Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 1
  • 1
Forumas » Laisvalaikis » Kertelė sielai » Vaikiškos isterijos
Vaikiškos isterijos
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-12-10, 06:41:26 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Vaikai panašūs į angelus – jie mieli, švarūs, naivūs. Tačiau kartais angeliška prigimtis palieka mažylio sąmonę ir kūną, tuomet ir pasirodo išties velniškas reginys – isterija. Vaikiškos isterijos egzistuoja tiek, kiek egzistuoja patys vaikai. Šią temą tiria daugelio sričių specialistai ne vienerius ir ne šimtą metų.

Neurologai, neuropatologai, pediatrai, psichologai, psichiatrai, pedagogai – visų šių profesijų žmonės susiduria su vaikiškomis isterijomis kasdien.

Vaikiška isterija – tai stiprus emocinis išsiliejimas, priepuolis, lydimas neigiamų emocijų: susierzinimo, pykčio, nevilties, agresijos. Simptomai, kurie lydi vaikiškas isterijas, vienodi ir berniukų, ir mergaičių: garsus klyksmas, verksmas, kūno susirietimas atgal (isterinis tiltelis), vaikas isterijos būsenoje silpnai kontroliuoja savo motoriką, jis gali galva daužyti sieną ar grindis ir nejausti skausmo.

Vaikiška isterija lygi psichinei afekto būklei, ji gali kilti netikėtai, esant stipriam emociniam dirgikliui (vaikui stipriu dirgikliu gali tapti banalus tėvų „ne“, atsisakymas patenkinti jo norus ir prašymus). Pati isterija trunka neilgai, dažniausiai vaikas verkia ir rėkia tik tam, kad pasiektų savo tikslą.

Labiausiai į isterijas linkę vaikai su silpna nervų sistema, neurologiniais pažeidimais, taip pat isterinius priepuolius lemia ir pervargimas, emocinis susijaudinimas, alkis ar noras miegoti, prasta savijauta ir žinojimas, kad tokiu keliu galima pasiekti norimo objekto.

Vaikiška isterija – reiškinys, sutinkamas gan dažnai, vis dėlto jis nėra nepavojingas trapiai vaikiškai psichikai. Nesiimant jokių priemonių kovai su isterija ir jos profilaktikai, tai gali paveikti vaiko nervų sistemą ir jo charakterį. Dažni isteriniai priepuoliai išderina vaiko nervų sistemą ir gali nulemti psichogeninius pokyčius. Isterija taps vaiko charakterio dalimi ir lydės jį visą gyvenimą.

Kartais isterija baigiasi vėmimu, dusimu (vaikas lyg ima dusti), o kartais vaikas tampa labai tylus, silpnas, gali greitai užmigti. Jei jūsų vaikas kenčia nuo isterinių priepuolių su tokiais simptomais, kreipkitės į neuropatologą, gali būti, kad jo nervų sistemai reikia korekcijos.

Kaip ir bet koks kitas reiškinys, isterinis priepuolis kyla dėl kelių priežasčių. Kad vaikui kiltų isterija, jam reikia dingsties (emocijos, kaip jau sakėme), taip pat būtini žiūrovai (būdami vieni vaikai retai kelia isterijas ir greitai jas nutraukia, kai žiūrovų neatsiranda), ir... atsakomoji tėvų reakcija. Jei vaikas žino, kad mama ar tėtis pasimeta ir nieko negali padaryti, kai jam prasideda isterija, jis ims dažnai naudoti šį metodą.

Būdingiausias isterijos periodas – nuo metų iki penkerių. Jaunesni ir vyresni vaikai retai kelia isterijas, ypač jei žino, kad toks elgesys gresia nemalonumais ar bausme.

Sudėtingiausias – dvejų metų periodas, kai vaikas bando užsiimti poziciją „aš pats“ ir jo norų nevykdymas kelia jam isteriją.

Ką daryti, jei vaikui prasidėjo isterija?

Vaikiška isterija gali kilti visiškai netikėtai, ir dauguma tėvų, susidūrę su tokiu reiškiniu pirmą kartą, nežino, kaip elgtis ir kaip nuraminti vaiką.

Svarbiausia, kaip sakė Karlsonas: „Ramybės, tiktai ramybės“. Jei pasimesite, greitai bus galima išvysti du isteriškus personažus: vaiką, kuris suprato, kad nuspaudė reikiamą mygtuką, ir tėvą, kuris stengiasi atvesti savo atžalą į protą riksmais: „Liaukis, nustok, gausi per užpakalį“...

Jei vaikas pradėjo isterijas viešoje vietoje (parduotuvėje, poliklinikoje), geriausia kuo greičiau palikti veiksmo vietą. Išveskite iš ten vaiką ir nusisukite nuo jo, be žiūrovų jis greit nustos verkti ir rėkti, o ir jums neteks klausyti aplinkinių nuomonės bei patarimų.

Viena būdingiausių tėvų klaidų – kad jie nusileidžia vaikui, pradėjusiam klykti viešoje vietoje, kad išvengtų nereikalingų scenų. Nereikia to daryti, kartais gana vieno karto, kad vaikas suprastų, jog būtent toks elgesio tipas leis jam gauti tai, ko jis nori, ir tuomet pasekmių neišvengsite.

Jei vaikas isterikuoti ėmė namie, ramiu lygiu balsu pasakykite, kad taip jis nieko nepasieks, ir palikite patalpą. Nusiraminusį vaiką galima nuprausti, duoti jam atsigerti, užimti kokia nors veikla: parodyti žaisliuką, pavartyti knygelę, bet nešokinėkite aplink jį, nerodykite pernelyg daug meilės ir rūpesčio, nes vaikas tai prisimins ir gali kelti scenas vien tam, kad susilauktų dėmesio.

Kartais isterija – vienintelis galimas vaiko reagavimo būdas, jei jūs jį spaudžiate, elgiatės pernelyg autoritariškai. Jis protestuos keldamas isterijas, parodydamas, kad jam nepatinka jūsų elgesys ir santykis su juo.

Jei vaikas ėmė isterikuoti, neišsigąskite. Kone kiekviena šeima susiduria su šiuo mažylio raidos etapu. Kartais vaikai mato, kaip isterikuoja kiti ir kopijuoja jų elgesį, siekdami sužinoti, ką darys tokiu atveju jų tėvai. Priklausomai nuo to, kiek vaikui metų, galima bandyti jam išaiškinti, kad isterija – neveiksmingas elgesio būdas, kad nieko gero ji nesuteikia. Taip pat galima vaikui papasakoti apie tai, kad esti galybė būdų išreikšti savo norus, emocijas ir jausmus.

www.delfi.lt

 
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-12-10, 08:13:03 | Nr. # 2
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Ne kartą teko pamatyti isteriško vaiko spektaklį ir baisu...Visi aplink žiūri, tėvai elgiasi baugiai arba ima tąsyti vaiką ir ant jo rėkti...Net pati neįsivaizduoju kaip pasielgčiau tokioj sutuacijoje...
 
stebėtoja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-12-10, 15:28:45 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Quote (Vėja)
Ne kartą teko pamatyti isteriško vaiko spektaklį ir baisu...

agree
Nežinau kaip elgčiausi dabar , bet jei tai būtų tada kai vaikai augo , tai įtariu isterija būtų pirma ir paskutinė , paimčiau diržą ir viskas , ko gero būsiu nepopuliari savo sprendimais . Aiku nedaryčiau to viešoje vietoje , nes netikiu tokiom pasakom , kad parduotuvėm suisterikavo pirmą kartą , nes vaikai pirmiausia "tai " pabando padaryti namuose trypia kojom krenta ant žemės spardo suagusius ,o suaugę stovi ir juokiasi , tai manau vaikas galvoja , kad tai ką jis daro yra juokinga ir gražu...
Maniškiai augdami to niekada nedarė ... Matyt mes esam griežti tėvai
 
Ievux Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-12-10, 15:51:13 | Nr. # 4
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Quote (stebėtoja)
Maniškiai augdami to niekada nedarė ... Matyt mes esam griežti tėvai

Tokiu isterijų ir mums dar nepasitaikė ...tfu tfu tfu... bet jei taip nutiktų,tai tikrai būtų nubaustas...
 
balandiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-12-11, 10:14:12 | Nr. # 5
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (stebėtoja)
Nežinau kaip elgčiausi dabar , bet jei tai būtų tada kai vaikai augo , tai įtariu isterija būtų pirma ir paskutinė , paimčiau diržą ir viskas , ko gero būsiu nepopuliari savo sprendimais . Aiku nedaryčiau to viešoje vietoje , nes netikiu tokiom pasakom , kad parduotuvėm suisterikavo pirmą kartą , nes vaikai pirmiausia "tai " pabando padaryti namuose trypia kojom krenta ant žemės spardo suagusius ,o suaugę stovi ir juokiasi , tai manau vaikas galvoja , kad tai ką jis daro yra juokinga ir gražu...

pritariu agree tik gal diržo neimčiau,griežto balso užtektų,nes pradėjus Lukui kaprizintis(pas mano tėvus gyvenom) nekreipdavau dėmesio ir tėvam neleisdavau šokinėt aplink,aišku visko buvo,bet kai gryžom pas save ir pajuto vaikas taisykles viskas savaime išsisprendė...
 
Tutti Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-12-12, 07:50:39 | Nr. # 6
klubo narys (-ė)


nuo: 2008-11-05
žinutės: 1190

vieta: Ten kur jura osia
dovanėlės: 6
Na as tiesiog nekreipiu demesio
 
Odeta Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-12-12, 17:08:55 | Nr. # 7
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Maniškė jau rodo ožius ir kelia isterijas... Na, į menkniekius nekreipiu dėmesio, bet taip jau gauna per nagus. Neleidžiu tarkim šiukšledėžės knisti, tai žviegia. jei bandau patraukti tada dar labiau žviegia arba krenta ant žemės ir ,, suminkštėja" visa, tai pakeliu, sušeriu per ranka, garsiai pasakau, kad negalima ir nunešu kitan kambarin. Palieku vieną bliaunančią. Apsiramina, ateina ir žaidžia tada.
 
minimi Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-01-14, 17:06:18 | Nr. # 8
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-18
žinutės: 7012

vieta: kaunas
vaikai: justas
dovanėlės: 32
laimėjimai:
Odeta, ir pas mus panasiai tik as nieko nedarau ,nes nezinau ka daryti,jeigu musu princas ko nors negauna arba ka nors atimi, krenta ant zemes,zviegia,spardosi,stengiuos tada net neziureti i ji,pastebejau kad tos isterijos vis trumpesnes,vat pabuvo kaime ir priprato,ten jeigu krenta ant zemes tai tuoj keturios moteriskos supuola-tada jau viskas galima.esu macius tokiu isteriju parduotuvese,tfiu tfiu kad greiciau atprastu.....
 
Ievux Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-01-14, 18:23:20 | Nr. # 9
ištikima klubo narė


nuo: 2009-04-07
žinutės: 1743

vieta: Šiauliai
vaikai: Danielius ir Arturas
dovanėlės: 23
Quote (Odeta)
, tai pakeliu, sušeriu per ranka, garsiai pasakau, kad negalima ir nunešu kitan kambarin. Palieku vieną bliaunančią. Apsiramina, ateina ir žaidžia tada.

Mano mazius taip pat, tai irgi taip pat darau.Nenusileidziu smile
 
Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-15, 11:57:47 | Nr. # 10
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Dieve, negi ir manęs laukia tokia patirtis biggrin ?
 
balandiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-15, 12:10:25 | Nr. # 11
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Vėja)
Dieve, negi ir manęs laukia tokia patirtis ?

nežinau,bet mes jau irgi tam laikotarpy,po to dar bus trijū metų "krizė" rgi neblogas smagumas,Lukui nuo 2,5m iki 5m prasitesė,bet nieko išaugo..tik dabar labai išsiblaškes,tai vėl vargstam..
 
Vėja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-15, 12:29:44 | Nr. # 12
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Na, tikiuosi, kaip nors išgyvensim... biggrin
 
balandiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-01-15, 12:40:35 | Nr. # 13
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Vėja)
Na, tikiuosi, kaip nors išgyvensim..

išgyvensim agree mes moterys ištvermingos happy
 
Odeta Žinutė parašyta: Antradienis, 2010-01-19, 21:58:34 | Nr. # 14
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Pas maniškę dabar ypač ožiai lenda, net keista.
 
Forumas » Laisvalaikis » Kertelė sielai » Vaikiškos isterijos
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp