Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 1
  • 1
Forumas » Laisvalaikis » Kertelė sielai » Kaip būti laiminga
Kaip būti laiminga
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-12-10, 08:10:24 | Nr. # 1
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Visuomenėje, kurioje vertinama daugiau, geriau ir greičiau, pasitikėti savimi gali nebūti lengva. Visgi, savo nesaugumo jausmo įveikimas yra bene didžiausias gėris, kuriuo galime save apdovanoti. Šis straipsnelis apie moterų nesaugumą, nors didelė jo dalis vienodai tinka ir vyrams.

Atrodo, kad mes esame linkę nuvertinti ir neigti viską, ko patys neturime - o moterys yra dvigubai tuo kaltos. Save vertę linkę suvokti per savęs lyginimą su kitais, veikiau tapdami geresniais patys, dažnai pasirenkame kitų nuvertinimo kelią. Kol vyrus gundančios gražuolės puikuojasi žurnalų viršeliuose, atrodo kiekviena moteris turi savą nuomonę apie tai. Vienos, atvirai piktinasi "mums peršamomis vertybėmis", kitos, iš proto eina, bandydamos tapti panašiomis į savo žurnalų dievaites. Už kadro lieka sveikas protas. Juk niekas neturi galios paversti mūsų gyvenimą apgailėtinu - nei žurnalai, nei vyrai - tik mes patys ...

Kelios dažnos situacijos
Visos toliau pateikiamos situacijos yra jums gerai pažįstamos. Naudosiu jas norėdamas iliustruoti, kaip pasireiškia moterų nesaugumo jausmas, kokius jausmus jis sukelia ir kaip to išvengti. Situacijos, atrodytų, neišvengiamai verčia moteris jaustis nesmagiai, tačiau iš tiesų taip nėra:

•ji pyksta, kad vyras žiūri į kitą moterį, ar ją pagiria - tokį savo elgesį pateisindama "natūraliu pavydu", kaltindama partnerį nepagarbos jai rodymu; savimi pasitikinti moteris nesuks dėl to sau galvos: (1) juk natūralu, kad be jos, yra ir kitų gražių moterų; (2) jos vyras juk nėra impotentas; (3) jos vyras pasirinko būti su ja, nors kitos moterys egzistavo ir seniau.
•ji bijo leisti savo vyrą į vakarėlį su draugais, o išleidus, jaučiasi labai dėl to nerami - nori tiksliai žinoti, ar tokiam vakarėlyje dalyvauja kitos moterys; vėliau nenustygsta vietoje, nuolat skambinėja jam ir pastoviai įsivaizduoja blogiausią; savimi pasitikinti moteris supranta, kad vyras yra su ja savo noru - jei jis norės būti su kita moterimi, ji taip jo vistiek nesulaikis (ko ir nenorėtų - būti su juo, jei jis jos nemyli); savo ruožtu, ji pati dažnai susitinka su savo draugėmis ir nesijaučia kalta, kad į tokius susitikimus nepakviečia savo vyro.
•ji kritikuoja kitų moterų seksualų rengimąsi ar elgesį - kiekvienoje moteryje ji mato tik potencialią konkurentę (todėl norėtų, kad visos jos būtų bjaurios ir kvailos); savimi pasitikinti moteris niekada nebando išaukštinti savęs, žemindama kitas; ji pati nebijo nei seksualiai rengtis, nei flirtuoti - suprasdama, jog tai kiekvienos moters prigimtis.
•ji skundžiasi per mažu jai rodomu dėmesiu - jei nepatinka, kad jis su ja neleidžia kiekvienos savo akimirkos; ji mano, kad jei jis "tikrai mylėtų" ją, jis neitų žaisti golfo (ar bridžo), juolabiau nesėdėtų prie kompiuterio, palikdamas ją vieną; savim pasitikinčiai moteriai patinka plačių interesų vyrai; vyras, neatsitraukiantis nuo jos nei per žingsnį, nelyginant jos šuniukas, varytų jai nuobodulį; ji vertina vyro jausmus atsižvelgdama į jo veiksmus objektyviai.
•ji bijo, kad jis būna su ja vien dėl sekso - ji nesididžiuoja savo seksualumu, todėl sukuria prarają tarp "kūniško" ir "dvasiško", nuolat klausinėja, kodėl jis ją myli; savimi pasitikinti moteris neskirsto savęs į dalis; ji supranta, kad turi daugybę savybių - o vyras ją pasirinko už jų visumą - ji niekada neverstų jo rinktis tik jos dalį (ar rikiuoti jos savybes pagal svarbą).
•ji nepasitiki savimi lovoje - niekada nėra tikra, ar jam nebuvo geriau su kitom moterimis; vietoj to, kad atvirai apie tai jo paklaustų (ir būtų pasiruošusi mokintis), ji pradeda vengti imtymumo, jį nuvertina (kaip "gyvulišką inkstintą") ar kaltindama vyrą, kad to iš jos reikalauja; savimi pasitikinti moteris supranta, kad seksas yra ne tik natūralus, bet ir sveikas laiko praleidimas (sveikatai, emocijoms bei tarpusavio santykiams); ji visada pasiruošusi išmokti ko nors naujo, jei tai bus malonu jai pačiai ar jos partneriui.
Kompleksuotos moters mąstymą galima būtų apibendrinti taip:

"Tos kekšės pavogs mano vyrą - turiu daryti viską, kad jas diskredituočiau,
o savo vyrą laikyti ant trumpo pavadžio"

Nors problema glūdi joje pačioj (nepasitikėjimo savimi ir priklausomybės nuo kitų nuomonių formoj), ji suverčia visą kaltę išorei. Priešingai jai, savimi pasitikinti moteris, per daug nesureikšmina išorinių aplinkybių. Ji mąsto apie tai, ką galima pakeisti ir ko ne, ir elgiasi atitinkamai:

Ji priima save tokią, kokia yra; ji toliau save lavina; ji laiko save savo savybių visuma; matydama gerus pavyzdžius, nesikuklina jais sekti

Kaip padaryti tam galą
Svarbiausia - niekas negali to padaryti už jus. Kitas vertus, tam tereikia noro ir veiksmo. Kiekvienas sveikai mąstantis žmogus turėtų sugebėti atsikratyti žalingo įpročio. Žemiau pateikiu kelis savo patarimus:

•pažvelk tam tiesai į akis - pati sau pripažink, kur ir kada savimi nepasitiki, panagrinėk kodėl; dažnai vien nuoširdūs pamąstymai apie problemą, ją ne tik sušvelnina, bet ir išsprendžia.
•nustok kitus kaltinti ir save su jais lyginti - tiesiog atsikratyk pagundos bandyti išaukštinti save žemindama kitus; savo dėmesį iš išorės nukreipk vidun.
•priimk save tokią, kokia esi - suprask, jog esi vienintelė ir nepakartojama (su savo įvairion savybėm, etc.); natūralu, kad kažkam patiksi, kažkam ne - tačiau tavo vertė nepriklauso nuo to, ką apie tave mano kiti.
•neslėpk savo silpnumų nuo pačios savęs - pripažink juos ir pabandyk jais atsikratyti; niekada nesakyk "kodėl turėčiau, tai visai nesvarbu", nebijok sekti gerais pavyzdžiais.
•atsakingai rinkis savo partnerį, o, pasirinkusi, pasitikėk juo; nesibaimink būti išduota - juk jei negali juo pasitikėti, jis net nėra tavęs vertas.

http://hedocityblog.lt/

 
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-12-10, 08:18:53 | Nr. # 2
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Ne visada lengva padaryti tai, kas jau "įaugę" į kraują...Turi tam labai sąmoningai pasiruošti...
 
stebėtoja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-12-10, 10:45:45 | Nr. # 3
ištikima klubo narė


nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Nežinau kaip tai padaryti , bet galiu drąsiai pareikšti - AŠ ESU LAIMINGA , nors gal tai skambės keistai , bet tai tiesa .
 
balandiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-12-11, 10:47:26 | Nr. # 4
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
o aš dabar esu pusiau laiminga,nes vaikučiai apsirgia,vyras ne kartu,dar nuovargis daro savo,bet...viskas praeina
 
Balanda Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-12-11, 12:18:49 | Nr. # 5
administratorė


dovanėlės: 36
Quote (stebėtoja)
bet galiu drąsiai pareikšti - AŠ ESU LAIMINGA

agree Aš taip pat dabar esu laiminga


 
Tutti Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-12-12, 07:48:51 | Nr. # 6
klubo narys (-ė)


nuo: 2008-11-05
žinutės: 1190

vieta: Ten kur jura osia
dovanėlės: 6
Kaip būti laiminga
Na tiesiog tokia buti wink
Quote (stebėtoja)
AŠ ESU LAIMINGA

Quote (Tinakris)
Aš taip pat dabar esu laiminga

Malonu, kad cia tiek laimingu zmoniu ok2
 
Odeta Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-12-12, 18:00:33 | Nr. # 7
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Na, aš irgi laiminga - dvigubai šiuo metu confused
 
Forumas » Laisvalaikis » Kertelė sielai » Kaip būti laiminga
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp