Forumas Atvirukai

Diskusijų forumas geriems žmonėms
Paieška
Reklama
Mes soc. tinkluose
Google +

Facebook'e
Reklama
Kalbykla
500
Šiandien

Vardadienį švenčia:

-PASVEIKINK-

Naujos žinutės forume
Paieška | Klubo nariai | Taisyklės

• Page 1 of 1
  • 1
Forumas » Šeima » Darželinukai » Ką, kaip ir kada vaikui pasakoti apie seksą: 2-4 metai
Ką, kaip ir kada vaikui pasakoti apie seksą: 2-4 metai
Vėja Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-05-13, 11:49:55 | Nr. # 1
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Mažyliui labai patinka nusirenginėti, jį žavi kūno sandara, jis savo kūną tyrinėja. Maždaug tokiame amžiuje mažylis pradeda suvokti save kaip berniuką ar mergaitę ir klausia: „Kodėl berniukai ir mergaitės tualetu naudojasi skirtingai?“. Šiame amžiuje vaikas paprastai užduoda ir kitą klausimą: „Iš kur aš atsiradau?“

Į šį klausimą galima ramiai atsakyti: „Iš mamos pilvuko. Mažyliams ten saugu ir šilta, jie ten auga po mamytės širdimi“. Papasakokite vaikui apie nėštumą ir apie tai, kad jis prasidėjo nuo mamytės ir tėvelio ląstelių. Galima vaikui paskaityti enciklopediją, parodyti paveikslėlį, kuriame matyti kaip vaikas auga mamos pilve ir kuo berniukai skiriasi nuo mergaičių, moterys nuo vyrų.

Be to, vaiką derėtų supažindinti su konkrečiais lytinių organų pavadinimais, paaiškinti, kad vyriški ir moteriški lyties organai turi savus „rimtus pavadinimus“: penis arba lytinis organas, vagina arba makštis.

„Štai tavo ranka, bet ji nėra tiesiog ranka: čia žąstas, čia dilbis, o čia plaštaka. O koja sudaryta iš šlaunies, blauzdos ir pėdos. Matai, kiek visokių kūno dalių! (dažnai vaikus sužavi tokia detalių gausa). Ir visos tos dalys turi savo pavadinimus. Lygiai taip pat „rimtą pavadinimą“ turi ir tavo sisiojimo aparatūra: pats „kranelis“ vadinamas peniu, o maišelis po juo yra kapšelis, kuriame yra dvi sėklidės. Mergaičių aparatūra yra kitokia, ji labiau panaši į angelę ir yra vadinama vagina“.

Šiame amžiuje vaikui dar nereikia pasakoti, kad lyties organai atlieka ir kitą ypatingą užduotį – reikia tiesiog parodyti lyčių skirtumus ir suteikti pavadinimus genitalijoms - tai ateityje techniškai palengvins kitus pokalbius.

Jei mažas vaikas paklaus, kuo berniukai skiriasi nuo mergaičių, jam galima pasakyti, kad būna vyrai, tokie kaip tėtis, ir moterys, kaip mama. Moterys išauga iš mergaičių, o vyrai – iš berniukų. Ir tai yra tiesiog dvi skirtingos žmonių rūšys.

Puikus metas pokalbiui su mažyliu – prieš miegą, kai jis sutinka su bet kuo, kad tik neišeitumėte iš kambario ir neišjungtumėte šviesos.

Odeta Žinutė parašyta: Ketvirtadienis, 2010-05-13, 19:30:51 | Nr. # 2
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-11
žinutės: 4947

vieta: Aukštaitija
vaikai: Dvi dukrytės.
Ačiū už temą, kaip tik buvau pagalvojusi apie tai

stebėtoja Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-05-14, 10:18:02 | Nr. # 3
ištikima klubo narė

nuo: 2009-06-23
žinutės: 5669

Mano dičkiui buvo gal 6metai kai jis paklausė kam reikalingi Olways... surprised aš nutilau ir galvoju kaip jam čia paaiškinti ... o jis man ir sako mama tu neišsisukinėk , nes aš noriu žinoti sužinosiu , bet manau geriau iš tavęs nei iš draugų ...
nusijuokiau ir pasakiau , kad neišsisukinėju , tik mąstau kaip jam paaiškinti taip , kad jis suprastu ...

balandiene Žinutė parašyta: Penktadienis, 2010-05-14, 19:01:02 | Nr. # 4
ištikima klubo narė

nuo: 2009-02-10
žinutės: 10973

vieta: Rokiškis
vaikai: 2 pupuliukai:)
dovanėlės: 31
laimėjimai:
Balanda.lt rėmėja (-as)
pas mus Lukutis nemažai žino,kur leliukai būna,kad skiriamės,mamytės tik leliukus pilviukuos augina,kad mamytėm,kartais "pampersiukų" reikia,o kam ir iškur kažkaip dar neklausia,tai per daug ir nekišu informacijos.. confused turiu gerą knygą,vat po šitos temukės reikės duot pavartyt idea

Vėja Žinutė parašyta: Šeštadienis, 2010-05-15, 06:03:33 | Nr. # 5
ištikima klubo narė

nuo: 2008-11-25
žinutės: 4182

dovanėlės: 20
laimėjimai:

Balanda.lt rėmėja (-as)
Quote (Odeta)
Ačiū už temą, kaip tik buvau pagalvojusi apie tai

Prašom...

Man tai kilo prisiminimai apie studijų metais turėtą Šeimos psichologijos paskaitą, kur dėstytoja pasakojo apie tai kaip juokingai kartais tėvai vaikams aiškina apie lyčių skirtumus. Pamenu lūžom visa auditorija nuo juoko, jog berniukai turi "dešreles", o mergaitės "bandeles", o paskui mylisi "sumuštinuko poza". Tos dėstytojos jumoro jausmas buvo super, nors jai buvo per 65 m., bet jos nuomone viską vaikams turim sakyti be išvedžiojimų, berniukai turi - penį, o mergaitės - vaginą ir jokių nesąmonių...

Forumas » Šeima » Darželinukai » Ką, kaip ir kada vaikui pasakoti apie seksą: 2-4 metai
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Prisijungimas
Vartotojo vardas
Slaptažodis
Reklama
Mūsų draugai
Kirpėja Inga
MMA klubas
Jūsų nuoroda čia

Radijas ¦ Dienoraštis ¦ Mūsų draugai ¦ Google+ ¦ Facebook ¦ Adf.ly ¦ Kontaktai ¦ Grįžti į viršų Į viršų

Hosted by uCoz man ftp