačiupinėti kūdikio rankytę ar nosytę. Jei jūsų šeimoje – daugiau mažamečių vaikų, pirmam apsilankymui pas kūdikį geriau jų nesiveskite – tam turėsite laiko kai kūdikis paaugs, po keleto mėnesių.

5.Dovanos

Dovana naujagimiui – ne tik gero tono ženklas. Nuo seno egzistavo netgi prietaras, kad negalima pirmą kartą lankyti kūdikio be dovanos. Jei ketinate savo dovaną įteikti šiek tiek vėliau, eidama pirmą kartą nupirkite bent mažą smulkmenėlę – barškutį, seilinuką ir pan. Jei vis dar nežinote, ką padovanoti – pasiskambinkite ir pasiklauskite tėvų, jei ketinate pirkti rūbelių – pasitikslinkite, kokio ūgio kūdikis dabar. Nepamirškite, kad pliušinių žaislų naujagimiui apskritai nereikia, o mažiausių dydžių rūbelius daugybė kūdikių išauga jau per pirmąsias gyvenimo savaites.

6.Vaišės

Svečių priėmimas neišvengiamai siejamas su vaišėmis. O naujagimio tėvams sukiotis virtuvėje tikrai ne visada pasiseka. Taigi dar prieš ateidama paprašykite jų nieko neruošti, atsineškite keletą „nepavojingų“ skanėstų sau ir jiems – sausainių, namuose kepto pyrago. Atsargiai su vaisiais ir šokoladu! Maitinančiai mamai, bent jau pirmaisiais mėnesiais, nerekomenduojama valgyti egzotinių vaisių ar vaisių, nuo kurių kūdikiui gali pūsti pilvuką, o mamos suvalgytas šokoladas gresia alergija naujagimiui.

7.Gėlės mamai

Gėlės mamai – taip pat labai mielas lankytojų gestas. Be abejo, daugiausia dėmesio susilauks naujasis šeimos narys, bet juk kol jis atėjo į šį pasaulį, daugiausia nusiplūkė mama, tiesa? Todėl labai gražu, kai atėję aplankyti svečiai parodo dėmesio ir jai. Kol naujagimis visai mažas, mama daugiausiai laiko su juo praleidžia namuose. Gėlių puokštelė bent keletą dienų maloniai džiugins akį ir pakels jai nuotaiką.

8.Praktiškas dėmesys

Nors neprivaloma, bet labai malonu bus jauniems tėvams, jei parodysite ir šiek tiek praktinio dėmesio. Prie dovanos pridėta sauskelnių pakuotė – visai ne staigmena, bet nepaprastai maloni ir patogi smulkmena. Tik vėlgi prieš ją pirkdama pasiklauskite, kiek sveria kūdikis. Galioja ta pati taisyklė, kaip ir su rūbeliais: geriau nupirkite per didelius, nei per mažus.

9.Plautis rankas būtina!

Manote, nemandagu svečiuose vos įžengus pro duris skuosti į vonios kambarį? Tik ne tada, jei atėjote lankyti naujagimio! Kuo mažiau jūsų bakterijų pateks ant mažylio – tuo geriau, tad plautis rankas privalote neparaginta!

www.mama.lt

Kaip manote, kada reikia lankyti kūdikį, po kiek laiko po gimdymo - priimti svečius? Kaip Buvo Jūsų atvejais?

 
Balanda Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-04-16, 14:50:27 | Nr. # 2
administratorė


dovanėlės: 36
Manau, kad idealiausia naujagimį lankyti po mėnesiuko. Tada jau būna ir mamytė atsigavusi, ir leliukas prakutęs wink


 
Odeta Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2010-04-17, 12:07:18 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Tinakris)
Manau, kad idealiausia naujagimį lankyti po mėnesiuko. Tada jau būna ir mamytė atsigavusi, ir leliukas prakutęs wink

agree Pritariu visu 100 procentų. Tik po gimdymo neverta trugdyti mamos su mažyliu, juk dar mokosi vienas prie kito prisitaikyti. Beto reikia atsigauti po gimdymo. Manęs abu kartus atsiklausė kada būtų geriausia atvykti lankybose. Susiderinom ir nebuvo jokių nepatogumų.
 
Murlyka Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2010-04-18, 18:15:37 | Nr. # 4
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Mano drauge vakar pagimde dukryte, o kaip as spirgu, bet zinau kaip buvo man paciai todel per daug nesibrausiu tikrai, gal po menesio ar dvieju... flowers Pas mane jau antra diena po gimdymo bendradarbiu gvardija norejo susiverst... ech, gerai, kad pavyko atkalbet juos nuo tokio veiksmo 1tooth


Žinutę redagavo Murlyka - Sekmadienis, 2010-04-18, 18:16:57
 
Vėja Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2010-04-18, 18:50:38 | Nr. # 5
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Tikiuosi, kad žmonės bus tiek supratingi, kad prieš sugalvodami eiti lankyti - pasiklaus iš anksto...
 
stebėtoja Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2010-04-18, 19:12:08 | Nr. # 6
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Quote (Vėja)
Tikiuosi, kad žmonės bus tiek supratingi, kad prieš sugalvodami eiti lankyti - pasiklaus iš anksto...

Labai linkiu tau to wink
bet dažniausia tai giminaičiai atsiklausia , supranta , kad naujagimis ir svečiai nelabai suderinamas dalykas .
Ir man labai nepatikdavo kai puldavo imti vaiką į rankas .... man kažkaip , gerai aplankiai pažiūrėjai , bet kam kiekvienam jį čiupint ? dontknow
 
Vėja Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2010-04-18, 19:15:24 | Nr. # 7
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (stebėtoja)
Ir man labai nepatikdavo kai puldavo imti vaiką į rankas .... man kažkaip , gerai aplankiai pažiūrėjai , bet kam kiekvienam jį čiupint ?

O kur dar prietarai? Man ir dabar nelabai patinka, kai svetimi bando čiupint pilvą, kažkaip nemalonu..

 
stebėtoja Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2010-04-18, 19:20:26 | Nr. # 8
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Quote (Vėja)
O kur dar prietarai?

nu jo šitie irgi ... žinai aš nelabai prietarais tikėdavau , bet ... kai viena kaimynė pažiūrėdavo į vaiką tai tas vos jai nuėjus pradėdavo verkti ... ir taip kaskart jai pažiūrėjus , tai mama liepdavo eit vaikui veiduką nupraust 007
Nežinau ar čia sutapimas ar kaip dontknow
Quote (Vėja)
Man ir dabar nelabai patinka, kai svetimi bando čiupint pilvą, kažkaip nemalonu..

nu bet kokie paršai ... man tai tokie dalykai niekada nė galvą nešauna prie kito žmogaus liestis ...
 
Vėja Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2010-04-18, 19:26:51 | Nr. # 9
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Aš irgi prietarais nelabai tikiu, tačiau...kažkaip dabar visiškai nenoriu viešumo...

Quote (stebėtoja)
nu bet kokie paršai ... man tai tokie dalykai niekada nė galvą nešauna prie kito žmogaus liestis ...

Na, draugių gi nevysi nuo savęs...Kad ir kokios artimos jos bebūtų - bet man kažkaip nesmagu...

 
Odeta Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2010-04-18, 20:32:27 | Nr. # 10
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Vėja)
Man ir dabar nelabai patinka, kai svetimi bando čiupint pilvą, kažkaip nemalonu..

Net nežinau ar verta pasakoti tokį dalyką, tačiau noriu pasidalinti savo patirtimi. Buvo toks vienas pažįstamas, kuris su drauge atvykdavo pas mus į svečius. Nelabai artimai, bet kartas nuo karto susitikdavome. Ir su abiem nėštumais, kai tik norėdavo paliesti mano augantį pilvą mane net šleikštulys apimdavo ir niekaip neprisiversdavau leistis, kad paliestų. Siūlės į abiejų mergyčių krikšto tėvus, bet nesutikom,o dabar suimtas už pedofiliją laukia teismo.... ohno Gal savisaugos instinktas toks buvo...
 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-04-19, 08:23:49 | Nr. # 11
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Ko gero intuityviai jautei, kad nelabai geras žmogus...
 
Murlyka Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2010-04-19, 19:12:12 | Nr. # 12
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Quote (stebėtoja)
bet dažniausia tai giminaičiai atsiklausia

Na nezinau, manes niekas neklause... Atvaziavo is Siauliu jau antraja diena po gimdymo, as visa kruvinais rubais dar, nesiprausus, sutrikus, o ju daug... ets.
Vaika reikia saugot, kad nenuziuretu. Netikejau ir as, bet kai po keletos apsilankymu vaikas pradejo rekt ir nebeuzmigt, teko "nuciulpinet" akytes, taip mama ismoke ir ka manot? Padejo.(nu gal diegliai buvo ir durna nesupratau, o paskui sutapo, kad eme jie ir dingo tuo momentu kai akytes "ciulpinejau" lol )
Quote (stebėtoja)
man tai tokie dalykai niekada nė galvą nešauna prie kito žmogaus liestis ...

Man rods yra tokiu zmoniu, kurie ganetinai familiariai elgiasi su visais ir nepaiso kito zmogaus nubreztu bendravimo ribu, del to gal reiketu graziai isaiskint ar bent uzsimint, kad toks ar anoks pastarojo elgesys nepatinka ar yra nepriimtinas 1tooth Zodziu taip, vaiko lankytojams taisykles nustatineja kudikio motina ir niekas kitas is sono, todel jei koks nesusiprates atsivelka nekviesta neprasytas deretu pavaisint kava, o leliuka pasaugot ir nekaisiot kiekvienam norinciam pamyluot ar dar koki velnia, be to daznas serga, po sysiaus ranku nesiplauna ir dar visokiu negeru dalyku yra, katrie gleznam kudikeliui kenkia. ot.
Asmeniskai as begdavau kur nors su maze, nes nu buvo tokiu zmoniu, kurie nesuprato, kad mazas (5men buvo) leliukas negali istisas valandas kaip didelis su kompanija sedet 1tooth
 
Ievux Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2010-04-21, 17:06:33 | Nr. # 13
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Quote (Tinakris)
Manau, kad idealiausia naujagimį lankyti po mėnesiuko. Tada jau būna ir mamytė atsigavusi, ir leliukas prakutęs

As irgi tokios nuomones,ale ne visi taip masto ... bjauriausia,kai po gimdymo,jau ta pacia diena ejo mus lankyt ohno pati vos judu,plius kraujas...nu nebuvau patenkinta ,jau geriau kai grizti namo,sugyni,pripranti vienas prie kito,va tada jau galima ir svecius priimti smile
 
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Po gimdymo » Kūdikio lankymo etiketas
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp