Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 1
  • 1
Forumas » Laisvalaikis » Kertelė sielai » Spalvų terapija (Ir kūnui, ir sielai)
Spalvų terapija
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 10:39:49 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)

Spalvų terapija – pagalba kūnui ir sielai

Yra daugybė metodų, kaip palaikyti savo dvasines jėgas. Tačiau šį kartą papasakosime jums apie vieną iš seniausių psichoterapijos metodų, kuris pagrįstas spalvų gama. O vasara jums padės, nes nė vienas metų laikas nepasižymi tokia didele spalvų įvairove.

Spalvų terapija buvo taikoma dar gilioje senovėje. Senovės mokslininkai pastebėjo, kad spalvų poveikis ne tik padeda išlaikyti dvasinę pusiausvyrą, bet ir padeda pasveikti susirgus įvairiomis psichinėmis ir fizinėmis ligomis.

Spalvomis buvo gydoma Egipte, Kinijoje, Persijoje. Egipto šventyklose archeologai aptiko patalpą, kurios konstrukcija saulės spindulius paversdavo tam tikru šviesos spektru – Egipto gydytojai ligonį tarsi maudydavo gydomųjų spindulių sraute. Senovės Kinijoje medikai pasiūlydavo vilkėti tam tikros spalvos drabužius arba būti kambaryje, kurio sienos nudažytos reikiama spalva.

Spalvų poveikis žmogaus psichikai bei sveikatai išliko aktualus ir vėlesniais laikais. Šiuo klausimu itin domėjęsis Johanas Gėtė sakė, kad spalvos veikia sielą: jos gali sukelti jausmus, pažadinti emocijas ir mintis, kurios mus ramina arba jaudina, liūdina arba džiugina“.

Amerikos psichologas Džeikobas Libermanas, trisdešimt metų tyrinėjęs šviesos spindulių ir spalvų poveikį žmogaus organizmui, padarė išvadą, kad spalva ir saulės šviesa gali atstoti beveik visus vaistus!

Dabartiniu metu atsirado ištisa mokslinė teorija, kaip būtent spalvos veikia psichinę ir fizinę žmogaus būseną.

Pasitelkus spalvas, galima apibūdinti žmogų, nustatyti jo psichinę būseną ir pan. „Pasakyk, kokia tavo mėgstama spalva, ir aš pasakysiu, kas tu esi“ – maždaug taip sakė šveicarų gydytojas ir psichologas Maksas Liušeris, kurdamas savo žymųjį spalvų testą.

Psichologai įrodė, kad spalvos daro stiprų poveikį žmogaus savijautai, jo darbo našumui ir nuotaikai.

Paprasčiausias būdas pakeisti situaciją taikant spalvas – tai drabužiai. Yra posakis, kad apie žmogų galima spręsti iš drabužių, kitaip tariant, kokios spalvos drabužius jis vilki. Pavyzdžiui, psichologai seniai įrodė, jog šiltų atspalvių drabužiai aplinkos temperatūrą „padidina“ 2-3 laipsniais, o šaltų, mėlynos ir žalios, spalvų 2-3 laipsniais „sumažina“.

Be drabužių, yra ir kitų spalvų terapijos būdų, tačiau apie juos pakalbėsime kitą kartą. O dabar papasakosime, kaip kiekviena spalva veikia žmogaus psichiką.

Raudona spalva

Jeigu jaučiate, jog jums trūksta gyvenimiškos energijos – drąsiai vilkėkite raudonos spalvos drabužius. Raudona spalva veikia širdį, suaktyvina kraujotaką, stimuliuoja imunitetą, aktyvina medžiagų apykaitą, būtent todėl ji gali sušildyti kūną ir atgaivinti žmogaus jausmus. Spalvų terapijoje raudona taikoma tuomet, kai reikia atstatyti arba pastiprinti žmogaus gyvybines jėgas. Ši spalva idealiai tinka žmonėms, kurie jaučiasi pavargę, negali atgauti jėgų po stipraus psichinio sukrėtimo arba streso – skyrybų, artimo žmogaus mirties, ligos ir pan.

Raudona spalva taip pat padės, jeigu sergate hipotonija, infekcinėmis ligomis (ne veltui senovėje tymais sergantį vaiką suvyniodavo į raudoną skarą, o kenčiančiam migrenos priepuolius ligoniui gydytojas rekomenduodavo standžiai apsivynioti galvą raudonos spalvos audiniu). Tačiau ši spalva netinka itin emocingiems, dirgliems ir lengvai įsiaudrinantiems žmonėms.

Geltona spalva

Geltona spalva padės, jeigu esate slogios nuotaikos, pasyvus – ji padeda į pasaulį pažvelgti paprasčiau. Ši spalva veiksminga melancholiškiems, linkusiems į vidinius konfliktus ir pasyviems žmonėms.

Kodėl? Nes geltona spalva susijusi su nervų sistema. Ji švelniai stimuliuoja ir stiprina nervų sistemą, intelektą, aktyvina loginį mąstymą, padeda išmokti raiškiai dėstyti savo mintis (suaktyvina galvos smegenų centrą, kontroliuojantį mąstymą ir kalbą), suteikia optimizmo ir pasitikėjimo savo jėgomis.

Ši spalva rekomenduojama jaučiantiems vidinę įtampą, nusivylusiems gyvenimu, sunkiai bendraujantiems žmonėms.

Skirtingai nei raudona, geltona spalva nesukelia jaudulio ir nestimuliuoja.

Oranžinė spalva

Jeigu jums trūksta psichologinės laisvės ir mokėjimo prisitaikyti prie išorinių aplinkybių, apsirenkite oranžinės spalvos drabužiais! Ši spalva padės ir tuomet, jeigu jus vargina kasdieniai įsipareigojimai. Oranžinė spalva – geltonos ir raudonos spalvų mišinys – padės jums tapti aktyvesniems.

Oranžinė spalva jaunina ir stiprina organizmą, padeda sergant endokrininės sistemos ligomis (pavyzdžiui, oranžinis šalikas aplink kaklą gali normalizuoti skydliaukės veiklą), taip pat mažina dirglumą ir emocinį nestabilumą, kuris yra vienas iš rizikos veiksnių sergant skydliaukės ligomis.

Žalia spalva

Įveikti apatiją, dvasinės pusiausvyros stoką, padidėjusį dirglumą, tapti atviresniam ir ramesniam jums padės žalia spalva. Ilgiau vilkimi šios spalvos drabužiai subalansuoja charakterio ypatybes. Žalia spalva, veikdama žmogaus nervų sistemą, išryškina tarpines šiltų ir šaltų spalvų savybes ir drauge gaivina bei ramina.

Ši spalva kelia tonusą, padeda atsipalaiduoti ir greitai užmigti. Žali akinių stiklai atpalaiduoja ir ramina, juos gali nešioti nervingi, nuolat pavargę žmonės.

Ši spalva nestipriai, tačiau stabiliai suaktyvina protinę veiklą, padeda sukoncentruoti dėmesį.

Žalios spalvos poveikis sukuria taikos ir pusiausvyros, ramybės ir atsinaujimo pojūtį – juk ne veltui mes taip gerai jaučiamės būdami gamtoje, miške.

Mėlyna spalva

Jeigu esate pernelyg emocionalūs ir nekontroliuojate savo reakcijos, pasitelkite mėlyną spalvą. Apskritai mėlyna spalva spalvų terapijoje taikoma jėgoms po gilių išgyvenimų atstatyti. Ji rekomenduojama nepasitinkintiems savimi, jaučiantiems nerimą ir įtampą žmonėms, nes suteikia saugumo jausmo.

Ji teigiamai veikia ir melancholijos, hipochondrijos, isterijos, epilepsijos metu. Mėlyni atspalviai padeda greitai susijaudinantiems ir varginamiems nemigos žmonėms. Todėl, jeigu jūs prastai miegate, rinkitės mėlynos spalvos drabužius ir patalynę.

Violetinė spalva

Violetinė spalva labiau veikia jausmus. Ji laikoma įkvepiančia, pakylėjančia dvasią. Būtent šią spalvą reikia prisiminti, jeigu jaučiate kartėlį, lengvai puolate į depresiją, dažnai jaučiatės apgauti, kankina abejonės. Kadangi ši spalvą stipriai veikia pasąmonę, ji gali padėti atsikratyti vidinės baimės. Ji padeda kovoti su hipochondrija, melancholija, isterija, depresine būsena.

Violetinė spalva – tai mėlynos ir raudonos spalvos mišinys, todėl ji įkūnija savyje ir ramybę, ir judėjimą. Spalvų terapijoje ji taikoma ir kaip raminanti, ir tuo pat metu apvalanti bei stiprinanti. Violetinė spalva gerai veikia nusilpusią nervų sistemą, normalizuoja miegą, gydo psichinius ir nervinius sutrikimus.

Tačiau violetinės spalvos perteklius slegia, gali apimti liūdesys, apatija.

Rožinė spalva

Rožinė spalva ramina nervų sistemą, gerina nuotaiką, atpalaiduoja raumenis ir gilina miegą. Vienoje iš pediatrijos klinikų Prancūzijoje buvo atliktas eksperimentas, kurio metu visiems mažiesiems pacientams buvo pasiūlyta rožinės spalvos patalynė. Tai pagerino net sunkiai sergančių vaikų nuotaiką, o po kurio laiko pasveikusių ligonių skaičius žymiai padidėjo!

Balta ir juoda

Balta spalva padės, jeigu esate suirzę ir norite atsikratyti vidinės įtampos. Juoda padeda susikoncentruoti, disciplinuoja, padeda susiimti ir nusiraminti. Tačiau jeigu esate linkę į depresiją arba apsėsti kitokios manijos, vilkėti juodos spalvos drabužių nevertėtų, juolab vasarą.

Jeigu spalva nepatinka

Kiekvienas iš mūsų apie save galėtų sužinoti daugiau, jeigu susimąstytų, kodėl jam nepatinka viena ar kita spalva. Mūsų negatyvus požiūris į spalvą gali atskleisti silpnybes. Tarkim, jeigu jums nepatinka rožinė spalva, vadinasi, jūs nemėgstate būti priklausomi nuo kitų žmonių. Jeigu jums ne prie širdies tamsi vyšninė spalva, jūs greitai įsižeidžiate.

Jeigu išanalizuotume negatyvų savo požiūrį į vieną ar kitą spalvą, tuomet galėtume tiksliai sužinoti savo silpnybes ir jas pakoreguoti. Neigiamas požiūris į tam tikrą spalvą gali apibūdinti ir mūsų energetiką. Žinoma, yra daugybė priežasčių, kodėl mums nepatinka viena ar kita spalva, tačiau dažniausiai tai susiję su tam tikromis asociacijomis.

Pavyzdžiui, spalva gali mums priminti žmogų, vietą, su kuria susiję blogi prisiminimai, kokį nors nemalonų įvykį. Mūsų užduotis – nustatyti, kokius prisiminimus mums sukelia viena ar kita spalva, su kokiais įvykiais susiję šie prisiminimai, ir pasistengti mintyse atsisveikinti su blogais įvykiais bei pojūčiais pasitelkus energiją ir kasdienio gyvenimo spalvas. Taigi, jeigu jums nepatinka...

Raudona. Jūs buvote kieno nors atstumtas arba patyrėte rimtą pralaimėjimą.

Rožinė. Nemėgstate, kai už jus sprendžia kiti, nes manote, kad ir patys galite pasiekti puikių rezultatų.

Oranžinė. Rodo protinį arba fizinį išsekimą.

Auksinė. Materialinių arba dvasinių vertybių paniekinimas.

Geltona. Stiprus nusivylimas išsekino jūsų jėgas.

Žalia. Vienatvė ir liūdesys po to, kai buvote atstumti.

Mėlyna. Bijote padaryti klaidą, kad neprarastumėte gerovės, statuso arba pareigų.

Turkio. Bijote atvirai išreikšti savo jausmus, gyvenimo permainų.

Tamsiai mėlyna. Nepasitikite žmonėmis, nes kažkada jus nuvylė ar žiauriai su jumis pasielgė.

Violetinė. Saviraiškos neturėjimas.

Juoda. Noras kontroliuoti.

Ruda. Kovojate už nepriklausomybę.

Pilka. Trokštate bendradarbiauti, jums būtinas šeimos ir draugų palaikymas.

www.sveikaszmogus.ltŽinutę redagavo Vėja - Antradienis, 2009-10-27, 10:44:04
 
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 10:49:19 | Nr. # 2
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Kažkurioj temoj paskaičiau, kad Jus užpuolė rudeninė depresija ir nutariau "reabilituoti"...pasitelkiant spalvas. Įsileiskit kuo daugiau spalvų į namus, garderobą...pridegiokit daug žvakių, galima ir kvepiančių....ir užsileiskit mėgstamą muzikėlę...

 
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 10:50:32 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 12:35:21 | Nr. # 4
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
aš per daug namie užsibuvau tai raudonos spalvos laaaabai noris eyes
 
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 12:40:07 | Nr. # 5
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)

Prašom smile

 
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 12:50:59 | Nr. # 6
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)

 
balandiene Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 12:56:42 | Nr. # 7
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Vėja)
Prašom

ačiukas cheek tas obuoliukas labai žavus,vaikas jau užsiprašė lol
 
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 13:02:38 | Nr. # 8
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Teks mamytei pamiklint rankytes smile
 
Irmuckiukas Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-10-27, 14:36:41 | Nr. # 9
ištikima klubo narė


nuo: 2009-03-09
žinutės: 4865

vieta: Kaunas
vaikai: 3
dovanėlės: 29
laimėjimai:
Visą gyvenimą mėgau spalvas, tikiu, kad rūbus renkamės ne atsitiktinai o pagal tądien mus veikiančią nuotaiką, tik paskutiniu metu pastebėjau, kad visko noriu tik žalio ar rausvo, o tai ne paslaptis ką reiškia - noriu ramybės, pati jaučiu, kad noriu pokyčių, nenoriu bėgti, skubėti visur...
 
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-10-28, 09:38:17 | Nr. # 10
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Mano gyvenime buvo etapas, kai vilkėjau juodus rūbus - tuo metu tiesiog norėjau, kad niekas manęs nepastebėtų...Paskui po truputį perėjau prie sodriai raudonos, apelsininės oranžinės spalvos - bet ilgainiui nuo tos spalvos pavargau ir ji predėjo mane erzinti...O dabar "neša" ant sodrios violetinės ir tamsiai žalios.....
 
Forumas » Laisvalaikis » Kertelė sielai » Spalvų terapija (Ir kūnui, ir sielai)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp