Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: Odeta  
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Po gimdymo » Pogimdyminė depresija
Pogimdyminė depresija
Balanda Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2008-10-30, 21:38:00 | Nr. # 1
administratorė


dovanėlės: 36
Būdama nėščia Jūs nekantriai ir džiugiai laukėte vaikelio? O kas, jei pagimdžiusi jaučiatės ne tokia jau ir laiminga?

Kas ta pogimdyminė depresija?

Pogimdyminė depresija yra liga, kuria suserga kai kurios moterys, pagimdžiusios kūdikį. Tai nėra įprasti nuotaikos svyravimai ar liūdesys, kuriuos patiria nuo pusės iki dviejų trečdalių visų motinų maždaug per keturias dienas po gimdymo. Šis liūdesys po keleto dienų praeina savaime ir jo paprastai nereikia kaip nors gydyti.

Pogimdyminė depresija yra kur kas rimtesnė liga. Ji paprastai išsivysto per pirmąjį mėnesį po gimdymo ir ja serga apie 10 - 15 proc. motinų. Ji gali trukti nuo kelių savaičių iki metų ar ilgiau.

Kas ją sukelia?

Tiksli priežastis yra nežinoma. Ją sukelia turbūt viskas kartu: hormoniniai pokyčiai, stresas dėl naujagimio priežiūros ir neišsimiegojimas. Pogimdyminė depresija labiau būdinga motinoms, kurios ir anksčiau skundėsi depresija, taip pat patyrusioms stresinių situacijų nėštumo metu, kurioms niekas nepadeda namuose, kurioms kūdikis buvo neplanuotas.

Kokie jos požymiai?

Įprasti šios depresijos požymiai yra bloga nuotaika, verksmingumas, irzlumas, išsekimas, miego sutrikimai, apetito praradimas ir bejėgiškumo jausmas. Motina dažnai jaučia nerimą ir bijo, kad nesugebės tinkamai prižiūrėti kūdikio, ar kad vaikui kažkas atsitiks - jis uždus, užsikrės kokia baisia infekcija ar nukris.

Nerimas taip pat verčia motiną ypatingai rūpintis savo sveikata. Ji gali jausti priepuolius, kai jos pulsas padažnėja, širdis daužosi ir svaigsta galva. Todėl moteris gali baimintis, kad netrukus ją ištiks infarktas.

Kaip ji gydoma?

Svarbu yra pripažinti, kad egzistuoja ši problema. Šeima ir gydytojai turėtų pastebėti depresijos požymius.

Kartais tereikia išsikalbėti ir pasiguosti supratingam klausytojui - draugui, giminaičiui ar gydytojui. Kartais reikalinga ir psichoterapija. Kai kurioms ligonėms reikia skirti antidepresantų. Tačiau tai nereiškia, kad motina nebegalės maitinti krūtimi. Yra antidepresantų, kurių į pieną patenka tik labai maži kiekiai, ir jie visiškai nekenkia kūdikiui.

Ar moterys, sergančios pogimdymine depresija gali pakenkti kūdikiui ar jį ar sužaloti?

Ne. Jos dažnai baiminasi, kad gali sužaloti savo kūdikį ar kad nesugebės jo tinkamai prižiūrėti, tačiau dažniausiai jos savo kūdikiais rūpinasi ne blogiau už kitas mamas. 
gustyte Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-10-31, 12:54:55 | Nr. # 2
ištikima klubo narė


nuo: 2008-10-02
žinutės: 732

dovanėlės: 4
laimėjimai:
Manęs nebuvo pagavusi ši depresija.Labai džiaugiausi katik pasaulį išvydusiu vaikeliu,džiaugsmas liejos per kraštus.Todėl liūdesio vieta buvo užimta happy
 
Balanda Žinutė parašyta: Penktadienis, 2008-10-31, 12:57:41 | Nr. # 3
administratorė


dovanėlės: 36
Man taip pat nebuvo depresijos - nei po pirmo, nei po antro gimdymo wink Jaučiausi labai laiminga ir galvojau tik apie kūdikėlį wink


 
tomega Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2008-12-18, 15:50:47 | Nr. # 4
klubo narys (-ė)


nuo: 2008-12-18
žinutės: 29

vieta: Kaunas
vaikai: Dukrytė Urtė
dovanėlės: 0
o aš nežinau ar tai galima ivardinti kaip depresija, bet 4 diena ligoninej puoliau i asaras atrodo viskas gerai viskas faina ziuri i savo lele dziaugiesi, bet asaros kaip pupos..... sad baisiai sunku buvo, dabar nors praejo tik 10 dienu bet buna man vakarais tokie protrukiai asaru..... ir kas sunkiausia kad neina saves suvaldyti..... na bet isgyvensim mastau
 
Balanda Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2008-12-18, 18:18:05 | Nr. # 5
administratorė


dovanėlės: 36
tomega, taip, po gimdymo esi jautresnė wink Hormonai siaučia wink
Tavo lėlytė dar visai mažutė girllove Fainiai jums flowers


 
jolanta255 Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2008-12-18, 23:05:59 | Nr. # 6
klubo narys (-ė)


nuo: 2008-11-22
žinutės: 85

vieta: KLAIPĖDA
vaikai: Ilja 2007-03-29
dovanėlės: 0
jo turejau tokia beda ir vis dar turiu viskas buvo tik del to kad as pati sau nenorejau pripazinti kad ta liga prie manes prikibo. Bet savo dziauksmeliu rupinausi ne prasciau uz sveikas mamytes. ma
 
Balanda Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2008-12-18, 23:48:13 | Nr. # 7
administratorė


dovanėlės: 36
Quote (jolanta255)
jo turejau tokia beda ir vis dar turiu viskas buvo tik del to kad as pati sau nenorejau pripazinti kad ta liga prie manes prikibo. Bet savo dziauksmeliu rupinausi ne prasciau uz sveikas mamytes.

Svarbiausia, kad nepalūžot ir rūpinatės savo vaikučiais flowers
Mes moterys esame stiprios, nors ir būna sunku... ma


 
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2008-12-30, 12:15:30 | Nr. # 8
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
7 problemos, kamuojančios jaunas mamas

SILPNUMAS,NEMIGA, NUOVARGIS
Mėnesį - pusantro po gimdymo jaunosios mamytės pagrindinė užduotis - rūpintis mažyliu. Svarbiausia, kad aplinkiniai tai suprastų. Artimųjų užduotis – padėti jaunai mamai ne tik emociškai, bet ir fiziškai. Mamai reikia leisti pamiegoti, kad paskui mažiau nuvargtų. Juk mama rūpinasi ne tik mažyliu, bet turi daug ir kitų užduočių - skalbti, lyginti, gaminti valgyti ir kt.

Ką daryti, kad viskam užtektų jėgų?

Pirmiausiai, reikia išmokti atskirti būtinybę nuo galimybės. Galima iki išsekimo virinti visus vaiko drabužėlius ir lyginti vystyklus iš abiejų pusių, bet juk su vaiku nieko neatsitiks, jei jis miegos su vystyklu, kuris išlygintas tik iš vienos pusės.

Antra - net jei vaiko gimimas sumažina jūsų šeimos biudžetą, neverta taupyti, įsigyjant priemones, skirtas vaiko priežiūrai. Visos sauskelnės, tirpios košelės, higieninės servetėlės tik palengvins jums gyvenimą.

Ir trečia – reikia išnaudoti menkiausią progą pailsėti ir atgauti jėgas. Jeigu vaikas užmigo – neskubėkite plauti indų, o pamiegokite ir pati. Tai bus naudinga ne tik jums, bet ir jūsų mažyliui, juk susikaupęs fizinis nuovargis pereina į psichologinį: tapsite dirgli, apatiška, slėgs bloga nuotaika.

DEPRESIJA

Jauna moteris, neseniai pagimdžiusi vaiką, patiria anksčiau nepažintus jausmus, todėl jos dvasinė būsena yra labai nestabili. Dėl emocinio krūvio ir psichologinės įtampos moteriai gali išsivystyti depresija. Jaunai mamai atrodo, kad ateityje niekas nepasikeis, niekas neteiks jai džiaugsmo. Moteris niekuo nebesidomi, stpriai sumažėja darbingumas. Jeigu jūs būtent taip jaučiatės, skubėkite pasitarti su gydytoju arba psichologu.

RUTINA

Moterys, iki vaiko gimimo aktyviai dalyvavusios profesinėje ar kitoje veikloje, pasikeitus gyvenimo ritmui, ypač jaučia slegiančią kasdieninę rutiną. Kažkuriam laikui apie aktyvią profesinę veiklą reikės pamiršti, bet užstrigti rate „vaiko kambarys-virtuvė- parkas“ irgi negalima. Paprašykite vyro ar kito artimo žmogaus, kad bent keturias valandas per savaitę prižiūrėtų vaiką, kol jūs leisite laiką kur nors ne namuose.

BAIMĖS IR NERIMAS

Nerimas dėl vaiko pažįstamas kiekvienai mamai. Tai atsiranda dar prieš vaiko gimimą ir lieka visą gyvenimą. Ar sveikas, ar sotus, ar viskas jam gerai sekasi? Tai natūralus jausmas, kuris atsiranda, nes mylite savo vaiką. O štai įvairūs būgštavimai be priežasties, mamas labai išvargina :“Kodėl jis dar ne šliaužioja - knygoje parašyta, kad jau laikas!“, „Kodėl jis toks liūdnas? Tikriausiai, jau susirgo...“ Ir jeigu nesugebėsite atsikratyti nerimo jausmo dabar, tai ateityje jis gali nuodyti gyvenimą ir jums, ir jūsų vaikui. Svarbiausia suprasti, kad kiekvienas vaikas vystosi savo tempu. Ir jūsų mažyliui visiškai nebūtina priaugtis lygiai tiek svorio, kiek priaugo jūsų draugės vaikas arba, kiek parašyta knygoje. Pasistenktie atrasti pozityvių argumentų savo nerimui nugalėti. Pvz.: sūnus dar nevaikšto todėl, kad berniukai pradeda vėliau vaikščioti nei mergaitės ir t.t. Svarbu, kad kiekvieną argumentą pabaigtumėte tuo, kad jūsų vaikas – pats geriausias ir jūs jį labai mylite.

KALTĖS JAUSMAS

Dažnai moteris pradeda jausti kaltę, išsiruošdama išeiti iš namų be vaiko. Tai neteisinga. Juk net labiausiai vienas kitą mylintys žmonės negalėtų išsaugoti savo jausmų, jei visą laiką bendrautų tik vienas su kitu. Todėl, jei jums atsirado galimybė pailsėti, neatsisakykite. Žinokite, kad grįžusios namo jus pajusite dar didesnį džiaugsmą.
Kaltės jausmas gali apimti ir tada , kai vaikas susirgo, o mama kažką padarė ne taip. Tačiau reikia suprasti, kad nuo klaidų niekas neapsaugotas. Svarbiausia - pasimokyti iš savo klaidų.

BENDRAVIMAS SU GIMINAIČIAIS

Jaunom mamom dažnai kyla bendravimo sunkumų su anytomis, kurios, kaip „labiau patyrusios", bando įpiršti savo nuomonę. Jeigu ganate patarimus iš savo mamos ar anytos, atminkite, kad visada jūs sprendžiate – pasinaudoti tuo patarimu ar ne.

...IR SU VYRU

Vaiko gimimas nesukelia naujų problemų vyro ir žmonos santykiuose, tik paaštrina tas, kurios buvo dar prieš gimstant vaikui. Dažnai jaunas mamas žeidžia tai, kad jų vyrai mažai padeda prižiūrėti kūdikį. Tokiu atveju geriausia yra ne užgniaužti nepasitenkinimą savyje, o viską aptarti kartu su vyru ir rasti bendrai tinkamą sprendimą.

www.reikalingaaukle.lt

 
arija Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2008-12-31, 13:01:53 | Nr. # 9
ištikima klubo narė


nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
Na man ir depresijos nebuvo swans , kai tik kažkas norėdavo išlyst, tai nuramindavau šokoladu beer
 
xxx Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-01-02, 14:37:42 | Nr. # 10
Removed


o man šita pogimdyvinė depresijo pasireiškė kai sūnui kokie 6 mėn buvo invalid
 
Lurdesita Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-01-02, 17:41:34 | Nr. # 11
klubo narys (-ė)


nuo: 2008-12-30
žinutės: 65

vieta: Klaipėda
vaikai: dukrytė, sūnelis
dovanėlės: 1
po dukrytės gimimo nebuvo... po sūnelio kolkas nėra... bet nesakau, kad nebus... nežinau wink
 
xxx Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-01-05, 12:22:02 | Nr. # 12
Removed


Lurdesita, geriau jau nebūtų smile
 
minimi Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 16:34:00 | Nr. # 13
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-18
žinutės: 7012

vieta: kaunas
vaikai: justas
dovanėlės: 32
laimėjimai:
o man buvo,gerai kad neilgai mazdaug dvi savaites is kart po gimdymo,supratau kad tai depresija,bet nieko negalejau pakeist,juokiuosi dabar prisiminus,kokia kvailute buvau lol ,bet tada tikrai nebuvo juokinga
 
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 16:49:10 | Nr. # 14
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Ppasakok plačiau, jei žinoma, gali....
 
minimi Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 17:13:11 | Nr. # 15
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-18
žinutės: 7012

vieta: kaunas
vaikai: justas
dovanėlės: 32
laimėjimai:
Quote (Jurgute)
Ppasakok plačiau, jei žinoma, gali....

net nezinau nuo ko pradet...kai pagimdziau,tiksliau kai susirgau pasaulis kazkoks kitoks pasidare,vyras tapo priesu,asaros upeliais tekejo kodel?nezinau gal is liudesio,apsikabindavau vaika ir be paliavos iki kukciojimo verkdavau,neprisileidau nieko,niekam neleidau aplankyti(o juk visi lauke kol pagimdysiu),kazkoks manijakiskas jausmas,galvodavau cia mano vaikas niekam nerodysiu,kartu su juo pasislepsiu toli nuo visu,norejau ir vyra palikt,su juo net i lova neguldavau,miegodavom atskiruose kambariuose(kaip pensininkai)nesvarbu kur iseiti,svarbu kad su vaiku ,galvodavau kad vyrui musu nereikia,nemyli musu,taip stipriai jo neapkenciau,galvojau kaip as su juo gyvenau,tos dvi savaites buvo tokios sunkios,vaiksciojau kaip giltine.kai atsitokejau,supratau kad dar savaite ir as-arba nuo proto buciau nusokusi,arba dar kokia kvailyste iskretus...niekam to nelinkiu nes taip ir gyvenima gali susigriaut...
 
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 17:17:59 | Nr. # 16
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Gal ir buvo nelengva, bet svarbiausia, kad viskas susitvarkė...
 
Odeta Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-03-19, 19:37:52 | Nr. # 17
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Minimi, man irgi buvo kažkas panašaus užėje. Jaučiausi irgi nemylima, pavargus ir dar bala žino odėl nelaiminga, bet tai truko gal dvi ar tris savaites. Tikrai padėtis sunki ir skaudi.
 
ciklomenas Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-03-20, 09:49:12 | Nr. # 18
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-28
žinutės: 653

dovanėlės: 7
Quote (minimi)
niekam to nelinkiu nes taip ir gyvenima gali susigriaut...

Man atrodo taip moterys ir vaikiukus palieka... Labai sunku suprast tokie dalykai... o vyrams, apskritai ,neįmanoma
 
Ritaka Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-03-20, 10:53:56 | Nr. # 19
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-09
žinutės: 3076

vaikai: du berniukai ir dukrytė
dovanėlės: 22
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
man ir nebuvo jegu,nuolatinis liudesys ,gerai,kad reikaliukai pasitaise swans
 
Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-03-20, 19:56:51 | Nr. # 20
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Svarbiausia, kad praeina ir vėl viskas gerai būna yes Daug ką lemia aplinka, žmonės ir bendra žmogaus būsena.
 
Murlyka Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-06-03, 15:54:49 | Nr. # 21
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
man trbt priesgimdyvine depresija. tokia buna?
 
minimi Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-06-03, 17:27:31 | Nr. # 22
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-18
žinutės: 7012

vieta: kaunas
vaikai: justas
dovanėlės: 32
laimėjimai:
Quote (Murlyka)
tokia buna?

oi nezinau agent ,gal buna ,man nebuvo tokios
 
Odeta Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-06-03, 21:11:27 | Nr. # 23
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (Murlyka)
man trbt priesgimdyvine depresija. tokia buna?

Na, nežinau net. O kodel manai kad tau depresija? Kas nutiko, kad taip jautiesi? Turėtum būti laiminga, jausdama mažiuką pilvę confused
Aišku būna visko, dar tas jautrumas daro savo,norisi daugiau dėmesio nei įprastai, supratimo, atjautimo. Panašiai žinau kaip jautiesi, nes man irgi taip buvo, gal 8 mėnesį...Būvo labai sunkus laikas, bet tvardžiausi dėl mažylės, nes vaikutis pilvuke viską jaučia. Kai būdavo labai sunku, negera ar liūdna, paglostydavau savo pilvuką, pasišnekėdavau su pilvuko gyventoju ir stengdavausi tasmintis vyti šalin. Kad ir kas bebūtų - nesikrimsk, ir stenkis būti laiminga cheek Pamiegok, leisk sau pailsėti, eik pasivaikščioti
 
Murlyka Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-08-30, 16:59:02 | Nr. # 24
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Manau buvo priesgimdyvine depresija chaos gar tik pora saviaciu po gimdymo, bet jau buvo ir tu hormonu sukeltu liudnadieniu ir asaru... gal cia daugiau priklauso nuo to koks esi zmogus, koks charakteris... yes
 
Ievux Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-08-30, 17:54:06 | Nr. # 25
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Man po pirmo gimdymo buvo depresija ir gana stipri ... truko ilgai, beveik metus ... is pradziu as nesupratau kas su manim daros .Negalejau buti viena pati su vaiku , tai labai dekinga esu saviskio sesei , jei ne ji ,kazin ar tureciau antra vaikuti ... ar buciau pasiryzus
Depresija mano buvo tokia , mintys persekiojo ,kad kazka padarysiu savo vaikui... vaika prausiu, atrodo jis pasisusks ,as ji ismesiu... vaika maudau, atrodo paleisiu ir prigers ...rengdama rankas issuksiu ... ir dar visokiu baisybiu ... Apie asaru upelius jau nesneku, dabar atrodo ,kad tai buvo lengviausia dalis , sunkiausia buvo tas mintis ismest is galvos, kurios persekiojo istisai, net nakti vaika raminant... oi dabar kai prisimenu ,tai savim didziuojuos ,nes tai iveikiau as .
Su antruoju nieko panasaus nebuvo ,viskas buvo lengvai ,kaip ir pats gimdymas .
Abu vaikuciai planuoti ir labai laukti smile
As manau ,kad daug dar ka lemia ir pats gimdymas, pirma gimdziau ilgai ir sunkiai , o antras -tik puurpt ir viskas biggrin Po pirmo paciai reikia jegu atsigauti ,sugyti , o maziukas neramus buvo... dar hormonai ...
Bet buti MAMA - tai pats nuostabiausias dalykas moters gyvenime ma

Oi kiek as cia issipleciau confused

 
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Po gimdymo » Pogimdyminė depresija
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp