Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: Odeta  
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Po gimdymo » Kūdikio maudymas
Kūdikio maudymas
Balanda Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-01-16, 21:57:39 | Nr. # 1
administratorė


dovanėlės: 36
1. Kūdikio maudymui reikėtų įsigyti plastikinę vonelę bei įklotėlį. Šitaip ir patogu, ir saugu maudyti kūdikį, ypač jei vaikelį maudote viena.

2. Prieš maudymą svarbu pasiruošti visas reikiamas priemones, kad po to nereikėtų bėgioti ieškant rankšluosčio, kosmetikos priemonių, drabužėlių ir pan.

3. Kambario, kuriame maudysite kūdikį, temperatūra turėtų būti apie 24-26 laipsnius, o vandens temperatūra - 36-38 laipsniai (vandens temperatūra turi būti matuojama specialiu vandens termometru).

4. Pirmą kartą maudant, naujagimis į vonelę paguldomas tik susipažinti. Jokių muilavimų. Tegu pajunta, kad būti vandenyje yra malonu.

5. Maudyti mažiuką galima bet kuriuo paros metu – nebūtinai vakare. Tik po maudynių jau nevežkite į lauką. Pamaitinkite ir leiskite pamiegoti.

6. Ir svarbiausia. Nebijokite. Yra pastebėta, kad kuo mažiau tėveliai bijo, tuo geriau jaučiasi naujagimis. Pasitikėkite savimi – niekas geriau Jūsų vaiko neišmaudys, nei Jūs patys.


Į vonelę su vandeniu įpilame prausimosi losjoną, skirtą maudyti kūdikiams. Kai vonelė paruošta, išrengtas kūdikis yra atsargiai guldomas į vandenį. Pirmiausiai į vandenį panardinamos kojytės. Tai darykite atsargiai ir iš lėto – labai svarbu vaikelio neišgąsdinti. Tegu po truputėlį pajunta malonią šilumą. Beje, jei vaikutis išrengtas jaučiasi nesaugiai, verkia, pirmus kartus jį galima maudyti su marškinėliais arba palute. Žinoma, po to, kai jis paguldytas į vonelę apsipranta, marškinėlius reikėtų nurengti. Kaip kitaip kruopščiai išplausi raukšles - kirkšnių, pažastų, kaklo sritis ir kt.

Kai kūnelis nupraustas, prausiame galvytę. Ji plaunama pabaigoje, nes kūdikio galvoje yra atviras didysis momenėlis, per jį kūdikis daugiausia netenka šilumos. Plaukus rekomenduojama plauti su šampūnu. Rinkitės specialiai vaikams skirtą šampūną.

Po prausimosi procedūrų, jei buvo prausta su prausikliu, reikėtų kūdikį perpilti švariu, iš anksto paruoštu vandeniu. Jo temperatūra turi būti tokia pati, kaip ir vandens temperatūra vonelėje. Vandeniu perpilti geriausia iš nugaros, kad vanduo nepakliūtų į akutes ar burną.

Išėmus iš vonelės iš karto įsupkite į rankšluosti. Ypač patogus rankšluostis skirtas kūdikiams – su gobtuvu. Tai apsaugo mažiuką nuo šilumos netekimo. Ir kol odelė dar drėgna, gydytoja rekomenduoja odelę ištepti kūdikiams skirtu pieneliu ar losjonu, kuris lengvai susigeria. Šio pienelio pagalba palaikomas odos drėgnumas, todėl ji neišsausėja. Veidą ir rankytes geriau ištepti kremu - jo poveikis panašus į pienelio- losjono poveikį. Kremas greitai įsigeria, odelė tampa minkšta. Liko užpakaliukas. Kūdikio tarpvietės sritis yra labai jautri - ji nuolat veikiama šlapimo ir išmatų. Todėl būtina ją apsaugoti, kad nepradėtų šusti. Tarpvietę reikia sutepti kremu nuo iššutimų, kuris apsaugo odą nuo drėgmės pertekliaus, paraudimo ir sudirginimo. 
arija Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-17, 12:29:43 | Nr. # 2
ištikima klubo narė


nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
Va kokių maudynėms daikčiukų būna ok
Čia maudynių žiedas nuo 6 mėn iki 15 kg

Čia jau didesniems kubiliukas, skirtas nuo 15 iki 36 mėn
 
arija Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-17, 12:39:54 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
O čia ,,Mamos žurnale”, 2006 m., Nr.2 buvo išspausdinti patarimai, kaip reik maudyt pank :
22 patarimai apie maudynes
1.Pirmą kartą vaikutį maudykite 5-6 gyvenimo dieną, kai jis pripras prie namų.
2.Vandenį maudymui užtenka virinti iki kol vaikučiui sukaks 1 mėnuo (žinoma jei vanduo yra švarus, vandentiekio, o ne pasemtas iš kokio ežero). Nepatikrintos kokybės vandenyje iš viso nepatariama maudyti kūdikių.
3.Jei bambutė dar neužgijo ar virkštelė nenukrito, naujagimį maudykite virintame vandenyje.
4.Pirmą kartą maudykite dviese, nes kol nėra įgūdžių, būtinai kas nors turi padėti. Svarbiausia – patys nebijokite, nes naujagimiai visiškai nebijo vandens, juk 9 mėnesius mamos pilve juos supo vaisiaus vandenys. Jausdamas tėvų baimę kūdikis ims instinktyviai priešintis vandeniui.
5.Maudydami vaikutį, visada būkite geros nuotaikos. O kūdikis turėtų būti nealkanas ir nepavargęs.
6.Jei bambutė neužgijusi, į vonelę įpilkite truputį kalio permanganato tirpalo. Grūdelių berti negalima, nes jie gali nudeginti švelnią naujagimio odą. Permanganato tirpalo negalima padauginti – jis labai sausina odą. Reikia tik tiek, kad vanduo pasidarytų šviesiai violetinis.
7.Kad mažylis vonelėje neslystų, ant jos dugno patieskite tam skirtą švarų vystyklą arba specialų poroloninį įklotuką.
8.Prieš maudymą vonelę gerai išplaukite karštu vandeniu ir muilu.
9.Naujagimį maudykite vakare prieš paskutinį maitinimą.
10.Pirmosios maudynės turėtų trukti ne ilgiau kaip 5-7 minutes. Jeigu įkeltas į vonelę mažylis pradeda verkti, maudykite jį kuo trumpiau - 2-3 minutes.
11.Vandens temperatūra turi būti 36-37 laipsnių. Vandens temperatūrą tikrinkite specialiu vandens termometru, jo parodymus žiūrėkite neištraukę termometro iš vandens. Kambario temperatūra turi būti 20-23laipsnių .
12.Kūdikio maudymo dažnumas nepriklauso nuo sezono. Pirmuosius 6 gyvenimo mėnesius mažylius maudykite kasdien, paskui galima maudyti kas antrą ar kas trečią dieną.
13.Prieš maudymą pasiruoškite vaiko tualetui reikalingus reikmenis: didelį minkštą rankšluostį, minkštą plaušinę arba pirštinę, prausimosi priemones, ąsotį virinto 35-36 laipsnių temperatūros vandens.
14.Prieš nuleidžiant kūdikį į vonelę, viena ranka tvirtai laikykite jo galvytę, kakliuką ir nugarą, o kita ranka suimkite abi kulkšnis, įkišdami pirštą tarp kojyčių, arba laikykite už sėdmenų. Į vandenį neskubėdami pirmiausia nuleiskite kojytes, paskui - liemenį. Vandenyje kojytes paleiskite, o kairiąja ranka už petuko laikykite taip, kad vanduo kūdikį apsemtų iki petukų.
15.Jokių specialių pagalvėlių nereikia, nes kūdikio nė sekundei negalima palikti vonelėje neprilaikomo – viena ranka prilaikykite kakliuką ir galvytę taip, kad jos neapsemtų vanduo.
16.Maudydami kūdikį atsargiai naudokite muilą. Pasaulyje muilo pamažu išvis atsisakoma – jį keičia prausimosi emulsijos, aliejai. Emulsija nereikia kūdikio muilinti – pakanka jos įlašinti į vandenį. Bet kokio muilo ant kūdikio odos nepalikite ilgiau kaip 5 minutes, kad oda neišdžiūtų ir nebūtų dirginama.
17.Ypač kruopščiai prauskite visus įlinkimus ir raukšles. Mamos žino, kad kai kurios raukšlelės turi savybę „pasislėpti“, ypač esančios ant kakliuko.
18.Jeigu vaikutis verkia, kai prausiate veidą ir galvytę, tuomet juos plaukite paskiausiai. Saugokite, kad į akutes nepatektų putų. Baigę maudyti, vaikutį iš ąsočio perliekite iš anksto pasiruoštu virintu vandeniu.
19.Maudant nėra tikslo saugoti, kad vanduo nepatektų į ausis, jei jo pateks - nieko neatsitiks. Vanduo guldant kūdikį ant šono ir valant ausis pats išbėgs. Gydytojai otolaringologai ramina, kad į ausis pribėgęs vanduo tikrai nesukels ausų uždegimo, nebent būtų pažeistas ausų būgnelis, o vanduo – labai užterštas.
20.Tuojau po maudymo kūdikį paguldykite ant rankšluosčio, ištiesto ant vystymo stalo, ir vikriai jį nusausinkite (tik netrinkite, o spaudykite minkštu rankšluosčiu ar vystyklu). Kruopščiai nusausinkite raukšles, jei reikia – patepkite kremu. Aprengę kūdikėlį, išvalykite ausis, pašukuokite galvutę šepečiu plaukučių augimo kryptimi, jei reikia - nukarpykite nagučius.
21.Paskiepytą mažylį maudykite antrą trečią parą po vakcinos įšvirkštimo.
22.Sergantį sloga, bet neturintį temperatūros kūdikį galite maudyti. Jei kūdikis serga sloga, prieš maudymą būtinai pamatuokite temperatūrą. Jei pastebėjote, kad mažiukas negaluoja: pablogėjo nuotaika, atsirado irzlumas, dirglumas ar, priešingai, apatiškumas, vaikučio geriau nemaudyti. Sergančio peršalimo ligomis mažylio nemaudykite. Apiplovimai ir nuvalymai drėgnomis servetėlėmis nepakeičia maudymo, bet sergantį mažylį, kurio negalima maudyti, patogu jomis apvalyti.
 
Balanda Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-17, 13:04:04 | Nr. # 4
administratorė


dovanėlės: 36
Tas kubiliukas labai fainas ok2


 
balandiene Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-03-28, 21:40:01 | Nr. # 5
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (arija)
.Jei bambutė neužgijusi, į vonelę įpilkite truputį kalio permanganato tirpalo. Grūdelių berti negalima, nes jie gali nudeginti švelnią naujagimio odą. Permanganato tirpalo negalima padauginti – jis labai sausina odą. Reikia tik tiek, kad vanduo pasidarytų šviesiai violetinis

dabar jau nerekomenduoja,nors Lukui irgi biskuti pyliau
Quote (arija)
9.Naujagimį maudykite vakare prieš paskutinį maitinimą.

o vat mes veliau nei 17,00 nesimaudom,nes neuzmiega poto ilgai dontknow as dedu ranksluosti tada medvilnine palute ir ismaudyta vaikuti.man patinka,kad palute minksta ir l.sauniai nusausina,o pabaigoj itrinu lavandu aliejuku.Mes jau maudomes atsisede ura
 
Balanda Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-03-28, 21:47:24 | Nr. # 6
administratorė


dovanėlės: 36
Quote (balandiene)
o vat mes veliau nei 17,00 nesimaudom,nes neuzmiega poto ilgai

Mano abi mergičkos gerai miegodavo po maudynių wink Bet ne visada maudomės vakare. Kartais išmaudau ir ryte ok2


 
balandiene Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-03-28, 21:50:34 | Nr. # 7
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Tinakris)
Mano abi mergičkos gerai miegodavo po maudynių

o manieji priesingybes,abu nepasiduodavo mieguciui,bet jau pripratau,prisiderinu happy
 
Odeta Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-03-29, 08:08:33 | Nr. # 8
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (balandiene)
o manieji priesingybes,abu nepasiduodavo mieguciui,bet jau pripratau,prisiderinu

Maniškiai irgi vienodai ar po maudynių ar ne. dontknow
 
minimi Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-03-29, 10:31:43 | Nr. # 9
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-18
žinutės: 7012

vieta: kaunas
vaikai: justas
dovanėlės: 32
laimėjimai:
mes jau didelej vonioj maudomes,tik kai isimu labai verkia tai kartais pagailiu ir idedu dar pasipliuskint,o buna kad ir kartu sulipam happy
 
Odeta Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-03-29, 11:58:09 | Nr. # 10
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Quote (minimi)
mes jau didelej vonioj maudomes,tik kai isimu labai verkia tai kartais pagailiu ir idedu dar pasipliuskint,o buna kad ir kartu sulipam

Mes tai ne, pas pas uošviene būte nėra šilta labai vonioje,ir manau mažylė sušaltų dar wacko
 
balandiene Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-03-29, 13:03:21 | Nr. # 11
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (minimi)
tik kai isimu labai verkia tai kartais pagailiu ir idedu dar pasipliuskint,o buna kad ir kartu sulipam

faina,o mano Nojukas neitin megsta maudytis,o Luko po siai dienai is vandens neina islupt biggrin
 
Odeta Žinutė parašyta: Sekmadienis, 2009-03-29, 20:21:41 | Nr. # 12
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Ar nebuvo baimės pirmą kartą maudant mažylį? Kaip maudėt dviese?
 
balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-04-02, 10:59:28 | Nr. # 13
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Odeta)
Ar nebuvo baimės pirmą kartą maudant mažylį? Kaip maudėt dviese?

aisku buvo,bet su Lukuciu beveik menesi gulejom santariskese,tai tik sesele karta parode,o poto viena duel ,bet pripratau,o su vyru patogiau jo ranka platesne,vaikiukai patogiau atsigult biggrin
 
ciklomenas Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-04-02, 13:42:45 | Nr. # 14
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-28
žinutės: 653

dovanėlės: 7
Augustuką maudom maždaug kas antra diena. Kartais ir kas dien, o kartais ir kas trečia. Viskas priklauso nuo jo savijautos ir tėvelio darbo grafiko. Tėvelis mums visada padeda maudytis.
Quote (balandiene)
su vyru patogiau jo ranka platesne,

agree O aliejuko nebenaudoju, nes po jo, man taip atrodo, truputėlį niežti Augustukui ir jis ilgiau neužmiega. Maudomės sėdėdami.
 
xxx Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-04-02, 14:37:28 | Nr. # 15
Removed


mes žiedą turėjom. geras daiktas ok
 
Odeta Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-04-06, 20:42:28 | Nr. # 16
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Iki dabar maudom mažylę abu su vyru yes
 
Murlyka Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-08-19, 20:00:29 | Nr. # 17
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
O as labai bijau pirmojo maudymo... atrodo, kad nieko nemoku ir nepavyks, nors uzpakaliuka po kranu nuplaunu vikriai confused ko gero jau rytoj teks imtis sito reikalo fear
 
Irmuckiukas Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-08-19, 20:06:44 | Nr. # 18
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-09
žinutės: 4865

vieta: Kaunas
vaikai: 3
dovanėlės: 29
laimėjimai:
O iš tiesų tai svarbiausia tvirtai ir patogiai suimti mažylį, kad neišslystų, o tada jau ir mamai patogu ir mažylis jausis saugus, po kelių bandymų abiems tai turėtų teikti didelį malonumą ok2
 
balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-08-20, 12:20:51 | Nr. # 19
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Murlyka)
O as labai bijau pirmojo maudymo... atrodo, kad nieko nemoku ir nepavyks, nors uzpakaliuka po kranu nuplaunu vikriai ko gero jau rytoj teks imtis sito reikalo

visos jaudinosi,svarbiausiai patogiai ant rankos,apglebiant kakliuka smilium ir nyksciu,pasiguldyk,o tada jau viskas savaime,aisku prakaitas mane dar ilgus menesius ismusdavo lol
Quote (Irmuckiukas)
po kelių bandymų abiems tai turėtų teikti didelį malonumą

mano Nojukastik kai sedet vonelej pradejo maudytis priprato,nemegdavo,tai stengdavom greit nupraust,dabar kartu maudomes,net bala pamates spurda,kaip nori lol
 
Irmuckiukas Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-08-24, 08:12:37 | Nr. # 20
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-09
žinutės: 4865

vieta: Kaunas
vaikai: 3
dovanėlės: 29
laimėjimai:
Quote (balandiene)
ant rankos,apglebiant kakliuka smilium ir nyksciu,pasiguldyk

Mane ligoninėj mokė, kad vidinė rankos dalis iki alkūnės turi priglusti prie pečių linijos, o į saują suimti tolimesnę ranką vaikiuko, na labai neaiškiai čia skamba, gal pabandysiu greitu laiku su lėle papozuoti, tai labai patikimas būdas išbandytas mažiausiai trijų kūdikių (mano) confused
 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-08-25, 16:57:29 | Nr. # 21
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Irmuckiukas)
Mane ligoninėj mokė, kad vidinė rankos dalis iki alkūnės turi priglusti prie pečių linijos, o į saują suimti tolimesnę ranką vaikiuko, na labai neaiškiai čia skamba, gal pabandysiu greitu laiku su lėle papozuoti, tai labai patikimas būdas išbandytas mažiausiai trijų kūdikių (mano)

mes su vyru(vyro delnas platesnis)tiesiog leliuka i delna pasiguldydavom,tarp smiliaus ir nykscio,labai patogu,dar su medvilnine palute kai maziukas buvo kartais isikeldavau,gal tiesiog kaip pripranti,atrandi kaip patogiau mazuciui ir tau taip ir gerai,nes mane irgi ligoninej ka pirmam gimus moke antram daug jau naujai mokinaus nes "pasenusios zinios "buvo
 
Murlyka Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-08-26, 14:32:23 | Nr. # 22
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Quote (balandiene)

visos jaudinosi,svarbiausiai patogiai ant rankos,apglebiant kakliuka smilium ir nyksciu,pasiguldyk,o tada jau viskas savaime,aisku prakaitas mane dar ilgus menesius ismusdavo lol

pavyko, bet iskaitau kaip po pirties 1tooth taip is tikro tj replemis uz ausu reik svelniai paimt ir paskalaut burbulinej vonioj leliuka crazy
 
balandiene Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-08-26, 19:17:54 | Nr. # 23
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Murlyka)
pavyko, bet iskaitau kaip po pirties

lol
Quote (Murlyka)
taip is tikro tj replemis uz ausu reik svelniai paimt ir paskalaut burbulinej vonioj leliuka

tai leliukas savu burbuliuku gal dadejo,mano megejai budavo :lol:vis bijodavau kad nepakakotu lol
 
Murlyka Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-08-27, 10:07:56 | Nr. # 24
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
Quote (balandiene)
tai leliukas savu burbuliuku gal dadejo,mano megejai budavo :lol:vis bijodavau kad nepakakotu lol

Ir burbulu ir sio to daugiau dadejo, net nepastebejau... chaos tik kai draugas vonele isnesinejo sako, kas cia toks geltonas plaukioja 1tooth

 
balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-08-27, 10:10:34 | Nr. # 25
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Murlyka)
Ir burbulu ir sio to daugiau dadejo, net nepastebejau... tik kai draugas vonele isnesinejo sako, kas cia toks geltonas plaukioja

lol padauzele nuo mazens lol nieko pasitresus geriau augs lol o siaip rami mergyte?
 
Forumas » Nėštumas ir gimdymas » Po gimdymo » Kūdikio maudymas
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp