Forumas Atvirukai

Diskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +

Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien

Vardadienį švenčia:

-PASVEIKINK-

Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės

• Page 1 of 1
  • 1
Forumas » Laisvalaikis » Kertelė sielai » Tolerancija (kantrybė)
Tolerancija
arija Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 11:36:31 | Nr. # 1
ištikima klubo narė

nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
Pasvarstykim, ar esam tolerantiški (pakantūs) kito nuomonei? mad Paprastai sakoma, kad mum (t.y. lietuviams) jos trūksta. Tiksliau, nesam tolerantiški whine . Betgi, ar galima taip tiesiai ir teigti??? fear Turbūt dauguma žmonių yra gan tolerantiški, nors žinoma gal dalis tiesiog, pasilaiko savo nuomonę sau ir neprieštarauja kitai, kitaip sakant vaidmainiauja. dont
Ir žinot, ką mano istorikai? cool Kad apie lietuvius, taip mąstyti pradėda nuo karaliaus Mindaugo laikų, kada jis atėmė giminaičio žmoną, o įniršę giminaičiai už tokią nuodėmę jį nužudė. T.p didelės įtakos, tokiam lietuvio bruožui susiformuoti turėjoir tai, kad per Lietuvą skersai ir išilgai žygiavo įvairaus plauko užkariautojai. Kad išsaugotų savo savitumą, neišnyktų tarp užkariautojų, lietuvis išorėj turėjo tapti nuolankus, o viduje - išlaikyti savo atsparumą. Taigi esame tokie, kokie esame, kiekvienas, nors gal dauguma turim savo tiesą ir pripažįstame tik ją, tiksliau dažnai girdim tik save. wow2
Taip išeina, kad mum reikėtų visiems pasistengti persilaušti ir būti pakantesniems kitų nuomonei bet va ir vėl klausimuks mad kaip žinoti tą ribą, kad nebūtu tai prievarta cool kaip iš priešininko padaryti bendramintį? mad

Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 11:43:47 | Nr. # 2
administratorė

dovanėlės: 36
Nebūtinai lietuviams wink Daugumai žmonių trūksta tolerancijos... Ypač gal vyresnio amžiaus žmonės bang

xxx Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 11:47:38 | Nr. # 3
Removed

Quote (Tinakris)
Ypač gal vyresnio amžiaus žmonės

o man atrodo, ad kaip tik jaunimui.
kurie žino tik savo laisves,norus, teises. bet nenori turėt jokių įsipareigojimų.

Irmuckiukas Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 11:48:52 | Nr. # 4
ištikima klubo narė

nuo: 2009-03-09
žinutės: 4865

vieta: Kaunas
vaikai: 3
dovanėlės: 29
laimėjimai:
Quote (arija)
dalis tiesiog, pasilaiko savo nuomonę sau ir neprieštarauja kitai, kitaip sakant vaidmainiauja.

Aš nemanau, kad tai veidmainiavimas - tai skirtingos nuomonės. Jei kitas žmogus turi savo nuomonę apie kažką, tai kodėl aš jį turiu perkalbinėti? Kiekvienas turim savo gyvenimą, savo patirtis, iš šeimos atsineštą pasaulio suvokimą, intelektą, tai kaip būdami skirtingi galime būti vienos nuomonės. Aš manau, kad esu tolerantiška, o ne veidmainė - žmogus tobulėja, mokydamasisi iš savų klaidų agree

xxx Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 11:51:22 | Nr. # 5
Removed

Quote (Irmuckiukas)
Aš nemanau, kad tai veidmainiavimas - tai skirtingos nuomonės. Jei kitas žmogus turi savo nuomonę apie kažką, tai kodėl aš jį turiu perkalbinėti? Kiekvienas turim savo gyvenimą, savo patirtis, iš šeimos atsineštą pasaulio suvokimą, intelektą, tai kaip būdami skirtingi galime būti vienos nuomonės. Aš manau, kad esu tolerantiška, o ne veidmainė - žmogus tobulėja, mokydamasisi iš savų klaidų

tavo tokį požiūrį irgi visos galima priimt, suvokt skirtingai flame

Irmuckiukas Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 11:56:27 | Nr. # 6
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Quote (Puikutė)
tavo tokį požiūrį irgi visos galima priimt, suvokt skirtingai

Sutinku, nes jūs ne aš agree O priimti mano nuomonės nereikia - paskaitei ir pamiršai, nes tai ne gyvenimo dogma, o tik mano nuomonė flowers

xxx Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 11:58:05 | Nr. # 7
Removed

Quote (Irmuckiukas)
paskaitei ir pamiršai

nesutinku dontknow
manau nereik sakyt beleko, tik tam, kad sakyt flowers

arija Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 12:01:39 | Nr. # 8
ištikima klubo narė

nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
Aš manau, kiekvienas žmogutis nori jaustis mylimas ir gerbiamas mad todėl ir bendrauti stengtis reikia taip, kaip pats nori kad su tavimi bendrautu . Nors prisipažystu, pati esu nelabai tolerantiška cool senimo atžvilgiu fear kai jie pradeda dejuot, kaip jiem sunku ir kad didintu jų pensijas, užleistu vietą poliklinikoj ir t.t. ohno tuomet neišlaikau kruger

xxx Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 12:02:55 | Nr. # 9
Removed

Quote (arija)
kai jie pradeda dejuot, kaip jiem sunku ir kad didintu jų pensijas, užleistu vietą poliklinikoj ir t.t. tuomet neišlaikau

o man nepatinka kai nėštukės labai dejuoja ir vis privilegijų nori fear

Irmuckiukas Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 12:12:28 | Nr. # 10
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Quote (Puikutė)
nereik sakyt beleko

Tai ne bele kas, tai mano nuomonė, kurios nereikia žodis žodin priimti sau asmeniškai, nes jau seniai supratau, kad tu turi asmeninę, nepajudinamą nuomonę - ir gerai, nes kartosiu, kiek reikės - mes visi skirtingi ir turim savo nuomonę hug ir teisę ją išsakyti.

Irmuckiukas Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 12:22:59 | Nr. # 11
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Quote (Puikutė)
o ir tau atrodo, kad tavo žodžius priimu asmeniškai

Kai pacituoji mano žodžius ir po to juos komentuoji, tai taip ir atrodo, kad mano žodžius komentuoji.
Na bet čia gi sveika diskusija ane, smagu, kad taip viską išsiaiškinam. agree

xxx Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 12:25:38 | Nr. # 12
Removed

Quote (Irmuckiukas)
Na bet čia gi sveika diskusija ane, smagu, kad taip viską išsiaiškinam.

Ievux Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 12:43:26 | Nr. # 13
ištikima klubo narė

nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Quote (Irmuckiukas)
Aš nemanau, kad tai veidmainiavimas - tai skirtingos nuomonės. Jei kitas žmogus turi savo nuomonę apie kažką, tai kodėl aš jį turiu perkalbinėti? Kiekvienas turim savo gyvenimą, savo patirtis, iš šeimos atsineštą pasaulio suvokimą, intelektą, tai kaip būdami skirtingi galime būti vienos nuomonės. Aš manau, kad esu tolerantiška, o ne veidmainė - žmogus tobulėja, mokydamasisi iš savų klaidų agree

Irmuckiuk sutinku su tavim 100 % issakymas ir nutylejimas, tai nereiskia,kad as veidmainiauju, mano manymu, veidmainiavimas yra,kai i akis ziuri sako viena, o uz akiu jau varo nesamones dwarf
As manau,kad ir as esu tolerantiska, niekam nepersu savo nuomones ir nebandau irodineti, kad kas yra balta, vis del to yra juoda no

Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 12:49:55 | Nr. # 14
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Tolerancija (lot. tolerantia) - pakantumas priešingai nuomonei, požiūriui, elgesiui. Terminu tolerancija apibūdinamas individualus arba kolektyvinis elgesys socialinėje, kultūrinėje ir religinėje aplinkoje. Terminas tolerancija naudojama apibūdinti elgseną, kuria dauguma ar opozicija reaguoja į nepalaikomą ar mažumoje esančią bendruomenę ar individą. Tolerancija yra neatsiejama nuo netolerancijos, kuri kyla esant tolerancijos trūkumui.

Kantrybė - tai gebėjimas valdyti save, įstanga iškęsti nemalonumus, fizinius bei dvasinius skausmus. Į žmogų, ypač esantį valdžioje, pasižymintį didele ir patvaria kantrybe bei ištverme, mes žiūrime pagarbiai, jį vertiname, juo pasitikime. Kantrybė yra vienas vidujinių nusiteikimų, paremtas atkaklumu, užsispyrimu, sugebėjimu save valdyti. Kantrumo priešingybės - nepastovumas, nepatvara, silpnavališkumas, žodžiu, moralinis ištižimas.

Šios dvi sąvokos pakankamai skirtingos.

Diskusijos pradžioje perskaičiau, kad netolerantiškais laikomi vyresni žmonės ir jaunimas. Tokiu atveju - tai tiesiog kartų konfliktas, kuris neišvengiamas buvo visais laikais...

Jei kalbėtume apie tai, ką su žmonėmis padarė sovietinis laikotarpis, tai tos kartos žmonės - gyvena prisiminimais, kai viską už juos sugalvodavo ir nuspręsdavo sovietų valdžia - buto paskyrimas, darbo paskyrimas, alga...nereikėjo galvoti, kaip uždirbti pinigus - nes tereikėjo eiti į darbą ir alga garantuota buvo net eiliniam alkoholikui...Dažnai tos kartos žmonės mano, jog tik jie išgyveno sunkius laikus, daug dirbo ir jaučiasi neįvertinti ir pikti...bet manau, apie tai gali kalbėti kiekvienas - nes kiekvienas laikotarpis turi savų sunkumų...

Sutinku, kad šių dienų jaunimui trūksta tolerancijos, pagarbos kito nuomonei - tai sakyčiau paauglystės problema, kai žmogus dar nei vaikas nei suaugusysis ir linkęs maištauti...Manau, kad šiomis dienomis žmonės labiau susikoncentravę į save ir nepastebi visų kitų...Mums trūksta visuomeniškumo...

minimi Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 12:57:24 | Nr. # 15
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-18
žinutės: 7012

vieta: kaunas
vaikai: justas
dovanėlės: 32
laimėjimai:
Quote (Ievux)
Irmuckiuk sutinku su tavim 100 % issakymas ir nutylejimas, tai nereiskia,kad as veidmainiauju, mano manymu, veidmainiavimas yra,kai i akis ziuri sako viena, o uz akiu jau varo nesamones
As manau,kad ir as esu tolerantiska, niekam nepersu savo nuomones ir nebandau irodineti, kad kas yra balta, vis del to yra juoda

ir as pritariu,tik baisu pasidare ta nuomone reiksti,nes kiti su savo irodinejimais akis drasko,ir dar kalba kokie jie tolerantiski tooth

Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 13:00:31 | Nr. # 16
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (minimi)
ir as pritariu,tik baisu pasidare ta nuomone reiksti,nes kiti su savo irodinejimais akis drasko,ir dar kalba kokie jie tolerantiski

Yra toks posakis - duok durniui kelią. Jei matai, kad neperkalbėsi - tai tegu kalba, įrodinėja kiek sveikata leidžia, nekreipk dėmesio ir tiek...

minimi Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 13:02:18 | Nr. # 17
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-18
žinutės: 7012

vieta: kaunas
vaikai: justas
dovanėlės: 32
laimėjimai:
Quote (Jurgute)
Yra toks posakis - duok durniui kelią. Jei matai, kad neperkalbėsi - tai tegu kalba, įrodinėja kiek sveikata leidžia, nekreipk dėmesio ir tiek...

agree as taip ir darau

Ritaka Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 13:05:08 | Nr. # 18
ištikima klubo narė

žinutės: 3076

vaikai: du berniukai ir dukrytė
dovanėlės: 22
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (minimi)
tik baisu pasidare ta nuomone reiksti,nes kiti su savo irodinejimais akis drasko,ir dar kalba kokie jie tolerantiski

minimi, gerai parasei! pank

Odeta Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-05-20, 17:48:48 | Nr. # 19
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Aš tolerantiška, bet tik ne melui nunu
Nors sutinku su Jurgute: agree
Quote (Jurgute)

Nes taip geriausia. Vienas lauke ne karys ar už tiesą ar už melą.

Irmuckiukas Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-05-21, 11:01:04 | Nr. # 20
ištikima klubo narė

laimėjimai:
Quote (Odeta)
Vienas lauke ne karys

Bet ar verta kovoti dėl nuomonės? Jei kažkas ateitų ir sakytų: va dabar darysim taip! Tada nagais ir ragais kaučiaus už tai kuo tikiu, o čia žmonės pasisako ir tiek - tai tik mintys, kurios dar ir pasikeičia įgavus tam tikros patirties, ar pasikeitus finansinei padėčiai, senstant ar pan...

Odeta Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-05-21, 18:17:48 | Nr. # 21
ištikima klubo narė

Quote (Puikutė)
o man nepatinka kai nėštukės labai dejuoja ir vis privilegijų nori

Čia tiesa. Reikia turėti visur saiką. Aš ir nemėgstu žmonių kurie tik ir manipuliuoja kitais kaip beišmano nunu

Quote (Irmuckiukas)
Bet ar verta kovoti dėl nuomonės?

Kaip kada gal, net nežinau.

balandiene Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-05-21, 19:39:06 | Nr. # 22
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Irmuckiukas)

Aš nemanau, kad tai veidmainiavimas - tai skirtingos nuomonės. Jei kitas žmogus turi savo nuomonę apie kažką, tai kodėl aš jį turiu perkalbinėti? Kiekvienas turim savo gyvenimą, savo patirtis, iš šeimos atsineštą pasaulio suvokimą, intelektą, tai kaip būdami skirtingi galime būti vienos nuomonės. Aš manau, kad esu tolerantiška, o ne veidmainė - žmogus tobulėja, mokydamasisi iš savų klaidų

agree
Quote (arija)
todėl ir bendrauti stengtis reikia taip, kaip pats nori kad su tavimi bendrautu

:agree:pagrindinis nr 1
Quote (Ievux)
veidmainiavimas yra,kai i akis ziuri sako viena, o uz akiu jau varo nesamones

agree nu negaliu nei su viena nesutikt,labai gerai paraset

Misle Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-05-22, 10:48:47 | Nr. # 23
ištikima klubo narė

nuo: 2008-10-26
žinutės: 427

vieta: Netoli jūros
dovanėlės: 2
oi šeis laikais jau tolerancijos kaip trūksta tai baisu.. dauguma tokie visažinei biski kas drasko akis žinodami savas teisias ir pan.
Su kantrybe ir labai didelė dilema, įprate žmonės lekti skubėti tai jei jau tarkim kur eilėje tenka pora min luktelėti jau pradeda burbuliuoti ir kitiems gadina nervus bei nuotaikas

Odeta Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-05-22, 17:21:47 | Nr. # 24
ištikima klubo narė

Quote (Misle)
Su kantrybe ir labai didelė dilema, įprate žmonės lekti skubėti tai jei jau tarkim kur eilėje tenka pora min luktelėti jau pradeda burbuliuoti ir kitiems gadina nervus bei nuotaikas

agree

Forumas » Laisvalaikis » Kertelė sielai » Tolerancija (kantrybė)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia

Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršų

Hosted by uCoz man ftp