Forumas AtvirukaiDiskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +


Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien


Vardadienį švenčia:


-PASVEIKINK-


Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės


  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forumas » Švenčių džiaugsmai » Krikštynos » Krikštynos (Ar jau pakrikštijote savo mažąsias atžalėles?)
Krikštynos
mildute Žinutė parašyta: Antradienis, 2008-10-07, 14:17:42 | Nr. # 1
klubo narys (-ė)


nuo: 2008-10-03
žinutės: 94

vieta: Palanga
vaikai: vaiku turiu Ugne ir Paulius
dovanėlės: 0
Kada geriau krikstyti ,vaika ar maziuka ,ar kai sueina ben jau kokie metukai ???? chupa
 
Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2008-10-08, 10:52:13 | Nr. # 2
administratorė


dovanėlės: 36
Vyresnėlę krikštijom kai jai buvo 3 metai, o mažylės dar nepakrikštijom :confuse: Galvojom krikštyti šią vasarą, bet taip ir nepakrikštijom... Gal kitą vasarą...? roll


 
MAMKA Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2008-10-08, 10:56:03 | Nr. # 3
klubo narys (-ė)


nuo: 2008-10-03
žinutės: 50

vieta: KAUNAS
vaikai: visi trys:)
dovanėlės: 0
geriausiai kuo mazesni smile
zodziu iki 7 metu butinai:)
nes kai sueina 7 metai,tada galima krykstyti tik viena diena metuose(berods per Kaledas)
cia mano mociute taip sakydavo.beja jei kas nori su graziom tradicijom,tai labai graziai visa tai daro RUMSISKIU buities muziejuje:)
vaikuti iskelia per langa ir tt.labai grazi ceremonija senais paprociais:)
 
mildute Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2008-10-08, 11:07:38 | Nr. # 4
klubo narys (-ė)


nuo: 2008-10-03
žinutės: 94

vieta: Palanga
vaikai: vaiku turiu Ugne ir Paulius
dovanėlės: 0
Na as taip pat nepakryksyjau dar ,kumu nelabai sekai rasti ,kumos lig ir butu bet o kuminu ir nera ,.o jus ar girdejote toki prietara kad kumos , butent mergaitei turetu buti susituoke ,nes kitaip nepasiseks seimyninis gyvenimas tai mergaitei,ar cia teisybe????
 
Balanda Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2008-10-08, 11:38:32 | Nr. # 5
administratorė


dovanėlės: 36
Quote (mildute)
kad kumos , butent mergaitei turetu buti susituoke ,nes kitaip nepasiseks seimyninis gyvenimas tai mergaitei,ar cia teisybe????

Įdomiai čia wink Nežinojau... O mes pakvietėm būti kūmais nesusituokusią porą smile Reikės jiems pasakyti, kad iki kitos vasaros susituoktų lol


 
piene Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2008-10-08, 21:45:56 | Nr. # 6
klubo narys (-ė)


nuo: 2008-10-02
žinutės: 78

vieta: vilnius
vaikai: trys bernaiciai
dovanėlės: 0
Taip ta esu girdejusi , bet kad butu teisybe tai nelabai sad

Added (2008.10.08, 22:45:56)
---------------------------------------------
savo vaiku as tai nesu pakrikstijus, nors su Dievuleliu neblogai sutariu ,bet del baznycios turiu savo poziuri wacko

 
Balanda Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2008-12-29, 18:10:23 | Nr. # 7
administratorė


dovanėlės: 36
Quote (Puikutė)
gėda. nepakrikštytas dar mūsų sūnus. vyras sako, kad neturim teisės parink vaikui religijos. užaugs pats nuspręs.
aišku, jei aš užsispirčiau, tai imtume ir pakrikštytume, bet vat, nežinau kas galėtų sūnaus kūmais būt

Mes irgi dar nepakrikštijom mažosios wink Žadėjom šią vasarą, bet taip ir "nuplaukė" planai lol Gal kitą vasarą?.....


 
xxx Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2008-12-29, 20:55:03 | Nr. # 8
Removed


Quote
Mes irgi dar nepakrikštijom mažosios Žadėjom šią vasarą, bet taip ir "nuplaukė" planai Gal kitą vasarą?.....

o aš norėjau žiemą, kai daug sniego, aplink balta....

 
Balanda Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2008-12-29, 21:43:40 | Nr. # 9
administratorė


dovanėlės: 36
Quote (Puikutė)
o aš norėjau žiemą, kai daug sniego, aplink balta....

Aš tai norėčiau vasarą, kad galėčiau gražiai papuošti savo mergytę... Užvilkti baltą, gražią suknytę Žiemą bažnyčioje vėsoka, tikriausiai wink


 
Vėja Žinutė parašyta: Antradienis, 2008-12-30, 12:09:38 | Nr. # 10
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Senieji krikštynų papročiai
Modernėjanti visuomenė, kurį laiką dairėsi į Vakarus, tarsi bėgo nuo to, kas sava ir artima. Kosmopolitinė kultūra, visuotinis triukšmas nustūmė mus į paribius. Vis mažiau laiko atrandame artimiems žmonėms, vis rečiau susimąstome, prisimename... Žavėjo, o daugelį gal dar ir iki šiol žavi svetimos tradicijos, gražesnės ir ryškesnės atrodo svetimtaučių šventės. Bet paskutinį dešimtmetį ne vienas vėl bando atrasti tradicijas, gręžiasi į praeitį, ten ieško atsakymų į svarbiausius gyvenimiškus klausimus.

Kiekvieno žmogaus gyvenimą vainikuoja lemtingi ribiniai įvykiai – gimimas ir mirtis. Jie nuo seno buvo lydimi įvairių apeigų, ritualų ir ceremonijų.
Skirtingose kultūrose ir skirtingais laikais šeimos šventės buvo traktuojamos nevienodai. O štai Lietuvoje jos nuo seno puoselėjamos. Gal taip yra dėl to, kad lietuvių šeima, jos papročiai, apeigos yra vieni iš ankstyviausių kultūros kūrinių, susiklosčiusių formuojantis ir plėtojantis bendruomenei tam tikromis geografinėmis, socialinėmis bei ekonominėmis sąlygomis. Susikūrus šeiminio gyvenimo tradicijoms, jos perduodamos iš kartos į kartą kaip svarbiausia giminės jungtis.

Šeimos šventės sujungia visus artimiausius žmones į vieną ratą, sutelkia šeimos branduolį. Juk žmogui šeima – didžiausia vertybė. www.viskaskrikstynoms.lt
Naujo šeimos nario atėjimas į pasaulį buvo ir yra didelė šventė. O su gimimu į namus ateina krikštynų šurmulys. Jau nuo seno ši šeimos šventė buvo gaubiama paslapties ir savitumo skraistės. Tad atverkime tradicijų, papročių skrynią ir pasižvalgykime, kaip buvo švenčiamos krikštynos, kokių apeigų laikytasi, kaip švęsdavo ir kaip linksmindavosi.

Šeimos apeigų, papročių, tikėjimų tyrinėjimas rodo, kad lietuviai, kaip ir kitos tautos, jau ankstyvosios bendruomeninės santvarkos laikais turėjo gausybę savo pasaulėjautos vaizdinių. Tikėjimuose, susijusiuose su žmogaus atėjimu į pasaulį, nuo senų senovės vyravo prosenelių, kitų šeimos mirusiųjų vėlių kultas. Žmonės tikėjo, kad visose svarbiausių gyvenimo momentų apeigose dalyvauja ir mirusiųjų vėlės. Šeimos gyvenime ir apeigose ilgus šimtmečius buvo svarbūs religiniai, maginiai, simboliniai vaizdiniai.
Gimus vaikeliui kiekviena šeima stengdavosi ilgai nedelsti ir kuo greičiau organizuoti krikštynas. Tikėta, kad nekrikštytam vaikui gresia įvairūs pavojai, jų tyko įvairios antgamtinės būtybės (laumės, raganos). Pagal senuosius papročius iki krikšto prie naujagimio turėjo degti ugnis arba namų židinys. Buvo tikima, kad nekrikštyto vaiko vėlė klaidžioja po pasaulį ar gyvena po žeme, virtusi mažu žmogeliuku kaukučiu naktimis lankosi tėvų namuose, verkšlena, prašo tėvų pavalgydinti, perrengti, gelbėti.

Yra duomenų, kad XV a. Mažosios Lietuvos lietuviai atlikdavo krikštą namuose. Tokio krikšto apeigos jau buvo sumišusios su bažnytinėmis. Kiek vėliau žmonės buvo verčiami vaikus krikštyti tik bažnyčiose. Pakrikštiję vaikelį bažnyčioje krikštatėviai skubėdavo panaikinti bažnytinį krikštą, ir pakrikštyti kūdikį pagal senuosius protėvių papročius. Jie nešdavo vaiką prie vandens telkinių – šaltinių, upių, ežerų, – kur juos nuplaudavo. Taip buvo atliekamos atkrikštijimo apeigos ir kartu suteikiamas naujas krikštas. Tai liudija, kad senovės lietuviai, kaip ir kitos tautos, pagonybės laikais vaikus krikštydavo maudydami vandenyje.
Krikštatėvius – kūmus, kviesdavo vaiko tėvas. Kūmais prašydavo artimiausias gimines. Tėvai visada krikštatėviais rinkdavosi tik dorus, sąžiningus žmones, nes buvo tikima, kad užaugę vaikai bus panašūs į krikštatėvius. Laikas nuo gimimo iki krikštynų vadinosi radynos. Tai laikas, skirtas lankyti naujagimį. Visi aplankiusieji nešdavo dovanų ir maisto. Senovės lietuviai kviesdavo nuo 3 iki 5 porų kūmų.

Senoliai tikėjo, kad krikštynas būtina organizuoti, kai pateka jaunas mėnulis. Manyta, kad tuomet žmogus lėčiau sens, ilgai bus jaunas, sveikas ir gražus.
Pagrindinis krikštynų akcentas – vardo suteikimas. Buvo tikima, kad labai svarbu išrinkti kūdikėliui tinkamą vardą, nes su vardu išrenkamas ir krikštijamojo globėjas. O jeigu kūdikis pavadinamas šventojo, kurio dienoje vaikelis užgimė, vardu, tuomet vaikelio laukia šviesi ateitis ir geras gyvenimas. Pirmagimių niekas nekrikštydavo tėvų vardu, nes buvo tikima, kad tokio vaikelio laukia trumpas gyvenimas.
Pagrindinį vaidmenį krikštynų apeigose nuo seno atlikdavo krikšto tėvai. Bet vardus naujagimiui visada rinkdavo tėvai. Jeigu gimdavo mergaitė, tuomet vardą išrinkdavo tėvelis, o jeigu berniukas, tuomet jau vardo išrinkimo rūpestis tekdavo mamai. Jeigu tėvai paisydavo šios tradicijos, tuomet jų vaikai būdavo labai gabūs ir išmintingi.

Krikštynų apeigos buvo atliekamos prie stalo. Buvo paprotys prieš krikštą ir tuoj po krikšto kūdikį pirmiausia paguldyti ant stalo ir ten atlikti apeigas. Už stalo krikštasuolėje, garbingiausiame namo kampe, atsisėsdavo kūmai – svarbiausi krikštynų apeigų atlikėjai. Jie privalėjo sėdėti susiglaudę, kad vaiko dantukai būtų tvirti ir nereti.

Stalas buvo tarsi namų altorius, kulto vieta, kur degdavo šventa ugnis. Stalas taip pat buvo susijęs su prosenelių bei namų dievų kultu. Todėl buvo draudžiama ant stalo sėdėti, dėti nešvarius daiktus. Per šeimynines apeigas stalą bučiuodavo. Išvežant kūdikį į bažnyčią krikštyti, pribuvėja pirmiausia kūdikį padėdavo ant stalo šalia duonos kepalo, paskui, paėmusi jį ant rankų, pirmiausia nusilenkdavo šventam užstalės kampui, o tik paskui – tėvams ir svečiams. Tai buvo kūdikio pristatymas palaiminimui, kurį pirmiausia turėjo suteikti namų proseniai, dievai, gyvenantys tuose namuose.

Kai kuriose apylinkėse atvykusi į krikštynas kūma sėsdavo ant namo slenksčio, ją pasitikdavo pribuvėja ir kviesdavo į vidų. Vežant į krikštą, kūmai išeidavo pro duris ir sustodavo prie lango, o pribuvėja paruoštą vaiką apnešdavo aplink židinį ir pro atidarytą langą paduodavo kūmams. Taip buvo daroma, kad vaikas nesutiktų po slenksčiu esančių piktų dvasių.
Paskui kūmai išveždavo kūdikį į bažnyčią.

Išvežant kūdikį krikštyti, buvo atliekami įvairūs magiški veiksmai. Dzūkijoje, pribuvėjai parodžiusiai kūdikį, kūmai nusilenkdavo ir prašydavo duoti jiems kūdikėlį pakrikštyti ir parinkti angelą sargą. Išvežant vaiką krikštyti kūmams negalima nieko pamiršti, o pamiršus grįžti į trobą. Tikėta, kad kitaip vaikas būsiąs labai užmaršus.
Kai krikšto tėvai išveždavo vaiką krikštyti, motina sėsdavo prie knygų, nes buvo tikima, kad tuomet vaikas bus gabus.
Vežant vaiką krikštyti krikšto tėvai turėtų stengtis nekalbėti, kitaip vaikas bus rėksnys, neklausys tėvų. Taip pat tikėta, kad vežant vaikelį krikštyti negalima imti pakeleivių, nes tuomet vaikučio gyvenimas būsiąs sunkus.
Grįžusius kūmus pasitikdavo pribuvėja, tėvai ir kiti šventės svečiai. Persirengę svečiai stengdavosi ,,pagrobti“ kūdikį, tuomet kūmai turėdavo jį ,,išpirkti“. Krikštynose dalyvaudavo tik vedusieji. Ši graži šeimos šventė baigdavosi pribuvėjos išvežimu, pasodinus ją į geldą, ar ant akėčių.

Krikštynų vaišės buvo nevienodos. Žemaitijoje pirmiausia pietumis vaišindavo tėvai, o vakariene – kūmai. Tada uždegdavo dvylika žvakių, įstatytų į išskobtus burokus, ir sustatydavo ant stalo, lentynų, palangių. Pavalgius pribuvėja atnešdavo apdengtą košę. Kūmai košės paragaudavo ir ant jos padėdavo pinigų. Paskui surinkdavo vyrų kepures, o šie jas turėdavo išsipirkti. Aukštaitijoje ir Suvalkijoje pirmiausia būdavo kūmos pietūs. Būtinas patiekalas – moliniame dubenyje kepta kiaušinienė, kurią suvalgius indas sudaužomas. Veliuonos apylinkėse per kūmos pietus svečiai prašydavo pribuvėją parodyti kūdikį. Ji susukdavo iš skudurų ar šiaudų lėlę arba suvyniodavo katę ir atnešdavo. Svečiai pažiūrėję šaukdavo, kad ne tas. Taip darydavo kelis kartus. Kai žaidimas nusibosdavo, atnešdavo tikrąjį kūdikį. Kūmai ir svečiai visi iš eilės imdavo jį ant rankų ir supdavo, tai yra ,,augindavo“. Paskui kūma dovanodavo pribuvėjai stuomenį, kūmas – pinigų. Žemaitijoje per krikštynų vaišes kūdikis būdavo perduodamas iš rankų į rankas, kiekvienas jį laimindavo, linkėdavo, kad būtų turtingas, protingas, ilgaamžis ir doras. Tai senovinis paprotys, pagal kurį kūdikis priimamas į bendruomenę.
Krikštynų apeigų svarbiausias tikslas buvo garantuoti kūdikiui laimingą gyvenimą.

Krikštynų puota jau nuo senų laikų buvusi didelė šventė ne tik tiems namams, bet ir visam kaimui. Krikštynų puota beveik prilygdavo vestuvėms, nes trukdavo net dvi dienas. Pirmąją dieną visus vaišindavo kūdikio tėvai, o antrąją – kaimynai. Krikštatėviai visus vaišindavo ,,kūmo pyragu“. Kai kur per krikštynas vykdavo apeiginis gaidžio užmušimas samčiu; jo mėsą, suklaupę ratu ant žemės, valgydavo tik moterys. Tai labai įdomus ir archajiškas paprotys užfiksuotas Mažojoje Lietuvoje.

Gimimas, kaip ir kiti svarbūs žmogaus gyvenimo įvykiai, buvo lydimi papročių ir apeigų. Per juos kiekvienas žmogus buvo susietas ne tik su esama bendruomene, bet ir su praeitimi. Iš kartos į kartą buvo perduodamas gyvenimo modelis. Kiekvienas tikėjimas žmones susiedavo su praeitimi ir suteikdavo ateities ,,žinojimą“.
Daugybė gražių mūsų tautos senovės papročių yra užmiršti arba ima nykti. Iš pažiūros naivūs pasakojimai gali tapti atsakymu į daugybę klausimų, tereikia atverti skrynią...

 
arija Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2008-12-31, 12:17:27 | Nr. # 11
ištikima klubo narė


nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
Mum ir su mažuoju nuplaukė vasarą, turėtų įšeit šią, tik su krikštatėviais striuka sad nerandam whine
 
smeizike Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2008-12-31, 13:17:33 | Nr. # 12
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-03
žinutės: 560

vieta: Kaunas
vaikai: vaikiukas jau pakeliui :)
dovanėlės: 6
o kokios yra krikstateviu pareigos? ne tik per krikstynas, bet ir po ju. labai noreciau buti krikstamote, ir jauciu kad busiu paprasyta ja buti yahoo
 
Balanda Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-01-01, 17:01:48 | Nr. # 13
administratorė


dovanėlės: 36
Quote (smeizike)
o kokios yra krikstateviu pareigos? ne tik per krikstynas, bet ir po ju. labai noreciau buti krikstamote, ir jauciu kad busiu paprasyta ja buti

Nieko įpatinga wink Pagal tradicijas, jei vaiko tėvai abu miršta, krikštatėviai privalo pasirūpinti vaiku agree


 
smeizike Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2009-01-01, 20:05:21 | Nr. # 14
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-03
žinutės: 560

vieta: Kaunas
vaikai: vaikiukas jau pakeliui :)
dovanėlės: 6
aisku, o jei tevai gyvi ilgai ilgai? happy vistiek krikstateviai turi manau dalyvauti vaiko gyvenime ar cia nuo kiekvieno zmogaus priklauso?
 
Vėja Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-01-05, 12:17:53 | Nr. # 15
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Čia vienos mano pažįstamos sesers darbai, jei kam nors prireiks krikštynoms. http://public.fotki.com/jjuurrgga kontaktai Vardas - JURGA smile
Tel. Nr. - 8 687 46325
 
arija Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-01-05, 20:47:16 | Nr. # 16
ištikima klubo narė


nuo: 2008-10-31
žinutės: 4744

vieta: Kretinga
vaikai: Dukrytė ir sūnytis
dovanėlės: 21
laimėjimai:
Quote (Jurgute)
Čia vienos mano pažįstamos sesers darbai

Gaila neberodo sad
 
Balanda Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-01-06, 14:57:07 | Nr. # 17
administratorė


dovanėlės: 36
Quote (arija)
Gaila neberodo

Jau rodo wink Jurgute buvo blogai nuorodą parašius, tai pataisiau agree


 
Vėja Žinutė parašyta: Trečiadienis, 2009-01-07, 08:52:22 | Nr. # 18
ištikima klubo narė


nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
ačiū už koregavimą, bent man rodė...kai įkėliau. mad
 
gustyte Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2009-01-10, 20:01:47 | Nr. # 19
ištikima klubo narė


nuo: 2008-10-02
žinutės: 732

dovanėlės: 4
laimėjimai:
Mes krykštijomes kai buvo apie puse metukų
 
zana Žinutė parašyta: Penktadienis, 2009-01-16, 08:32:17 | Nr. # 20
naujokas (-ė)


nuo: 2009-01-16
žinutės: 1

vieta: Kaunas
dovanėlės: 0
mes krikštijom kai buvo pusantrų metukų kleckiukui
 
balandiene Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-03-16, 17:08:13 | Nr. # 21
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Tinakris)
O mes pakvietėm būti kūmais nesusituokusią porą Reikės jiems pasakyti, kad iki kitos vasaros susituoktų
tau gerai,Lukucio krikstatevis buvo mano brolis,kuris skirtis zadejo,o krikstamote vyro pusesere net dabar nemasto tuoktis,kas mums reik daryt o krikstinom puses metuku,antra kaledu diena,kaip mazas princas atrode boylove ,o baznycioj kavojomes kombinzoniuke,nes l.salta buvo. o mazuti zadam vasara krikstint biggrin
 
balandiene Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-03-16, 17:22:57 | Nr. # 22
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Jurgute)
Čia vienos mano pažįstamos sesers darbai, jei kam nors prireiks krikštynoms. http://public.fotki.com/jjuurrgga kontaktai Vardas - JURGA

superiniai darbeliai yahoo ,gali pagirt nuo manes flowers
 
xxx Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-03-16, 17:44:58 | Nr. # 23
Removed


mano kosmonautas dar nekrikštytas.

ir gėda ir bėda, na, bet yra kaip yra kap

 
balandiene Žinutė parašyta: Pirmadienis, 2009-03-16, 17:47:25 | Nr. # 24
ištikima klubo narė


nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Puikutė)
mano kosmonautas dar nekrikštytas.
ir gėda ir bėda, na, bet yra kaip yra

nieko pakrikstinsit,mano vyras tik 21m pasikrikstino,nors ir klapciukas kunigui buvo
 
saulyte111 Žinutė parašyta: Antradienis, 2009-03-17, 07:46:01 | Nr. # 25
naujokas (-ė)


nuo: 2009-03-13
žinutės: 14

vaikai: Lukas 1,4 m
dovanėlės: 0
Mes savo maziuka jau pakrikstijom, kad svente butu idomesne susigalvojome daug zaidimu, pasipuoseme kambari balionais, angeliukais, ir pasidareme saldainiu popieriuku su vaikucio atvaizdu, visokiais angeliukais, etiketes ant buteliu, sveciai liko labai nustebinti applause swans ir po to padalijome laikrastuka krykstuka gy jei kam reikes atributikos kreipkites: http://public.fotki.com/viskassventems/


Žinutę redagavo saulyte111 - Antradienis, 2009-03-17, 07:47:03
 
Forumas » Švenčių džiaugsmai » Krikštynos » Krikštynos (Ar jau pakrikštijote savo mažąsias atžalėles?)
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia


Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršųHosted by uCoz man ftp