Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 1
  • 1
Forumas » Laisvalaikis » Kertelė sielai » Kaip gyventi su alkoholiku?
Kaip gyventi su alkoholiku?
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-12, 14:16:52 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Kai negeria – jis visai kitas žmogus. Toks, kokį myli. Kai geria – nepakenčiamas. Visi namie įsitempę. Laiku negrįžta namo – lauk blogiausio. Paskui atgailos. Susitaikymo. Šventės. Ir vėl –duobės... Draugės sako: „Kam tau kankintis. Išsiskirk, ir viskas bus gerai. Jei gyveni su alkoholiku, vadinasi, pati kalta – tau taip patinka“.

Ar tikrai taip? Kalbamės su sveikstančio alkoholiko žmona Lina.

Kas sieja alkoholikų artimuosius?

Visų pirma, kančia. Nesvarbu, kas esi – alkoholiko žmona, vaikas, tėvas – negali suprasti, ką darai ne taip, kad jis geria? Kodėl pasirinkai tokį žmogų? Kodėl būtent tau skirtas toks gyvenimas? Neapleidžia kaltė, baimė, neapykanta. Rodos, iš visų jėgų stengiesi, dirbi per kelis darbus, stengiesi, kad būtų gerai, o jis vis tiek užgeria. Taip ir sukasi ratelis.

Draugės sako: skirkis, ir baigsis košmaras.

Bet beveik galiu garantuoti, kad antrą kartą ištekėčiau už tokio paties. Nes, gali būti, kad moteris tiesiog nemoka gyventi su negeriančiu. Ji įpratusi globoti, prižiūrėti, kontroliuoti, gelbėti. Todėl ir vėl ieškos žmogaus, kuriam visų šių savybių reikia… Kam? Be abejo, geriančiajam.

Kaip suprasti, kada artimas žmogus tampa alkoholiku?

Yra toks posakis: girtuoklis geria todėl, kad nori, o alkoholikas geria todėl, kad nebegali negerti. Iš pradžių atrodo, kad visi išgeria ir tai nieko blogo – šeima eina pas draugus, bendrauja. Aišku, galėtų apsieiti ir be alkoholio, tačiau… O paskui vienas kuris pastebi, kad kitas vis daugiau ir daugiau geria. Tada sutrinka: lyg ir myli tą žmogų, o staiga– neapkenčia. Net pamano, kad geriau jis mirtų.

Ypač kankinasi alkoholikų mamos. Sako: „Geriau savo vaiką palaidoti, negu matyti, kaip jam sunku. Jos klausia: „Kuo savo gyvenime nusidėjome, kad mūsų vaikai šitaip geria?“ Pirmiausia apie tai ir kalbamės alkoholikų artimųjų grupėse – kad nei mama, nei žmona nekalta dėl to, ką kitas žmogus daro. Alkoholikų artimųjų šeimų 12 žingsnių programos esmė – vidujai atsiriboti nuo šalia esančio geriančio žmogaus.

Ką reiškia „atsiriboti“?

Alkoholikai ieško priekabių: „Tu vėliau parėjai“, „Kodėl šalta vakarienė“, „Vakar tu kažką padarei, ir todėl aš dabar geriu“. Pradėję lankytis grupėse, žmonės išmoksta neatsakyti į piktą piktu. Nutylėti. Neprovokuoti konflikto, kuris alkoholikui reikalingas kaip pretekstas toliau gerti.

Antras svarbus dalykas – atsikratyti gėdos. Suvokti, kad alkoholizmas yra liga. Besąlygiškai priimti, kad gyveni su ligoniu ir elgtis kaip su ligoniu. Atrodytų, kas čia tokio –tik nusiraminti, tik nebesikivirčyti. Bet alkoholikas iš karto pastebi pokyčius: šeima nebeišpila alkoholio iš butelio, neslepia, nelaksto iš paskos. Pats žmogus pradeda galvoti, kas atsitiko. O tada gal jau galima pasikalbėti ir apie pagalbą, galimybę gydytis.

Bet alkoholiko artimieji sako: „Jei nekelsime skandalų ir nekontroliuosime, tai jie gers dvigubai ar šešiagubai daugiau.

Vis dėlto, kai visai nebetenka jėgų kovoti, žmonės ateina į grupę. Paklausus, ko tikisi, atsako: „Kad vyras (vaikas, žmona, tėtis) negertų“. Deja, mes nedalijame receptų, nes nežinome, ką daryti, kad žmogus liautųsi gerti. Galime padėti tik jam pačiam, nors dažnai alkoholiko artimajam atrodo, kad pagalbos reikia ne jam. Žmogus nesuvokia, kad yra pažeistas alkoholiko.

Lietuvoje prigijo anoniminių alkoholikų grupės. Tačiau alkoholikų artimųjų – nelabai.

Pirmosios anoniminių alkoholikų grupės susikūrė 1935 m. Amerikoje. Lietuvoje – prieš 16 metų. Tokių grupių Lietuvoje yra labai daug. Geriančių žmonių šeimos narių grupelių kiek mažiau. Gal todėl, kad alkoholikų artimieji sunkiau prisipažįsta paveikti geriančiojo. Labai sudėtinga tai priimti. Net šeimoje patiriantys smurtą nemano, kad jiems reikia pagalbos.

Šeimos žmonės vienas nuo kito priklausomi – negali su vaikais išeiti iš geriančiojo namų, o alkoholikui ir taip gerai...

Nesakau, jog būtina išeiti gyventi atskirai. Reikia mokytis vidujai atsiriboti ir neprovokuoti konflikto. Kad tai iš tiesų įmanoma, liudija konkrečios žmonių, išgyvenusių terorizavimo, daužymo pragarą, patirtys. Apie tai, kaip viso to išvengti, išmokti gyventi šalia geriančio žmogaus ir kalbamasi alkoholikų artimųjų savipagalbos grupėse.

Kodėl jų daugiau didesniuose miestuose?

Alkoholikų artimųjų grupės bandomos kurti ir miesteliuose, bet kai kurios neišsilaiko. Matyt, ten žmonės per daug gerai vienas kitą pažįsta, gal nesilaiko anonimiškumo tradicijų. Vienas kuris papasakoja, kas buvo kalbama susirinkimo metu, ir pasklinda kalbos. Todėl naujai atėjęs žmogus nebepasitikės, nedrįs išsikalbėti…

Mažame miestelyje daugiau baimės: kaip aš eisiu į alkoholikų artimųjų grupę? Juk gali pamatyti kaimynai! Kad artimasis girtas voliojasi – kaip ir normalu. Tačiau aš pats negaliu sau leisti padėti. Ypač iškreiptas mūsų moterų požiūris į save...

Gyvendamas su alkoholiku kenti ne vien terorizavimą, bet ir amžiną pinigų stygių.

Taip. Norėdamos išlaikyti šeimą, moterys dirba ir po kelis darbus. Tačiau taip pačios vyrui neduoda susimąstyti, kad ir jis turi prisidėti prie šeimos biudžeto. Tarsi sudaro jam palankiausias sąlygas ir toliau įprastai gyventi.

Žinoma, atėjęs į alkoholikų šeimų grupę, žmogus ne iš karto viską supranta. Pirmiau gal išklauso, ką kitas žmogus jautė, darė konkrečioje situacijoje. Pagalvoja: „Ir man taip buvo“. Paskui pats išdrįsta pasipasakoti. Bet ne apie geriantį artimąjį, o apie save. Galvoja, ką daryti, kad būtent jam, o ne alkoholikui, būtų lengviau. Atėjęs į grupę gali ir visiškai nešnekėti, tik klausytis kitų. Jei nepatinka – išeiti.

Tačiau mažus vaikus auginančios mamos negali sau leisti vaikščioti į grupes...

Kai moterys sako, kad negali ateiti, nes augina mažą vaikelį, klausiu: „Ar kada nors turėjai dvi valandas vien tik sau? Pabandyk turėti“. Ir, pasirodo, galima susiorganizuoti. Pasaulis nesugriūva, kai žmona drąsiai pasako vyrui, kad išeina į grupę. Žino, kad tas vakaras priklauso jai. Turi ko laukti. Ir tai – ne egoizmas. Nes dvi valandos per savaitę sau – tiek nedaug, kai pusę gyvenimo nugyvenai dėl geriančio žmogaus, viską jam atidavei.

Kiek ilgai kentėję ateina į grupes?

Įvairiai. Ateina ir visai jaunučių moterų. Vienos tėvas gėrė, ir ji ištekėjo už tokio paties. Kitos vyras tik kartais išgeria, tačiau jai tai tragedija – matė geriantį tėtį ir jau bijo tokio pat rezultato, iš viso draudžia savo vyrui gerti. Nors galbūt jis normalus, sveikas žmogus. Gal nieko tokio, kad pora kartų per savaitę išgeria alaus.

Ir jei darbe „netyčia padaugina“ nieko tokio – visus jo darbus padaro kiti...

Iš tiesų kol kas taip ir yra. Kituose kraštuose seniai netoleruojami tokie dalykai, suprantama, kad „dangstydamas“ alkoholizmu sergantį žmogų, nepadedi jam pripažinti ligos ir gydytis. Kai kitose šalyse paklaustas, kodėl negeria, žmogus atsistojęs pasako, kad negali, nes yra alkoholikas, – visi atsistoja ir paploja, o ne pirštais bado „kaip tai negeri?“. O pas mus dar ir dabar populiarus vadinamasis „celekajus“ – kai eini prisiplempęs namo, bet tarpdury dar būtinai turi išgerti stikliuką, nes kitaip įžeisi šeimininką.

Daugiau informacijos apie Alkoholikų šeimų grupes suteiks: Vilniuje Daiva (8 ~ 615 10 196) ir Jurgita (8 ~ 680 21 735), Kaune Jūratė (8 ~ 37 207 598), Šviesa (8 ~ 37 775 955)

Ieva Urbonaitė, www.bernardinai.lt

 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-12, 14:22:49 | Nr. # 2
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Nepateisinu moterų, kurios gyvena su alkoholiku vyru. Kai kenčia jo smurtą prieš ją pačią ir vaikus. nežinau, kas jas laiko prie tų vyrų, tačiau jos pačios tarsi užsineria kilpą ant kaklo. Iš realaus gyvenimo žinau istoriją. Žmona neapsikentusi vyro girtuoklysčių, su juo išssiskyrė, tačiau nežinau, kas ten nutiko ji vėl priėmė jį gyventi...tačiau jokio pagerėjimo nebenusimato...Jis gyvena savo girtuoklio gyvenimą, ji gyvena savo gyvenimą su vaikais...Tokį vyrą jau seniai būčiau išgrūdusi lauk, juk vis vien visi keturi namų kampai ir rūpesčiai gula ant jos pečių...ji išlaiko šeimą...
 
Balanda Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-12, 14:28:46 | Nr. # 3
administratorė


dovanėlės: 36
Quote (Vėja)
nežinau, kas jas laiko prie tų vyrų, tačiau jos pačios tarsi užsineria kilpą ant kaklo.

Atsakymas tavo straipsnyje wink

Quote (Vėja)
Nes, gali būti, kad moteris tiesiog nemoka gyventi su negeriančiu. Ji įpratusi globoti, prižiūrėti, kontroliuoti, gelbėti. Todėl ir vėl ieškos žmogaus, kuriam visų šių savybių reikia… Kam? Be abejo, geriančiajam.


 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-12, 14:32:20 | Nr. # 4
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Gali bandyti ištempti vieną kartą, bet jei matai jog nėra to paties žmogaus noro pasikeisti - tegu gyvena kaip išmano...
 
Ievux Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-12, 14:43:19 | Nr. # 5
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Quote (Vėja)
Gali bandyti ištempti vieną kartą, bet jei matai jog nėra to paties žmogaus noro pasikeisti - tegu gyvena kaip išmano...

Pilnumoj sutinku .Pati uzaugau su tevu alkogoliku.Kiek ji bandem gelbeti, kiek jis gydesi .Ir palaikyma tikrai juto,ale ... Zinau tik viena, nekenteciau ir vaiku nepasmerkciau gyventi su tokiu tevu... tuo labiau, ka as tokio blogo padarius,kad gyvent su tokia nasta... mes renkames vyra, bet taip pat galim ir skirtis.Cia tevu nepasirinksi , o vyra ... na gal grubiai nuskambes, bet ne karo metai, bus tu vyru 1tooth confused
 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-12, 14:51:41 | Nr. # 6
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Blogiausia, tai kad yra žmonių, kurie patys sau susigadino gyvenimą, o dabar kai išsižadėjo šeima, atsimena, kad turi seserį ar brolį...Mamos brolis, kuris dabar nerūpi saviems vaikams, kitiems giminaičiams, kai jau prispaudė ligos ir kitos bėdos - skambina ir prašosi atvažiuoti vos ne gyventi...Žmoniškumas ir žmogiškumas savo vietoj, tačiau manau juo rūpintis TURI ir PRIVALO VAIKAI, o ne sesuo...
 
Ievux Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-12, 14:59:32 | Nr. # 7
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Quote (Vėja)
PRIVALO VAIKAI

Nesutinku... tiek kiek mano tevas yra pridirbes ,kiek sveikatos sugadines, net minties tokios neturiu ji slaugyt ... jis tik biologinis mano tevas ir tiek ... sad
 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-12, 15:04:16 | Nr. # 8
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
O aš nemanau, kad sesuo turi rūpintis broliu, kai jis turi savų vaikų. Bet tai skirtingi atvejai, todėl nespręsiu, kas būtų teisinga o kas ne. Neįsižeisk. Ant mano mamos pečių - ligota močiutė, kuri gyvena pas mano tėvus dar betrūktų to, kad ir mamos brolis su savo problemom atsikeltų gyventi, dar juo reikėtų rūpintis...Manau, kad ir kaip ten bebūtų, jei ir nenori bendrauti su tokiu tėvu, bent jau apie slaugos įstaigą reikėtų vaikams pagalvoti...


Žinutę redagavo Vėja - Pirmadienis, 2009-10-12, 15:06:10
 
Ievux Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-12, 15:08:30 | Nr. # 9
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Quote (Vėja)
apie slaugos įstaigą reikėtų vaikams pagalvoti...

Na ,cia sutinku smile mes gi zmones, negi galim leist,kad savo dienas baigtu gatvej ...

Oi sunku man savo mintis rastiskai deliot ,bet tikrai kiek zmoniu tiek ir skirtingu situaciju ...

 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-12, 15:11:31 | Nr. # 10
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Sunku, todėl, jog savo mintis perleidi per savo skaudžią patirtį, todėl blaiviai kartais sunku apie tokis dalykus diskutuoti, nes būn lyg viduje kas nors iš naujo atvertų seną žaizdą...
 
Ievux Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-12, 15:22:01 | Nr. # 11
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Sunkiausia buvo pirmieji metai kai isejau is tevu namu ... kiek kartu lekiau ,nes tevas puldineja ant mamos, ar su kirviu, ar langus isdauzes... bet cia jau siai temai netinka ... ir tikrai ,labai arsiai reaguoju i tuos alkogolikus ...
 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-10-12, 15:27:06 | Nr. # 12
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Aš irgi, jautriai reaguoju...kažkada turėjau draugą alkoholiką, niekam nelinkėčiau tokios patirties...
 
Murlyka Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-10-30, 13:32:59 | Nr. # 13
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-22
žinutės: 675

vieta: Kaimas.
vaikai: Gabija
dovanėlės: 12
O as turiu prijaucianti alkoholiui dieda... nu tikrai, nervu tampymas, o ne gyvenimas su tokiu asilu 1tooth
 
Arlandas Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2012-02-11, 13:12:12 | Nr. # 14
naujokas (-ė)


nuo: 2012-02-11
žinutės: 1

dovanėlės: 0
[quote=Ievux] Vėja rašė:PRIVALO VAIKAI Nesutinku... tiek kiek mano tevas yra pridirbes ,kiek sveikatos sugadines, net minties tokios neturiu ji slaugyt ... jis tik biologinis mano tevas ir tiek ... [/quote]
Aukoholizmas, liga daug baisesnė už vėžį ir visas kitas baisias ligas kartu sudėjus. Tik yra viena didelė pačių aukoholikų ir jų šeimų bėda, kad aukoholio gamybą ir aukoholizmą visais būdais skatina valstybė, nes jai plaukia didžiuliai mokesčiai. Su narkotikais kaip žinia tuo klausimu kitaip. Sergančių aukoholizmu didžioji dalis vyrų ir nemaža dalis moterų. Tiems žmonėms labai nepasisekė, tik tiek galiu pasakyti.
O dėl Jūsų tėvo. Ar toks pats požiūris į jį būtų, jei jis sirgtų vėžiu, kokiu nors paralyžiu ir tt. malonumo šeimai nuo to tikrai nebūtų daug tik vargas. Kaip tada elgtumėtės?
 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2012-02-13, 15:11:46 | Nr. # 15
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Nesutinku, kad alkoholio gamybą skatina valstybė (nors tegu tai ir būtų tiesa) - mąstantis žmogus, žino laiką, kiekį ir saiką alkoholiui vartoti.

Alkoholizmas - liga, bet yra žmonių iš to liūno išsikapsčiusių - ir žinančių, kiek pastangų reikėjo tam įdėti, kad neatkristum, jiems kiekviena diena darbas su savimi...

Kiekvienas atvejis unikalus, jo nepritaikysi kiekvienai situacijai...
 
stebėtoja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2012-02-22, 17:55:37 | Nr. # 16
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Quote (Arlandas)
Aukoholizmas, liga daug baisesnė už vėžį ir visas kitas baisias ligas kartu sudėjus


Quote (Vėja)
Kiekvienas atvejis unikalus, jo nepritaikysi kiekvienai situacijai...

Jeigu mes nepabandysime padėt savo artimam to atsikratyt , tai kas tada jam padės ?
Taip dauguma iš jų nesupras , nenorės , atsisakyti savo pomėgio , bet gal būt mes jausimės ramesni jei bent pabandysime .... Jei suprasime ,kas jei žmogus atsisako gerti nereikėtų jam to brukti per prievartą , nereikėtų vakarėliuose ar susiėmimuose primigtinai siūlyti gerti , o jei žmogus atsisako domėtis kodėl ...
Jei tai artimas žmogus , gal pasikalbėkim su juo ? Ir jei geriantis žmogus pripažins faktą , kad jis alkoholikas, kad jis negali negerti , žinokit , kad tai didelis žingsnis pirmynir jam dar galima padėt ...
 
Forumas » Laisvalaikis » Kertelė sielai » Kaip gyventi su alkoholiku?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp